Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Korišćenje i održavanje e-cigarete
Zaboravljena šifra? Registracija

Korišćenje i održavanje e-cigarete Punjenje, čišćenje, održavanje ...

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 27-03-2017, 12:27   #1
Fika
Nov član

Registrovan: Mar 2017
E-cig: Umbrella Prestige Energy, 1100mAh, A2 atomizer
Pohvala: 22
Pohvaljen: 5
Nivo reputacije: 2
Fika je na dobrom putu
Support Curenje: A2 atomizer (potpuno nov Umbrella Prestige Energy, 1100mAh)

Pre nekoliko dana kupio sam svoju prvu e-cigaretu. Cilj je da zamenim, tj. izbacim one obične. Preciznije, kupio sam model: Umbrella Prestige Energy, 1100mAh, A2 atomizer i tečnost: Joytech Cigar 10ml/6mg.

Pre nego što sam krenuo da je koristim, potrudio sam se da na net-u pronađem što više instrukcija i savete oko korišćenja i održavanja iste, da treba da se uvlači sporije i duže, odnosno bez snažnog "vakuumiranja" itd.

Međutim, meni malo-malo pa počnu sitne kapljice da izlaze kroz muštiklu. Kada skinem muštiklu - vidim da u njoj ima tog ulja. Ista priča je i sa onim delom e-cigarete na koji naleže ta muštikla - i u njemu ima ulja. Maramicom obrišem (uklonim), ali se stalno (svakodnevno) dešava to.

Telefonom sam pozvao ove iz "Umbrele" i rekao im šta se dešava, a oni su mi rekli da je to najverovatnije zbog grejača i da stavim novi. To sam uradio juče, tj. sinoć - ali ista priča.

Znači, u pitanju je potpuno nova e-cigareta, kupljena pre nekoliko dana (pre 4 dana).
Na oko sat i po, dva je koristim (povučem 6-8 puta).
Takođe, vodim računa kako sipam tečnost (uz "zid", do max 80%), ne uvlačim naglo i jako... ali i dalje curi.

Imate li neki savet, šta mislite - koji razlog bi mogao da bude za to curenje, i šta bi trebalo uraditi - da l' da im nosim na reklamaciju, ili?
Fika nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 27-03-2017, 12:29   #2
maestro
Veteran

maestro's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 299
Pohvaljen: 607
Nivo reputacije: 165
maestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: Curenje: A2 atomizer (potpuno nov Umbrella Prestige Energy, 1100mAh)

Probaj da pre nego sto pocnes da vuces dim pritisnes dugme baterije sekundu pre povlacenja dima.
maestro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 27-03-2017, 13:33   #3
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 41
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 8,416
Pohvaljen: 12,209
Nivo reputacije: 1879
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju
Uobičajeno Re: Curenje: A2 atomizer (potpuno nov Umbrella Prestige Energy, 1100mAh)

Jel to ovo?

I jesu li ovi grejači?
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 27-03-2017, 13:41   #4
comid
Senior

comid's avatar

Registrovan: Oct 2011
Pohvala: 147
Pohvaljen: 113
Nivo reputacije: 72
comid ima čime da se ponosicomid ima čime da se ponosicomid ima čime da se ponosicomid ima čime da se ponosicomid ima čime da se ponosicomid ima čime da se ponosicomid ima čime da se ponosicomid ima čime da se ponosicomid ima čime da se ponosi

Pre ce biti ovo
comid je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 27-03-2017, 13:45   #5
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Ako je tako, odgovori su ovde:

http://www.e-cigserbia.com/showthread.php?t=3300

Rebrendiranje 5 različitih (po konstrukciji) kliromizera u isto ime je vrhunski
Zahvalili :
Staro 27-03-2017, 14:00   #6
Fika
Nov član

Fika je na dobrom putu
Thumbs up Re: Curenje: A2 atomizer (potpuno nov Umbrella Prestige Energy, 1100mAh)

Citat:
Originalna poruka od c-hell Vidi poruku
Jel to ovo? I jesu li ovi grejači?
Da, to je to! Hteo sam da postavim sliku ali noob-ovi sa manje od 10 postova ne mogu

Citat:
Ako je tako, odgovori su ovde:

url
E hvala, prostudiraću tu temu (i nadam se, ukapirati gde je problem i kako se rešava : ) )
Staro 27-03-2017, 14:01   #7
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Pa moj i comid-ov post prikazuje dva različita atomizera... Koji je na kraju?
Staro 27-03-2017, 14:09   #8
Fika
Nov član

Fika je na dobrom putu

Citat:
Pa moj i comid-ov post prikazuje dva različita atomizera... Koji je na kraju?
Ooops, my bad. Onaj što si ti prvo postavio, isti takav kao na slici (onaj crni, u sredini), i isti je grejač kao na slici koju si postavio.
Staro 27-03-2017, 14:09   #9
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Onda zanemari link ka EVOD temi...
Staro 27-03-2017, 14:52   #10
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Registrovan: Jul 2014
Godine: 46
E-cig: Imam, hvala! ;)
Pohvala: 5,085
Pohvaljen: 6,328
Nivo reputacije: 933
Vapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputaciju

Ako je kondenz u pitanju to je normalna pojava.

