Forum

Zastita - Strana 2 - e-cigSerbia Forum
Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Opšte diskusije
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 13-09-2016, 13:56   #16
ljubaVR
Iskusan član

ljubaVR's avatar

Registrovan: Feb 2016
Pohvala: 240
Pohvaljen: 164
Nivo reputacije: 31
ljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: Zastita

Uzmes lepo po litru PG i VG, 100ml nikotina, sve to sipas u balon od 5L, zatvoris protreses balon i dobijes 2,1L 50/50 pg baze sa oko 5mg nikotina. Rasporedis to u 4-5 manje staklene flase i po potrebi koristis sa aromama.

Licno ne radim sa stotkom vec sa 36mg ali postupak je isti.

Nikakva nauka

Sto se tice pocetnika smatram da su to punoletne osobe, koje same odgovaraju za svoje postupke, a zdrav razum valjda nalaze da sta god da radis radis pazljivo pa presipao vodu, benzin ili ne znam sta
ljubaVR nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-09-2016, 15:12   #17
teodorica
Senior

Registrovan: Dec 2013
Godine: 40
Pohvala: 486
Pohvaljen: 391
Nivo reputacije: 99
teodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponosi

Mix safely!!!
teodorica nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-09-2016, 15:25   #18
tomican
Iskusan član

Registrovan: Feb 2015
Pohvala: 34
Pohvaljen: 40
Nivo reputacije: 19
tomican je na dobrom pututomican je na dobrom pututomican je na dobrom pututomican je na dobrom pututomican je na dobrom putu

@teodorica, nisi daleko od toga. Mozda neko pravi i sprdnju s'ovim, ali u globalu nije samo sparvljanje tecnosti i HTZ zastita.
Pre nekih 30. godina bio u jednom selu u Austriji i gledam lika sece drva mot. testerom a na usima stitnici, bem ti budalu sta radi ovaj bre?
E sada ja slabije cujem na desno uvo, ne od secenja drveta vec slusanja lupanja po metalu, ogromnoj buci u hali.
tomican nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-09-2016, 15:40   #19
repa04
Iskusan član

Registrovan: Feb 2016
E-cig: Vapedroid C1D2 dna75+serpent mini 25
Pohvala: 67
Pohvaljen: 90
Nivo reputacije: 27
repa04 je poznat svimarepa04 je poznat svimarepa04 je poznat svimarepa04 je poznat svimarepa04 je poznat svimarepa04 je poznat svimarepa04 je poznat svimarepa04 je poznat svima

Istina da sami sebe "uništavamo" bez zaštitne opreme na radu ali realno sve je do navike...ja u rukavicama ne mogu raditi, sve mi ispada iz ruke...jbg tvrda koža na rukama je znak vrednog čoveka...

Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk
repa04 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-09-2016, 16:05   #20
dragon
Senior

Registrovan: Jan 2016
Pohvala: 474
Pohvaljen: 635
Nivo reputacije: 92
dragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvalu

100mg/ml je 10% nikotina ako vam se prospective na kozu samo operite ruke. Nije to industriska kiselina. Neke osobe pare m2l 36mg /ml pa zive srecno. Pazljivo muckajte i nemoj da se sekirate. Kao sto rekoh bez panike vg moze da prelijes po celom telu i nema da smeta..jedino koza postaje meksa I bolja. Ako ti zena devijka nema pomadu daj joj cisti 100% vg I nema problema. Pozdrav parite bezbedno
dragon nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 13-09-2016, 16:21   #21
placebo
Senior

placebo's avatar

Registrovan: Sep 2015
Pohvala: 329
Pohvaljen: 631
Nivo reputacije: 115
placebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvalu

Tako je. Otrov je i stetno je ali nije toliko opasno koliko se stekne utisak kada se citaju mere predostroznosti i upozorenja na DIY sajtovima.

100mg na kozi par sekundi dok se stigne u kupatilo nije opasno.

Dobra mera predostroznosti koju sam negde procitao, je da se mucka u praznoj cistoj sudoperi.

But suddenly I viddied that thinking was for the gloopy ones and that the oomny ones use, like, inspiration and what Bog sends.
placebo nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-09-2016, 16:29   #22
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Registrovan: Jul 2014
Godine: 46
E-cig: Imam, hvala! ;)
Pohvala: 4,102
Pohvaljen: 5,271
Nivo reputacije: 779
Vapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputaciju

Bocicu od 100ml stotke prvo celu ispraznim direktno u 2L flasu. Onda dodam PG ii VG, promuckam i gotovo.

"Duboko u tebi strasti slamaju i ono što je preostalo i ono što ne postoji..."

