Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum iz liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Opšte teme, ideje, rešenja, pitanja, saveti
Zaboravljena šifra? Registracija

Opšte teme, ideje, rešenja, pitanja, saveti Ideje, saveti, rešenja i pitanja ... - diskusije

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 14-12-2016, 08:35   #1
vukpavlovic74
Iskusan član

vukpavlovic74's avatar

Registrovan: Dec 2016
E-cig: pico, istick, ubertoot, avocado, kf3
Pohvala: 48
Pohvaljen: 67
Nivo reputacije: 21
vukpavlovic74 je poznat svimavukpavlovic74 je poznat svimavukpavlovic74 je poznat svimavukpavlovic74 je poznat svimavukpavlovic74 je poznat svimavukpavlovic74 je poznat svima
Uobičajeno HCigar HC plus RTA

Da li neko zna gde mogu naći uputstvo za korišćenje ovog atomizera (na bilo kom jeziku) ili neki video na istu temu a da nije na francuskom? Tečnost se, čini mi se, sipa samo odozgo, ali kad je naspem iscuri kroz rupe za regulaciju protoka vazduha...na videu koji sam gledao su grejač stavljali 1,5-2mm iznad rupe za vazduh a čovek sa kojim sam se trampio kaže da ga je on nameštao da legne na rupu za vazduh...prsten za regulaciju protoka vazduha se vrti u nedogled...ako neko ima neku sugestiju, link itd bio bih zahvalan
vukpavlovic74 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 14-12-2016, 09:40   #2
shomy_ksh
Moderator

shomy_ksh's avatar

Registrovan: Feb 2014
E-cig: VTCmini & kfl+
Pohvala: 1,301
Pohvaljen: 1,973
Nivo reputacije: 357
shomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputaciju
Uobičajeno Re: H Cigar plus atomizer

Ako je to ono sto mislim da jeste, onda pokusaj kad punis tecnost da zatvoris rupe za vazduh a da pre toga stavis vise vate i pokrijes lepo rupu za dotok tecnosti.

shomy_ksh nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 14-12-2016, 09:43   #3
gojkov
Veteran

Registrovan: Dec 2013
Godine: 50
E-cig: nemesisi,subtankmini sa redu.bajka,heron,ruza,kaje
Pohvala: 2,539
Pohvaljen: 761
Nivo reputacije: 165
gojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalu

Da, ako je tako,zatvoris prstenom dotok za vazduh,otvoris gore sipas,zatvoris,okrenes naopako i tek onda otvoris prstanom vazduh

gojkov nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 14-12-2016, 09:59   #4
vukpavlovic74
Iskusan član

vukpavlovic74's avatar

vukpavlovic74 je poznat svimavukpavlovic74 je poznat svimavukpavlovic74 je poznat svimavukpavlovic74 je poznat svimavukpavlovic74 je poznat svimavukpavlovic74 je poznat svima

Ja sam naravno prvo smanjio dotok vazduha ali to nije sprečilo da sve iscuri...možda je problem što nisam dobro zapušio kanale za dotok tečnosti tj nisam stavio dovoljno vate? Da li treba da šrafcigerom gurnem vatu u te kanale ili je dovoljno da ih pokrijem vatom?
Staro 14-12-2016, 10:07   #5
shomy_ksh
Moderator

shomy_ksh's avatar

Registrovan: Feb 2014
E-cig: VTCmini & kfl+
Pohvala: 1,301
Pohvaljen: 1,973
Nivo reputacije: 357
shomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputaciju

Slikaj kako je sad cisto da vidimo

U teoriji, prislonjena vata na rupu za dotok tecnosti je sasvim dovoljna da ne preliva tecnost, pod uslovom da su gumice dobre.

shomy_ksh nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 14-12-2016, 10:21   #6
vukpavlovic74
Iskusan član

vukpavlovic74's avatar

Hoću, slikaću čim dodjem kući...i probaću da stavim više vate
Staro 14-12-2016, 14:57   #7
dgproduction
Veteran

dgproduction's avatar

Registrovan: Nov 2015
E-cig: Chauvet Hurricane 700
Pohvala: 889
Pohvaljen: 812
Nivo reputacije: 154
dgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvalu

Obrati paznju na ovaj prsten, on mora da udje do kraja

Drugo vatu kad postavljas, ja sam probao da je naguram u kanale i radilo je to bez ikakvih problem, ali ako koristis ovaj metod onda vate ne sme biti previse, samo toliko da zapusi rupe, nikako na silu gurati vatu inace nece imati dobro natapanje.
(screen je sa youtube-a pa malo losijeg kvaliteta)

