Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Recepti
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 02-09-2017, 10:07   #1
vukpavlovic74
Senior

vukpavlovic74's avatar

Registrovan: Dec 2016
E-cig: Aegis, ubertoot, avocado, kf-ovi, tfv4, sky
Pohvala: 158
Pohvaljen: 194
Nivo reputacije: 49
vukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosi
Uobičajeno MTL duvanski recepti

Vidim da su najzastupljeniji bombonjera recepti (voće, slatkiši, kafa...) što meni uopšte nije zanimljivo. Takodje, čini mi se je 10 % arome u tečnosti previše (ovo je moje mišljenje, siguran sam da znate šta radite). Sa druge strane, shvatam da sa duvanskim aromama ne postoji tolika mogućnost kombinovnja, ali neke fore, sigurno postoje.
Ako imate neke recepte vezane za pretežno duvanske arome i MTL način parenja, podelite ih sa nama. Ako ne baš recepte, onda bar neke preporuke...
vukpavlovic74 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 02-09-2017, 12:48   #2
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 41
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 8,727
Pohvaljen: 12,704
Nivo reputacije: 1968
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju
Uobičajeno Re: MTL duvanski recepti

Ja sam muku mučio sa duvanima. (moguće da mi je kreativnost ograničena). Ima par mojih u "Recepti" temi. Za ove 4 godine mućkanja, ovako na prvu mogu da kažem da na već gotove duvanske arome koristim orašaste plodove kao dodatke i tpa koolada/ fa polar blast za osećaj hlađenja i th. Inawera dnb flavour i fa black fire za piksla+ osećaj...
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 02-09-2017, 13:45   #3
SljukaZr
Veteran

SljukaZr's avatar

Registrovan: Feb 2014
E-cig: Od svega po malo :D
Pohvala: 1,672
Pohvaljen: 1,484
Nivo reputacije: 267
SljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputaciju

Nije puno 10% arome.Jedan od mojih omiljenih duvanskih je 30 kapi Hellas esplendido+30 kapi Real cigar VZ/JF na 100ml

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

SljukaZr nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 02-09-2017, 13:50   #4
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

To je 6 kapi na 10ml, ako je kapaljka standardna plastična ili kapaljka staklena, to nije 10%
Zahvalili :
Staro 02-09-2017, 13:52   #5
raw2sienna
Veteran

raw2sienna's avatar

Registrovan: Oct 2013
Pohvala: 2,286
Pohvaljen: 3,121
Nivo reputacije: 395
raw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputaciju

Forumska legenda @Guru je postovao nešto dobrih kombinacija/recepta u "Receptima"

- 2% IW 555 Gold
1,5% JF/VZ Island Tobacco
ova se meni puno svidja - a umjetsto Island Tob mogu se koristiti i neke druge JF/VZ arome - možda one aromatičnije kao French Pipe, Black&Mild kao i B&H ili neke druge iz više straight linije

- IW Shade 7kapi/10ml
IW Don Hill 12kapi/10ml
Ova mi je isto prijatna - kad dosade ove 2 arome solo....

...

raw2sienna nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 02-09-2017, 14:16   #6
dragon
Senior

Registrovan: Jan 2016
Pohvala: 915
Pohvaljen: 1,043
Nivo reputacije: 149
dragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od c-hell Vidi poruku
To je 6 kapi na 10ml, ako je kapaljka standardna plastična ili kapaljka staklena, to nije 10%
slazem se to nije 10% ako su kapi standardne
20 kapi je oko 1ml ili 200 kapi je 10ml
dragon nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 02-09-2017, 17:15   #7
ezgeta
Senior

ezgeta's avatar

Registrovan: Sep 2013
Godine: 40
E-cig: kayfuni i modovi
Pohvala: 273
Pohvaljen: 305
Nivo reputacije: 88
ezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosi

ma ljudi špric je majka,ne može da omane 10ml(flasica)*0.02(2%)=0.2ml(aroma) mali insulinski spric
ezgeta nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 02-09-2017, 18:46   #8
SljukaZr
Veteran

SljukaZr's avatar

SljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputaciju

@Chell,@Dragon rekao je da misli da je 10% puno,samo sam mu na to odgovorio i rekao da nije puno...A recept je recept i nema veze sa prvom recenicom WTF

Staro 03-09-2017, 12:28   #9
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Aaaaa... Pa nesretno je bilo napisano pa sam pogrešno ukapirao 🍺🍺🍺
Zahvalili :
Staro 03-09-2017, 13:41   #10
SljukaZr
Veteran

SljukaZr's avatar

Ma da,radim trece smene pa sam sav nesretan

Zahvalili :
Staro 05-09-2017, 23:54   #11
vukpavlovic74
Senior

vukpavlovic74's avatar

vukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosi

Ja nisam nikad pravio mešavinu tečnosti (da ih stavim zajedno da stoje) ali volim da mixujem gotove tečnosti direkt u tanku...
Napr. dopada mi se kad pomešam Shade ili Cowboy Blend sa malom količinom voćnih tečnosti (kajsija, malina ili jagoda). Dodam samo par kapi , tako da se osećaju negde daleko u pozadini.
Iz nekog razloga kombinacija Max Blend plus 1/4 Old Tobacco Premium kad se pari u UTA 2, mi je jedna od omiljenih.
Ponekad isečem razne duvanske tečnosti, desetinom FA Metaphor (isto gotova tečnost, koja mi je sama po sebi skroz bezveze).
Inače meni je najbitnije da imam dva aparata u rotaciji. Jedna aroma sama po sebi mi dosadi, kakva god da je...
Tako da omiljeni parovi u rotaciji su mi - Cohiba i Max Blend (često pojačan sa par kapi voća), Shade (kadkad izudaran nečim) i Heisenberg, French E - pipe i Old Tobacco Premium sa par kapi maline...
A i ukus mi se stalno menja...sećam se na početku, dok sam još palio po 3-4 cigare na dan, da uopšte nisam osećao ukus Shade-a...baš ništa...Old Tobacco Premium da ne pominjem - kao planinski zrak...
Staro 21-09-2017, 23:53   #12
vukpavlovic74
Senior

vukpavlovic74's avatar

Ova tema je uginula a nije ni krenula u vrtić...ajde ako nema dobrih duvanskih recepata za MTL, dajte recept koji vas najviše podseća na analogne (pa makar bio krajnje jednostavan)...
Staro 22-09-2017, 09:05   #13
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Ja ovog meseca tek eksperimentišem, pa će biti... Ima tona dobrih recepta u RECEPTI.

Evo jedan iz ruke...

12mg/ml 60pg 40vg
... Sve FA...

EDIT

Ništa ne podseća na analogne na 1,5mg/ml. Bolje kreni na voćke, kremove...
Zahvalili :
Staro 26-09-2017, 17:11   #14
vukpavlovic74
Senior

vukpavlovic74's avatar

Što se voćki i kremova tiče davno bih raskrstio sa parenjem, da je to jedini izbor...ovaj tvoj post iznad, me je inspirisao da zamutim Black Fire, pa da probam malo da ga mixam ili možda čak i solo...inače parim na 4,5 mg al ću da snižavam (polako-imam plan za 3 godine da se spustim na 1% ili na 0)
Staro 26-09-2017, 21:13   #15
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Poslednji post

http://www.e-cigserbia.com/showthread.php?t=14069

Začudio sam se da ameri toliko furaju inaweru... 😯
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Recepti

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 16:18 sati.