Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak
Zaboravljena šifra? Registracija

Početnički kutak Pomoć novim i potencijalnim korisnicima elektronskih cigareta

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 16-05-2017, 01:17   #1
n4t
Nov član

Registrovan: May 2017
Pohvala: 16
Pohvaljen: 11
Nivo reputacije: 3
n4t je na dobrom putun4t je na dobrom putu
Support Dileme jednog pocetnika

Pozdrav jos jednom i izvinjavam se ako sam omanula mesto za pitanje
Procitah brdo postova, odgledah brdo videa, bookmarkovah brdo potencijalnih modela za kupovinu i dalje citam ali je dilema sve veca, pa odlucih da ipak zamolim za pomoc - ja bih da napisem sta (ja mislim da) mi treba, sta zelim, a vi da mi predlozite sta da uzmem

Ove varijante sa motanjem zice i pamuka su za mene jos uvek 'spansko selo', zelim nesto sto je relativno jednostavno, ali bolje od ovoga sto imam. Nesto vise od mesec dana koristim onu umbrella prestige 1100mah cigaretu, jedno desetak bocica razlicitih tecnosti i slabo mi je u smislu da mi sve sto sipam nit smrdi nit mirise, oseca se razlika ali je sve nekako slabasno. Kupila sam i jace tecnosti (18mg) i to mi pali usta i grlo, prejako mi je a arome i dalje bleh. Zelela bih za pocetak nesto sto mogu ovde u Srbiji da kupim i za cega se kod nas prodaju novi delovi, da je do recimo 100-tinak eura. Neki od modela (kompleta) koji su mi zapali za oko su Joyetech eGrip VW (bojim se da je ovo mozda komplikovano za mene), Joyetech eGo AIO PRO 2300mah (ovo mi deluje ne bas mnogo bolje od ovoga sto imam + cula sam u recenziji da se arome slabo osecaju), Reactor 4400mah (isto komplet isto za mene deluje komplikovano). Od tecnosti imam Liqua (ubedljivo su mi najbolje), Flavour Art, Joytech i neku OLE duvansku uzas jedan kao smrdljive carape u surene kokoske

Pa ako neko ko ima iskustva i sa ovim modelom koji ja imam i nekim boljim (ne preterano advanced) ima ideje i preporuke - pretvorila sam se u oci haha, puno hvala unapred svima na strpljenju i volji
n4t nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 16-05-2017, 06:35   #2
x-man
Senior

x-man's avatar

Registrovan: Sep 2015
Godine: 24
E-cig: iStick 30W, iPower,Rose v2,v3,Musso,ego one mega 2
Pohvala: 344
Pohvaljen: 270
Nivo reputacije: 81
x-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: Dileme jednog pocetnika

Ja mislim da je za pocetak sasvim dovoljan jedan eleaf istick 30w i joytech ego one mega v2. Ima da se kupe kod nas, za ego nisu skupe glave, posle vremenom kad budes htela da premotas neki grejac mozes da kupis clr glavu koje nije komplikovana za premotavanje, sasvim dobar atomizer. Istick ko istick, trajace ti baterija ceo dan sigurno. Eventualno ako ces neku skuplju bateriju uzmi istick power, on ima bateriju 5000mah, a ima i kontrolu temperature (TC) ako bi sutradan htela to da probas.
Meni se licno ti start kompleti ne svidjaju jer ne mozes da menjas atomizer ili bateriju po zelji.
To je moja preporuka

Long live Hon Lik!
x-man nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-05-2017, 07:16   #3
jokjuar
Veteran

jokjuar's avatar

Registrovan: Feb 2013
Godine: 100
E-cig: VTC mini, ProvariS, Sx Mini, Kaje i Taje
Pohvala: 4,466
Pohvaljen: 4,426
Nivo reputacije: 727
jokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputaciju

Slažem se sa kolegom, a cena je niža od stotinak evra koje si planirala

HVALA G O M I L E T I N A!!!
jokjuar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 16-05-2017, 08:15   #4
bullet
Aktivan član

Pohvala: 5
Pohvaljen: 23
Nivo reputacije: 7
bullet je na dobrom putubullet je na dobrom putubullet je na dobrom putu