Drugi metod je da je samo postavis preko kanala za dovod tecnosti, takodje sam probao i radi bez ikakvih problema, ali po meni prvi medot je bolje resenje, samo iz razloga sto vata ne moze da se pomeri ni pri pada atomizera... Inace ako pogledamo kanale za dotok tecnosti ja bih rekao da je tako i smisljena baza da se vata postavi unutar kanal inace bi oni bili manji.
Odlican je to atty, dosta jak TH i bas fina aroma.
dgproduction nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 14-12-2016, 15:50   #8
vukpavlovic74
Iskusan član

vukpavlovic74's avatar

hvala na fotkama i sugestijama...ispada da počinje da curi kad tečnost pređe nivo gde se spajaju gore pomenuti prsten i dimnjak(valjda se tako zove)...trenutno tu nema gumicu a nisam siguran da li bi trebalo da ide tu? Kad sipam tečnost ispod tog nivoa zaista dobro radi, ne curi i kako kažeš ima odličnu aromu i jak TH
Staro 14-12-2016, 16:05   #9
dgproduction
Veteran

dgproduction's avatar

dgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvalu

Nema tu gumice. Dovoljno je samo da ga lepo usrafis.
Staro 16-12-2016, 08:55   #10
vukpavlovic74
Iskusan član

vukpavlovic74's avatar

Ne kapiram u čemu je fora? Bio mi je i prijatelj koji je sto godina u e-cigarama i koji je izučio x atomizera ali čudo i dalje curi...gurali smo vatu u kanale, stavljali malo vate, puno vate, dotezali dimnjak...ništa
Staro 16-12-2016, 13:01   #11
dgproduction
Veteran

dgproduction's avatar

Uslikaj setup, uslikaj deo po deo od tog atomizera, ako su ti sve gumice na mestu i vata dobro namestena, apsolutno nije moguce da procuri taj atomizer.

Sent from my Samsung Galaxy S6 Edge
Staro 02-02-2017, 19:29   #12
xplode
Nov član

Registrovan: Feb 2017
Pohvala: 0
Pohvaljen: 1
Nivo reputacije: 2
xplode je na dobrom putu

Znam samo da ovaj moj drug koristi i da je zadovoljan.
xplode nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 02-02-2017, 19:44   #13
vukpavlovic74
Iskusan član

vukpavlovic74's avatar

Dao sam ga prijatelju da vidi u čemu je stvar i on kaže da uopšte nema problema...jedino što je uradio drugčije od mene, je da je smotao grejač sa manjim prečnikom...ne kontam u čemu je fora
Staro 01-03-2017, 14:37   #14
Guru
Veteran

Guru's avatar

Registrovan: Mar 2014
E-cig: 22/25/510/810 DIY
Pohvala: 2,042
Pohvaljen: 4,754
Nivo reputacije: 861
Guru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputaciju
Uobičajeno HCigar HC plus RTA Guru

Vidim da se nije spominjao ovaj atomizer, reklo bi se jedan od retkih m2l atomizera koji su dostupni za kupvinu na FT i jos par mesta (i dalje).

Pakovanje simpatično, unutra sve što je potrebno.
Metalni i plastični tank, gumice, šrafcigerčić, metalni drip tip sa HCigar natpisom.

A unutra:

Sama baza je nesto izmedju Phenomenom Lite atomizer i Taifun GT-a.

Ima izdignute šrafove, ali baza i kanali subisti kao na Phenomenom Lite atomizeru.

Još jedan deo koji podseća na Taifun GT je komora / chimney koji skoro pa isti kao na Taifunu, sa tim sto ima dve rupe i nema dela koji se odvrće, već je sve izliveno iz jednog dela i rafi kao push/pull varijanta.

Ima dve rupice za dotok tečnosti, koje treba podesiti, tj. namestiti u ravni sa kanalima za dotok.

Setup izgleda otprilike ovako, ne zamerite za grejač, količina vate je bitna.
Ne spušta se u kanale, samo se položi na bazu sve do kanala za tečnoat.

Natopi se, nabije kapica, zatvori inaipa se tečnost.

To je možda i jedina zamerka. Skida se top cap, i postoji mali šraf, koji nije šraf vec se jednostavno vadi, više je kao čepić.

Ako se puni bocicom, vazduh nema gde da izlazi, pa moze da procuri usled pritiska.

Najbolje je puniti špricom sa tankom iglom i to je to.

Što se tiče vazduha - idealno.

Može se podesiti jedna rupa prečnika 2mm ili dual varijanta, postoji još jedna rupa isto koja nije simeteična, tj u istoj ravni.

Što bi se reklo, pravi m2l atomizer.

Na prvu loptu od mene 9/10 ocena za m2l atomizer. Da je punjenje malo bolje rešeno, bio bi blizu 10.

Pozz,

Guru.

---------- Post dodan 01-03-2017 u 15:55 ----------

Aroma 9.5/10, na nivou Kayfuna V2, malo masnija i punija, kvalitet izrade 10, punjenje 8.5/10.

Prezadovoljan sam atomizerom, najiskrenije.

FT:

Kod:
https://www.fasttech.com/products/0/10016337/3284300-authentic-hcigar-hc-plus-rta-rebuildable-tank
p.s. Staje na Pico, taman
Guru nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 01-03-2017, 19:50   #15
Guru
Veteran

Guru's avatar

Registrovan: Mar 2014
E-cig: 22/25/510/810 DIY
Pohvala: 2,042
Pohvaljen: 4,754
Nivo reputacije: 861
Guru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputaciju
Uobičajeno Re: HCigar HC plus RTA

Dugujem svima izvinjenje, posto sam bas nabrzaka napravio setup, mozda po prvibpit nisam pogledao YT tutorial za setup.

Komora/chimney ima dva dela, odvrće se mali dimnjak a vata se provuče kao "zekine uši", secne se iznad komore i nakon toga ušuška, identično kao Kayfun V2.

Odgledajte tutorial, na 11 minuta počinje provlačenje vate.

Sada je sve jasnije.
Moje izvinjenje još jednom.

Pozdrav,
Guru
Guru nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Opšte teme, ideje, rešenja, pitanja, saveti

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 05:39 sati.