Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Osnovni pojmovi
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 23-02-2017, 09:34   #721
SljukaZr
Veteran

SljukaZr's avatar

Registrovan: Feb 2014
E-cig: Od svega po malo :D
Pohvala: 1,566
Pohvaljen: 1,385
Nivo reputacije: 251
SljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputaciju
Uobičajeno Re: Potrosnja tecnosti ?

Citam i ne verujem Bravo @Goran_M. upravo ono sto sam hteo da napisem...Da se razumemo,nista osim vazduha nije zdravo udisati,cak ni taj vazduh vise nije zdrav i sadrzi mnogo vise od njegove osnovne mesavine gasova.Raspisali ste se o tome sta je bolje a sta losije,a dok smo svi bili pusaci analognih cigareta niko nije mario.Bilo je tipa znam da je stetno a i dalje cu da pusim...I sada naravno svi(ili vecina,da tako kazem)traze dlaku u jajetu,jer ljudi su takvi,nikada nista nije dovoljno dobro(kada prestanu da puse onda im smetaju izduvni gasovi raznih motora,ogromne fabrike iz kojih kulja smesa stetnih materija itd )...Kako god,u svakom postu koji sam procitao ima istine.Vise tecnosti=veca steta=veci rizik za dugorocne posledice,isto je i sa kolicinom nikotina.Da li d2l ili m2l,nije bitno...Meni nekada m2l odgovara vise od d2l ili me jednostavno ne zadovoljava,a nekada je obrnuto i parim u skladu sa time.Uopste se ne opterecujem sta je manje stetno (d2l ili m2l),dok me drzi dalje od analognih dobro je...Svi smo mi i dalje zavisnici,na ovaj ili onaj nacin,kada se potegne tema pusenja,parenja ili cega god,to je prva stvar koje moramo da budemo svesni.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

SljukaZr nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 23-02-2017, 11:52   #722
Goran_M.
Senior

Goran_M.'s avatar

Registrovan: Mar 2015
Pohvala: 317
Pohvaljen: 1,340
Nivo reputacije: 184
Goran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputaciju

Ma... danas je apsolutno sve pod upitnikom kad je u pitanju zdravlje... od hrane, pića, zraka, lijekova, ma svega. Jbg, došla takva vrimena, a čini mi se da su u zadnje vrime i ljudi postali nekako meškinjasti, sve im živo smeta, traže dlaku u jajetu, najradije bi da im je sve sterilno i da žive "pod staklenim zvonom". I onda im tako "sterilnima", izbjegavajući sve "štetno" i "nezdravo" krene opadanje imuniteta jer organizam s vremenom gubi "obrambeni mehanizam" za sve to "nezdravo" i "štetno" sa kojim će kad tad pod bilo kojim okolnostima opet doći u doticaj. Malo prehlade i kašljucanja - trk doktoru, porežeš prst - trk doktoru, za svaku 3.14zdariju - trk doktoru... Pretjerivanje!

Eleaf iStick Pico + Merlin RTA, iStick 40W TC + Kangertech Protank ll
Goran_M. nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 23-02-2017, 12:45   #723
2iggy
Senior

2iggy's avatar

E-cig: Akumulator od Fergusona, direktno na plus i minus
Pohvala: 1,476
Pohvaljen: 695
Nivo reputacije: 130
2iggy je za svaku pohvalu2iggy je za svaku pohvalu2iggy je za svaku pohvalu2iggy je za svaku pohvalu2iggy je za svaku pohvalu2iggy je za svaku pohvalu2iggy je za svaku pohvalu2iggy je za svaku pohvalu2iggy je za svaku pohvalu2iggy je za svaku pohvalu2iggy je za svaku pohvalu

Samo da se prijavim i malo skrenem paznju sa diskusije Sta god da das coveku dobro, pronaci ce nacin da to zloupotrebi i ode u neke banalne krajnosti. Kako vaping ide u krajnost, tako ide i sve ostalo. Samokontrola i zadovoljstvo dolazi iz glave, a ne iz litre tecnosti premium ili diy, ili akumulatora od fergusona, ili moda od soma i kusur evradi jer ga napravio neki tamo hipster junak neznani, od drveta nebeskog i popovog levog jajeta i sta god.

