Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Raspršivači > Tank Atomizeri
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 07-04-2016, 18:41   #16
nirvana
Senior

nirvana's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 77
Pohvaljen: 264
Nivo reputacije: 68
nirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: Bachelor Tank by EHPRO

Citat:
Originalna poruka od Guru Vidi poruku
Meni isto deluje extra, ruza mi postala tesna, nerealno...
Znaci vec se zna ko ce ovaj tank prvi imati
nirvana nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 14-04-2016, 08:20   #17
PsyBoza
Moderator

PsyBoza's avatar

Registrovan: Sep 2014
E-cig: Ammit-Pico
Pohvala: 1,085
Pohvaljen: 1,528
Nivo reputacije: 290
PsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputaciju

PsyBoza nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 10-05-2016, 12:45   #18
drako
Senior

drako's avatar

Registrovan: Apr 2015
Pohvala: 407
Pohvaljen: 568
Nivo reputacije: 109
drako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvalu

Na žalost, Bachelor nano predstavlja jedno od najvećih razočarenja u mom parilačkom stažu.
Koristio sam malo više od jednog dana veliki Bachelor i iskustva su mi bila i više nego pozitivna, toliko da sam počeo polako da smišljam kako da napravim odgovarajući reducir. Lako pravljenje setupa, lako postavljanje vate, ukusna i obilna para, punjenje verovatno najlaške koje postoji, vrhunska izrada.
Onda su se pojavili video zapisi Bachelora nano na kojima su predstavljeni reduciri, kao i dodatni driptip za m2l i bez razmišljanja sam ga naručio. 25 dana čekanja su bili prožeti nestrpljenjem i tihom čežnjom da bi u petak uveče Nano konačno stigao.
O kvalitetu izrade je besmisleno pričati, Ehpro je poznat po tome. Svaki navoj besprekoran, svaka gumica, sve ide lagano i glatko.
Prva sumnja se pojavila kada sam pobliže pogledao reducire. Iako su deklarisani na 1mm i 2 mm, i jedan i drugi su u suštini širi, jer su rupe u koje se ubacuje imbus ključ šire od ovih dimenzija, pa se zapravo reducir sastoji od crviće koji je izbušen i narezan u 2 veličine, jedna da bi se ubacio imbus kojim se reducir zavije i druga, praktično pločica sa rupom u sredini koja je izbušena na deklarisanu dimenziju.

Reducir se vrlo lako postavlja, ali i tu dolazi do problema, jer može duboko da se ušrafi pa se efekat sužavanja prilično gubi. Sa reducirom od 2 mm i grejačem motanim oko 2,5 mm, i pritvorenim AF-om tako da formira krug sam dobio ogromnu količinu oštre i suve pare sa ne baš preteranom aromom. Ništa nisam posebno bolje dobio ni sa reducirom od 1 mm, osim osetno težeg povlačenja. Para je i dalje bila oštra i suva.
Nakon konsultacije sa drugarom okrenuo sam reducir naopako i situacija se poboljšala ali ne previše i svakako ne onako kako sam se nadao. Para nije više bila toliko oštra, ali i dalje za moj ukus previše suva.
Tada mi je palo na pamet da sipam esplendido (koga vrlo retko koristim) i sa odvrnutim AF prstenom do kraja, na nekih 12 w sam dobio ono što mi je trebalo pre jedno godinu i nešto dana - gotovo identičan osećaj pušenja klasičnih cigareta, što u mom slučaju i ne predstavlja pohvalu.
Dakle, radi u m2l režimu Nano, ali to jednostavno nije to. Ja sam otišao u pravcu uživanja u mekoj i vlažnoj pari ispunjenoj aromom i ne osećam neku potrebu za cigaretom a Bachelor nano u m2l varijanti pruža baš taj osećaj i sad mi je jasno zašto ga u suštini preporučuju početnicima u svetu parenja.
drako nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 10-05-2016, 15:04   #19
BoT_SD
Senior

