Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Delovi, oprema, dodaci > Ostala oprema
Zaboravljena šifra? Registracija

Zatvorena tema

Alati za teme Način prikaza
Staro 12-10-2011, 12:44   #31
Pulsar
MOD Master

Pulsar's avatar

Registrovan: Sep 2011
Pohvala: 15
Pohvaljen: 28
Nivo reputacije: 30
Pulsar je na dobrom putuPulsar je na dobrom putuPulsar je na dobrom putuPulsar je na dobrom putu
Uobičajeno Re: Fitilj za atomizer

Ignjat,
U redu.

Nije jos stiglo, neznam koliko dana uzme, prvi put kupuem kod Rusiji.
Ako ima jos zainteresovanih, javite na PM.

Pulsar nije na Forumu   top
Staro 12-10-2011, 13:38   #32
Che Guevara
Senior

Pohvala: 105
Pohvaljen: 70
Nivo reputacije: 0
Che Guevara je poznat svimaChe Guevara je poznat svimaChe Guevara je poznat svimaChe Guevara je poznat svimaChe Guevara je poznat svimaChe Guevara je poznat svimaChe Guevara je poznat svima

Mene zanima mreza i zica ako imas sta javi se
Che Guevara nije na Forumu   top
Staro 20-10-2011, 22:37   #33
Skint
Nov član

Registrovan: Oct 2011
Pohvala: 6
Pohvaljen: 1
Nivo reputacije: 22
Skint je na dobrom putu
Smile Re: Fitilj za atomizer

Da se kao stari (sada vec bivši) pušač i višedecenijski korisnik Zippo upaljača i ja malo umešam. Naime, odmah sam primetio da je fitilj koji se koristi u atomizerima od istog materijala kao i kod Zippa. Štos je u tome sto je Zippo fitilj obmotan jos nekakvim upredenim nitima tako da spolja izgleda kao pertla dodatno ojačana zicom. Kao takav on je neupotrebljiv za ovu svrhu, medjutim, kada se žica i omotač raspredu, u sredini je beli fiber otporan na plamen, baš onakav kakav nam treba za atomizere!

Konkretno, pomoću njega sam osposobio jedan upropašćeni Bud tank. Stos je samo potrefiti debljinu fibera kako bi tecnost mogla da prolazi kroz iglu, tj. da fibera ne bude ni previse (ne propusta dobro tecnost) niti premalo jer onda curi. Meni je uspelo sa jednom ipo debljinom fitilja.

BTW, Zippo fitilj se može kupiti u tabako šopovima. Za one koji su iz Beograda, jedan takav je u pasažu u Knez Mihajlovoj ulici u Beogradu. Cenu ne znam, ali znam da je dugačak petnaestak santimetara i da je u pitanju sića lova.
Skint nije na Forumu   top
Staro 20-10-2011, 23:15   #34
vesa0108
Prijatelj foruma

vesa0108's avatar

Godine: 40
Pohvala: 2,443
Pohvaljen: 2,540
Nivo reputacije: 541
vesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od Skint Vidi poruku
Da se kao stari (sada vec bivši) pušač i višedecenijski korisnik Zippo upaljača i ja malo umešam. Naime, odmah sam primetio da je fitilj koji se koristi u atomizerima od istog materijala kao i kod Zippa. Štos je u tome sto je Zippo fitilj obmotan jos nekakvim upredenim nitima tako da spolja izgleda kao pertla dodatno ojačana zicom. Kao takav on je neupotrebljiv za ovu svrhu, medjutim, kada se žica i omotač raspredu, u sredini je beli fiber otporan na plamen, baš onakav kakav nam treba za atomizere!