Vapoholic nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 13-09-2016, 16:36   #23
jokjuar
Veteran

jokjuar's avatar

Registrovan: Feb 2013
Godine: 100
E-cig: VTC mini, ProvariS, Sx Mini, Kaje i Taje
Pohvala: 4,115
Pohvaljen: 4,095
Nivo reputacije: 675
jokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od ljubaVR Vidi poruku

Licno ne radim sa stotkom vec sa 36mg ali postupak je isti.

Nikakva nauka

Sto se tice pocetnika smatram da su to punoletne osobe, koje same odgovaraju za svoje postupke, a zdrav razum valjda nalaze da sta god da radis radis pazljivo pa presipao vodu, benzin ili ne znam sta
36 mg i 100 mg nikako nije isto. Uzmi malo stotke pa natrljaj po koži ako te zanima kako je.

Početnici koji olako shvate manipulisanje visokokoncentrovanim nikotinom za eventualne posledice neće okriviti ljubuVR nego ecig forum jer su tu pročitali da je u pitanju rutinska stvar.

Ti ne možeš da znaš kako će određena osoba da reaguje na isparenja, slučajno prosut nikotin po koži ili sluzokoži. Nekome je dovoljno da popuši 10 cigareta zaredom recimo, a neko može da spali 4 kutije za veče bez nuspojava. Isto važi i za e cigarete.

Oprez i zaštita očiju, usta i nosa, kao i rukavice su obavezne sa visokim koncentracijama nikotina.

Nije za***avancija, nikotin je otrov.

Sent From Plastique

Kao aikido...

ДРАГАНЏА ГАНЏА ГАНЏА ГАНЏАЈИЋ
--------------------------------------

HVALA G O M I L E T I N A!!!
jokjuar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-09-2016, 18:38   #24
dragon
Senior

Registrovan: Jan 2016
Pohvala: 474
Pohvaljen: 635
Nivo reputacije: 92
dragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvalu

citam sta pisete, pa neznam da li da se smejem ili placem, ja uvek kazem parite bezbedno, ali neke kolege prave nepotrebnu paniku oko nikotina 100mg/ml sto rekoh je 10 posto nikotina, kada pocetnici vide nikotin 100mg/ml plase se kao da je atomska bomba i ima da ih ubije, po meni je vaznije da se zastite oci nego ruke, vise puta sam na prstima imao nikotin, koji sam oprao i nisam umreo, sta zelim da kazem je ako zelite rukavice maske zastitne naocare zastitne odela kada muckate tecnost i koristite nikotin [100mg/ml ja vas podrzavam, i necu da vas kritikujem,,,, ali kada vas komarac upeca a vi vristite kao da vas zmija ujela i da ce te umreti e to je za smejanje, objasnite pocetnicima sta treba da rade i kako da rade ali nemojte da ih preplasite isterate iz pameta, nije zlato sve sto sija a i neubija svaki otrov koji se prosipe na ruku,, ja bih vam rekao posle dodira sa nikotinom opera ruke [nemoras da trcis u kupatilu i brojis sekunde jer niko nije umreo a neces ni ti] AKO STE SVE OVO PROCITALI I RAZUMELI ME ONDA SE NECETE LJUTITI, I DA OPET KAZEM PARITE I MUCKAJTE BEZBEDNO
dragon nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-09-2016, 18:53   #25
dgproduction
Senior

dgproduction's avatar

Registrovan: Nov 2015
Pohvala: 557
Pohvaljen: 505
Nivo reputacije: 100
dgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvalu

Pa ovo kaze wiki ja sam ga ozbiljno shvatio

"Prosipanje veoma velike koncentracije nikotina po koži može uzrokovati intoksikaciju pa čak i smrt, jer nikotin veoma lako prolazi kroz kožu i može dospjeti u krv. Procjenjuje se da doza od 40-60 mg (0.5-1.0 mg/kg) može biti smrtonosna za odraslog čoveka"

Pa sad neka shvati ko kako hoce, ozbiljno ili ne... pocetnici ne bi ni trebalo da rade sa 100mg

Sent from my Samsung Galaxy S6 Edge
dgproduction nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 13-09-2016, 18:54   #26
jokjuar
Veteran

jokjuar's avatar

Registrovan: Feb 2013
Godine: 100
E-cig: VTC mini, ProvariS, Sx Mini, Kaje i Taje
Pohvala: 4,115
Pohvaljen: 4,095
Nivo reputacije: 675
jokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputaciju

Ja se ne ljutim ni na koga, ali je neodgovorno javno ljudima preporučivati da se ležerno odnose prema otrovnoj materiji. Nije se desilo tebi, nije meni, ali će se nekome zalomiti i reći će da je ovde video da to nije ništa strašno. Ne kažem da će da oslepi i da umre, ali da je bezopasno - nije.

