Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum iz liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Osnovni pojmovi
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 12-03-2012, 12:06   #31
Milicev
Iskusan član

Registrovan: Jan 2012
Pohvala: 44
Pohvaljen: 52
Nivo reputacije: 36
Milicev je poznat svimaMilicev je poznat svimaMilicev je poznat svimaMilicev je poznat svimaMilicev je poznat svimaMilicev je poznat svima
Uobičajeno Re: Potrosnja tecnosti ?

@ ilija

Smeta mi prejak TH. 18mg bi me verovatno izulo iz cipela, a sa 24mg bih 100% zavrsio u urgentnom. Sasvim sam zadovoljan i sa 3mg jer kad povucem i drvece se povija prema meni. Planiram da kad dobijem sledecu platu kupim mod od Yenkija tako da ce to biti to. Posle 22 godne intenzivnog dzibrenja doslo je do zamora i pluca i grla.
Milicev nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-03-2012, 12:16   #32
tabby
Prijatelj foruma

Registrovan: Sep 2011
Pohvala: 1,296
Pohvaljen: 2,357
Nivo reputacije: 446
tabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od Milicev Vidi poruku
@ ilija

Smeta mi prejak TH. 18mg bi me verovatno izulo iz cipela, a sa 24mg bih 100% zavrsio u urgentnom. Sasvim sam zadovoljan i sa 3mg jer kad povucem i drvece se povija prema meni. Planiram da kad dobijem sledecu platu kupim mod od Yenkija tako da ce to biti to. Posle 22 godne intenzivnog dzibrenja doslo je do zamora i pluca i grla.

A jesi bar pokusao nesto kao npr 9mg/ml?
tabby nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-03-2012, 12:40   #33
nebulle
Senior

nebulle's avatar

Pohvala: 153
Pohvaljen: 355
Nivo reputacije: 85
nebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosi

24 mg je bas jako. Ja volim jak TH ali gori mi grlo od tolike kolicine nikotina i imam mucnine kada se predoziram. Mislim da je za nas teze slucajeve 18 mg optimalna jacina mada ponekad kriziram pa onda samo dosipam. 24 mg sam koristio oko 2,5 ml a 18 mg idem i preko 5 ml..

nebulle nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-03-2012, 13:57   #34
Milicev
Iskusan član

Milicev je poznat svimaMilicev je poznat svimaMilicev je poznat svimaMilicev je poznat svimaMilicev je poznat svimaMilicev je poznat svima

Citat:
Originalna poruka od tabbywrc Vidi poruku
A jesi bar pokusao nesto kao npr 9mg/ml?
Jesam. Bazu od 9mg u osnovi i koristim, ali sam ipak najzadovoljniji sa 3mg, eventualno mozda nesto malo jace. Da nisam "otkrio" elektronsku cigaretu do sada bih verovatno bio nesretni nepusac. Ovako sam resio problem tako da je i vuk sit, a i ovce su na broju. O prestaku parenja i ne razmisljam. Toliko uzivam u parenju da bih bio u stanu nekome i glavu da otkinem na sam pomen ostavljanja elektronske cigarete
Staro 12-03-2012, 14:00   #35
tabby
Prijatelj foruma

tabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputaciju

Ne kapiram te sada,ti koristis PG 9mg/ml pa ga onda seces sa cistim VG-om da bi dobio 3mg ili kako?
Staro 12-03-2012, 14:19   #36
Milicev
Iskusan član

Citat:
Ne kapiram te sada,ti koristis PG 9mg/ml pa ga onda seces sa cistim VG-om da bi dobio 3mg ili kako?
Skoro da je tako. Mislim jeste tako ali bazu od 9mg tradicionala secem tardicional bazom od 0mg. Napravim sebi tecnost jacine 9mg i tecnost bez nikotina. Naravno tecnosti bez nikotina uvek u puno vecoj kolicini. I onda secem po potrebi jer je aroma ista. Znaci gubim samo na jacini nikotina, ali ne i na jacini arome.
Staro 12-03-2012, 14:27   #37
tabby
Prijatelj foruma

Citat:
Originalna poruka od Milicev Vidi poruku
Skoro da je tako. Mislim jeste tako ali bazu od 9mg tradicionala secem tardicional bazom od 0mg. Napravim sebi tecnost jacine 9mg i tecnost bez nikotina. Naravno tecnosti bez nikotina uvek u puno vecoj kolicini. I onda secem po potrebi jer je aroma ista. Znaci gubim samo na jacini nikotina, ali ne i na jacini arome.

