Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum iz liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Osnovni pojmovi
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 05-08-2012, 15:44   #1
BlueAngel
Iskusan član

Registrovan: Aug 2012
Pohvala: 40
Pohvaljen: 10
Nivo reputacije: 25
BlueAngel je na dobrom putuBlueAngel je na dobrom putu
Post Kolicina nikotina

Kako da odredim sa kolikom kolicinom nikotina da uzmem tecnost, a da mi se ne javlja kriza za nikotinom? Jel postoji neka formula po kojoj se to racuna?
BlueAngel nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-08-2012, 16:00   #2
SONYAns
Aktivan član

SONYAns's avatar

Registrovan: May 2012
Pohvala: 2
Pohvaljen: 5
Nivo reputacije: 23
SONYAns je na dobrom putu
Uobičajeno Re: Kolicina nikotina

To je,po meni,individualno,ako imas nekoga da ti da da probas tecnosti sa razlicitom kolicinom nikotina to bi bilo najbolje,zavisi u sustini koje si analogne cigarete koristio pa spram njih gledas da se orijentises i vremenom ako zelis mozes da smanjujes kolicinu nikotina i preguras to da bez krize dodjes na 0 nikotina. To je moje misljenje,ne mora da znaci da je tako. Princip degustacije se kod mene dobro pokazao

SONYAns nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 05-08-2012, 16:37   #3
PřisřN
Senior

PřisřN's avatar

Registrovan: Jul 2012
Godine: 43
Pohvala: 1,401
Pohvaljen: 743
Nivo reputacije: 142
PřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvalu

Plus, ja bih dodao da neces pogresiti ako uzmes 18mg/ml ili 24mg/ml.. sve ispod toga mi se cini preslabo za pocetak. Ako bi bas matematiku: pakla cigareta od 0.9mg = 18mg = 1ml jacine 18mg .. ali ovo moze biti samo "zanimljiva matematika". Praksa je da pocetnik koji pari 3ml/dan, tesko da bi "matematicki" bio miran tada jacinom od 6mg/ml, kako bi na kraju dana bio jednak ekvivalentu svoje pakle cigareta.
PřisřN nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-08-2012, 18:07   #4
karlo
Senior

karlo's avatar

Registrovan: Feb 2012
Godine: 31
Pohvala: 216
Pohvaljen: 255
Nivo reputacije: 64
karlo ima čime da se ponosikarlo ima čime da se ponosikarlo ima čime da se ponosikarlo ima čime da se ponosikarlo ima čime da se ponosikarlo ima čime da se ponosikarlo ima čime da se ponosikarlo ima čime da se ponosikarlo ima čime da se ponosikarlo ima čime da se ponosikarlo ima čime da se ponosi

ma krenes sa 18 mg, ako si pusi cigare srednje jacine, mozda ce ti i tih 18mg u pocetku biti malo jako, al ubrzo ces se naviknuti, a ako si pusio i jace cigare i tih 18mg bi ti trebalo biti dovoljno
karlo nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-08-2012, 20:31   #5
vesa0108
Prijatelj foruma

vesa0108's avatar

Registrovan: Oct 2011
Godine: 40
Pohvala: 2,443
Pohvaljen: 2,540
Nivo reputacije: 541
vesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputaciju

Formulu za izračunavanje ja nisam našao,a nisam je nikad ni tražio,kao što su ti već napisali kreni sa 18mg pa koriguj,i ne kupuj mnogo tečnosti iste arome u početku .

Love me or hate me I don't care
vesa0108 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 06-08-2012, 10:06   #6
chikavili
Veteran

chikavili's avatar

Registrovan: Apr 2012
Godine: 45
Pohvala: 2,176
Pohvaljen: 3,258
Nivo reputacije: 501
chikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputaciju

Ja sam pusio Marlboro (klasican, crveni) i 18mg mi je bilo sasvim OK u pocetku. Sada vec razmisljam o smanjivanju.
Drugar koji pusi Marlboro Light probao ovo sto ja parim i kaze da mu je prejako, pa smo mu narucili 12mg.

