Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > e-cigSerbia caffe > Razne poruke
Zaboravljena šifra? Registracija

Razne poruke Prostor za razne diskusije (ili poruke) kojima nije bilo mesta u ostalim forumima

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 14-06-2012, 09:54   #31
strimer
Aktivan član

Registrovan: Apr 2012
Pohvala: 28
Pohvaljen: 22
Nivo reputacije: 25
strimer je na dobrom putustrimer je na dobrom putustrimer je na dobrom putu
Uobičajeno Re: Šta voze vaperi?

Sipao ložiku do pre desetak dana, na Slovenačkoj pumpi (Petrol), onda su "naprečac" ostali bez lož ulja (čekali novu cenu), da bi mi juče prodavac rekao da trenutno nemaju isto ono lož ulje od ranije već NIS-ovo (za koje ne znam kakvog je kvaliteta), tako da sad koristim ED do daljnjeg. Mada više ni razlika u ceni ne igra tako značajnu ulogu.
strimer nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 14-06-2012, 09:55   #32
Shaka Zuluf
Ego-T Master

Shaka Zuluf's avatar

Registrovan: Sep 2011
Pohvala: 1,223
Pohvaljen: 2,119
Nivo reputacije: 0
Shaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od nebulle Vidi poruku
Ne bih ja sad da unosim neke pometnje ali automobili se voze na benzin, ostala goriva su za radne masine i i za trovanje neprijateljske zive sile...
Kiselo mi grožđe
Shaka Zuluf nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 14-06-2012, 10:27   #33
liberprint
Senior

Pohvala: 311
Pohvaljen: 522
liberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvalu

Citat:
Originalna poruka od nebulle Vidi poruku
Ne bih ja sad da unosim neke pometnje ali automobili se voze na benzin, ostala goriva su za radne masine i i za trovanje neprijateljske zive sile...
Sa ovim se slazem, ali to je samo moje licno misljenje. Bez obzira sto danasnji dizelasi nisu ono sto su bili i mogu lepo da se poteraju, ja ih ne volem, bar ne u toj meri da bih bio vlasnik jednog od njih. Jednostavno, ne volim im zvuk a i nije to to kad stisnes papucicu. Meni zvuk auta igra jako vaznu ulogu u voznji, posle nekoliko V6 svi cetvorocilindrasi su mi neko vreme zvucali kao traktori i jedva sam se navikao. Pre prilicno godina imao sam jednu alfu 164 V6 biturbo koja je tako lepo pevala da muziku u njoj nikad nisam pustao. Sad se najezim kad pomislim kako to dobro zvuci, V6 sa duplom turbinom. To dizel ne moze ni sa 24 cilindra i 48 turbina.
liberprint nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 14-06-2012, 10:30   #34
Shaka Zuluf
Ego-T Master

Shaka Zuluf's avatar

Shaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputaciju

To je samo znak da ste vozili loše automobile. Dobra kola se u kabini ni ne čuju
Staro 14-06-2012, 11:05   #35
liberprint
Senior

liberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvalu

Dobro je relativna stvar Za nekog su genesisi najbolji atomizeri, ja da imam 100 komada a da ne smem da ih prodajem, napravio bih od njih luster
Staro 14-06-2012, 11:15   #36
chikavili
Veteran

chikavili's avatar

Godine: 45
Pohvala: 2,176
Pohvaljen: 3,260
Nivo reputacije: 502
chikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputaciju

Sedi u nekog turbo-dizelasa novije generacije (alii da nije vagen), pa malo provozaj po shumadiji... videces da ces da promenis misljenje
chikavili nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 14-06-2012, 11:19   #37
nebulle
Senior

nebulle's avatar

Registrovan: Jan 2012
Pohvala: 153
Pohvaljen: 355
Nivo reputacije: 87
nebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosi

Diesel da valja ne bi se sa njim polivao koren drveta da istrune u zemlji...

nebulle nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 14-06-2012, 11:20   #38
Shaka Zuluf
Ego-T Master

Shaka Zuluf's avatar

Glicerin da valja ne bi bio toliko mastan
Staro 14-06-2012, 11:30   #39
chikavili
Veteran

chikavili's avatar

chikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputaciju

Ja sam nekada bio manijak i previse vremena, novca i truda sam ulagao u lickanje i *****nje automobila. Posto sam po profesiji dizajner, volim da su stvari koje koristim lepe (barem meni).
Zato sam, kada sam kupovao kola odabrao Punto mk2(a), posto mi se svidjao njegov izgled, a i bio je najmanje mator auto koji sam mogao da kupim za raspolozivi budzet (a to mi je bio cilj). Takodje, posto 95% vozim iskljucivo po gradu, mali hatchback mi u potpunosti odgovara.
Iako sam zazirao od van-ova i sluzbenih automobila, ipak su me burazer i prodavac ubedili da uzmem jednog van-a i mogu vem reci da sam imao srece... nisam se pokajao.