Preporuka koju sam i ja dobio za pocetak je isto ego one mega 2 atomizer i ego clr glava. Zadovoljan sam, atomizer se lako odrzava i pere i ova glava isto. Potrebno je povremeno samo zameniti vatu i to se mnogo lako radi, imas tutorijala koliko hoces.
bullet nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 16-05-2017, 08:48   #5
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Registrovan: Jun 2016
Godine: 46
E-cig: Pico75wTCMerlinRTA Pt2
Pohvala: 1,162
Pohvaljen: 1,342
Nivo reputacije: 207
AntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputaciju

Ja bih da iznesem i svoje misljenje, koje je naravno subjektivno. Necu ti nista novo reci o opremi jer se potpuno slazem sa kolegama iznad i njihovim predlozima. Posto teme ovakvog tipa jos vise mogu da zbune pocetnika koji je u dilemi oko nabavke ooreme, ja bih ti preporucio sasvim drugaciji pristup ovom sportu. Razlika izmedju vejpa i pusenja je, opet po mom licnom iskustvu, drasticno velika. Svi smo mi u picetku trazili nesto najpribliznije cigareti i da zadovolji nasu zavisnost od nikotina. Tu su u igri najvise sama psiholoska zavisnost i receptori naviknuti na duvanski dim koji su nakon visegodisnjeg pusenja u dobroj meri postali i poprilicno neosetljivi. Otuda se i javlja problem sa aromama i ukusima tecnosti. Strpi se malo vremena da ti se receptori oporave, a postoji i nekoliko nacina da im u tome pomognes, pa ce se onda lako naci i neki ukusi koji ti se dopadaju. Oprema i tu igra veliku ulogu, ali je ipak u pocetku najbitnije prevariti mozak i psihu i pruziti im ono na cega su godinama navikavani. Uz sve to tu je i ritual pijenja kafe uz cigaretu i "sta cu sa rukama" kada se ostavi pusenje. Kada prevaris psihu i telo i das im novi ritual i kolicinu nikotina na koju su naviknuti, lako ces posle sa opremom.
Uglavnom potrebno je izgurati sam pocetak i prebroditi krize i onda krenuti dalje. Jer, ko zna, mozda ces jednom hteti ostaviti i ovu zavisnost. Ovo je ipak samo zdravija alternativa i nacin da se ostavi pusenje.
Mozda nisam pisao u pravoj temi ali se iskreno nadam da sam bar malo pomogao prenevsi ti moje misljenje i poglede na sam vejp.

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Mi dosli a nismo morali...Sto bi moj pokojni deda govorio:"Lako je s' tudjim kisobranom gloginje mlatiti", sta god to znacilo.
AntonToni nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 16-05-2017, 09:47   #6
x-man
Senior

x-man's avatar

Registrovan: Sep 2015
Godine: 24
E-cig: iStick 30W, iPower,Rose v2,v3,Musso,ego one mega 2
Pohvala: 344
Pohvaljen: 270
Nivo reputacije: 81
x-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosi

Apsolutno se slazem samo bi da se nadovezem na 'ovo je samo zbog zdravlja i nacin da se ostavi pusenje'... koji vecini predje u hobi

Long live Hon Lik!
x-man nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 16-05-2017, 13:17   #7
SljukaZr
Veteran

SljukaZr's avatar

Registrovan: Feb 2014
E-cig: Od svega po malo :D
Pohvala: 1,576
Pohvaljen: 1,403
Nivo reputacije: 253
SljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputaciju

Slazem se sa kolegom x-man.Za pocetak su iStick (slobodno mogu da kazem bilo koji osim iStick mini 10W) i ego one mega v2 sasvim dovoljni.Pogledaj jos i Kanger Protank 2,dosta nas je sa tih CE4 atomizera preslo na protank u pocetku.I za jedan i za drugi atomizer su gotovi grejaci dostupni manje vise svuda u Srbiji,sa tim sto ego one mega v2 pruza vise fleksibilnosti (mozes da probas i neki restriktivan D2L=direkt to lung i malo vece snage)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

SljukaZr nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 16-05-2017, 14:00   #8
maestro
Veteran

maestro's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 299
Pohvaljen: 606
Nivo reputacije: 165
maestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalu

I ja bih se slozio za iStick mada umesto ego one bolje da prvo predjes na protank jer je to ipak M2L kliromizer najslicniji cigaretama po protoku vazduha dok ego one ide i u sub-ohm sto ne bi bas trebalo da bude drugi korak u unapredjenju opreme dok ne savladas osnove reparacije grejaca i odrzavanja opreme.
maestro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 16-05-2017, 14:05   #9
Nedeljko
Banned

