Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Modeli članova > POC
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 07-05-2012, 16:11   #121
peaceoffcake
POC

Registrovan: Feb 2012
Pohvala: 37
Pohvaljen: 76
Nivo reputacije: 41
peaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svima
Uobičajeno Re: Katana

Citat:
Originalna poruka od Gorki Vidi poruku
Da da, znam za to. Neki tvrde da pomaze, nekima se to ne dopada jer im je aroma bitnija od kolicine pare. Razne fore ljudi pokusavaju, i odlicno je sto su svi voljni toliko da eksperimentisu, kako bi izvukli sto bolje rezultate...

Ja nisam povecavao precnik otvora za vazduh, jer sam trenutno zadovoljan ovim sto dobijam, ali ne znaci da necu eksperimentisati sa tim u buducnosti...
Moram upozoriti da je, ako povečate otvor za zrak, moguć kontraefekt a nazad nema jer lakše je rupu povečati ali je smanjiti je ipak malo veći problem
Naime, otvor od 1mm daje otpor pri uvlačenju upravo onakav na kakav smo svi više-manje navikli. Povečanje tog otvora može povečati količinu pare ali i smanjiti otpor prilikom uvlačenja.
Možda bih to mogao usporediti sa 510 kartomizerima koji su, kada su se pojavili, imali manji otpor kod uvlačenja i često se čuo onaj piskutavi zvuk što je mene užasno iritiralo.
Dakle, ovo radite na vlastitu odgovornost.
peaceoffcake nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 07-05-2012, 16:38   #122
Gorki
Veteran

Gorki's avatar

Pohvala: 3,261
Pohvaljen: 3,579
Nivo reputacije: 550
Gorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od peaceoffcake Vidi poruku
Moram upozoriti da je, ako povečate otvor za zrak, moguć kontraefekt a nazad nema jer lakše je rupu povečati ali je smanjiti je ipak malo veći problem
Naime, otvor od 1mm daje otpor pri uvlačenju upravo onakav na kakav smo svi više-manje navikli. Povečanje tog otvora može povečati količinu pare ali i smanjiti otpor prilikom uvlačenja.
Možda bih to mogao usporediti sa 510 kartomizerima koji su, kada su se pojavili, imali manji otpor kod uvlačenja i često se čuo onaj piskutavi zvuk što je mene užasno iritiralo.
Dakle, ovo radite na vlastitu odgovornost.

Tacno to je ono sto me je brinulo, kad sam pogledao par klipova i pomislio da probam. Onaj huk koji cujes kad uvlacis vazduh kroz preveliki otvor, ali i dosta ublazenu aromu i nekako praznu paru. Znas ono: "ko pozeli vece, mozda izgubi iz vrece".

Ono sto me ohrabruje kod takvog eksperimenta, je sto mi je najbolji prijatelj, kog 1000-ti put pominjem , masinac koji se bavi pravljenjem stvari od nerdjajuceg celika, pa bi lako mogao da mi taj veci otvog izvari, obrusi, ispolira i ponovnim busenjem vrati na staro.

Cak i pored te cinjenice, ja se jos nisam odlucio na takav eksperiment, a da li cu, za sad . Trenutno mi sprava odgovara bas ovakva kakva je...
Gorki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 07-05-2012, 17:52   #123
peaceoffcake
POC

peaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svima

Citat:
Tacno to je ono sto me je brinulo, kad sam pogledao par klipova i pomislio da probam. Onaj huk koji cujes kad uvlacis vazduh kroz preveliki otvor, ali i dosta ublazenu aromu i nekako praznu paru. Znas ono: "ko pozeli vece, mozda izgubi iz vrece".

Ono sto me ohrabruje kod takvog eksperimenta, je sto mi je najbolji prijatelj, kog 1000-ti put pominjem , masinac koji se bavi pravljenjem stvari od nerdjajuceg celika, pa bi lako mogao da mi taj veci otvog izvari, obrusi, ispolira i ponovnim busenjem vrati na staro.