Svejedno, moja preporuka je i dalje maksimalan oprez, zaštita osetljivih delova tela, i provetrena prostorija kada se koristi nikotin visoke koncentracije.
Ovaj forum ne čitaju samo registrovani članovi, if you know what i mean

Sent From Plastique

Kao aikido...

ДРАГАНЏА ГАНЏА ГАНЏА ГАНЏАЈИЋ
--------------------------------------

HVALA G O M I L E T I N A!!!
jokjuar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 13-09-2016, 19:01   #27
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Registrovan: Jul 2014
Godine: 46
E-cig: Imam, hvala! ;)
Pohvala: 4,102
Pohvaljen: 5,271
Nivo reputacije: 779
Vapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputaciju

@dragon

NE PLAŠI POČETNIKE SA CAPS LOCK.

"Duboko u tebi strasti slamaju i ono što je preostalo i ono što ne postoji..."

Vapoholic nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 13-09-2016, 19:07   #28
raw2sienna
Veteran

raw2sienna's avatar

Registrovan: Oct 2013
Pohvala: 1,980
Pohvaljen: 2,880
Nivo reputacije: 364
raw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputaciju

Ja mislim da je bolje da svi nosimo rukavice barem i neku zaštitu za oči kad radimo sa stotkom (za oči obavezno) - nego da jedan početnik završi u bolnici sa nic-om u očima ili tako nešto. Mediji če to huronski razvikati u vašoj sredini - i posledica če biti...

Al ne znam da li je bio placebo (al bojim se da nije) kad sam jednom prelijevao 100-ku u manje flašice sa uskim grlom i sasvim od blizu to motrio...one večeri me nic buzz baš malo smorio

Možda zbog toga jer sam bambi vaper samo na 3-ci

raw2sienna nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 13-09-2016, 19:15   #29
tomican
Iskusan član

Registrovan: Feb 2015
Pohvala: 34
Pohvaljen: 40
Nivo reputacije: 19
tomican je na dobrom pututomican je na dobrom pututomican je na dobrom pututomican je na dobrom pututomican je na dobrom putu

@dragon, pre nego sto sam ostavio cigarete sve sto je moglo da se nadje na netu sam procitao, takodje i neke prijatelje hemicare, apotekare i na kraju odlucio na manje zlo.
Kada parim unosim neku tecnost i nikotin, jer ga organizam jos uvek trazi. Nikotin nako 3. i nesto casova nestane iz organizma, tecnost koja se "zalepi" na plucima takodje posle par iskasljaja izadje, i da ne filozofiram...
Temu sam pokrenuo iz razloga da moramo uvek biti na oprezu sa nikotinom. Nema opustanja i ne treba se opustati, da par kapi koja padne nije strasno, opracu ruke i idemo dalje.
Svako ima svoje misljenje, ali ako si procitao post iznad da covek kosi travu ali stavio zastitu, koliko puta se desilo da, ko ima, izleti parce drveta ili kamen ispod kosilice, nije na odmet, "deluje blesavo ali koristi".
pozz
tomican nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-09-2016, 19:20   #30
nemanja14
Veteran

nemanja14's avatar

Registrovan: Mar 2014
Godine: 42
Pohvala: 915
Pohvaljen: 475
Nivo reputacije: 130
nemanja14 ima čime da se ponosinemanja14 ima čime da se ponosinemanja14 ima čime da se ponosinemanja14 ima čime da se ponosinemanja14 ima čime da se ponosinemanja14 ima čime da se ponosinemanja14 ima čime da se ponosinemanja14 ima čime da se ponosinemanja14 ima čime da se ponosinemanja14 ima čime da se ponosinemanja14 ima čime da se ponosi

meni se dogodilo da mi je prsnula tecnost 7 mg /mil direkt u oko ( jer sam dileja) i moram priznati da je bilo jako neprijatno, bolno, ljuto, peklo je ko sam djavo, naravno isprao sam vodom, osim crvenila oka nije bilo nikakvih drugih posledica....pomislih ondaK kako bi bilo da je bila 100tka u pitanju ( ne zelim da zamislim)....pravljenje baze ili koriscenje "nika" te jacine nije zezanje....poslusajte VI novopeceni ono sto vam iskusni "Vukovi" govore (ovi oprezniji) i budite oprezni koliko god mozete i vrlo bitno, budite jako koncentrisani na ono sto radite, da ne bi bilo.....kuku.

nemanja14 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Opšte diskusije

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 19:15 sati.