Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Opšte diskusije
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 22-11-2020, 10:54   #2956
Dusan_
Aktivan član

Registrovan: May 2020
Pohvala: 13
Pohvaljen: 25
Nivo reputacije: 7
Dusan_ je na dobrom putuDusan_ je na dobrom putuDusan_ je na dobrom putu
Uobičajeno Re: Sta koristite trenutno?

Elda Tobacco 3%
Acetil Pirezin 0,5%
60PG/40VG
16mg

Fantastique
Dusan_ nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 28-11-2020, 01:46   #2957
Dj_
Moderator

Dj_'s avatar

Registrovan: Mar 2018
E-cig: chinese middle class
Pohvala: 1,552
Pohvaljen: 1,256
Nivo reputacije: 276
Dj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputaciju

11
NiCr(80) micro clapton 0.3/0.2 mm
Ehpro Morph tank sa Kayfun-like deck -om (osnovno) & Joye VTC Mini sa MyEvic firmverom
Stil: restriktivni DL

Sent from my CAT S60 using Tapatalk
Dj_ je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 28-11-2020, 09:35   #2958
PřisřN
Veteran

PřisřN's avatar

Registrovan: Jul 2012
Godine: 47
E-cig: AegisX|DeadRabbitV2 RDA
Pohvala: 1,691
Pohvaljen: 972
Nivo reputacije: 186
PřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvalu

Zanimljiv firmware. A i mod izgleda lepo u beloj boji. Ne viđam puno uređaja u toj boji. Retro vaping
Šta je 3.47? Pretpostavio sam da je jačina struje, ali matematika se ne poklapa.. pa ne znam.

Inače, kod mene trenutno Cherry Cigar
svega nekoliko dana star..

Uzet po prvi put i namenski za korišćenje u pod. Delovao mi je kao odgovarajuće iskustvo za takav način parenja.. i zamenivši iskorišćeni grejač, nisam mogao čekati da sazri duže i morao da isprobam novu tečnost u kombinaciji sa novim grejačem (postavio 0.6 umesto prethodnih 1.2 Ohm).
Još uvek pronalazim pod podešavanje za potrebe koje imam - otpor grejača i količinu nikotina u tečnosti. Probao 20, smanjio na 10, povećao na 15.. i izgleda da ću se vratiti na 20 mg/ml nic salt. Mislim da vidim zašto ti Dj_ koristiš 50. Ja sam na 10, i sada delimično na 15, pario češće. Kao što bih pario na standardnom atomizeru i freebase nikotin.. što mi nije odgovarajuća upotreba pod sistema u mom slučaju.
Itd. Itd. Mali update.
Svakako se koristi Cherry Cigar i prvi utisak je da nisam pogrešio u proceni.

PS
Da, na slici je bočica od arome (da neko ne dođe na ideju da pari aromu), ali je unutra tečnost.. jer, bočica ima vrh zgodan za punjenje pod cartridge.
I malo DIY stalka za isti..

Vapor running through my veins
PřisřN nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 28-11-2020, 23:56   #2959
Dj_
Moderator

Dj_'s avatar

Dj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputaciju

3.47 je potrošnja tečnosti u mililitrima.
Podešavanje se vrši preko ml/kJ

Zahvalili :
Staro 29-11-2020, 02:51   #2960
Tamara75
Iskusan član

Registrovan: Sep 2018
Pohvala: 96
Pohvaljen: 108
Nivo reputacije: 24
Tamara75 ima čime da se ponosiTamara75 ima čime da se ponosiTamara75 ima čime da se ponosiTamara75 ima čime da se ponosiTamara75 ima čime da se ponosiTamara75 ima čime da se ponosiTamara75 ima čime da se ponosiTamara75 ima čime da se ponosi

@Poison
Duvanske arome na DL? Pravi otvoreni DL? Sa koliko mg nikotina?
Mislim da bi me odneli na urgentni
Tamara75 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 29-11-2020, 06:47   #2961
PřisřN
Veteran

PřisřN's avatar

PřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvalu

Mislim da razumem na šta misliš.
Od kada u određenim situacijama koristim i pod (MTL) moj DL mi je postao nekako.. previše ili suvišno ponekad, priznajem.
MTL dugo u nazad zamišljam kao fino parenje, dok mi je DL opisano kao potpuno ispunjenje - fizičko i psihičko.
Najpre..
Nekada MTL atomizeri nisu bili tako napredni kao danas. Barem ne oni koji su bili dostupni kod nas. I nisu mi davali dovoljno zadovoljenja u celokupnom doživljaj parenja. Ali posle pojave prvih clearomizers (ja sam stigao do Protank), prvi dripper koji sam nabavio u to vreme je bio veliki skok u zadovoljenju mojih potreba - bio je neuništiv, jednostavan, a pare i ukusa je bilo znatno više nego na clearomizer.. iako je tada još uvek bio single (micro i kasnije macro) coil i vazduh je bio samo relativno otvoren (danas to nazivamo RDL). I tako sam ušao i ostao u DL svetu.
Čitajući vaša iskustva ovde na forumu, jesam jednom prilikom uzeo RTA u nameri da parim MTL. Ali da li atomizer (Lemo Drop) nije bio najbolje rešen ili ja nisam znao da napravim odgovarajući setup (mislim da je taj atomizer više za RDL nego MTL) .. tek, pokušavao sam da izvučem zadovoljenje iz njega i nisam uspeo.
Probao sam i GS Air M. Atomizer sa izmenjivim fabričkim grejačima uzet za suprugu, koja ga nije ni probala i tako ostao neiskorišćen. Neiskorišćen i sa njene, ali i sa moje strane, kako izgleda. Jer.. vratio sam se na dripper..