Registrovan: Dec 2013
Pohvala: 167
Pohvaljen: 588
Nivo reputacije: 114
BoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvalu

Ti si bar dobio reducire i drip tip u paketu, znam neke koji su dobili atomizer bez tih sitnica!
BoT_SD nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 10-05-2016, 15:50   #20
drako
Senior

drako's avatar

drako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvalu

Mislio sam da ce on, na osnovu veceg, biti to sto mi treba pa sam potegao sa HG-a.
Sad vidim, i tamo se neki zale, vrag ce ga znati sta rade sa ovim nanoom
Staro 10-05-2016, 17:26   #21
drap
Veteran

drap's avatar

Registrovan: Jul 2015
E-cig: Lots of fucking leaking sh*t
Pohvala: 157
Pohvaljen: 410
Nivo reputacije: 101
drap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosi

Zanimljiv mi je ovaj ati pa ga pratim onako iz prikrajka ...Dakle prvobitno je zamisljen bez reducira, pa je naknadno, delimicno na inicijativu i uz pomoc nekih recenzenata sa YT, odluceno da se dodaju.

Tako su prva serije otisle na trziste bez njih, zatim druga serija sa njima u posebnoj kutijici, pa tek finalna serija sve komplet. Lako je razlikovati serije po kutiji: prve su bile u kutiji za veliki Bach samo sa zalepljenim stikerom "Nano", a finalna ima svoju, razlicitu, kutiju.

(testiranje potpisa-brojaca u toku - sincemylastcigarette.com ne radi vise kako treba)
drap nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 10-05-2016, 22:40   #22
oliverbanjas
Senior

oliverbanjas's avatar

Registrovan: Jul 2015
Godine: 34
Pohvala: 850
Pohvaljen: 514
Nivo reputacije: 92
oliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvalu

Ajde i ja malo o Barchelor-u! Koristim ga vec nekih mesec i po- dva, verzija 4ml. Odlican tank za tesan d2l, nikako za m2l. Obrada odlicna, ukus pare i vlaznost takodje. Natapanje je odlicno i sa adekvatnim coil-om radi od 20 do 50+W. E sad stvari koje se meni ne dopadaju kod njega: srafovi su propast. Posle menjanja 4-5 setup-a jos malo pa su za zamenu. Imbus se sve vise okrece levo- desno u praznom hodu i poceo je da glavi u srafu kad se odvrce (nisam pretezao). Dek je predvidjen iskljucivo za kontrolisane modove i gotovo je nemoguce napraviti setup koji ce biti funkcionalan na mehanici, a ja je jos uvek koristim i volim. Precnik coil-a je velik i potrebno je vise namotaja. Najbolje se pokazao sa ni200. Dakle moja preporuka za one koji mogu i hoce da se cimaju oko srafova (moguce je postojece preraditi na - srafciger. Zapravo je problem u tome sto ide jako mali imbus, manji nego za Rose) i ne zele da ga koriste na mehani i.

Sent from my SM-T210 using Tapatalk
oliverbanjas nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 11-05-2016, 11:25   #23
drako
Senior

drako's avatar

Meni su veliki i mali Bachelor nebo i zemlja.
Veliki, sa reducirom napravljenim od šprica, daje masnu, vlažnu i ukusnu paru i jedini problem je što oće da procuri zbog velikih kanala za dovod tečnosti ako se malo promaši količina vate. Naravno govorim o malim snagama, do 12 w.
Mali, sa reducirima, jednostavno radi potpuno drugačije i para je suva i oštra. E sad, mrzi me da ga ponovo perem pa da probam nešto da skarabužim bez reducira ali mi definistivno nije jasna razlika obzirom da su dek i komora, koliko se sećam identični.
Staro 12-05-2016, 21:45   #24
repa04
Senior