Cak i pored te cinjenice, ja se jos nisam odlucio na takav eksperiment, a da li cu, za sad . Trenutno mi sprava odgovara bas ovakva kakva je...
Uz intervenciju znalca sa alatom to nije problem. Moguće je napraviti i otvor u kapi (recimo d 5mm) i urezati navoje u njega. Tada napraviti nekoliko uložaka istog promjera a sa otvorima za zrak različitog promjera npr. 1mm pa 1,5mm pa na više.
Staro 07-05-2012, 18:13   #124
Gorki
Veteran

Gorki's avatar

Gorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputaciju

Citat:
Uz intervenciju znalca sa alatom to nije problem. Moguće je napraviti i otvor u kapi (recimo d 5mm) i urezati navoje u njega. Tada napraviti nekoliko uložaka istog promjera a sa otvorima za zrak različitog promjera npr. 1mm pa 1,5mm pa na više.
Hmmm, zanimljivo zanimljivo.
U glavi mi se odmah stvorila slika necega sto oblikom podseca na taster prekidac na GGTS modu, samo bi se njegovim okretanjem povecavao ili smanjivao otvor, ali se ne bi skidao i menjao.
Mozda i nesto sa principom blende na foto aparatu, samo sto bi Mod bio za "blendu" skuplji...
Staro 07-05-2012, 18:44   #125
peaceoffcake
POC

Citat:
Hmmm, zanimljivo zanimljivo.
U glavi mi se odmah stvorila slika necega sto oblikom podseca na taster prekidac na GGTS modu, samo bi se njegovim okretanjem povecavao ili smanjivao otvor, ali se ne bi skidao i menjao.
Mozda i nesto sa principom blende na foto aparatu, samo sto bi Mod bio za "blendu" skuplji...
Hahaha ... neću previše pričati ali takav "ventil" je u planu za neki novi mod u budućnosti
Staro 07-05-2012, 18:46   #126
Gorki
Veteran

Gorki's avatar

Citat:
Hahaha ... neću previše pričati ali takav "ventil" je u planu za neki novi mod u budućnosti
Ti POC kako si krenuo, neces napraviti mod, nego svemirski brod...
Staro 07-05-2012, 19:50   #127
peaceoffcake
POC

Citat:
Ti POC kako si krenuo, neces napraviti mod, nego svemirski brod...
Hahaha ... daleko od toga no, najveći problem je što treba zaista dosta sredstava za razvoj novog moda a mogućnosti su ograničene. Čak prilično ograničene za ono što želim. I to nije samo problem kod mene.
Staro 10-08-2012, 18:19   #128
ECSmoki
Admin

ECSmoki's avatar

Registrovan: Jul 2011
E-cig: Pico + Siren
Pohvala: 1,237
Pohvaljen: 1,506
Nivo reputacije: 368
ECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputaciju

Citat:

Vecina tecnosti koje koristim su gotove tecnosti i da ne moram gledati preterano na "jacinu" tecnosti koju koristim, nacin razblazivanja bi mogao biti upravo dodavanjem vise vazduha, tj prosirivanjem rupice ili jos boljom opcijom - izradom jos jednog gornjeg dela, ali sa 0.5mm vecom rupicom.
Katanu koristim iskljucivo kod kuce, nije mi ni jednom ispala, a stitnik tanka uglavnom mi stoji pored odvrnut.
Jedan od vlasnika Limited Edition primerka se jos odavno "pohvalio" ukrasnim "prstenom" koji sakriva navoje ispod tanka.
Gornji poklopac bi morao biti visoko poliran kao i originalni a "prsten" i ne mora.
Ovo me kopka u zadnje vreme...

ECSmoki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 10-08-2012, 20:55   #129
peaceoffcake
POC

Citat:
Originalna poruka od ECSmoki Vidi poruku
Citat:

