Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Elektronske cigarete - modeli
Zaboravljena šifra? Registracija

Elektronske cigarete - modeli Karakteristike, opisi i diskusije o modelima e-cigareta

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 11-10-2018, 22:16   #1
shone29
Moderator

Registrovan: Apr 2017
E-cig: AegisLegend&ZeusDual
Pohvala: 452
Pohvaljen: 759
Nivo reputacije: 163
shone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalu
Uobičajeno Vandy vape NS pen

Vandy vape NS pen dolazi u par boja:

- Matte black
- Stainless steel
- Gun metal
- Rainbow

Specifikacija:

- Duzina: 128mm
- Precnik: 14mm
- Kapacitet tanka: 1.5ml
- Kapacitet baterije: 650mah
- Materijal: Staklo, nerdjajuci celik, legura aluminijuma

U kutiji:

- Ns pen
- Usb kabl
- Rezervi delovi
- Garancija
- Uputstvo za upotrebu
- Dva grejaca

Ns pen je vrlo jednostavan uredjaj za koriscenje koji je uglavnom namenjen za koriscenje sa tecnostima sa vise nikotina. Ovo je vec svima dobro poznati izgled elektronske cigarete, uredjaj je napravljen od nerdjajuceg celika i legure aluminijuma, sto se kvaliteta izrade tice sve je okej i sve je na svom mestu, takodje nista ne zvecka. Uredjaj je dostupan u cetiri boje, a ja imam ss boju. S obzirom na velicinu uredjaja, ovo je jos jedan od onih uredjaja koje je vrlo zgodno nositi sa sobom bilo gde.

Da krenemo od gornjeg dela, ovde imamo poklopac za drip tip, koji je tu kako se drip tip ne bi prljao kad se e cigareta ne koristi, poklopac ima magnet tako da veoma dobro stoji preko drip tipa i nema nikakve sanse da ispadne, magnet je vrlo jak, a ono sto mi se svidja je recimo kad se skine poklopac sa drip tipa da bi parili, poklopac moze da se stavi sa donje strane uredjaja i tu ce takodje stajati odlicno tako da je malo teze izgubiti poklopac.
Na uredjaju se nalazi drip tip koji je promenljiv, ovo je 510 drip tip, drip tip odlicno stoji u mestu, a takodje ovde mogu da se stave drugi drip tipovi koji stoje lepo bez problema. Ovaj drip tip je sasvim okej za koriscenje, visina celog drip tipa je 17mm, a precnik rupice je za nijansu manji od 3mm.

Ovaj uredjaj se puni odozgo, tako da odmah ispod drip tipa se nalazi top cap koji se skida kako bi se sipala tecnost u tank. Top cap ima gravirane detalje sto prilicno olaksava da se top cap uhvati i odvrne kako bi se sipala tecnost. Navoji na top cap-u su vrlo dobri. Kad se top cap odvrne mogu se videti dve rupe gde se sipa tecnost, rupe so okej velicine, lako se puni sa gorilla bocicom ali sa vecim bocicama ce biti malo teze napuniti tank pa je ovo potencijalna mana.
Zatim imamo sam tank, a ono sto mi se ovde svidja je to da je staklo tanka da kazem pokriveno jacim materijalom, ondosno staklo ne bi trebalo da prsne ukoliko vam uredjaj ispadne, na slici se ne moze videti bas lepo, ali staklo je blago uvuceno unutra pa ako uredjaj padne na ravnu podlogu trebalo bi da staklo ostane citavo. Samim tim sto je staklo uveceno unutra ovo ce pruzati bolji hvat da jednom rukom drzite tank, a drugom rukom da se odvrne top cap. Tacno je da je staklo zasticeno ali ipak treba biti pazljiv jer u pakovanju ne postiji rezervni stakleni tank pa ukoliko se ovaj polomi mora da se kupi drugi. Kapacitet tanka je 1.5ml. Takodje ispod tanka, odnosno ispod navoja gde se tank srafi za bateriju se nalazi jedan o ring koji sprecava da procuri tecnost iz tanka. Precnik samog dimnjaka je takodje nesto manji od 3mm, pa je rupa da drip tipu istog precnika kao i dimnjak.

U pakovanju se dobijaju dva grejaca i oba ce biti zapakovana tako da cete sami morati zasrafiti grejac u bazu. Jedan od grejaca je ss grejac koji ima otpor 1.2ohm, a drugi grejac je ceramic grejac koji takodje ima otpor 1.2ohm, a proizvodjac kaze da najbolje rade na 9w. Grejac se lako stavlja, da bi se stavio grejac potrebno je odvrnuti tank i onda zasrafiti grejac na samom uredjaju, a navoji su ovde sasvim okej. Obavezno pre punjenja tanka sipati par kapi tecnosti u grejac kako bi grejac bio fino natopljen i kako ne bi doslo do zagorelog ukusa, a nakon toga se moze napuniti tank i uredjaj je odmah spreman za koriscenje.