Registrovan: Feb 2016
E-cig: Vapedroid C1D2 dna75+serpent mini 25
Pohvala: 86
Pohvaljen: 121
Nivo reputacije: 34
repa04 ima čime da se ponosirepa04 ima čime da se ponosirepa04 ima čime da se ponosirepa04 ima čime da se ponosirepa04 ima čime da se ponosirepa04 ima čime da se ponosirepa04 ima čime da se ponosirepa04 ima čime da se ponosirepa04 ima čime da se ponosi

Evo i ja da dajem svoja iskustva:

Pre svega moram da naglasim da nemam iskustva još sa drugim tankovima jer mi je Bachelor prvi pravi RTA, a drugari koriste samo klasicne el. cigarete pa nisam nista mogao da probam još.

Kad mi je prvi stigao ono što se uoči odmah, jeste kvalitet izrade, radi se o prohron materijalu, i to ne o nekom slabom koji se udublja ako padne itd.(npr protankovi) vec od jakog i kvalitetnog materijala, i navoji su su precizno narezani. Dobija se rezervno staklo, o-ringovi, imbus...sve sto se i očekuje. Sa velikim kontam ne idu ti reduciri ali se to reši lako. Dolazi sa ni200 grejačem u kutiji(0,2 ohm) i već instaliranim ogromnim pretpostavljam da kantal grejačem otpora 0,5 ohm.

Kad sam ga dobio sav uzbuđen sam ga napunio, pričekao da se napije vata i povukao prvi dim...iiii kao prva reakcija umalo sam ceo tank bacio u kantu...probao jos par puta i nije mi prijalo ipak taj subohm rad vrele i previše pare, D2L nije za mene, a i airflow od 3,5-4 mm je bilo previše buduci da ovaj afc sistem ne pomaže pored tolike rupe...

Nakon što sam skontao da moram novi setup, odmah sam improvizirao reducir koji ima rupu od oko 2.3mm i namotao novi grejač od kantala 0,4 oko burgije od 2.5mm otpora 1,4 ohm. "wicking" je pomalo rizična jer su kanali ogromni i procuri ako nema dovoljno vate, i promenio drip tip na jedan uzi komad...nakon svega ovoga para je bila fenomenalna...em sto sam mogao na 12.5 wati da parim, em je ukusna i masna para...na vecoj vatazi vrelija ali to je taj rad sto sam očekivao. Za M2L idealna spravica za mene, ako otvorim kanal za vazduh čak se dobija onaj tzv restriktivan D2L...odličan ati, preporučujem ga.

Sa curenjem nema problema, jedino kad ga punim, kontam da je moja greska u pitanju, uvek mi procuri malo...ali nista strasno...stvarno je super atomizer, aroma je izražena i uopšte nije mutna kao sto sam na PT imao, a para je taman toliko topao kakav setup napraviš...interesantno je da ne trošim toliko tečnosti na njemu, sa protankom sam umeo da potrošim više od 5ml, a sa ovim nesto identično a očekivao sam da će više trošiti..."juice flow control" radi svoj posao...idealna za početnike, a kontam da i napredniji bi uzivali u njemu.

repa04 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 12-05-2016, 21:56   #25
PsyBoza
Moderator

PsyBoza's avatar

PsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputaciju

Zatvatas li tecnost kada ga punis ?
Staro 12-05-2016, 22:01   #26
repa04
Senior

Registrovan: Feb 2016
E-cig: Vapedroid C1D2 dna75+serpent mini 25
Pohvala: 86
Pohvaljen: 121
Nivo reputacije: 34
repa04 ima čime da se ponosirepa04 ima čime da se ponosirepa04 ima čime da se ponosirepa04 ima čime da se ponosirepa04 ima čime da se ponosirepa04 ima čime da se ponosirepa04 ima čime da se ponosirepa04 ima čime da se ponosirepa04 ima čime da se ponosi

Uglavnom zatvaram, desilo se da sam zaboravio ali sam bolje nastimao vatu pa nije procurio, a desilo se i obrnuto da sam zatvorio-napunio-otvorio i opet je procurio...nije puno, par kapi samo...
repa04 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-05-2016, 22:04   #27
PsyBoza
Moderator

PsyBoza's avatar

Ovo je ati za velike grejace i samim tim vise vate.
Zahvalili :
Staro 06-06-2016, 14:19   #28
Guru
Banned

Registrovan: Mar 2014
E-cig: Junior je kriv za sve, poyy
Pohvala: 2,051
Pohvaljen: 4,807
Nivo reputacije: 0
Guru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputaciju

Bachelor nano, o nano nano, nedostaju mi ustipci tvoji

Ovako, elem.