"Talk sense to a fool and he calls you foolish."
chikavili nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 06-08-2012, 11:48   #7
bOlE82
Video Recenzent

bOlE82's avatar

Godine: 34
E-cig: Cuboid mini, Cloupor Z5, subTank mini i sve ostalo
Pohvala: 1,987
Pohvaljen: 1,180
Nivo reputacije: 391
bOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputaciju

Sve zavisi koje si pljuge pushio, ja sam pushio monte karlo 2 pakle dnevno, 24mg mi je taman 18 mg je ok, cale moj je pushio neki ronhil ultra, njemu je 6 mg taman, i to mu je cak jace od ronila, ali najbolji predlog je definitivno kreni od 18, pa spushtaj i naci cesh se negde

bOlE82 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 06-08-2012, 15:25   #8
fusion
MOD Master

fusion's avatar

Pohvala: 135
Pohvaljen: 75
Nivo reputacije: 35
fusion je poznat svimafusion je poznat svimafusion je poznat svimafusion je poznat svimafusion je poznat svimafusion je poznat svimafusion je poznat svima

Evo teksta sta kazu za to.. meni licno tek na genesisu 24 je dovoljno ali sve je to individualno probash pa vidish krenesh sa jacim pa polako smanjujesh

E-Liquid vs Cigarette

One of the most common questions about an electric cig relates to which e-liquid nicotine strength is equivalent to a particular kind of cigarette that a person smokes. To better answer this question, it is better to understand how much nicotine is contained in the E-Liquid you are inhaling.

We define the density of nicotine inside E-Liquid as the followings:

- Non nicotine: 0 mg nicotine, which equivalents to No Nicotine.
- Low density: 6 mg nicotine, which equivalents to Ultra Light Strength Cigarettes.
- Medium density: 12 mg nicotine, which equivalents to Medium Strength Cigarettes.
- High density: 18 mg nicotine, which equivalents to Regular Strength Cigarettes.
- XHigh density: 24 mg nicotine, which equivalents to Strong Cigarettes.
- XXHigh density: 36 mg nicotine, which equivalents to Very Strong Cigarettes.
- XXXHigh density: 48 mg nicotine, which equivalents to Super Strong Cigarettes.

The nicotine density listed for e-liquid is the number of milligrams of nicotine per milliliter in the E-Liquid. That means a 10ml bottle of 24mg nicotine e-liquid would have 240mg of nicotine in it (24mg x 10ml). Likewise, a 30ml bottle of 24mg e-liquid would have 720mg of nicotine in it (24mg x 30ml).

Different brands of cigarettes vary in terms of their nicotine content. Normally nicotine constitutes approximately 0.6-3.0% of dry weight of tobacco in a cigarette. Obviously a longer 100ml cigarette has more nicotine in it than a standard or king size 84ml cigarette. For the most part, though, here is, for example, the amount of nicotine that is in a typical 84ml tobacco cigarette:

If you smoke Regular cigarettes, like a Marlboro Red, for instance, there are approximately 1.2mg of nicotine in each cigarette, or 24mg of nicotine per pack (1.2mg x 20 cigarettes).

If you smoke Light cigarettes, like a Marlboro Light, for instance, there are approximately 0.7mg of nicotine in each cigarette, or 14mg of nicotine per pack (0.7mg x 20 cigarettes).

If you smoke Ultra Light cigarettes, like a Marlboro Ultra Light, for instance, there are approximately 0.5mg of nicotine in each cigarette, or 10mg of nicotine per pack (0.5mg x 20 cigarettes).

When you refill your e-cartridges with e-liquid, you may need to know how much nicotine is contained in your refilling e-liquid. There are approximately 20 drops of e-liquid per milliliter. So, using our 24mg nicotine e-liquid once again as an example, there would be 1.2mg of nicotine per drop (24mg/20 drops). So, if you put three drops of e-liquid onto a e-cartridge (or directly onto the atomizer for those of you that direct-drip), that means you will be taking in 3.6mg of nicotine from the time you start vaping until you top off again.

The amount as well as the feeling of the nicotine absorbed by the body from electronic cigarette smoking depends on many factors, including the density of the nicotine in e-liquid, the eclectronic cigarette vaporing quantity, the smoking frequency and timing, and the smoking inhaling respiration.

Actually the nicotine in the E-Liquid can not be absorbed completely by the smoker. For instance, if you inhale 1 ml of E-Liquid which contains 24 mg of nicotine, that does not mean that you absorb all the 24 mg of nicotine. You may only absorb about 50-80% of the nicotine according to your personal smoking habit.

