Forum

Zastita - Strana 3 - e-cigSerbia Forum
Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Opšte diskusije
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 13-09-2016, 19:25   #31
ljubaVR
Iskusan član

ljubaVR's avatar

Registrovan: Feb 2016
Pohvala: 207
Pohvaljen: 145
Nivo reputacije: 28
ljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: Zastita

Citat:
Originalna poruka od jokjuar Vidi poruku
Citat:
Originalna poruka od ljubaVR Vidi poruku

Licno ne radim sa stotkom vec sa 36mg ali postupak je isti.

Nikakva nauka

Sto se tice pocetnika smatram da su to punoletne osobe, koje same odgovaraju za svoje postupke, a zdrav razum valjda nalaze da sta god da radis radis pazljivo pa presipao vodu, benzin ili ne znam sta
36 mg i 100 mg nikako nije isto. Uzmi malo stotke pa natrljaj po koži ako te zanima kako je.

Početnici koji olako shvate manipulisanje visokokoncentrovanim nikotinom za eventualne posledice neće okriviti ljubuVR nego ecig forum jer su tu pročitali da je u pitanju rutinska stvar.

Ti ne možeš da znaš kako će određena osoba da reaguje na isparenja, slučajno prosut nikotin po koži ili sluzokoži. Nekome je dovoljno da popuši 10 cigareta zaredom recimo, a neko može da spali 4 kutije za veče bez nuspojava. Isto važi i za e cigarete.

Oprez i zaštita očiju, usta i nosa, kao i rukavice su obavezne sa visokim koncentracijama nikotina.

Nije za***avancija, nikotin je otrov.

Sent From Plastique
Niko ne moze da okrivi ecig forum niti bilo koji forum jer to sto neki clan pise nije "zvanican stav foruma" vec licno stav, tj. misljenje onog ko pise.

Sto se mene tice, Ja sam se u poslednjoj recenici ogradio. Smatram da ce se svako normalan informisati iz vise izvora pre nego se sam baci u jedan takav poduhvat.

Sto se stotke tice, ako ubedim Dalibora da bude sponzor pranja ruku stotkom probacu
ljubaVR je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-09-2016, 20:03   #32
jokjuar
Veteran

jokjuar's avatar

Registrovan: Feb 2013
E-cig: VTC mini, Provari 2.5 & P3, Kaje i Taje
Pohvala: 4,007
Pohvaljen: 3,952
Nivo reputacije: 653
jokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputaciju

Pazi, ja sam ubeđen da jedan deo članova foruma ne zna razliku između 10 procentnog nikotina i 10mg/ml. To su oni koji još nisu krenuli u miksanje i cela ova priča im je jako konfuzna. Neretko se prvo skoči pa kaže hop i onda bude pomozite braćo, crkla baterija, izgore punjač ili daleko bilo nic OD. Glavobolja, ubrzan rad srca, mučnina i povraćanje. Ne kažem da može da dovede do srčanog zastoja, ima ovde i lekara pa neka oni kažu kako izgleda kada se neko kome srčka ne radi baš punom parom, predozira nikotinom...

@jav74 treba nam mišljenje stručnjaka

Sent From Plastique

Kao aikido...

ДРАГАНЏА ГАНЏА ГАНЏА ГАНЏАЈИЋ
--------------------------------------

HVALA G O M I L E T I N A!!!
jokjuar je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-09-2016, 20:33   #33
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Registrovan: Jul 2014
Godine: 46
E-cig: Imam, hvala! ;)
Pohvala: 3,865
Pohvaljen: 4,894
Nivo reputacije: 730
Vapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputaciju

Oprez je preporučen početnicima:

100mg/ml nic (10%nic) mixati za početak uz nadzor nekog iskusnijeg kolege.
Sve računati 2/3 puta.
Rukovanje uz mere predostrožnosti.
Bolje sprečiti nego lečiti.
I na kraju, rutina i iskustvo dolaze vremenom.

"Duboko u tebi strasti slamaju i ono što je preostalo i ono što ne postoji..."

Vapoholic nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 13-09-2016, 20:52   #34
placebo
Senior

placebo's avatar

Registrovan: Sep 2015
Pohvala: 301
Pohvaljen: 568
Nivo reputacije: 106
placebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvalu

Kolega, jel si ti miksao 100mg uz nadzor?

Isto muckam 100 kao sto sam i 36. Iglom kroz foliju. Ali mislim da je upozorenje tog tipa preterano.

