Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Elektronske cigarete i zdravlje
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 21-06-2016, 16:32   #256
PřisřN
Veteran

PřisřN's avatar

Registrovan: Jul 2012
Godine: 43
Pohvala: 1,419
Pohvaljen: 752
Nivo reputacije: 144
PřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: Vesti i natpisi iz stranih medija

Haha, u pravu si, naravno.
Nego.. jaki su oni i iako se svi borimo protiv njih, biće čudo da se nešto promeni. Odnosno, neće čudo biti, već ako neko od njih pronađe veću zaradu u ovome od duvana i lekova zajedno.

A do tada - borba i snalaženje. Po zakonu ili mimo, ali da nas ne uhvate.

Inače, jedna anegdota. Bio na slavu pre neki dan i cura medicinska sestra mi kaže da nije loše da batalim to, jer je Pneumologija prepuna bolesnika.
Rekoh.. da, ali oni su pušači, ne parioci.
Kaže.. hm, pa verovatno. Ali ti ipak onda bolje i pola pakle da pušiš, nego to.
(valjda joj obilna para deluje strašnije nego ono malo što cigareta ima)

Mislim, ista priča ispričana u mnogo oblika ovde.. nego eto, podsetio me tvoj post o tome kako običan narod vidi nas parioce. Kao nekog ko galopom juri u ambis, dok su pušači tako-tako.. idu lagano i možda se i provuku bez posledica.

Vapor running through my veins
PřisřN nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 21-06-2016, 16:52   #257
dgproduction
Veteran

dgproduction's avatar

Registrovan: Nov 2015
E-cig: Chauvet Hurricane 700
Pohvala: 945
Pohvaljen: 888
Nivo reputacije: 166
dgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvalu

Slicnu situaciju sam imao i ja gde mi je starija zena takodje medicincska sestra (izmedju ostalog i farmaceut) rekla bas to, rekla mi je da nije normalno unositi toliku kolicinu glicerina u pluca :(
Inace negativne komentare mahom od pusaca dobijam, koji me stalno ubedjuju da su cigarete dosta zdravije resenje od elektronike... jbg li ga, meni nekako isto ne disem punim plucima ali vise uzivam u elektronici.
dgproduction nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 21-06-2016, 17:01   #258
PřisřN
Veteran

PřisřN's avatar

Registrovan: Jul 2012
Godine: 43
Pohvala: 1,419
Pohvaljen: 752
Nivo reputacije: 144
PřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvalu

Pisano je o glicerinu već dosta ovde. Možeš pogledati, ako te zabrinjava.. (kao i pitanje koliko je to puno glicerina, jer se veliki deo izdahne, a ne verujem da trošiš više od 20 ml dnevno.. itd)
Kao i potražiti odgovor zbog čega ne dišeš punim plućima.. da ne otvaramo temu u temi.

Vapor running through my veins
PřisřN nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 21-06-2016, 17:07   #259
McIron
Veteran

McIron's avatar

Registrovan: Nov 2012
Pohvala: 730
Pohvaljen: 1,058
Nivo reputacije: 182
McIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputaciju

Vidi,
pusaci su kao tipovi koji su ozenili zlu zenu a bolje da su ozenili mecku jer ce ova da ih pojede odmah a zla zena poako kroz ceo zivot.
A kakav je ovaj svet: kada bi se otvorila vrata raja neko pohlepan bi ih odmah unistio jer bi mu to upropastilo profit a drzava izgubila na akcizama, porezima, taksama, nametima.
Da ne budem pogresno shvacen, drzava funkcionise od poreza i to mora tako. Ali licemerje, pohlepa i bogacenje pojedinih interesnih grupa bliskih drzavi doprinose laganom unazadjenju ljudskih prava, zdravlja i mnogih drugih stvari koje nam pripadaju rodjenjem.
Orvel nije ni bio svestan koliko je njegov roman "1984" vizionarski.
McIron nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-06-2016, 02:21   #260
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 41
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 8,381
Pohvaljen: 12,147
Nivo reputacije: 1869
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

c-hell je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 28-07-2016, 01:55   #261
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 41
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 8,381
Pohvaljen: 12,147
Nivo reputacije: 1869
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

c-hell je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 28-07-2016, 11:12   #262
raw2sienna
Veteran

raw2sienna's avatar

Registrovan: Oct 2013
Pohvala: 2,155
Pohvaljen: 3,007
Nivo reputacije: 381
raw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputaciju

da da - deca kao naše največe bogastvo - to uvjek pali. Kad deca puše duvan - niko se ne uzrujava posebno....

Leto je veoma prikladno vreme kad se objavljuju kojekakve studije o štetnosti e-cig - kao na primjer ova iz Berkeley laboratorija

Kod:
http://www.wbur.org/commonhealth/2016/07/27/chemicals-e-cigarettes-study
Zaključak studije - ako več parite - parite na dual coil - zdravije je

U isto vreme - na drugom kraju sveta - gdje je vape zabranjen zakonom

Kod:
http://www.allsingaporestuff.com/article/spore-police-raided-ransacked-my-home-illegal-vaping

raw2sienna nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 19-08-2016, 17:12   #263
raw2sienna
Veteran

raw2sienna's avatar

raw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputaciju

Pokazuje se na uzorku od 941 učesnika da su kod vapera respiratorne infekcije manje prisutne...
Kod:
http://www.qmul.ac.uk/media/news/items/smd/180324.html
I u Indiani, SAD - posle FDA regulacije
Roswell Park Cancer Institute izjavljuje da su e-cig manje štetne i toxične od običnih cigareta
Kod:
http://www.bizjournals.com/buffalo/news/2016/08/18/roswell-park-study-finds-e-cigarettes-safer-less.html

Zahvalili :
Staro 19-08-2016, 17:46   #264
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Registrovan: Jul 2014
Godine: 46
E-cig: Imam, hvala! ;)
Pohvala: 5,054
Pohvaljen: 6,281
Nivo reputacije: 928
Vapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputaciju

Samo da ne bude kasno Marko na Kosovo stiže...

