Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Delovi, oprema, dodaci > Ostala oprema
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 26-10-2012, 00:52   #31
bOlE82
Video Recenzent

bOlE82's avatar

Registrovan: Feb 2012
Godine: 34
E-cig: Cuboid mini, Cloupor Z5, subTank mini i sve ostalo
Pohvala: 1,993
Pohvaljen: 1,183
Nivo reputacije: 393
bOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputaciju
Uobičajeno Re: Multimetri-unimeri

zipa zaplet, promenio setap na kliru ego vision, izmerio kao ok, kad sam sve sastavio prikazuje mi kratak spoj, aj budem hrabar i nakacim klir na nikostik, radi sve ok, medjutim plashim se da ga nakacim na obicnu bateriju ili neshto drugo da nesprzim bateriju
Kapiram na nikostiku nema elektronike pa nema shta da se sprzi, dali greshim?
ovo mi je drugi setap u zivotu zao mi je da da ga raskantam hahahaahahah
a bash sam se namucio :P

bOlE82 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-10-2012, 00:54   #32
tabby
Prijatelj foruma

Registrovan: Sep 2011
Pohvala: 1,296
Pohvaljen: 2,357
Nivo reputacije: 446
tabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputaciju

Ako ti je na nikostiku baterija sa zastitom a i dalje radi znaci da ti je mnogo mali otpor pa nece na ego.

Stavi ga na evo v6,podesi na 6V i pipni prekidac ako smes
tabby nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-10-2012, 07:17   #33
Finder
Prijatelj foruma

Finder's avatar

Registrovan: Dec 2011
Pohvala: 2,888
Pohvaljen: 8,429
Nivo reputacije: 1151
Finder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od max Vidi poruku

Bravo, Max. Meri struju pod opterecenjem. Znaci moze i da se pari.
Finder nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-10-2012, 08:23   #34
Prle
Iskusan član

Prle's avatar

Registrovan: Sep 2012
Godine: 41
Pohvala: 56
Pohvaljen: 73
Nivo reputacije: 38
Prle je poznat svimaPrle je poznat svimaPrle je poznat svimaPrle je poznat svimaPrle je poznat svimaPrle je poznat svimaPrle je poznat svima

@Max

Odlično urađeno

Ja pravim nešto slično sada, ali će biti eksterni dodatak za instrument (neće biti integrisano u samo kućište).

Ajde ne bilo ti teško uslikaj vodove kako si izveo, jako me zanima?

Prle nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-10-2012, 09:51   #35
vesa0108
Prijatelj foruma

vesa0108's avatar

Registrovan: Oct 2011
Godine: 40
Pohvala: 2,443
Pohvaljen: 2,540
Nivo reputacije: 541
vesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od Prle Vidi poruku
@Max

Odlično urađeno

Ja pravim nešto slično sada, ali će biti eksterni dodatak za instrument (neće biti integrisano u samo kućište).

Ajde ne bilo ti teško uslikaj vodove kako si izveo, jako me zanima?
Predpostavljam da je zalemljeno sa oba konektora na ploču unimera,tako sam i ja uradio i mogu takođe da vidim pad napona dok parim,a može da se izvede i T račvom .

Love me or hate me I don't care
vesa0108 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-10-2012, 10:06   #36
Prle
Iskusan član

Prle's avatar

Prle je poznat svimaPrle je poznat svimaPrle je poznat svimaPrle je poznat svimaPrle je poznat svimaPrle je poznat svimaPrle je poznat svima

Da, ali on meri i amperažu, a da bi to mogao da radi struja mora da teče kroz unimer kao kroz jedan od vodova sa neke strane. Što će reći da između konektora i pločice mora da ima još jedan vod (+ na - i - na +). Zato sam pitao da uslika ako mu nije teško i postavi sliku ovde.

EDIT: Ala ga objasnih, ali ti se razmueš u ove stvari pa ćeš shvatiti šta je pesnik mislio.

Staro 26-10-2012, 10:42   #37
vesa0108
Prijatelj foruma

vesa0108's avatar

Registrovan: Oct 2011
Godine: 40
Pohvala: 2,443
Pohvaljen: 2,540
Nivo reputacije: 541
vesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputaciju

Citat:
Da, ali on meri i amperažu, a da bi to mogao da radi struja mora da teče kroz unimer kao kroz jedan od vodova sa neke strane. Što će reći da između konektora i pločice mora da ima još jedan vod (+ na - i - na +). Zato sam pitao da uslika ako mu nije teško i postavi sliku ovde.

