Forum

Zastita - e-cigSerbia Forum
Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Opšte diskusije
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 12-09-2016, 14:44   #1
tomican
Iskusan član

Registrovan: Feb 2015
Pohvala: 34
Pohvaljen: 40
Nivo reputacije: 20
tomican je na dobrom pututomican je na dobrom pututomican je na dobrom pututomican je na dobrom pututomican je na dobrom putu
Uobičajeno Zastita

Nigde nisam nasao kako spravljamo tecnost i koju HTZ opremu, i da li, koristimo.
Naime PG i VG nisu opasni ako "isprljamo" ruke, ali sta ako nikotin kapne ili ne daj Boze iscuri po rukama ili odeci sta ciniti?
Ja, konkretno, kada "spojim" baze i kod sipanja nikotina koristim rukavice i spric, naravno, i nakon toga dobro isperem toplom vodom i sapunomi rukavice i spric i nakon toga jos jednom ruke dobro isperem sapunom.
Da li neko drugacije radi, neka iznese soluciju.
pozz
tomican nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 12-09-2016, 14:53   #2
jokjuar
Veteran

jokjuar's avatar

Registrovan: Feb 2013
Godine: 100
E-cig: VTC mini, ProvariS, Sx Mini, Kaje i Taje
Pohvala: 4,286
Pohvaljen: 4,264
Nivo reputacije: 701
jokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputaciju
Uobičajeno Re: Zastita

Sasvim ispravno, sa nikotinom se ne valja igrati.

Edit: slobodno i naočare na oči, meni je jednom prsnula kap stotke pored nosa, ne želim da saznam kako je ako ode u oko

Sent From Plastique

HVALA G O M I L E T I N A!!!
jokjuar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 12-09-2016, 15:07   #3
tomican
Iskusan član

tomican je na dobrom pututomican je na dobrom pututomican je na dobrom pututomican je na dobrom pututomican je na dobrom putu

@jokjuar, da podsetio si me, mada ja i onako nosim za blizinu, i stavljam onu obicnu masku za prasinu.
Sve to pisem jer sam na jednom sajtu procitao da je lik greskom "liznuo" nikotin da ga je tako "udarilo" u glavu i onda med. ugalj, mleko i povracka.
Ako jos neko ima neka svoja iskustva nek iznese.
p.s. kakva su iskustva sa aromama, mada ne bi trebalo da budu opasna, ali .....
Staro 12-09-2016, 15:10   #4
lover
Senior

lover's avatar

Registrovan: Jun 2014
Pohvala: 111
Pohvaljen: 120
Nivo reputacije: 40
lover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosi

U principu ako si pedantan nisu ti potrebne rukavice samo paziš da ti ne kapne na kožu a ako kapne ispereš.
Da bi se nikotin resorbovao preko kože potrebno je više vremena nego preko sluzokože tako da u svakom slučaju ako se barata sa ovim od 100mg treba biti obazriviji a ovaj od 36mg laganica.

One Man Clan. Common sense.
lover nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 12-09-2016, 15:18   #5
Zadimljivac Prostora
Senior

Zadimljivac Prostora's avatar

Registrovan: Jun 2015
Pohvala: 338
Pohvaljen: 375
Nivo reputacije: 77
Zadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosi

Ja ne koristim nikakve rukavice, ali drugima bih preporucio da ih koriste. Jednom mi se desilo da mi je 100tka kapala na ruku, odmah sam isprao vodom, nisam imao nikakvih posledica, od tada sam jos pazljiviji. Bolje koristiti rukavice nego razmisljati. E sad korsitenje raznih naocara, maski i slicnih stvari mislim da je pretjerivanje

Ko se moda ne ogrija, taj se dima ne nadimi
Zadimljivac Prostora nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-09-2016, 15:30   #6
placebo
Senior

placebo's avatar

Registrovan: Sep 2015
Pohvala: 385
Pohvaljen: 688
Nivo reputacije: 127
placebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvalu

Prestao sam da koristim hirurske rukavice zbog mirisa gume koji ostaje na rukama, a i u lokalnoj apoteci imaju samo sa talkom. Zbog te dve stvari sam vise brinuo da ne pokvarim tecnost nego za bezbednost.

Iglom probijem foliju na flasici i vucem direktno u spric. Pazljivo i skoncentrisano i nema problema.

Ako mozete da nabavite roze igle za infuziju, koje su dugacke 10cm i dohvataju dno flasice, nema problema.

Od skoro ih ima na FT a ove bele su jos deblje:

Kod:
https://www.fasttech.com/products/5099705
Jedino sto ne ispiram nista, nego vratim navlaku na iglu i sve ide u kantu.

