Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak
Zaboravljena šifra? Registracija

Početnički kutak Pomoć novim i potencijalnim korisnicima elektronskih cigareta

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 07-05-2014, 00:53   #16
bla truc
Iskusan član

bla truc's avatar

Registrovan: Apr 2014
Godine: 35
Pohvala: 132
Pohvaljen: 64
Nivo reputacije: 27
bla truc je poznat svimabla truc je poznat svimabla truc je poznat svimabla truc je poznat svimabla truc je poznat svimabla truc je poznat svima
Uobičajeno Re: Pomoc za pocetnike ( sta kupiti itd )

Vazda nesto novo...
Dobro pisanije majstore
bla truc nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 07-05-2014, 09:46   #17
Djordje
Nov član

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 0
Pohvaljen: 3
Nivo reputacije: 15
Djordje je na dobrom putu

Impresivno koliko se covjek potrudio da pomogne.
Hvala Savo!!
Djordje nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 07-05-2014, 11:43   #18
Sava89
Veteran

Sava89's avatar

Registrovan: Mar 2014
Pohvala: 1,420
Pohvaljen: 1,550
Nivo reputacije: 295
Sava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputaciju

Hvala jos jednom momci !
Jedini razlog zasto sam se potrudio oko pisanja ovoga je jer znam i sam koliko je tezak pocetak sto se tice opreme svi bi da kupe dobru bateriju a da ne bace pare , takodje svi bi da kupe klir i da opet ne bace pare + grejaci, pa jos naci i tecnost a ne probati brdo i na kraju naj teze bataliti cigare na skroz.
Kao sto ste videli u tom pisanju za svaku stvar koju sam napisao ima dodano moje licno iskustvo u vezi svega iz prva 2 posta.
Sava89 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 07-05-2014, 14:22   #19
Nigga
Iskusan član

Nigga's avatar

Registrovan: May 2014
Pohvala: 50
Pohvaljen: 37
Nivo reputacije: 21
Nigga je na dobrom putuNigga je na dobrom putuNigga je na dobrom putuNigga je na dobrom putu

Odlican tekst za pocetnike, svaka cast. Jedina stvar oko koje se nebi slozio, je ta da grejac za T2 moze da izgura 15 dana bez ciscenja. Mozda teoretski i moze ali kod mene se vec posle treceg tanka javlja zagoreo ukus i smanjena kolicina pare, bez obzira da li je tecnost gusta, retka, svetla ili tamna. To je jedina zamerka ostalo sve 5.

Zaboravih da napisem da je moje iskustvo vezano iskljucivo za grejace na 1.8 oma.
Nigga nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 07-05-2014, 14:56   #20
scooter
Moder

scooter's avatar

Registrovan: Dec 2013
E-cig: Lucky Strike
Pohvala: 1,507
Pohvaljen: 1,743
Nivo reputacije: 348
scooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputaciju

Moze da traje 15 dana friskim pariocima posto su im receptori otupeli , dim ko dim kako prepoznati zagorakis posle paljenog duvana , tesko , jedino ako pocnu silikon da tope e onda osete ali tad bude kasno u vecini slucajeva takvi grejaci zavrse u kanti za smece

Droper narkoman.
Skraceno doper.
scooter nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 07-05-2014, 15:14   #21
Nigga
Iskusan član

Nigga's avatar

Nigga je na dobrom putuNigga je na dobrom putuNigga je na dobrom putuNigga je na dobrom putu

Ono jes'. U pravu si skroz.
Staro 07-05-2014, 15:31   #22
Sava89
Veteran

Sava89's avatar

Sava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od Nigga Vidi poruku
Odlican tekst za pocetnike, svaka cast. Jedina stvar oko koje se nebi slozio, je ta da grejac za T2 moze da izgura 15 dana bez ciscenja. Mozda teoretski i moze ali kod mene se vec posle treceg tanka javlja zagoreo ukus i smanjena kolicina pare, bez obzira da li je tecnost gusta, retka, svetla ili tamna. To je jedina zamerka ostalo sve 5.