Da bi znao da li je kondenz, pustiš sa usnika da kapne na belu papirnu maramicu a pored kapneš tečnosti iz bočice pa uporediš boju. Kondenz treba da bude znatno svetliji nego tečnost.

"Duboko u tebi strasti slamaju i ono što je preostalo i ono što ne postoji..."

Smoke free since 11-07-2014
Vapoholic je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 27-03-2017, 21:18   #11
Fika
Nov član

Fika je na dobrom putu

Citat:
Originalna poruka od Vapoholic Vidi poruku
Ako je kondenz u pitanju to je normalna pojava.

Da bi znao da li je kondenz, pustiš sa usnika da kapne na belu papirnu maramicu a pored kapneš tečnosti iz bočice pa uporediš boju. Kondenz treba da bude znatno svetliji nego tečnost.
Evo baš sada sam probao da uporedim na belom papiru - i iste je boje (kao i masnoće).

Međutim, primetio sam jednu stvar - ovo mi se sigurno dešava čim se količina tečnosti u e-cigareti smanji na oko trećinu kapaciteta... Znači kada ode ispod 50% - krene da se "masti" unutrašnjost muštikle, a kada se stigne do oko 1/3 kapaciteta - bude baš zamašćena... Kada pogledam kroz nju - vidi se da se puna, kao da je "začepljena", tj. popunjena tečnošću.

I onda kada skinem muštiklu, kada krenem da je čistim - maramica (tj. njeni delovi koje koristim za čišćenje) budu fino zamašćeni. Meni je za 4 dana otišla skoro polovina one bočice za koju mi je rečeno da navodno predstavlja "ekvivalent" boxu cigareta...

Ima li ko isustva sa ovim "Umbrelinim" modelom (ili nekim tog tipa), da li im se muštikla tako zamasti, da li je to normlano ili? Ako nije, da l' da nosim ovima na reklamaciju... ?
Jer, rešavanje reklamacije može da potraje i do 15 dana, i nema šansi da izdržim a da ne uradim

---------- Post dodan 27-03-2017 u 22:27 ----------

Ili da izjavim reklamaciju, pa ako budem morao da im ostavim svoj e-cig, da se opustim i vratim privremeno na klasične, dok se ne reši reklamacija... pa kada se sve reši i kada budem konačno imao onu koja ne curi - da se vratim isključivo na nju...
Staro 27-03-2017, 21:35   #12
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Vapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputaciju

Eto, đavo ne spava, prvi problem - odmah na trafiku.

Obrati im se na PP preko foruma. Fin momak koji ih predstavlja na forumu će ti srediti neku zamensku opciju.

Staro 27-03-2017, 21:49   #13
MarkoTM
Moderator

Pohvala: 1,758
Pohvaljen: 1,767
Nivo reputacije: 347
MarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputaciju

Evo kako to izgleda sekund ili dva nakon pustanja prekidaca.

Para se zadrzala i u drip tipu odnosno usniku(da izbegnemo rec mustikla ako je ikako moguce) i u cevi koja spaja komoru i drip tip. Nakon odredjenog vremena para se zadrzava na oba mesta u vidu kondenzacije, sto zavisi a i podlozno je promeni ambijentalnih uslova kao i nacinu upotrebe elektronske cigarete. Kada je atomizer pun tecnosti, ona igra ulogu hladnjaka i preuzima odredjenu kolicinu toplote koja nastaje. Kako se kolicina tecnosti smanjuje tako se stvara i vise kondenzacije.

Obicno se koriste dva jednostavna resenja za izbegavanje ovog problema. Nakon otpustanja prekidaca nastavi se sa uvlacenjem pare sekund duze. Drugo resenje je dao Imeo jos 2013.

Papirne maramice su sastavni deo vejperske opreme. I umalo da zaboravim, pijte dosta vode.

PS
Ako neko ima kayu sa plasticnom komorom moze da proba da postavi fotku koja bolje prikazuje proces ispravanja tecnosti.
MarkoTM nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 27-03-2017, 21:57   #14
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Može ovako:

Nakon povlačenja vidi se beličasta para u usniku:

Evo slike posle 10tak sekundi:

Staro 27-03-2017, 23:24   #15
Fika
Nov član

Fika je na dobrom putu

Zaboravih da spomenem (ne znam da li je to uopšte važno) - kako pritisnem dugme - tako se čuje taj zvuk, to "krčkanje". U svakom slučaju, evo baš sada sam ponovo očistio muštiklu (uklonio svu tečnost koja je masna - tj. potpuno ista kao i tečnost iz bočice) i dopunio... i kada sam pogledao onu bočicu - više od pola je otišlo (iako mislim da nisam toliko puno "vukao" već da je dobar deo otišao u muštiklu koju stalno čistim maramicama).
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Korišćenje i održavanje e-cigarete

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 13:32 sati.