Vecina tecnosti koje koristim su gotove tecnosti i da ne moram gledati preterano na "jacinu" tecnosti koju koristim, nacin razblazivanja bi mogao biti upravo dodavanjem vise vazduha, tj prosirivanjem rupice ili jos boljom opcijom - izradom jos jednog gornjeg dela, ali sa 0.5mm vecom rupicom.
Katanu koristim iskljucivo kod kuce, nije mi ni jednom ispala, a stitnik tanka uglavnom mi stoji pored odvrnut.
Jedan od vlasnika Limited Edition primerka se jos odavno "pohvalio" ukrasnim "prstenom" koji sakriva navoje ispod tanka.
Gornji poklopac bi morao biti visoko poliran kao i originalni a "prsten" i ne mora.
Ovo me kopka u zadnje vreme...
Nisam to objašnjavao do sada ali Limited Edition Katane zapravo nemaju taj prsten nego me je jedan user iz Hr nagovorio da mu to napravim dok su prve Katane još bile u izradi.
Kako Katana ima oko 25 elemenata nisam htio dodatno komplicirati sa tim prstenom a koji ima samo estetsku funkciju. Međutim, vidim da sam tu pogriješio jer mnogi bi htjeli taj prsten.
Na žalost, nisam to u mogućnosti izvesti jer su navoji rađeni sa jako malo tolerancije i nema garancije da bi "univerzalni" prsten pasao na sve Katane. U tom slučaju bi mi svatko ko želi taj prsten trebao poslati Katanu i prsten bi se trebao raditi baš po tim navojima koji jesu na toj Katani. Prilično komplicirano zar ne?
Moja je greška da nisam odmah radio prstenove za sve Katane. Isto se odnosi i na gornje poklopce a pogotovo zbog pozicije otvora za zrak.
Ono što preporučim svakome ko me pita za prsten je da potraži tokara u svojoj blizini i da naruči kod njega prsten s time da tokaru treba donjeti Katanu da si on sam izmjeri i isproba prsten nakon izrade. Isto vrijedi i za izradu nove gornje kape.
Ima još jedna mogućnost boljeg dotoka zraka za gornju kapu. Dovoljno je dati tokaru da probuši otvor od 0,5mm nasuprot postojećeg otvora. U slučaju da se novi otvor pokaže beskoristan tj. kontraproduktivan, nije ga problem zatvoriti nekim safe food dvokomponentnim ljepilom.
Eto, to su po meni najbrže i najbezbolnije opcije kako doći do ukrasnog prstena i povečati protok zraka u gornjoj kapi.
Naravno, ko želi žrtvovati cover za tank, može se prsten napraviti od njega. Samo ga treba odrezati u nivou sa dnom tanka i obraditi. No, u tom slučaju nemate cover za tank.
Nadam se da sam pomogao.
Staro 10-08-2012, 22:58   #130
ECSmoki
Admin

ECSmoki's avatar

Registrovan: Jul 2011
E-cig: Pico + Siren
Pohvala: 1,237
Pohvaljen: 1,506
Nivo reputacije: 368
ECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputaciju

Citat:
Nadam se da sam pomogao.
Naravno.
Zanimala me je ta "dodatna oprema" ali nisam znao za razlike kod navoja i jedinstvenost koja te onemogucava da napravis odredjen broj komada i prodas zainteresovanima.
Katanu planiram imati i imati, pa nemam elemenata hitnosti ni po pitanju prstena ni kape sa sirom rupicom, pogotovo sto ni sa jednim od to dvoje nemam problem.
Stitnik sa ovalnim otvorima je odlicno uskladjen i cini Katanu Katanom, a tecnost koja mi se pokaze bas jaka lako razblazim sa 10-20% cistog VG-a.

ECSmoki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 10-08-2012, 23:09   #131
peaceoffcake
POC

Citat:
Originalna poruka od ECSmoki Vidi poruku
Citat:
Nadam se da sam pomogao.
...
Zanimala me je ta "dodatna oprema" ali nisam znao za razlike kod navoja i jedinstvenost koja te onemogucava da napravis odredjen broj komada i prodas zainteresovanima....
To je moja greška, priznajem, ali nisam imao predodžbu da će se userima taj prsten toliko svidjeti.
Staro 19-08-2012, 19:51   #132
glasrazuma
član

Registrovan: Jul 2012
Godine: 42
Pohvala: 22
Pohvaljen: 13
Nivo reputacije: 0
glasrazuma je na dobrom putuglasrazuma je na dobrom putu
Uobičajeno Re: Katana by POC

Da li planiras jos koju seriju?

[SIZE="1"]Premesten post iz teme Katana by POC[/SIZE]
glasrazuma nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-08-2012, 21:06   #133
peaceoffcake
POC

Uobičajeno Re: Katana by POC

Citat:
Originalna poruka od glasrazuma Vidi poruku
Da li planiras jos koju seriju?
Nisam još odlučio.

Premesten post iz teme Katana by POC
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Modeli članova > POC

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 20:48 sati.