Zaboravih da napisem da je moje iskustvo vezano iskljucivo za grejace na 1.8 oma.
Hvala jos jednom

Pa zavisi kako ko pari , ja recimo vucem oko 5-6 sec kada koristim recimo sannie koji je poprilicno providan i cist grejac mi izgura 3 dana , ovo je pod uslovom da samo ovaj klir koristim i nijedan drugi , dok sa max blend recimo mi traje max 2 dana ako takodje koristim samo taj klir, uglavnom koristim 5-6 klirova sa razlicitim tecnostima pa zahvaljujuci vise klirova perem ih bukvalno svakih 7 dana mozda i u skorije vreme samo pt3mini jer ih sve zamenio nazalost xD sem toga mnogo manje se prlja od T2 i ostalih koje imam. Kako god da predjem na poentu , napisao sam max 15 dana za pocetnike, sto je u praksi i moja kuma koja pari od nedavno dokazala barem meni, naravno ovo ipak zavisi koliko ko trosi tecnosti , koju cistinu tecnosti i koju snagu koristi.

Ona recimo trosi max oko 1.5/2ml tecnosti i povlaci oko 3 sec, sto verujem da je negde priblizno koliko vecina koji tek pocnu trose , sem toga tecnost joj je USA MIX koji je takodje providna tecnost , njoj grejac izgura otprilike nekih 7 dana dok se ne nacrta na moja vrata da joj operem, naravno pre toga ja izdegustiram taj grejac da vidim koliko je oslabio , i rekao bih da je jedno 30% oslabio naspram cistog , e sada taj grejac ce sigurno izgurati jos jedno 7 dana pa moze da podje u vecna lovista iz razloga koji je Scooter naveo , zagorela gumica.

Jedina stvar sto bih dodao je da dugotrajnost grejaca takodje zavisi i od voltaze koju koristimo , ja recimo u pocetku kada sam pario koristio sam 3,7v ( dok kuma koristi 3.3 ) i grejac mi se prljao znatno sporije nego sada kada ga vozim na 4.2v takodje glave od 1.8 oma do 2oma, sto ujedno znaci da vise snage ide na grejac sto znacajno brze zagoreva fiber i tera ga na cesce pranje.

Ovako se bar pokazalo iz mog iskustva ne znam kako sa drugima.

E da jos jedna stvar , fiber sa FT se MNOGO mnogo sporije prlja od fibera koj dolazi sa grejacem , i fiber sa FT je sigurno duplo kruci od fibera sa fabrickog a razlika u ukusima je veoma mala. Odo ja u off

Edit:

@Nigga

Probaj ovo , kada potrosis treci tank , uzmi skini grejac PRODUVAJ snazno kroz klir da izadje tecnost / kondenz iz cevke na koju srafis grejac , kladim se da ce ti para biti slicna kao u prvom tanku

Ovo ni nisam dodao u OP , zaboravio na ovo >.<

U sustini kondenz / tecnost koja ostane u cevki od tanka oslabi dovod vazduha koj takodje utice na aromu / th / paru / gustinu pare, u svakom slucaju probaj pa javi kako je proslo .
Staro 07-05-2014, 17:33   #23
Nigga
Iskusan član

Nigga's avatar

Nemam nikakav problem sa protokom vazduha, sve ide glatko. Mozda imam veci cug pa se grejac brze zaprlja. Kako god, tri klira i grejac i fiber u njemu crni, sledi pranje pa dry burn i posle sve ko prvog dana.

Moderator poruka
Obrisan nepotreban citat. Nema potrebe da citiras kad odgovaras na poslednji post. Svi znamo da se tvoj odgovor odnosi na njega. Citiras jedino kad post nije neposredno pre tvog, pa se ne zna kome upucujes poruku.