Registrovan: Feb 2017
Pohvala: 133
Pohvaljen: 209
Nivo reputacije: 0
Nedeljko ima čime da se ponosiNedeljko ima čime da se ponosiNedeljko ima čime da se ponosiNedeljko ima čime da se ponosiNedeljko ima čime da se ponosiNedeljko ima čime da se ponosiNedeljko ima čime da se ponosiNedeljko ima čime da se ponosiNedeljko ima čime da se ponosiNedeljko ima čime da se ponosiNedeljko ima čime da se ponosi

Ne znam koliko mu traju grejači niti sam ga lično koristio, ali recenzije su mu vrlo solidne a i crvena varijanta bi možda bila zanimljiva koleginici.

Nedeljko nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-05-2017, 15:16   #10
n4t
Nov član

Pohvala: 16
Pohvaljen: 11
Nivo reputacije: 3
n4t je na dobrom putun4t je na dobrom putu
Thumbs up Re: Dileme jednog pocetnika

Kao prvo hvala svima na odgovorima, na vasem vremenu, trudu i znanju

Citat:
Originalna poruka od x-man Vidi poruku
Ja mislim da je za pocetak sasvim dovoljan jedan eleaf istick 30w i joytech ego one mega v2. Ima da se kupe kod nas, za ego nisu skupe glave, posle vremenom kad budes htela da premotas neki grejac mozes da kupis clr glavu koje nije komplikovana za premotavanje, sasvim dobar atomizer. Istick ko istick, trajace ti baterija ceo dan sigurno. Eventualno ako ces neku skuplju bateriju uzmi istick power, on ima bateriju 5000mah, a ima i kontrolu temperature (TC) ako bi sutradan htela to da probas.
Meni se licno ti start kompleti ne svidjaju jer ne mozes da menjas atomizer ili bateriju po zelji.
To je moja preporuka
Da, iStick 30W mi je prvo i zapao za oko, Kangertech ProTank2 sam isto bookmarkovala kao najvise hvaljen kliromizer ali pojma nisam imala sta je sa cime najbolje upariti, koliko se lako odrzava itd. pa me je zanimalo i sta vi mislite o ovim 'all in one' kompletima

Citat:
Originalna poruka od AntonToni Vidi poruku
Ja bih da iznesem i svoje misljenje, koje je naravno subjektivno. Necu ti nista novo reci o opremi jer se potpuno slazem sa kolegama iznad i njihovim predlozima. Posto teme ovakvog tipa jos vise mogu da zbune pocetnika koji je u dilemi oko nabavke ooreme, ja bih ti preporucio sasvim drugaciji pristup ovom sportu. Razlika izmedju vejpa i pusenja je, opet po mom licnom iskustvu, drasticno velika. Svi smo mi u picetku trazili nesto najpribliznije cigareti i da zadovolji nasu zavisnost od nikotina. Tu su u igri najvise sama psiholoska zavisnost i receptori naviknuti na duvanski dim koji su nakon visegodisnjeg pusenja u dobroj meri postali i poprilicno neosetljivi. Otuda se i javlja problem sa aromama i ukusima tecnosti. Strpi se malo vremena da ti se receptori oporave, a postoji i nekoliko nacina da im u tome pomognes, pa ce se onda lako naci i neki ukusi koji ti se dopadaju. Oprema i tu igra veliku ulogu, ali je ipak u pocetku najbitnije prevariti mozak i psihu i pruziti im ono na cega su godinama navikavani. Uz sve to tu je i ritual pijenja kafe uz cigaretu i "sta cu sa rukama" kada se ostavi pusenje. Kada prevaris psihu i telo i das im novi ritual i kolicinu nikotina na koju su naviknuti, lako ces posle sa opremom.
Uglavnom potrebno je izgurati sam pocetak i prebroditi krize i onda krenuti dalje. Jer, ko zna, mozda ces jednom hteti ostaviti i ovu zavisnost. Ovo je ipak samo zdravija alternativa i nacin da se ostavi pusenje.
Mozda nisam pisao u pravoj temi ali se iskreno nadam da sam bar malo pomogao prenevsi ti moje misljenje i poglede na sam vejp.
Apsolutno, meni se tek polako vracaju cula ukusa i mirisa i znam da bih se bez pare vrlo brzo vratila cigaretama iako me za divno cudo jos uvek ni malo ne privlace, a i 'parim' se malo drugacije nego sto sam se 'dimila' lol nekako mi je zen i uz kafu mi vise prija nego dim Tako da sam ovoga puta uspela da prihvatim cinjenicu da parenje i dimljenje nisu isto. Mozda cu jednog lepog dana moci da se rastanem i od ovoga, mozda jednog dana pozelim i nargilu ali otom potom.