It should be noted that, although it is highly addictive, no studies have shown nicotine to be a carcinogen. It is simply the fix that cigarette smokers crave. It is recommended that those who have a demonstrated sensitivity to nicotine, are pregnant or breastfeeding or who have unstable heart conditions, should discuss the use of any E-Liquid with a doctor before using.
fusion nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 24-09-2012, 13:06   #9
azrael78
Iskusan član

azrael78's avatar

Pohvala: 140
Pohvaljen: 30
Nivo reputacije: 27
azrael78 je na dobrom putuazrael78 je na dobrom putuazrael78 je na dobrom putuazrael78 je na dobrom putu

Imam jedno pitanje, ne bih da otvaram temu posto ima veze sa koncentracijom nikotina, trenutno sam na 16-18 mg/ml, TH mi nije toliko bitan ali para i aroma jesu, ono sto me zanima je da li kolicina nikotina ima veze sa jacinom arome? Probao bih sa 12mg ili manje pa da znam sta mi je ciniti.

Kanger eSmart Double
azrael78 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 24-09-2012, 13:14   #10
liberprint
Senior

Pohvala: 311
Pohvaljen: 522
Nivo reputacije: 0
liberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvalu

Kolicina nikotina nema veze sa aromom ni sa kolicinom pare. Kolicina nikotina utice samo na th i na zadovoljenje potreba za nikotinom.
liberprint nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 24-09-2012, 13:14   #11
NikolaP
Senior

NikolaP's avatar

Registrovan: Jan 2012
Pohvala: 145
Pohvaljen: 326
Nivo reputacije: 84
NikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosi

U principu vise nikotina jaci TH, tj udar na grlo. Nema veze sa aromom ili kolicinom pare npr.
Jos jedna stvar, neko moje isksutvo sa kolicinom nikotina. Smanjio sam sa 18 na 12mg, ali sam imao problema zato sto mi je organizam "vapio" za nikotinom, pa sam cuclao cigaretu skoro non stop.

Caravela mod, KFL, Immortalizer, Boge LR
NikolaP nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 24-09-2012, 13:26   #12
azrael78
Iskusan član

azrael78's avatar

Pohvala: 140
Pohvaljen: 30
Nivo reputacije: 27
azrael78 je na dobrom putuazrael78 je na dobrom putuazrael78 je na dobrom putuazrael78 je na dobrom putu

Pitam zato sto sam poceo da srchem ko blesav, gruba procena da sam sa pakle analognih presao na 1.5-2 "pakle" digitalnih, sto je mnogo mnogo je !!!

Kanger eSmart Double
azrael78 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 24-09-2012, 13:42   #13
dejdza
Iskusan član

Registrovan: Jun 2012
Pohvala: 218
Pohvaljen: 46
Nivo reputacije: 33
dejdza je na dobrom putudejdza je na dobrom putudejdza je na dobrom putudejdza je na dobrom putudejdza je na dobrom putu

Citat:
Originalna poruka od azrael78 Vidi poruku
Imam jedno pitanje, ne bih da otvaram temu posto ima veze sa koncentracijom nikotina, trenutno sam na 16-18 mg/ml, TH mi nije toliko bitan ali para i aroma jesu, ono sto me zanima je da li kolicina nikotina ima veze sa jacinom arome? Probao bih sa 12mg ili manje pa da znam sta mi je ciniti.
licno koristim tecnosti sa 6mg nikotina ( vec 2 meseca ) i trosim oko 1,5ml dnevno( bilo je i vise ali i manje ) ... sa tim sam zadovoljan , u svakom slucaju probaj ,,,, ako ti bude slabo , pojacaj i to je to ,,, pozdrav
dejdza nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 24-09-2012, 13:44   #14
Finder
Prijatelj foruma

Finder's avatar

Registrovan: Dec 2011
Pohvala: 2,888
Pohvaljen: 8,423
Nivo reputacije: 1149
Finder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputaciju

@azrael
Ne vazi ti bas ta procena. To je stara vaperska rasprava. Koliki je ekvivalent pakle cigara izrazen u ml odredjene koncentracije tecnosti. Razlicito se apsorbuje i nema pouzdanog nacina da se odredi ekvivalent kolicine nikotina iz analognih i i iz pare, odnosno to, zasad, jos niko nije odredio.
Finder nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 24-09-2012, 13:58   #15
chikavili
Veteran

chikavili's avatar

Godine: 45
Pohvala: 2,176
Pohvaljen: 3,258
Nivo reputacije: 501
chikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputaciju

Posle 5 meseci na 18mg, presao sam na 12mg i zasad nemam nikakvih problema - parim isto, ili neznatno vise.
Pre nego sto sam presao na 12mg, imao sam osecaj da bih to mogao da uradim, znaci nije bilo na silu

"Talk sense to a fool and he calls you foolish."
chikavili nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Osnovni pojmovi

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 00:31 sati.