Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Korišćenje i održavanje e-cigarete
Zaboravljena šifra? Registracija

Korišćenje i održavanje e-cigarete Punjenje, čišćenje, održavanje ...

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 17-04-2012, 22:54   #16
bOlE82
Video Recenzent

bOlE82's avatar

Registrovan: Feb 2012
Godine: 34
E-cig: Cuboid mini, Cloupor Z5, subTank mini i sve ostalo
Pohvala: 1,993
Pohvaljen: 1,183
Nivo reputacije: 393
bOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputaciju
Uobičajeno Re: Ultrazvucna kada???...

haha ahahaah htedoh reci jer ima vajde prati kartomizere u kadici

bOlE82 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-04-2012, 23:26   #17
Finder
Prijatelj foruma

Finder's avatar

Registrovan: Dec 2011
Pohvala: 2,888
Pohvaljen: 8,429
Nivo reputacije: 1151
Finder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputaciju

Evo nekih mojih iskustava. Par godina sam koristio ultrazvucnu kadu u opticarskoj radnji sa odlicnim rezultatima. Okvire za naocare i sitne delove cistila je dobro do savrseno. Koristio sam vodu ili sasvim blag rastvor tecnog deterdzenta - nekoliko kapi na oko 1/2 l vode. Naravno, bolje i brze ide ako je voda topla. Ciscenje nikad nije trajalo duze od 5 minuta. To je bio solidan, takoreci profi uredjaj. Nazalost tu kadicu vise nemam.

Sad imam neki kineski sh*t sa kojim nisam bas mnogo zadovoljan. Rezultati mnogo zavise od rastvaraca. Ako je prljavstina rastvorljiva onda cisti dosta dobro, a ako nije onda traljavo. Dripping atomizere ne koristim, pa ne znam kako bi se cistili. Kartove sam uglavnom uspesno cistio, ali sa njima je lako - svi moji su rasklopivi.
Finder nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-04-2012, 19:18   #18
firemannikola
Aktivan član

firemannikola's avatar

Registrovan: Mar 2012
Godine: 37
E-cig: Istick60W, Eleaf GS Air, CthulhuV2
Pohvala: 13
Pohvaljen: 12
Nivo reputacije: 26
firemannikola je na dobrom putufiremannikola je na dobrom putu

Ja juce porucio neku polovnu kadicu na kupindu, kad stigne videcemo kako cisti, samo sam cuo da idu neke posebne tecnosti za kadice.
firemannikola nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-04-2012, 19:32   #19
Vasa
Iskusan član

Vasa's avatar

Registrovan: Mar 2012
Godine: 41
Pohvala: 33
Pohvaljen: 9
Nivo reputacije: 28
Vasa je na dobrom putuVasa je na dobrom putu

Koliko sam ja shvatio Fidela sipa samo toplu destilovanu vodu...
Mislim da je zeznuto sipati bilo kakve tecnosti,mislim zbog ispiranja.
Vasa nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-04-2012, 03:31   #20
Fidel
Aktivan član

Fidel's avatar

Registrovan: Nov 2011
Pohvala: 6
Pohvaljen: 17
Nivo reputacije: 26
Fidel je na dobrom putuFidel je na dobrom putuFidel je na dobrom putu

Tako je, upotrebljavam samo vrucu destilovanu vodu. Pokusavam da ustedim na vremenu. Kad se skupi nekoliko CE-2, onda ih rasklopim i operem pod mlazom obicne tople vode. Za to vreme u mikrotalasnoj ugrejem destilovanu vodu. Stavim CE-2 u ultrasonic i dodam vrelu destilovanu vodu. Pustim ultrasonic da radi oko 15 min, izvadim CE-2 i uradim dry-burn. Fitilj ispadne uvek cist beo, a i grejac nema nikakvih naslaga. Cak se i plasticna cev dobro ocisti, tako da CE-2 izgleda kao nov. To je sve.