EDIT: Ala ga objasnih, ali ti se razmueš u ove stvari pa ćeš shvatiti šta je pesnik mislio.
Pa u merenje amperaže se baš i ne razumem,mislio sam da te zanima samo merenje napona baterije pod opterećenjem.
Svakako mogao bi @Max da poslika šta je i gde povezao .

Love me or hate me I don't care
vesa0108 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-10-2012, 11:17   #38
Prle
Iskusan član

Prle's avatar

Taj deo mi je jasan za voltažu i otpor. Betrayer-u sam sklepao unimer, doduše samo za otpor je hteo čovek.

Ali me ovo kopka za amperažu jako, jer da bi je merio morao bi da ima vod između dva konektora (kratko prespojeni - i - žicom), a onda se plus sa jednog konektora vuče na jednu pipalicu a plus sa drugog na drugu pipalicu, tj njihova mesta na pločici.

Ma uslikaće čovek već pa ću videti.

Staro 26-10-2012, 11:32   #39
duracos
Moder

duracos's avatar

Registrovan: Nov 2011
Pohvala: 676
Pohvaljen: 425
Nivo reputacije: 123
duracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosi

Citat:
Originalna poruka od vesa0108 Vidi poruku
Citat:

Pa u merenje amperaže se baš i ne razumem,mislio sam da te zanima samo merenje napona baterije pod opterećenjem.
Svakako mogao bi @Max da poslika šta je i gde povezao .
Mozda je iskoristio prekidac za hold i pljenje unimera...ili slicno resenje......Max sta si uradio

Pulsar..forever...
>>>Mala crna gumica iz Kineskog paljaca, nema slike paljaca.<<<
duracos nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 26-10-2012, 12:02   #40
Prle
Iskusan član

Prle's avatar

Bravo Duracos, to mi je trebalo. Hvala i na ovaj način za ideju. Sada znam kako ću izvesti.

Iskoristiću neki stari klizni preklopnik za izbor na koji set žica prebacujem merenje između voltaže/omaže i amperaže.

Staro 26-10-2012, 14:06   #41
vitaminb
Senior

vitaminb's avatar

Registrovan: Aug 2012
Pohvala: 487
Pohvaljen: 210
Nivo reputacije: 73
vitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosi

Citat:
Originalna poruka od Finder Vidi poruku
Koji je ovaj klir s desne strane...je l to mini vivi nova?

Misli svojom glavom
vitaminb nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-10-2012, 15:07   #42
Finder
Prijatelj foruma

Finder's avatar

Registrovan: Dec 2011
Pohvala: 2,888
Pohvaljen: 8,429
Nivo reputacije: 1151
Finder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputaciju

Da. To je mini Vivi Nova.
Finder nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-10-2012, 15:24   #43
duracos
Moder

duracos's avatar

Registrovan: Nov 2011
Pohvala: 676
Pohvaljen: 425
Nivo reputacije: 123
duracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosi

Citat:
Bravo Duracos, to mi je trebalo. Hvala i na ovaj način za ideju. Sada znam kako ću izvesti.

Iskoristiću neki stari klizni preklopnik za izbor na koji set žica prebacujem merenje između voltaže/omaže i amperaže.
Pa neznam jedino to mi ima logike ovako na prvu loptu...ali dok Max ne kaze kako je uradio...moze i ovako kao sto i ti hoces sa preklopnikom ...mozda izmedju konektora 510....bilo bi lepo ako moze da stane neki...

Pulsar..forever...
>>>Mala crna gumica iz Kineskog paljaca, nema slike paljaca.<<<
duracos nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-10-2012, 15:42   #44
max
Senior

Registrovan: Jun 2012
Pohvala: 70
Pohvaljen: 110
Nivo reputacije: 60
max ima čime da se ponosimax ima čime da se ponosimax ima čime da se ponosimax ima čime da se ponosimax ima čime da se ponosimax ima čime da se ponosimax ima čime da se ponosimax ima čime da se ponosimax ima čime da se ponosi

sori nisam bio tu sada ću poslikati pa poslje slika pucajte pitanja ako mogu pomoći tu sam

max nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-10-2012, 15:54   #45
max
Senior

Registrovan: Jun 2012
Pohvala: 70
Pohvaljen: 110
Nivo reputacije: 60
max ima čime da se ponosimax ima čime da se ponosimax ima čime da se ponosimax ima čime da se ponosimax ima čime da se ponosimax ima čime da se ponosimax ima čime da se ponosimax ima čime da se ponosimax ima čime da se ponosi

šta nije jasno pokušati ču objasniti koliko budem znao

max nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Delovi, oprema, dodaci > Ostala oprema

Pošalji link

Tagovi
unimer

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 22:05 sati.