But suddenly I viddied that thinking was for the gloopy ones and that the oomny ones use, like, inspiration and what Bog sends.
placebo nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-09-2016, 15:45   #7
ljubaVR
Senior

ljubaVR's avatar

Registrovan: Feb 2016
Pohvala: 266
Pohvaljen: 178
Nivo reputacije: 37
ljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosi

Napraviste nauku od obicnog muckanja. Pustite amere, rukavice, maske i slicne gluposti. Sipaj, smuckaj, obrisi, operi,... Nikakva nauka. Niko nece umreti ako prospe nikotin po rukama. Koliko puta ste se nagutali nikotina kroz prskanje iz atomizera pa nista.
ljubaVR nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-09-2016, 15:52   #8
dgproduction
Veteran

dgproduction's avatar

Registrovan: Nov 2015
Pohvala: 716
Pohvaljen: 643
Nivo reputacije: 124
dgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvalu

Ma meni je stotka oko 2ml zavrsila na licu jedan deo u desnom oku i nije bas prijatan osecaj... pece do neba a oci crvene za samo 5 sekundi koliko mi je trebalo da ih isperem, a za sve je kriv nekvalitetan spric.
dgproduction nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-09-2016, 18:36   #9
jokjuar
Veteran

jokjuar's avatar

jokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od ljubaVR Vidi poruku
Napraviste nauku od obicnog muckanja. Pustite amere, rukavice, maske i slicne gluposti. Sipaj, smuckaj, obrisi, operi,... Nikakva nauka. Niko nece umreti ako prospe nikotin po rukama. Koliko puta ste se nagutali nikotina kroz prskanje iz atomizera pa nista.
Stomiligramskog nikotina iz atomizera nikad.

Nikotin je otrovan i sa njim moraš pažljivo rukovati. Nije nikakvo preterivanje koristiti rukavice i naočare, i miksati u prostoriji sa otvorenim prozorima. Ko se otrovao od nikotina zna kakav je osećaj.

Sent From Plastique

Zahvalili :
Staro 12-09-2016, 18:41   #10
Zadimljivac Prostora
Senior

Zadimljivac Prostora's avatar

Registrovan: Jun 2015
Pohvala: 338
Pohvaljen: 375
Nivo reputacije: 77
Zadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosi

Ima nas koji ne volimo da koristimo zastitu

Ko se moda ne ogrija, taj se dima ne nadimi
Zadimljivac Prostora nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 12-09-2016, 19:00   #11
jokjuar
Veteran

jokjuar's avatar

Radite šta znate, ali to nemojte preporučivati početnicima.

Sent From Plastique

Zahvalili :
Staro 12-09-2016, 19:20   #12
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 41
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 7,722
Pohvaljen: 11,268
Nivo reputacije: 1706
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Pijte dosta vode.
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 13-09-2016, 11:08   #13
repa04
Senior

Registrovan: Feb 2016
E-cig: Vapedroid C1D2 dna75+serpent mini 25
Pohvala: 81
Pohvaljen: 118
Nivo reputacije: 31
repa04 ima čime da se ponosirepa04 ima čime da se ponosirepa04 ima čime da se ponosirepa04 ima čime da se ponosirepa04 ima čime da se ponosirepa04 ima čime da se ponosirepa04 ima čime da se ponosirepa04 ima čime da se ponosirepa04 ima čime da se ponosi

Nije baš bitno da imaš rukavice ali oprezno...msm Ipak je otrov u velikoj dozi pa ukoliko malo dodje u kontAkt sa rukom operi odmah...

Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk
repa04 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-09-2016, 11:27   #14
tomican
Iskusan član

Ljudi pricamo, pisemo, o zastiti. Da li neko nosi ruk. naoc. ili masku treba se drzati toga.
Dugo sam bio po terenima, gde su npr. nemacki ili engleski radnici nosili slemove, nasi nisu, kada je na termo. "Drmno" stradao radnik koji je bio ispod i sa nekih 50.metara pala elektroda i probila mu lobanju, posle su morali svi da nose, ali to je kratkog veka, po obicaju, trajalo.
Aljkavi smo.
Onaj kosi travu a stavio zastitni zaslon za lice, budala?????
Staro 13-09-2016, 11:47   #15
zajchik
Moderator

zajchik's avatar

Registrovan: May 2015
Godine: 43
E-cig: istick30, k-box40w, presa75w, evicVT, nemesis
Pohvala: 2,244
Pohvaljen: 1,177
Nivo reputacije: 215
zajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputaciju

Kod srba svako čudo 3 dana.

Ja ne nosim rukavice ni kad radim za mešalicom, ili teram drva, nisam navikao. Kad mixam 100mg/ml jako sam pažljiv, sklanjam sve oko sebe da mi ne smeta, a decu oteram u drugu sobu. Stvarno se time ne zezam, i jako sam pažljiv dok rukujem s istim. Pošto koristim nikotin sa M&M svidja mi se najlonska navlaka preko grla bočice kroz koju ubodem špric i tako potpuno sigurno ubrizgavam nikotin u špric. Pošto u mix prvo stavim nikotin, čim ubacim u flašu dovoljno ml, odmah je spakujem u kesu, pa kutiju, pa što dalje od dece koji su taman toliko odrasli da ih sve živo i neživo zanima (10,7).

Što se mene tiča nije na odmet koristiti opremu, ali mislim da je dovoljno da se pazi i da sa nikotinom neće biti problema. Opet, možda i jeste do toga što smo neodgovorni kad je zaštita u pitanju.

"Nesposobni posjeduju tu sposobnost da onesposobe sposobne".
zajchik nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Opšte diskusije

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 04:48 sati.