Hasta la Victoria Siempre!
Fidel nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 08-06-2012, 00:35   #21
Sigma
Aktivan član

Registrovan: May 2012
Pohvala: 19
Pohvaljen: 11
Nivo reputacije: 24
Sigma je na dobrom putuSigma je na dobrom putu

Ja koliko znam karburator i slicne stvari kojima ne moze da se pridje rukom/prstima se koristi u takvim kadama, al dobro de....
Sigma nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 30-01-2013, 21:12   #22
alansi
Veteran

alansi's avatar

Registrovan: Sep 2012
Godine: 63
Pohvala: 1,469
Pohvaljen: 3,179
Nivo reputacije: 507
alansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputaciju

Kolebao sam, dali da nabavim ili ne i onda naletim na tipa, koji je u Lidlu kupio tu spravu, jer ju trebao da očisti svoju kolekciju kovanog novca prije prodaje. Onda ju nije više trebao i tako sam prošle nedelje i sam za 16€ postao vlastnik te sprave.
Kod:
http://www.lidl-service.com/cps/rde/SID-A3CE7A21-009757C4/lsp/hs.xsl/product.html?id=11164566&rdeLocaleAttr=en&title=Ultrasonic
O upotrebi tih čistača za vapere najviše je napisanog tu:
Kod:
http://www.e-cigarette-forum.com/forum/tips-tricks/170725-ultrasonic-cleaning-atomizers-very-best-way.html
Za nedelju dana spasio sam 3 od 4 510-t atomizera, dobro očistio vapo kinga, deset ego i biansi tankova i skinuo mentol sa Vivi nove i karomizera. Danas čistim Imist i Imist II. Tu dvojicu sam najprije natapao u izopropanolu, osušio i napravio dry burn. Sada jih čeka još završno ultrazvučno kupanje i sušenje.
Pre mesec dana odlučio sam se, da potrošim neki mentol, koji sam nabavio pre pola godine i za to upotrebio vivi novu i jedan tank sa kartomizerom. Do sada su ležali u čošku i mirisali na mentol, kojeg se nisam uspio rešiti. Sada sam oba najprije oprao u vručoj vodi i onda su dobili još dvojni tretman u UZ spravi i nema više mentola. Isto sam probao još sa dva zasušena boge kartomizera i sad posle dva prnja i dan sušenja oboje ponovo rade.
Sada se spremam, da probam još ovo:
Kod:
http://www.e-cigarette-forum.com/forum/diy-e-liquid/348459-steeping-times-ultrasonic-cleaner-part-ii.html#post7704086
Ako i steepanje ispadne, kao što piše, onda ta stvar vredi love koju sam dao.

alansi nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 30-01-2013, 23:29   #23
Finder
Prijatelj foruma

Finder's avatar

Finder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputaciju

Naisao sam na taj clanak o sazrevanju pomocu UZ lane i probao i radi, ali nisam isterao stvar do kraja. Nisam dobio spektakularne rezultate. Skratio sam vreme sazrevanja za nekoliko dana, ali nisam dobio gotovu tecnost samo sa kadom. Da li zato sto ja trosim uglavnom duvanske tecnosti pa nekima treba dobrih 15 dana (a prija im i ceo mesec) ili zato sto je moja kada suvise losa (citaj slaba i sa tajmerom od 2 minuta) pa treba da odradim bar 100 ciklusa, to ne znam. Uglavnom posle par dana sam odustao. Nije mi se dalo da ceo dan sedim pored masine i restartujem je na svaka 2 minuta samo da bih proverio da li taj metod zaista daje opisane rezultate. Mozda je i pravi razlog to sto mi se nigde ne zuri kad tecnosti treba da sazre.
Staro 31-01-2013, 06:18   #24
alansi
Veteran

alansi's avatar

alansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputaciju

Sam isto pazim, da imam zalihe barem za mesec dana, ali kad probam nešto novo, posebno kad piše recimo od 1 do 3%, onda napravim 3 variante po 5ml za probu. Sprava koju sam dobio ima najduži ciklus od 10 minuta pa bi več mogla poslužiti. Tu mi i dobro dodju 510-T atomizeri i tankovi od 0.6 ml. Biće lahkše testiranje i na kraju čiščenje.