"Duboko u tebi strasti slamaju i ono što je preostalo i ono što ne postoji..."

Smoke free since 11-07-2014
Vapoholic nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-08-2016, 17:53   #265
Marko021
Senior

Marko021's avatar

Registrovan: Feb 2015
Godine: 37
E-cig: SubTank Mini, PT2, iStik30W
Pohvala: 201
Pohvaljen: 177
Nivo reputacije: 52
Marko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosi

Pa u SAD je vec kasno. Vaping potpada pod regulacije o duvanu pocevsi od nekog 14. ovog meseca. U UK vec neko vreme imaju regulative o svemu i svacemu (tipa, ne mozes da prodajes atomizer sa tankom vecim od 2ml, e-juice u flasici sa vise od 10ml i td.). Sve ce se to svesti na to da ce biti lakse ostati na pljugama nego prelaziti na vaping. Ne za sve naravno, ali za onu lenju vecinu 100%.

motam, muckam, mesam, sipam i presipam i
Marko021 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-08-2016, 11:20   #266
raw2sienna
Veteran

raw2sienna's avatar

Drugovi - život je borba - i lenja večina možda i ne zaslužuje (ali možda i ne želi) drugčiji tretman Najlakše je ništa ne misliti - ali u tom primjeru za tebe misle drugi - i vjerovatne te njihove "misli" nisu baš za tvoje dobro...
Mene nije strah za USA i pogotovo ne za UK vapere - jer kako več rečeno u Jurassic Park I
“Life will find a way.”
― Michael Crichton, Jurassic Park

Drugo je u raznim više manjim autokratskim sistemima sa liste
Kod:
http://ecigarettereviewed.com/which-countries-ban-e-cigarettes
@Marko021
Do maja 2017 se prodaju svi tankovi normalno i svi juicevi pa i nikotinske baze do 72 mg/ml - možeš i 20 kg baze da kupiš unutar UK ako želiš.
Ja uvjek upozoravam na sisteme gdje vladine elite misle da raja ne ume da razmišlja svojom glavom - pa onda za "njihovu dobrobit" razmišljaju oni....e takvih se bojim

8,8 mio $ e-cig research

Kod:
https://regulatorwatch.com/brent/reasoned-research-8-8-million-e-cig-study-explained-regwatch/

Zahvalili :
Staro 22-08-2016, 17:53   #267
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Vapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputaciju

On će da priloži $100. Eeeee, $100!!! Rasekao se baš. Ja kad sam mu pisao da mi pošalje bilo kakav mod sa integrisanom baterijom da prosledim samohranoj majci 2je dece kojoj će free oprema pomoći da ostavi pljuge on me kulturno od***ao. Kaže ne može svima da pomogne (skup mu shipping do RS valjda). Rekoh mu hvala Tony!
Uz svu zaradu koju imaju i sve te besplatne modove i atije i uz svu famu oko FDA i vape slobode on će da priloži vrednost 2 boxa Marlbora. Pa u tri lepe...

Staro 22-08-2016, 18:04   #268
Marko021
Senior

Marko021's avatar

Registrovan: Feb 2015
Godine: 37
E-cig: SubTank Mini, PT2, iStik30W
Pohvala: 201
Pohvaljen: 177
Nivo reputacije: 52
Marko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosi

da se ne lazemo, meni tako da si poslao poruku odmah bi pomislio da si nigerijski princ Ljudima sa zapada su takve stvari odmah sumnjive jer se retko desavaju. Ako ima kinte da pusi tamo (5-6$ na dan), ima valjda 20$ za mod...

motam, muckam, mesam, sipam i presipam i
Marko021 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 22-08-2016, 18:20   #269
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Naravno da ona ima, ali je primitivna sve sa fakultetom i gojazna i ima visok pritisak i ja sam joj odvojio 2 attija ali bas da joj i mod kupujem necu. Imam i ja zenu i troje dece i lose zivimo pa bas da joj dotiram mod ja koji ne zaradjujem od vejpa nije logicno. Kad bi to sve dzaba dobila probala bi da predje na paru. I ja eksperimenta radi prosledim molbu Toniju.

No nije ona bitna nego da u USA taj materijalizam nema granica i u plus i u minus.

Da se kod nas pokrene slicna prica sa profi lobistom koji advokatise u korist vejpa mi sa nasim jadnim standardom bi se vise otvorili.

PS: Nigerijski princ...ROFL Kakve to ima veze modovi imaju sa internet prevarama...

Zahvalili :
Staro 22-08-2016, 19:21   #270
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Evo Marko, upravo stiglo.
Nije princ, advokat.

Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Elektronske cigarete i zdravlje

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 04:55 sati.