Baterija izgleda prilicno cisto, bez mnogo detalja na njoj, tako da se od detalja jedino moze videti jedna gravura na donjoj strani baterije, gravura "NS" i moze se videti gravura odozdo "Designed and manufactured by Vandy vape".
Na vrhu baterije odmah ispod tanka se nalaze 2 rupice za protok vazduha, rupice su prilicno male, sto je za mtl (usta pa u pluca) uredjaj vrlo dobro. Zatim na bateriji se nalazi prekidac, on je kliktav i blago strci pa ga nije tesko pronaci na uredjaju.
Sa donje strane uredjaja se nalazi usb port za punjenje baterije. Uredjaj koristi ugradjenu bateriju koja ima kapacitet od 650mah sto je sasvim okej za ovakav uredjaj ako se koriste tecnosti sa vise nikotina, a s obzirom da slicni uredjaji imaju dosta slabiju bateriju ovo uopste nije lose. Da bi se baterija napunila potrebno je nekih sat vremena, a ovaj uredjaj moze da se koristi dok je na punjacu, a usb ulaz je na zgodnom mestu pa to nece smetati ukoliko parite dok se baterija puni, ali ja svakako ne preporucujem da parite dok je uredjaj na punjacu. Dok se uredjaj puni deo oko usb porta ce svetleti u crvenoj boji, a kada je baterija puna svetlo ce biti zeleno.

Ovo je vrlo prost uredjaj za koriscenje, pali se na pet klikova na prekidac, a na isti nacin se i gasi. Kada je uredjaj upaljen, moze se podesavati snaga na kojoj ce uredjaj da radi. Ns pen radi na sledeci nacin, radi u konstantnom rezimu rada dok se baterija ne isprazni do odredjene voltaze, odnosno do tada ce uredjaj raditi na istoj snazi, a nakon toga prelazi u bypass rezim, odnosno koliko je napunjena baterija toliko ce snage izbacivati uredjaj i kako se baterija prazni uredjaj ce davati sve manje snage sve dok se baterija ne isprazni do kraja, a uredjaj se gasi na 3.2v.

Dakle, ovde se moze podesiti na kojoj ce snazi raditi uredjaj i to:
- Moze da se podesi da radi na 3.4V, tako da ce i kad je baterija puna uredjaj raditi na 3.4V, a kada kapacitet baterije bude manji od 3.4V uredjaj ce raditi u bypass rezimu i snaga ce polako opadati
- Moze da se podesi da radi na 3.6V, ovde takodje isto vazi, cak i kad je baterija puna uredjaj ce raditi na 3.6V, a kad kapacitet baterije bude manji od 3.6V uredjaj ce raditi u bypass rezimu i snaga ce polako opadati
- Moze da se podesi da radi na 3.8V, takodje kad je baterija puna radice na 3.8V, a kada kapacitet baterije bude manji od 3.8V uredjaj ce raditi u bypass rezimu

Da bi se snaga podesavala treba kliknuti na prekidac 3 puta i onda ce se svetlo menjati oko prekidaca, svaki put kad kliknete 3 puta na prekidac, promenicete snagu, ako je svetlo oko prekidaca crvene boje to znaci da je uredjaj podesen na 3.4V, ako je svetlo oko prekidaca zelene boje to znaci da je uredjaj podesen na 3.6V, a ako je svetlo oko prekidaca bele boje to znaci da je uredjaj na 3.8V. Takodje svaki put kada parite, odnosno kada drzite prekidac svelo oko prekidaca ce svetleti i samim tim pokazivati na kojoj ste snazi.

Zastite na uredjaju:
- Cut-off ukoliko se prekidac drzi 10 sekundi
- Zastita od kratkog spoja
- Zastita da se baterija ne isprazni previse

Kako radi uredjaj i kakav je za koriscenje:

Ovo je vrlo zgodan uredjaj pre svega za nosenje zbog same velicine uredjaja, par puta se desavalo da kad izadjem do grada na brzinu ja ponesem samo ovu e cigaretu. Svidja mi se sto postoji poklopac koji stiti drip tip od prljavstine.
S obzirom da je ovo uredjaj koji ce pre svega mozda da kupi pocetnik a mozda i neki zahtevniji korisnik, probao sam ovde miks visnje i duvana, gde se visnja oseca daleko u pozadini, skoro pa se i ne oseca, dok je duvan intenzivniji, a takodje sam probao i heisenberg jer koristim visok procenat arome ovde, ovde coolada prilicno dominira, tako da ako uzmemo u obzir kakav je uredjaj u pitanju i da ne mozemo da ocekujemo nesto mnogo od arome, mogu da kazem da je aroma solidna za ovakav uredjaj.
Vazduh odlican, vrlo restriktivan mtl uredjaj, sto mi se naravno svidja, namenjeno za nekog ko prelazi sa cigareta ili za nekog ko voli vrlo mali protok vazduha. Kolicina pare varira naravno od toga na koliko volti je uredjaj podesen, tako da na 3.8 volti ima najvise pare, a i kada je uredjaj podesen na 3.4v ima vise pare nego dima kod obicne cigarete. Throat hit sa 8mg vrlo slab, ja ne osecam nista dok je na 24mg okej, a ovako bi i trebalo da bude jer je uredjaj namenjen da se koriste tecnosti sa vise nikotina. Kapacitet tanka je mali, ali ako uzmemo u obzir da ce se koristiti tecnosti sa mnogo nikotina moze da prodje, dok je kapacitet baterije odlican.Koristio sam tecnosti sa 60-40% vg-pg i grejaci natapaju vrlo dobro, ni jednog trenutka grejac nije bio suv, a takodje ni jednom tank nije procurio.
Od mana bih izdvojio to sto ne postoji indikator baterije koji je meni vrlo bitan, tacno je da ga mnogi slicni uredjaji takodje nemaju ali meni licno je bitno da postoji pa bih voleo da postoji ovde. Ostalo ce biti sve sasvim okej za nekog ko bi zeleo da kupi ovakav uredjaj za koriscenje za nic salt tecnostima ili eventualno za nekog pocetnika koji zeli da predje na paru, a zeli malu e cigaretu.

Kod:
http://www.vandyvape.com/kit/NS-PEN/
shone29 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Elektronske cigarete - modeli

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 11:32 sati.