Staro 06-02-2013, 11:54   #25
ChubChub
Nov član

Registrovan: Dec 2012
Pohvala: 1
Pohvaljen: 26
Nivo reputacije: 20
ChubChub je na dobrom putuChubChub je na dobrom putuChubChub je na dobrom putu

Inače, skontao sam da definitivno treba pripaziti kad se čiste glave sa fitiljem u ultrazvučnoj kadi . Ja sam kod mene u firmi očistio dva puta do sad i svaki put posle čišćenja bude mi puna tečnost u čaši u kojoj se glava nalazila sitnih parčića fitilja (a fitilj postaje sve "čupaviji"). Doduše u pitanju je profi ultrazvučna kada poprilične snage, tako da mislim da se neki broj staklenih vlakana fitilja (u mom slučaju glava od CC 2,4 ml) izlomi od delovanja ultrazvuka. Znam da šipke od kvarca ne smeju da se čiste u toj kadi jer ispucaju u paramparčad, ali ne znam tačno od kog materijala je taj fitilj u glavi klira...?

My inner demons like tequila!
ChubChub nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 06-02-2013, 13:58   #26
alansi
Veteran

alansi's avatar

U ovoj mojoj maloj spravici to nisam zapazio, malo se samo wick razmrsi. A na jednom c-2 kliru odstupila mi je jedna žica zbog lošeg spoja, ostali su u redu prestali čišćenje i mogu jih opet upotrebiti.

Zahvalili :
Staro 23-03-2013, 10:23   #27
sijuks
Veteran

sijuks's avatar

Pohvala: 392
Pohvaljen: 384
Nivo reputacije: 120
sijuks ima čime da se ponosisijuks ima čime da se ponosisijuks ima čime da se ponosisijuks ima čime da se ponosisijuks ima čime da se ponosisijuks ima čime da se ponosisijuks ima čime da se ponosisijuks ima čime da se ponosisijuks ima čime da se ponosisijuks ima čime da se ponosisijuks ima čime da se ponosi

Ja sam tek sad video da na poslu imam ultra zvučnu kadicu
Pitam kolegu koliko košta i kakva je.
Kaže da je odlična i da joj je cena oko 1500 eura.
Mislim da sam neke probleme rešio. Danas je nosim kući pa da vidimo šta može

Evo to je ta kadica
Kod:
http://www.digiprint-supplies.com/sales/cleaning-products/ultrasonic-cleaner.html

sijuks nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 23-03-2013, 10:36   #28
Finder
Prijatelj foruma

Finder's avatar

To je vec ozbiljna sprava. Javi svoja iskustva.
Staro 23-03-2013, 10:54   #29
sijuks
Veteran

sijuks's avatar

Pohvala: 392
Pohvaljen: 384
Nivo reputacije: 120
sijuks ima čime da se ponosisijuks ima čime da se ponosisijuks ima čime da se ponosisijuks ima čime da se ponosisijuks ima čime da se ponosisijuks ima čime da se ponosisijuks ima čime da se ponosisijuks ima čime da se ponosisijuks ima čime da se ponosisijuks ima čime da se ponosisijuks ima čime da se ponosi

Naravno. Probaću neke stvari da slikam pre i posle tretmana pa ako bude drastiče razlike okačiću i slike.

sijuks nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 31-10-2013, 09:41   #30
n3mmus
Aktivan član

n3mmus's avatar

Registrovan: Oct 2013
Godine: 39
Pohvala: 9
Pohvaljen: 9
Nivo reputacije: 18
n3mmus je na dobrom putun3mmus je na dobrom putu

Ja sam bas hteo da pitam ,kako reaguje fiber u UZ kadi,posto imam kadicu vec par godina unazad,imam CC 2.4ml,pa me zanima sta ce da se desi sa fiberom posle tretmana

Taze Vaper

n3mmus nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Korišćenje i održavanje e-cigarete

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 10:18 sati.