Aspire Zelos izgleda jako, jako zanimljivo

Izvin'te sto sporo odgovaram, dok ja to ne izguglam, ne prouchim...
n4t nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-05-2017, 15:38   #11
Zadimljivac Prostora
Senior

Zadimljivac Prostora's avatar

Registrovan: Jun 2015
Pohvala: 385
Pohvaljen: 441
Nivo reputacije: 97
Zadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosi

Moja preporuka je takodje za Aspire Zelos, mod nemam tako da ne mogu o njemu puno reci ali na osnovu raznih recenzija zakljucilo bi se da je odlican. Sto se tice Nautilus klira trvrdim da je daleko ispred bilo kog drugog klira sto se performansi tice, ko hoce nesto sa gotovim grijacima tvrdim da je bez konkurencije.

Sto se tice ego one atomizera, ne bih ga bas preporucio pocetniku, po meni vise je za direktno povlacenje u pluca a to pocetniku nece odgovarati.

Druga opcija za pocetnika je neki iStick i protank 2, prije svega zbog grejaca koji su jeftini i jednostavni za repariranje sa sasvim solidnim performansama.

Vidim da si pomenula kao opciju i Joyetech eGrip vt. Ja ga koristim kad negdje iskocim na kafu, prije svega zbog dimenzija jer je bas lagan za nosenje, i skroz sam zadovoljan njim. Koristim u njemu ego one clr grejace od 1 Ohma. Ako bi se odlucila za njega preporucujem ti da uzmes i pakovanje od 5 ovih grejaca, koje kad potrosis das nekome da ih reparira ako u medjuvremenu i sama to ne naucis, jer su izuzetno jednostavni za repariranje.

Ko se moda ne ogrija, taj se pare ne napari
Zadimljivac Prostora nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 16-05-2017, 15:43   #12
Guru
Banned

Registrovan: Mar 2014
E-cig: Junior je kriv za sve, poyy
Pohvala: 2,051
Pohvaljen: 4,807
Guru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputaciju

Zelos SABIJA
Guru nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-05-2017, 19:52   #13
jokjuar
Veteran

jokjuar's avatar

Registrovan: Feb 2013
Godine: 100
E-cig: VTC mini, ProvariS, Sx Mini, Kaje i Taje
Pohvala: 4,466
Pohvaljen: 4,426
Nivo reputacije: 727
jokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputaciju

Kolege, bez ljutnje moliću, nikada, ali nikada nemojte preporučivati nešto što niste probali. Ja sam se jednom tako ispalio i više to ne radim. Ako je neko zaista probao taj Aspire okej, ali na osnovu tuđih recenzija je krajnje neozbiljno. Na osnovu recenzija se naručuje za sebe, a ne preporučuje drugome, posebno početniku\ci.

Ne bi bilo prvi put da neka ishajpovana sprava baca 100W iz sleep moda, ili nešto još grđe...

Sent from my T03 using Tapatalk

HVALA G O M I L E T I N A!!!
jokjuar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-05-2017, 20:04   #14
Nedeljko
Banned

Registrovan: Feb 2017
Pohvala: 133
Pohvaljen: 209
Nedeljko ima čime da se ponosiNedeljko ima čime da se ponosiNedeljko ima čime da se ponosiNedeljko ima čime da se ponosiNedeljko ima čime da se ponosiNedeljko ima čime da se ponosiNedeljko ima čime da se ponosiNedeljko ima čime da se ponosiNedeljko ima čime da se ponosiNedeljko ima čime da se ponosiNedeljko ima čime da se ponosi

@jokjuar
Nije greh preporučiti da se uzme u razmatranje uredjaj o kome ne postoji ni jedna negativna recenzija.
Uostalom javiće se oni koji su ga koristili.

Ovaj dodatak o ishajpovanim spravama ne bih komentarisao...
Nedeljko nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-05-2017, 20:11   #15
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 41
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 8,411
Pohvaljen: 12,194
Nivo reputacije: 1877
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od Guru Vidi poruku
Zelos SABIJA
@Nedeljko....
c-hell je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 05:05 sati.