Konkretno, pomoću njega sam osposobio jedan upropašćeni Bud tank. Stos je samo potrefiti debljinu fibera kako bi tecnost mogla da prolazi kroz iglu, tj. da fibera ne bude ni previse (ne propusta dobro tecnost) niti premalo jer onda curi. Meni je uspelo sa jednom ipo debljinom fitilja. Ako se pitate kako da fiber provucete kroz usku rupicu igle na atomizeru, ništa lakše, pitajte kevu, baku ili neku tetku koja hekla ili štrika kako bi ona to uradila

BTW, Zippo fitilj se može kupiti u tabako šopovima. Za one koji su iz Beograda, jedan takav je u pasažu u Knez Mihajlovoj ulici u Beogradu. Cenu ne znam, ali znam da je dugačak petnaestak santimetara i da je u pitanju sića lova.
Taj fIber iz ZIPPO fitilja nije dobar(probao sam i to),ok mozda će i da izdrži neko vreme u atty-u ako je dobro natopljen tečnošću ali ne dugo,tako da prvi put kad ga budeš palio upaljačem radi čišćenja on će da se istopi.Pobaj da ga pališ upaljačem na suvo i videćeš.Orginalni fitilj možeš da greješ upaljačem dok ne postane narandžast i neće se istopiti,e u tome je razlika .
vesa0108 nije na Forumu   top
Staro 21-10-2011, 10:35   #35
Skint
Nov član

Pohvala: 6
Pohvaljen: 1
Nivo reputacije: 22
Skint je na dobrom putu
Unhappy Re: Fitilj za atomizer

Hmm, u pravu si, zaista se topi ako se duže zadrži na plamenu i ako je suv. Medjutim, u mom atomizeru radi već nekoliko dana. Videćemo koliko će da potraje....
Skint nije na Forumu   top
Staro 21-10-2011, 11:04   #36
Shaka Zuluf
Ego-T Master

Shaka Zuluf's avatar

Pohvala: 1,223
Pohvaljen: 2,119
Nivo reputacije: 0
Shaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputaciju

Nije uopšte poenta da li radi, mnogo je bitnije kako radi - šta se dešava sa tim fiberom dok se topi, da li nešto ispušta iz sebe i sl. Jedan drugar je, u nedostatku fibera, zvao da mi se pohvali kako je rešio problem: uzeo je običan konac za šivenje, upleo ga u fitilj i stavio u ati :omg: kaže radi, malo se s vremena na vreme oseti na zagorelo, ali je super rešenje.
Ja se sa tim stvarima ne za***avam, a vi - kako vam volja. Dok ne naiđem na fiber koji je po osobinama barem isti(ali nikako gori) od ovog koji je sada u atiju, ne diram...
Shaka Zuluf nije na Forumu   top
Staro 21-10-2011, 12:58   #37
ignjat
Nov član

Registrovan: Aug 2011
Pohvala: 0
Pohvaljen: 0
Nivo reputacije: 23
ignjat je na dobrom putu

Vec sam ranije napisao da je odlicna zamena vlakno od carbon platna. Uspesno su zamenjeni klasicni fitilji na ego-t, desetak kliromizera...jedina mana mu je sto je boja tamno siva, ali po svemu ostalom carbon je mnogo bolji od stakla.
ignjat nije na Forumu   top
Staro 21-10-2011, 13:29   #38
vesa0108
Prijatelj foruma

vesa0108's avatar

vesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od ignjat Vidi poruku
Vec sam ranije napisao da je odlicna zamena vlakno od carbon platna. Uspesno su zamenjeni klasicni fitilji na ego-t, desetak kliromizera...jedina mana mu je sto je boja tamno siva, ali po svemu ostalom carbon je mnogo bolji od stakla.
Rizikujući da ispadnem glup,objasni kakvo je to platno,može i neka sličica istog i naravno dali si ga palio na suvo ?
Staro 21-10-2011, 13:51   #39
ignjat
Nov član

ignjat je na dobrom putu

To je platno tj materijal koji sluzi za izradu veoma lakih i jakih kompozita pr. delova plovila, automobila, aviona itd. Inace ugljenik je u pitanju tako da nema nikakvih promena i nuspojava prilikom zagrevanja. Trpi mnogo vece temperature nego stakleno ili silikatno vlakno. Slike platna imas u temi gde @pulsar izradjuje kuciste mod-a.
Staro 21-10-2011, 13:53   #40
ignjat
Nov član