100mg nije za zezanje ali nece ni da otpadne prst ako kapne na kozu. Vazna je predostroznost i ozbiljnost. A dezinformacije tipa "moze da se umre od 40mg na kozi" samo sire paniku, a poslednja stvar koja je potrebna pri rukavanju opasnim materijama je zent.

But suddenly I viddied that thinking was for the gloopy ones and that the oomny ones use, like, inspiration and what Bog sends.
placebo je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-09-2016, 21:01   #35
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Registrovan: Jul 2014
Godine: 46
E-cig: Imam, hvala! ;)
Pohvala: 3,865
Pohvaljen: 4,894
Nivo reputacije: 730
Vapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputaciju

Ja sam prvi mix odradio uz nadzor kolege @Chiral, 2014.
Posle sam samostalno.
Kad god je neko uzeo 100tku preko mene, ja prvi mix uvek nadgledam, za svaki slučaj.
Vidiš, ja igle ne koristim. Spricevi zapnu, štrcnu itd. Najbezbednije, je celu bočicu presuti u veliku flajku.

"Duboko u tebi strasti slamaju i ono što je preostalo i ono što ne postoji..."

Vapoholic nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 13-09-2016, 21:42   #36
dgproduction
Senior

dgproduction's avatar

Registrovan: Nov 2015
Pohvala: 475
Pohvaljen: 427
Nivo reputacije: 86
dgproduction ima čime da se ponosidgproduction ima čime da se ponosidgproduction ima čime da se ponosidgproduction ima čime da se ponosidgproduction ima čime da se ponosidgproduction ima čime da se ponosidgproduction ima čime da se ponosidgproduction ima čime da se ponosidgproduction ima čime da se ponosidgproduction ima čime da se ponosidgproduction ima čime da se ponosi

@placebo to sam kopirao sa wikipedije, informacije svima dostupna, pa sad ako je to laz ok, ja nisam autor teksta

Sent from my Samsung Galaxy S6 Edge
dgproduction je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 13-09-2016, 22:13   #37
shomy_ksh
Moderator

shomy_ksh's avatar

Registrovan: Feb 2014
Pohvala: 1,169
Pohvaljen: 1,721
Nivo reputacije: 315
shomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od ljubaVR Vidi poruku
Niko ne moze da okrivi ecig forum niti bilo koji forum jer to sto neki clan pise nije "zvanican stav foruma" vec licno stav, tj. misljenje onog ko pise.

Sto se mene tice, Ja sam se u poslednjoj recenici ogradio. Smatram da ce se svako normalan informisati iz vise izvora pre nego se sam baci u jedan takav poduhvat.

Sto se stotke tice, ako ubedim Dalibora da bude sponzor pranja ruku stotkom probacu
U teoriji jeste tako - odnosi se na prvu recenicu tvog posta ali...naravno uvek je bilo i uvek ce biti to neizostavno ali.

Zamisli .... da je forum registrovan kao udruzenje, osobe koje bi ga registrovale bice na papirima kao osnivaci i odgovorne osobe. Forum bude i dalje deo za javnu raspravu. Drzava naravno zabrani neke stvari. Na forumu se pise sve i svasta, svako iznosi svoje licno misljenje...ali to sve ostaje zapisano na forumu... To sto ce svako odgovarati za ono sto je rekao je totalno nebitno poredjenja radi...sta ce se desiti sa forumom i sa ljudima koji su se potpisali
E tako nastaju regulative, zabrane i ogranicenja u ecig svetu... A sve zbog licnih misljenja i nekih nebitnih ljudi koji ne budu pazljivi par minuta.... Zamisli...

Ne kritikujem tebe licno vec uopsteno na tu temu i na temu zastite pri miksanju kazem, treba biti veoma pazljiv, proracunati koliko kog sastojka treba dodati, obezbediti radni prostor dobro i maksimalno olaksati proces. Realno, ceo proces razblazivanja nikotina ne traje ni 5min...a kad podje naopako...samo jedna stotinka moze da bude mnogo zeznuta...

Be Free Without WiFi n TV
shomy_ksh nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 13-09-2016, 22:22   #38
repa04
Iskusan član

E-cig: Vapedroid C1D2 dna75+serpent mini 25
Pohvala: 47
Pohvaljen: 50
Nivo reputacije: 22
repa04 je na dobrom puturepa04 je na dobrom puturepa04 je na dobrom puturepa04 je na dobrom puturepa04 je na dobrom puturepa04 je na dobrom putu

Previše se komplikuju stvari ovde...Budite pažljivi, a sve informacije mogu početnici da nađu na youtubu ili artiklima posvećeno tome...nikotin koji nije 100 procentualni nije ništa strašno samo ne prskaju u oči i nemojte popiti... koncentraciju ni ne mora niko da računa kad postoje aplikacije za to...poenta je da onaj ko ne istražuje kako da radi i kako da bude bezbedan bolje da se i ne igra miksanjem...

Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk
repa04 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 13-09-2016, 22:37   #39
zajchik
Veteran

zajchik's avatar

Registrovan: May 2015
Godine: 43
E-cig: istick30, k-box40w, presa75w, evicVT, nemesis
Pohvala: 1,962
Pohvaljen: 967
Nivo reputacije: 180
zajchik je za svaku pohvaluzajchik je za svaku pohvaluzajchik je za svaku pohvaluzajchik je za svaku pohvaluzajchik je za svaku pohvaluzajchik je za svaku pohvaluzajchik je za svaku pohvaluzajchik je za svaku pohvaluzajchik je za svaku pohvaluzajchik je za svaku pohvaluzajchik je za svaku pohvalu

Zašto bi forum bio odgovoran za bilo šta što svaki pojedinac bilo šta uradi kod kuće, a počitao ovde. Mislim da niko nije rekao da se nik popije, koristi 99,9 procentni nikotin, da se njime peru ruke... itd. Koliko pratim svi pozivaju na strogu opreznost pri rukovanju nikotinom, a ko misli da može bez rukavice i naočara njemu na volju. Svako snosi odgovornost za svoje postupke. Svako je od nas bio početnik i svi znamo da smo u početku po 5 puta računali ml, i procente. Svako ko počinje će isto da pročita bar 5 puta u više tema da je nik opasan po život i da će sa njim biti veoma oprezni. Ja sam počeo sa 36mg/ml i verujte mi da sam sa istom dozom opreza radio, kao i sa 100mg/ml.

"Nesposobni posjeduju tu sposobnost da onesposobe sposobne".
zajchik nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 13-09-2016, 22:49   #40
dragon
Senior

Registrovan: Jan 2016
Pohvala: 375
Pohvaljen: 550
Nivo reputacije: 79
dragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvalu

zdravo drugovi ja mislim da je ova tema veoma komplikovana, mi svi znamo i slazemo se da je nikotin otrov u velikim kolicinama i velikoj dozi, ali da ne bih lutali i komplikovali ovu temu prvo treba da se zna da 1000mg/ml je cist nikotin [99.99%] e sad je problem kada mi koristimo 36mg/ml-54mg/ml-72mg/ml-100mg/ml, ok naocare razumem trebaju nam da zastitimo oci, rukavice moze ko hoce ali nisu obavezne jer ako prosipes nikotin na ruku obrisi papirnom maramicom i posle toga operi ruke i nece biti nikakvih problema [ako si osoba koja ima kozu kao svaka normalno osoba] ja ne koristim rukavice jer bez rukavice je manja sansa da prospem nikotin, naocare uvek koristim voleo ih ili ne [nevidim lepo na blizinu pa moram naocare] sta zelim da kazem je da razumem sve vas koji brinete kada se govoris o nikotinu, ali pocetnici moraju negde da pocnu i ako su odrasle osobe i dobiju dobre savete onda svi problemi su reseni, a ako ih neko iskusniji nadgledava dok mesaju nikotin onda jos bolje, i nemoj te da zaboravite da 100mg/ml nije isto kao i cist nikotin 1000mg/ml parite bezbedno
dragon nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-09-2016, 23:01   #41
shomy_ksh
Moderator

shomy_ksh's avatar

shomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od zajchik Vidi poruku
Zašto bi forum bio odgovoran za bilo šta što svaki pojedinac bilo šta uradi kod kuće, a počitao ovde.
Zato sto se sve vise i vise pojavljuju ljudi sa odgovorom da su to i to videli na forumu.

Zahvalili :
Staro 14-09-2016, 09:36   #42
zajchik
Veteran

zajchik's avatar

Registrovan: May 2015
Godine: 43
E-cig: istick30, k-box40w, presa75w, evicVT, nemesis
Pohvala: 1,962
Pohvaljen: 967
Nivo reputacije: 180
zajchik je za svaku pohvaluzajchik je za svaku pohvaluzajchik je za svaku pohvaluzajchik je za svaku pohvaluzajchik je za svaku pohvaluzajchik je za svaku pohvaluzajchik je za svaku pohvaluzajchik je za svaku pohvaluzajchik je za svaku pohvaluzajchik je za svaku pohvaluzajchik je za svaku pohvalu

U bre, pa ti si kao političari, izvlačiš i konteksta.
Nisi citirao celu moju misao. Biće od tebe premijer Piše dalje :

-Niko ne preporucuje da se nikotinom peru ruke.
-Da se koristi 100 procentni nikotin. U ostalom ovde je i zabranjeno hvaliti se ili prikazati da poseduješ takve supstance, jer se računa kao otrov.
-Da se nikotin popije....