Bachelor nano je izuzetno dobar ati.

Po default-u je klasican d2l atomizer. Ogroman grejac, pozeljno od 3 do 3.5mm, dosta vate, single coil, jako lepa aroma i topla.

Sto se tice kantala i ovog atomizera, moze da se podesi da radi lepo - ALI - samo za d2l.
Cak i sa reducirima koji dolaze uz njega (1mm i 2mm) jednostavno, kantal i m2l nisu moguci.

Razlozi su ocigledni.

Najmanji moguci precnik je 3mm, ispod toga sve je previse malo i automatski pravite poplavu zbog konstrukcije deka.

Takodje, da bi napravili neki iole razuman otpor a da ne odete preko 2Ohm-a, potreban je i kantal vece debljine.
Deblji kantal - vise snage je potrebno da se zagreje grejac i sa malom konstrukcijom komore i svega dobijate vrucu paru, trosite mnogo watt-i i shvatate da i onaj reducir ne znaci ama bas nista i da to nije to.

E sad, posto imamo i TC modove, skontao sam da sa 0.32 SS 316 zicom mogu napraviti fin spaced coil koji ce imati dovoljno sirinu i motajuci ga oko 3mm dobijam fin otpor za parenje od 20W i temperaturom podesenom na 180C.

Ovde reducir od 2mm igra savrseno svoju ulogu, para nije vruca, 20W lagano podgreva grejac i Bachelor Nano postaje m2l ati.

Dakle, sto se tice kantala i m2l -nista od toga.

Sto se tice TC-a i reducira, m2l vejpa - odlicno.

Nema suve arome kao sto drako rece, sada je onako socna i vlazna, sa nesto otvorenijim vazduhom koji me najvise podseca na taifun GT-T V2 kada se odvrne skroz.

Prijatna, mlaka para, izuzetno kvaliteta.

Na nekoj mojoj skali 8.5/10.

Ko zeli simpatican mali atomizer, sa lakim punjenjem, laganim setup-om i m2l i d2l mogucnostima, vredi probati. Nije jeftin, ali radi posao.

Uglavnom, nakon dva dana igranja, ja zadovoljan.

Guru nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 06-06-2016, 14:36   #29
drako
Senior

drako's avatar

Da, pretpostavljao sam da ovako nekako moze da se koristi za m2l.
Ali, mene tc ne zanima.
Za godinu i po dana jednom sam podesio mod na 15w, neka gornja granica mi je 12 w, i to veoma retko.
Sledstveno navedenom, ovaj ati nije za mene, bez obzira na zaista besprekornu izradu.
Staro 06-06-2016, 14:41   #30
bojan 82
Iskusan član

Registrovan: Oct 2012
E-cig: BACHELOR
Pohvala: 194
Pohvaljen: 61
Nivo reputacije: 38
bojan 82 je poznat svimabojan 82 je poznat svimabojan 82 je poznat svimabojan 82 je poznat svimabojan 82 je poznat svimabojan 82 je poznat svima

meni je extra veliki bachelor,samo mi se desava da u poslednje vreme kad ga dopunim (normalno prvo zarvorim dotok tecnosti) ili procuri ili je na granici da procuri!!!e sad ne znam da li je to do gumica ili sta drugo jer sam vatu kombinovao u svim varijantama.
bojan 82 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Raspršivači > Tank Atomizeri

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 15:03 sati.