Meni jedan tank Subtank minija traje ceo dan (Clapton zica; 0,6 oma; 24/23w; 10mg)
na Griffinu teram 1,5 tanka dnevno ali na 3mg i d2l (Dual coil; 0,5 zica; 0,24 oma; 50w) tako daaa i ne trosim nesto previse

Iii da, nikada mi oba atija nisu u rotaciji, ili je jedan ili je drugi...

2iggy nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 23-02-2017, 18:29   #724
jokjuar
Veteran

jokjuar's avatar

Registrovan: Feb 2013
Godine: 100
E-cig: VTC mini, ProvariS, Sx Mini, Kaje i Taje
Pohvala: 4,458
Pohvaljen: 4,420
Nivo reputacije: 726
jokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputaciju

Na VTC miniju je 6mg, na SX miniju je 3mg. Ukupna potrošnja od jutros, pola sedam je bio prvi puff, pant
Sada je oko pola osmice. Verovatno će malo ove od 3 mg otići pre spavanja.

Vikendom se situacija menja, pogotovo ako se pije neko pivo.

Isto sam trošio i sa 12, i sa 9 i sa 6 mg. Na prelaznim periodima se malo malo povećavala potrošnja, ali vrlo brzo se vraćalo na prosek.

Sent from daljnski, using thumbs.

HVALA G O M I L E T I N A!!!
jokjuar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 01-03-2017, 06:55   #725
shomy_ksh
Moderator

shomy_ksh's avatar

E-cig: VTCmini & kfl+
Pohvala: 1,336
Pohvaljen: 2,099
Nivo reputacije: 373
shomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputaciju

Potrosnja tecnosti za mesec februar...tacnije od 7.2.

Boca 200ml...

Sent from my P8l

shomy_ksh nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 01-03-2017, 07:27   #726
PøisøN
Veteran

PøisøN's avatar

Registrovan: Jul 2012
Godine: 43
Pohvala: 1,419
Pohvaljen: 752
Nivo reputacije: 144
PøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvalu

Ja dođem ljubomoran na vašu (ne) potrošnju

Znaš li koliko je to puffs-a dnevno, možda?
Vapoholic reče da ne može ispod 1.000, a da je između 1-1.5K dnevno.
Ja ne radim, ne izlazim (toliko zimi) i parim konstantno preko dana.. i nisam imao više od 850. Pa ipak on troši kao i vi.
Nije bitno. Moj atomizer i DL troši, pa troši. Nego me interesuje ako imaš info koliko je to puffs-a dnevno..
PøisøN nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 01-03-2017, 10:08   #727
BobanNB
Veteran

BobanNB's avatar

Registrovan: Feb 2015
E-cig: Piko-Ruža Bajka Fenomenon i ostala potpora
Pohvala: 157
Pohvaljen: 705
Nivo reputacije: 171
BobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvalu

Виш ја једном гледао у бројач повлачења и показао ми за целодневно парење нешто око 450....Дође му да је то нешто преко 30 аналогних на 9мг

Послато уз помоћ палца

ко ме зна, разумеће....ко не зна, мораће
BobanNB nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 01-03-2017, 10:11   #728
PøisøN
Veteran

PøisøN's avatar

PøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvalu

Thanks.
Onda je Vapoholic zaista vapoholic..
Staro 01-03-2017, 11:00   #729
shomy_ksh
Moderator

shomy_ksh's avatar

shomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputaciju

Ne gledam .. a cini mi se 200-300 9.5-11 pa nekad cak I 11.5w

Sent from my P8l

Staro 01-03-2017, 11:02   #730
Guru
Banned

Registrovan: Mar 2014
E-cig: Junior je kriv za sve, poyy
Pohvala: 2,051
Pohvaljen: 4,807
Nivo reputacije: 0
Guru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputaciju

Ja sam posle skoro 3 godine parenja 8mg/ml pojacao nimotin na 10mg.
Probao sam i 12mg,ali mi ne odgovara.

Potrošnju sam smanjio a povećanjem nikotina i procenat arome takođe.