Staro 07-05-2014, 18:11   #24
Sava89
Veteran

Sava89's avatar

Evo i ja jedan oprao malo pre takodje presao tacno 3 kao i kod tebe , fiber na sredini crn ko da sam ga zalivao naftom , pranje nista nije znacilo a upaljace i brenere nemam , pa se setim plina , plin sa sporeta ga ocistio sljasti kako je beo , mora da se odviknem ove kafe prlja ko blesava. No prvo da se docepam brenera potrosicu sav plin iz sporeta
Staro 07-05-2014, 22:27   #25
admiral
Senior

admiral's avatar

Pohvala: 272
Pohvaljen: 164
Nivo reputacije: 53
admiral ima čime da se ponosiadmiral ima čime da se ponosiadmiral ima čime da se ponosiadmiral ima čime da se ponosiadmiral ima čime da se ponosiadmiral ima čime da se ponosiadmiral ima čime da se ponosiadmiral ima čime da se ponosiadmiral ima čime da se ponosiadmiral ima čime da se ponosiadmiral ima čime da se ponosi

Joj ljudi, sutra mi stiže komplet koji nam je Sava.shan preporučio. Imam tremu!!!!!!!
Ma, mora da uspe!
M O R A!!!
msm ne mora nego mora
admiral nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 07-05-2014, 23:12   #26
dejaspo
Nov član

Registrovan: Apr 2014
Pohvala: 0
Pohvaljen: 0
Nivo reputacije: 13
dejaspo je na dobrom putu

Admirale, ako nije tajna, šta ti je to Sava preporučio? Ajde budi gospodin drug, pa podeli to sa nama. I meni je vreme da razmišljam o dodatnoj opremi
dejaspo nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 07-05-2014, 23:31   #27
Sava89
Veteran

Sava89's avatar

+1 dejaspo , i ja bi zeleo znati sta sam preporucio posto nisam imao konverzaciju sa doticnom

Mogu da pretpostavim da je poruceno spinner v2 ili joy twist + t2 ili eVod ili jos bolje pt2 mini ili naj bolje pt3 mini , u svakom slucaju @Admiral javi kako je proslo kada stigne oprema i koja je oprema u pitanju

Dejaspo sta imas od opreme mozda imam neku ideju za tebe lol.
Staro 08-05-2014, 12:04   #28
Nigga
Iskusan član

Nigga's avatar

@Sava.shan , da li se i koliko sporije, prlja grejac na PT2 u odnosu na T2 CC?
Staro 08-05-2014, 12:12   #29
Sava89
Veteran

Sava89's avatar

Iz mog iskustva dosadašnjeg češće se prljaju klirovi sa gornjim grejacem , verovatno iz razloga što su sa donjim više i bolje natopljeni.

Meni u suštini od pranja čistog t2 do sledećeg pranja izdrži prosek 3 tanka do 4 max , to mu dodje nekih 6/8ml dok mi pt2mini izgura prosek jedno 11/12 tankova i opet nije prljav kao t2 , to mu dodje nekih 12/14 ml s obzirom da na pt2 mini staje 1.2ml max a na pt3 mini nisam merio al danas je otprilike deseti dan još ga nisam prao sem kad sam ga dobio pre nekih 10+ dana, grejac i dalje neverovatno čist.

Inače ovo je uporedjivanje sa fabričkim fiberom , fiber sa FT mi se dosta manje prlja , rekao bih sigurno 30% se sporije prlja.

Sent from my HTC One using Tapatalk
Zahvalili :
Staro 08-05-2014, 14:38   #30
Katy
Juice Master

Katy's avatar

Registrovan: Dec 2013
Pohvala: 2,375
Pohvaljen: 2,023
Nivo reputacije: 347
Katy ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od Nigga Vidi poruku
@Sava.shan , da li se i koliko sporije, prlja grejac na PT2 u odnosu na T2 CC?
To uopste ne zavisi od grejaca (osim u smislu da grejac namotan na manjem otporu przi jace pa u tom smislu jace i sagoreva eventualni garez) , prljanje pre svega zavisi od gustine i sastava tecnosti koju koristite u kliru (npr ako je tecnost gusta i lepljiva - cokolada, karamel i sl... te tecnosti ce brze prljati grejace) ...

Katy nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak

Pošalji link

Tagovi
kupovina, pocetnici, saveti

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 08:32 sati.