Evo slika kako je izgledao kada sam ga kupio, a kako posle par mojih "hirurskih" zahvata:

Ovo je najsvezija koju imam, od pre 2 godine
Staro 14-06-2012, 11:32   #40
Shaka Zuluf
Ego-T Master

Shaka Zuluf's avatar

Sredio si ga, svaka čast! Ne znam zašto mi je taj stariji punto mnogo lepši od onih novijih. Da li zbog maske ili zato što deluje više sportski jer kao da je nagnut ka napred...
Staro 14-06-2012, 12:16   #41
chikavili
Veteran

chikavili's avatar

Fala
Lepsi, manji farovi (ali ocajni bez xenona) i mnogo lepsi prednji branik doprinose agresivnijem izgledu u odnosu na novijeg (mk2b)
Zahvalili :
Staro 14-06-2012, 14:36   #42
liberprint
Senior

Citat:
Originalna poruka od chikavili Vidi poruku
Sedi u nekog turbo-dizelasa novije generacije (alii da nije vagen), pa malo provozaj po shumadiji... videces da ces da promenis misljenje
Sedeo sam u mnogo novih turbo dizelasa, do pre nekoliko godina sam se bavio uvozom vozila, sve skupa 6-7 godina, najvise sam dovozio "turbo dizelase", cak sam nekoliko dana bio vlasnik jednog BMW-a 320d koji je uz to bio i lepo nacipovan, ali ne vredi brate, nece dusa. BMW sam posle pola sata voznje odlucio da prodam, ubija me u pojam zvuk i osecaj kako dizelasi potezu. Krajnja brzina i ubrzanje su se dosta primakli, ali osecaj je kao nebo i zemlja. Opet naglasavam, ovo je samo moje misljenje i nemam nista protiv dizelasa, cak ko to voli prodje dosta jeftinije, ali meni posle alfe 164 biturbo, mazde MX3, BMW-a 850, rovera 620T, par golfova GTI i jednog VR6, alfe GT, nekoliko celica... to jednostavno ne lezi. Ja benzin dozivljavam slicno kao ove pljuge, Droga je i jedno i drugo i kad se covek navuce nema nazad. U paradajzu i krompiru ima nikotina ali niko nije postao zavisan. Dizelase mogu da uporedim sa paradajzom i krompirom. Prevozno sredstvo bez zadovoljstva. Beznzin vise kosta, vise se trosi, tako da nikako nije ekonomicno resenje, ali zadovoljstvo koje pruza voznja dobrim benzincem nema cenu, kao ni dobra pljuga, sada dobra tecnost. Uvek u zivotu stavljam zadovoljstvo ispred ekonomicnosti, a kako bi se nekada odrekao hrane u korist cigara, tako se odricem ustede voznjom nekog ekonomicnog dizelasa u korist osecaja koji mi pruza benzinac.

Samo mi nije jasno zasto da nije vagen? Ja VW ne volim iz drugih razloga, ali sto se tice dizel motora oni su No.1. To da se kvare su samo urbane legende, kao sto ford bije glas da je skup za odrzavanje. Istina je da je najveci broj kvarova na folcvagenovim vozilima, ali zato sto su najzastupljeniji pa je i logicno, ali srazmerno broju vozila procentualno imaju najmanje kvarova i najjeftinije je odrzavanje. Tako recimo dok je clio 1.5 dci koji je po meni fenomenalan mali dizelcic bio malo zastupljen kod nas, bio ga je glas da je neverovatno izdrzljiv motor i svi su ceznuli da nabave svoj primerak. Od kad je taj isti auto postao jedan od najzastupljenijih automobila kod nas, prica se promenila i zato mu je i cena drasticno pala.
Staro 14-06-2012, 14:47   #43
Shaka Zuluf
Ego-T Master

Shaka Zuluf's avatar

Liberu, mislim da bi ovo bio auto za tebe:
Kod:
http://www.pik.ba/artikal/3438610/golf-2-vr6/
nema baš 200konja, ali je blizu
Staro 14-06-2012, 14:58   #44
liberprint
Senior

Citat:
Originalna poruka od Shaka Zuluf Vidi poruku
Liberu, mislim da bi ovo bio auto za tebe:
Kod:
http://www.pik.ba/artikal/3438610/golf-2-vr6/
nema baš 200konja, ali je blizu
Ma ne volim te golfove, narocito te sportske varijante, zato sto je osecaj voznje u njima kao da vozis bukovu dasku sa tockovima. Svaka njima cast za kvalitet, cenu odrzavanja, dizel motore, ali ako im je japan daleko treba da predju do komsija francuza da malo nauce kako se pravi ogibljenje i enterijer. Dok sam vozio GTI-ja, poceo sam da se brinem za zdravlje jer su me konstantno sve koske bolele. Cim sam promenio auto bolovi su prestali. O gumama i da ne pricamo. Sa golfom gti-jem i niskoprofilnim gumama, na svaku rupu menjas gumu. Ogibljenje je previse tvrdo da bi apsorbovalo udarac, pa svo opterecenje trpi guma, koja ne da se izbusi nego rupa bude 5+cm. Sedista su tvrda, kvalitetna i traju. Ali koliko ce da potraje vozaceva kocma to je diskutabilno
Staro 14-06-2012, 15:53   #45
Igor
Aktivan član

Igor's avatar

Registrovan: Jun 2012
Pohvala: 6
Pohvaljen: 9
Nivo reputacije: 22
Igor je na dobrom putuIgor je na dobrom putu

U zdravlju da te služi, mada kod mene u kraju kažu "Kako častio tako te služio"

Nekad "Megan 1.9 DCI 120 KS":

Sad "Astra H 1.9 CDTI 150 KS Karavan":

Ma Francuzi su zakon, definitivno ću se vratiti na njih
Igor nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > e-cigSerbia caffe > Razne poruke

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 06:50 sati.