Potrošnja je spala za m2l i d2l mesano na nekih 8 do 10ml dnevno, a bio sam negde omo 15ml pre toga.
Nekada prodje i par dana sa 5 ili 6ml, kako kad.
D2L je ubica zaliha, ali dobro je cugati ponekad.
Guru nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 01-03-2017, 11:13   #731
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Registrovan: Jul 2014
Godine: 46
E-cig: Imam, hvala! ;)
Pohvala: 5,054
Pohvaljen: 6,281
Nivo reputacije: 928
Vapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputaciju

@Poison

Pa rekao sam, ja mod retko kad ispuštam iz ruke. Ali i sa oko 1.000 puffova i dalje sam 6-8 ml 5mg.

A moji puffovi su 2-3 sekunde M2L.
Dakle, vidi koliko sekundi traje D2L i pomnoži sa svojim prosekom puffova.
I M2L po prirodi znači laganije povlačenje dok D2L traži intenzivnije jer više vazduha daje manji vakum tj treba jače povući da se tečnost natera na vatu u grejaču.

@Guru

Zwiv lis i?

Kao na konju dok jašeš si otkucao. ROFL

"Duboko u tebi strasti slamaju i ono što je preostalo i ono što ne postoji..."

Smoke free since 11-07-2014
Vapoholic nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 01-03-2017, 11:36   #732
PøisøN
Veteran

PøisøN's avatar

Da, da..
Ma, sve je to individualno.
I moj DL je restricted.. tako da i nije neki neverovatni. Na pola je između M2L i DL.
Itd.

Nego eto, tvoj post mi dao ideju da pogledam. I iznenadio se, jer sam očekivao slično kao tvoj broj puffs-a. A ono.. manje.
Onda me Shomy_ksh (i ostali) još više podstakao kada vidim koliko malo troše.

Guru .. nije ni to loša taktika, izgleda.
Hajde, meni je nikotin na minimumu.. ali i tečnosti prvim 3-5x slabije od preporučenog minimuma.
Jedino što je drag sigurno duži, što Vapoholic spomenuo.
To nisam gledao, ali je sigurno oko 5 sec prosek..
.. i to je ono što "zalihe troši"..
(sviđa mi se taj izraz )
Staro 01-03-2017, 17:02   #733
shomy_ksh
Moderator

shomy_ksh's avatar

Ja upravo isprobavao... 2-3sec povlacenje...znaci tih 200-300 pufova po 2-3 sekunde. Kantal, grejac uvek natopljen taman koliko treba, zagoritis jednom u 3-4meseca i to je razlog obicno glupost neka...ili isprobobam neki novi nacin postavljanja vate iako nema svrhe da bilo sta isprobavam jer onako kako odradim setup mi je savrseno...ili zagori kad testiram koliko pufova izvlacim iz odredjene kolicine tecnosti...

Trenutno jedini razlog moje potrosnje je to sto sam sa 50-50 6mg presao na 70pg30vg 7.2mg, smanjio % doziranja arome i dobio savrseno izbalansiran odnos aroma-th.

Staro 01-03-2017, 17:02   #734
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

Registrovan: Apr 2012
E-cig: Proteus&Penelope P3&Tilemahos X1
Pohvala: 280
Pohvaljen: 738
Nivo reputacije: 196
Mesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvalu

Ja sam u proseku na nekih 350 pafova dnevno a ne ispustam iz ruku.

Mesecar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 01-03-2017, 17:06   #735
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Registrovan: Jul 2014
Godine: 46
E-cig: Imam, hvala! ;)
Pohvala: 5,054
Pohvaljen: 6,281
Nivo reputacije: 928
Vapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputaciju

Priznajem, neumeren sam. Ali, ako je za utehu barem nisam vise neumeren pusac: tukao sam 2-2.5 pakle dugog Winstona. Pre toga Lucky, Goloise, Camel i tako 25 godina...

"Duboko u tebi strasti slamaju i ono što je preostalo i ono što ne postoji..."

Smoke free since 11-07-2014
Vapoholic nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Osnovni pojmovi

Pošalji link

Tagovi
potrosnja

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 01:17 sati.