ignjat je na dobrom putu

Staro 21-10-2011, 14:46   #41
vesa0108
Prijatelj foruma

vesa0108's avatar

Citat:
To je platno tj materijal koji sluzi za izradu veoma lakih i jakih kompozita pr. delova plovila, automobila, aviona itd. Inace ugljenik je u pitanju tako da nema nikakvih promena i nuspojava prilikom zagrevanja. Trpi mnogo vece temperature nego stakleno ili silikatno vlakno. Slike platna imas u temi gde @pulsar izradjuje kuciste mod-a.
Da to je carbon fiber ili ugljenično platno.
http://en.wikipedia.org/wiki/Carbon_(fiber)
Trpi visoke temperature i ne menja svojstva,ali pošto sam ja po prirodi nepoverljiv nebih ja to koristio baš zbog ugljenika ili ti grafita koji sadrži u sebi,
jer koja je smisao preći na zdraviji način unošenja nikotina u organizam ako ga
truješ sa ugljenikom .
Staro 21-10-2011, 15:55   #42
ignjat
Nov član

ignjat je na dobrom putu

@vesa0108...imas li uopste pojma sta si napisao....trovanje "ugljenikom"...cak nemam predstavu kako bi doslo do toga da se "otrujes"?
Staro 21-10-2011, 16:24   #43
vesa0108
Prijatelj foruma

vesa0108's avatar

Citat:
@vesa0108...imas li uopste pojma sta si napisao....trovanje "ugljenikom"...cak nemam predstavu kako bi doslo do toga da se "otrujes"?
Pazi stvarno,hteo sam da napišem grafit.
Svejdno možeš da koristiš bilo sta,pa čak i carbon fiber,ali,orginalni fiber iz
atty-a je onaj koji svi čekamo od Pulsar-a,zato i ne želim da isprobavam ništa drugo.A probao sam Ortmanov fiber koji još uvek imam(samo neznam zašto ga čuvam),fiber i fen-a za kosu,iz nekog vatrostalnog platna koje sam pronašao u firmi,iz onog tzv. šnjura za dihtovanje šporeta i kotlova i svi oni se tope kad ih zapališ upaljačem.
Staro 16-11-2011, 21:35   #44
Yenki69
MOD Master

Yenki69's avatar

Pohvala: 245
Pohvaljen: 367
Nivo reputacije: 79
Yenki69 ima čime da se ponosiYenki69 ima čime da se ponosiYenki69 ima čime da se ponosiYenki69 ima čime da se ponosiYenki69 ima čime da se ponosiYenki69 ima čime da se ponosiYenki69 ima čime da se ponosiYenki69 ima čime da se ponosiYenki69 ima čime da se ponosiYenki69 ima čime da se ponosiYenki69 ima čime da se ponosi
Thumbs up Re: Fitilj za atomizer

Novo na Heaven-Gifts-u !!

5x atomizer glassfibre wick

a ovo stoji ispod slike

This 5x atomizer glassfibre wick is quality material for you to DIY e-cigarette atomizer. You get totally 5M from this item.
Including

*5x atomizer glassfibre wick 1 pack

Parameter
Length 1000mm / each coild
Diameter(max) 1mm

Price:US$3.80

I isto tako i žice

5x atomizer heating coil

quality atomizer heating coil, necessary material to DIY atomizer.

This atomizer heating coil is quality DIY atomizer material, it is used to DIY e-cigarette atomizer! You get 980ohm for this item.

Including
*5x atomizer heating coil 1 pack

Parameter
Resistance 0.098ohm/mm
Length 2005mm/each coil
Diameter(max) 0.12mm
Price:US$2.80

trenutno je status WANT ARRIVAL NOTICE ali kad su postavili onda će i da ga bude uskoro

Yenki69 nije na Forumu   top
Zahvalili :
Staro 11-12-2011, 13:24   #45
opushteno
Senior

opushteno's avatar

Registrovan: Nov 2011
Pohvala: 20
Pohvaljen: 42
Nivo reputacije: 42
opushteno je na dobrom putuopushteno je na dobrom putuopushteno je na dobrom putuopushteno je na dobrom putuopushteno je na dobrom putu

opushteno nije na Forumu   top
Zatvorena tema

e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Delovi, oprema, dodaci > Ostala oprema

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 22:06 sati.