Svi preporučuju da se sa nikotinom barata sa najvećim oprezom, a za one koji tek počinju i opremom. KO SEBE SMATRA SPOSOBNIM DA TIME BARATA BEZ OPREME, TO JE ISKLJUČIVO NJEGOVO PRAVO, I RIZIK.

PS
Ako nekim slučajem ne želiš više da se baviš poljoprivredom i kandiduješ se za premijera, od mene imaš glas.

"Nesposobni posjeduju tu sposobnost da onesposobe sposobne".
zajchik nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 14-09-2016, 10:07   #43
ljubaVR
Iskusan član

ljubaVR's avatar

Pohvala: 207
Pohvaljen: 145
Nivo reputacije: 28
ljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosi

@shomy_ksh

Video sam i ja na youtube nekog ludog ukrajinca koji skaca po krovovima zgrade, radi zgibove jednom rukom na kranu na visini od 50m i razne druge gluposti pa mi nije palo na pamet da probam nesto slicno. Ako i probam, pa padnem i nema me vise to ne znaci da je kriv onaj ludak nego da sam ja glup! Pa nemamo 10 godina pa da sve sto procitamo na internetu uzimamo zdravo za gotovo. Ako i neki klinci citaju forum pa nesto zabrljaju, za to su odgovorni njihovi roditelji a ne bilo ko od nas.

Sva ona upozorenja koja stoje na bocicama bilo kakvih "otrova" lekova i sl. su tu da bi se proizvodjaci u startu ogradili i spasili sebi milione od tuzbi koje bi mogle uslediti od raznih prevaranata.
ljubaVR je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 14-09-2016, 11:14   #44
placebo
Senior

placebo's avatar

Registrovan: Sep 2015
Pohvala: 301
Pohvaljen: 568
Nivo reputacije: 106
placebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvalu

Citat:
Originalna poruka od dgproduction Vidi poruku
@placebo to sam kopirao sa wikipedije, informacije svima dostupna, pa sad ako je to laz ok, ja nisam autor teksta
Znam, nisam mislio da ti siris dezinformacije nego wikipedia.
U istoj recenici gde pise da je smrtonosna doza 0.5-1mg/Kg telesne mase, pise i da se od 2013 predlaze da se smrtonosna doza podigne na 500-1000mg oralno.

Ako se pogleda izvor za kontaktno trovanje nikotinom koncentracije 40mg, u pitanju je slucaj iz 1932. kada je cvecar seo na stolicu na koju je bila prosuta tecnost za prskanje biljaka, sa 40mg nikotina. Natopio je pantalone, po mirisu shvatio sta je ali nista nije preduzeo, nego je nastavio dalje sa flekom velicine dlana na guzici. Posle 15 minuta se otrovao. Zavrsio je u bolnici gde je otpusten posle 4 dana bez simptoma. Kad su ga otpustali dali su mu garderobu u kojoj je primljen a koju su cuvali u kesi, i koja je po njegovim recima i dalje bila vlazna. Obukao je to i opet zavrsio u bolnici sa trovanjem.

But suddenly I viddied that thinking was for the gloopy ones and that the oomny ones use, like, inspiration and what Bog sends.
placebo je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 14-09-2016, 12:00   #45
shomy_ksh
Moderator

shomy_ksh's avatar

@zajchik - samo ako budes hteo da udjemo u koaliciju
be obzira sto se neko ogradio, kad se rasiri prica da je neko negde nesto video i uradio nesto a olako shvatio sve...kasno je za ispravljanje gresaka... veruj mi ne pisem tek onako sve ovo, imam iskustva bas u tom polju gde je neko video nesto sa foruma pa uradio i kad je ispalo onako kako ne treba, forum je bi krivac a ne taj lik koji je na svoju ruku nesto uradio.

p.s. drzim se ja i dalje razradjene taktike...radim ono sto volim i ono sto moj zivot upotpunjuje sve dok stomak i novcanik ne trpe

@ljubaVR - jes da na yt ima sve i svasta ali pricamo o forumu, vecina nas je na gugletu trazila informacije o ecig i dosla do foruma...tek kasnije se yt gledao i to ugalavnom sa .... protank rebuild...kayfun rebuild...itd itd

Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Opšte diskusije

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 15:59 sati.