Hteo sam proširiti svoj post i napisati ovo objašnjenje, jer često vidim u pogledima ljudi sa kojima razgovaram pitanje "čemu to tako?" (znači uživo, ne ovde na forumu). Pa osećam potrebu da ispričam, vama je tema i bliža i razumljivija.

Da, pravi otvoreni DL kako ti reče. Što otvoreniji i izdašniji - to bolje, rekao bih. (Inače, ima nas sigurno još takvih ovde, ali se ne primećuje toliko)
Ali tečnosti pravim tako što aromu najpre doziram na minimalnu preporučenu vrednost, pa dodajem ako mi je premalo, iako se to ne dešava često.. tako da u praksi, ako nije taj minimum, onda je nešto između, jer na dripper ukusa ima dovoljno. (Recimo za pod sada radim obrnuto - krenem od maksimuma, pa smanjujem ako je previše/preteško)
I da, koristim jedino duvanske arome. Kao što rekoh, ostale mi nisu odgovarajuće za celodnevno i višednevno parenje istog ukusa. Neduvanske mi izgledaju odgovarajuće za ono fino (MTL) parenje i kada se ima više atomizera, kako bi se češće menjali ukusi tokom dana. Što vidim mnogi i rade.
Nekada 80/20, danas 75/25 VG/PG (haha, tako me uslovljava jedna naša prodavnica, što je posebna (i tužna) anegdota).
Nikotin - koristim freebase 0.5 mg/ml.

Znači - relativno blago i kako volim da kažem - izdašno parenje.
A priznajem da mi je čitajući vas, MTL na nekom savremenom RTA i širim izborom ukusa svih vrsta, uvek tu negde u mislima.
Samo.. još uvek mi je to u domenu mašte.
Iako eto, uzet doduše za druge namene, ali pod MTL mi sada pruža izlet i u taj drugi svet. Haha, iako nekako bojažljivo - duvanskom ukusu, kako se vidi u gornjem postu, dodao sam malo višnje i trešnje..
to mi ne bi odgovaralo za moj DL način parenja.

Nadam se da sada DL zvuči manje "teško"

Dj_ .. ikona mi je tako i izgledala, ali logika nikako.
Sada vidim da pravom formulom, i logike ima
Zanimljivo..

Zahvalili :
Staro 29-11-2020, 17:34   #2962
Dj_
Moderator

Dj_'s avatar

Vertikalnu bočicu (simbol) ću uvećati, prebaciti na desnu stranu, a sa desne će pisati ' ml '.

(snaga) W * (vreme u sekundima) s = Joule
J / 1000 = kJ
ml(tačna zapremina atomizera)*100 / kJ = ml / kJ

Valjda Pišem napamet

EDIT:

Kad je već sve u softveru, samo treba napuniti tank, potrošiti do kraja, onda podesiti ml/kJ na potrošenu zapreminu, napraviti ' preset ' za taj atomizer/grejač, i zdravo đaci

Zahvalili :
Staro 29-11-2020, 17:53   #2963
PřisřN
Veteran

PřisřN's avatar

Aaa.. i to može?!
Ok, mogao sam pogledati o tom firmware, ali nisam.
Kroz telefon mi je prošlo nebrojeno puno custom ROMs, ali se nisam usuđivao da to radim sa mods. Kako obično nemam dva uređaja, bilo bi previše da ostanem i bez tog jednog.
A nemam ni Windows/MacOS računar za tu svrhu.. uvek sam morao ići kod rodbine za update.

Inače, ideja ti je dobra. Bolje bi bilo nego trenutno sada.. mislim.

Staro 29-11-2020, 19:50   #2964
Dj_
Moderator

Dj_'s avatar

Može sve
Kod:
https://github.com/MicroSur/sur_myevic
Dovoljan je .bin fajl, instaliranje na mod funkcioniše i sa fabričkog apdejtera(Windows/MacOS)
Posle za vejp se sve podešava sa moda.
Editor:
Kod:
https://github.com/TBXin/NFirmwareEditor

Ps: ovo je za MyEvic, znači nije Arctic Fox, Red Panda, etc
Zahvalili :
Staro 02-12-2020, 22:04   #2965
radna skela
Veteran

radna skela's avatar

Registrovan: Jun 2016
Godine: 37
E-cig: Siegel TC + kaya
Pohvala: 1,425
Pohvaljen: 1,239
Nivo reputacije: 243
radna skela ima reputacijuradna skela ima reputacijuradna skela ima reputacijuradna skela ima reputacijuradna skela ima reputacijuradna skela ima reputacijuradna skela ima reputacijuradna skela ima reputacijuradna skela ima reputacijuradna skela ima reputacijuradna skela ima reputaciju

Legendary custard + USA mix elda

Da bi zlo napredovalo, dobri ljudi trebaju samo – ne činiti ništa."
Edmund Burke
radna skela nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Opšte diskusije

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 11:56 sati.