To je ok,i ja polako smanjujem nikotin,ali mislim da sve zavisi i od tecnosti,Npr. imam dekang 555 18mg/ml i ta tecnost je MNOGO jaca od tecnosti koju sam ja napravio na 18mg/ml,cak je jaca i od onoga sto imam sa 24mg/ml,jednostavno kolje,e sad,da li je u pitanju cist PG ili je to ustvari tecnost sa 36mg/ml stvarno ne znam
Staro 12-03-2012, 14:56   #38
Milicev
Iskusan član

Citat:
To je ok,i ja polako smanjujem nikotin,ali mislim da sve zavisi i od tecnosti,Npr. imam dekang 555 18mg/ml i ta tecnost je MNOGO jaca od tecnosti koju sam ja napravio na 18mg/ml,cak je jaca i od onoga sto imam sa 24mg/ml,jednostavno kolje,e sad,da li je u pitanju cist PG ili je to ustvari tecnost sa 36mg/ml stvarno ne znam
Ma ja nisam smanjio nikotin jer sam tako hteo nego nisam mogao jace. Imao sam neku gadnu prehladu kad sam poceo da koristim elektronsku cigaretu. Toliko sam kasljao da su mi 3mg bila puna kapa i tako mi ostala ta famozna 3 mg. Sad kontam zasto bih povecavao ako mi ovo vec odgovara!? Ako jednom bude pocelo da "skripi" sa trojkom necu se uopste libiti da uzmem nesto jace. Vazno mi je da sam se resio smrdusa.
Staro 12-03-2012, 17:30   #39
tabby
Prijatelj foruma

Ma ako ti je to ok onda nemoj nista da menjas
Staro 12-03-2012, 17:48   #40
Beco
Aktivan član

Pohvala: 7
Pohvaljen: 14
Nivo reputacije: 25
Beco je na dobrom putuBeco je na dobrom putu

Trošim oko 3 ml na dan. Vikendima oko 4ml
Liquid je s 6mg nikotina 60% PG 40% VG
Počeo sam s 18mg nikotina i to mi je bilo prejako-bilo mi je čak i mučno nekoliko puta.
Sad odkad sam na 6mg sve je u redu ali fali TH. To sam sredio tako da u sve arome koje miksam stavljam jedan do dva posto mentola.
Napominjem da kad sam s 18mg spustio na 6mg nikotin imao sam apstinencijsku krizu jedno 4-5 dana.

Beco nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-03-2012, 18:13   #41
bOlE82
Video Recenzent

bOlE82's avatar

Registrovan: Feb 2012
Godine: 34
E-cig: Cuboid mini, Cloupor Z5, subTank mini i sve ostalo
Pohvala: 1,985
Pohvaljen: 1,178
Nivo reputacije: 389
bOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputaciju

Blago vama ljudi, meni je realno i 24 mg malo! smanjio sam na 18 mg jer mislim da nije ni pametno utonuti u nikotinsku kadu, 18 mg mi je neki optimum sve ispod toga mi je ko da dishem duboko!
analogne sam pario monte karlo zato shto rezu najvishe, nekada sam i pushio zitan, sa malim filterom, samo zato shto uzmem dim i izuje me iz cipela.
probao sam i sa 0, 4 , 8 , 12 (valjda sam pogodio miligrazu otprilike) limunada ne osetim, malte ne ko i da nepushim.

bOlE82 je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-03-2012, 22:39   #42
shone
Nov član

shone's avatar

Pohvala: 11
Pohvaljen: 20
Nivo reputacije: 23
shone je na dobrom putushone je na dobrom putushone je na dobrom putu

popio sam svojih prvih 20ml.
10ml PG ode za malo jace od dva dana a 10ml VG prebaci 3 dana.

vise mi pasuje VG. ima malo tezi ukus, vlaznija je para sto mi odgovara.
PG udara u grlo ali mi nije to to.

shone nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-03-2012, 00:13   #43
bOlE82
Video Recenzent

bOlE82's avatar

Godine: 34
E-cig: Cuboid mini, Cloupor Z5, subTank mini i sve ostalo
Pohvala: 1,985
Pohvaljen: 1,178
Nivo reputacije: 389
bOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputaciju

Pa dobro svakom pashe neshto drugacije, meni je jedino bitno da ima th jak, ostalo mi je sporedno, ako udara u grlo mislim da bih mogao da parim i bez ukusa, samo da sece grlo

bOlE82 je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 09-05-2012, 09:28   #44
gangula7
Senior

Pohvala: 48
Pohvaljen: 24
Nivo reputacije: 38
gangula7 je na dobrom putugangula7 je na dobrom putugangula7 je na dobrom putu

Počeo sam sa BUD atomizerom i tečnostima od generalnog na 18mg. Tada sam jedva 1,5ml dnevno trošio. Kada sam nabavio tečnosti od nezvaničnog distributera potrošnja se popela na oko 2,5ml jer su ukusi bili neuporedivo bolji. Međutim tada je počela da mi smeta jačina, a u međuvremenu je stigla i moja prva porudžbina sa inawere. Spustio sam na 12mg/ml a potrošnja se neznatno povećala na oko 3ml (prešao sam na eGo-t). Trenutno trošim oko 2ml od 9mg i 1,5 do 2ml od 0mg. Smatram da ovo nije velika potrošnja nikotinske tečnosti a i ne smeta mi. Tu ću se i zadržati neko vreme dok ne spustim na 6mg.
gangula7 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 09-05-2012, 09:38   #45
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

Registrovan: Apr 2012
E-cig: Proteus&Penelope P3&Tilemahos X1
Pohvala: 260
Pohvaljen: 681
Nivo reputacije: 187
Mesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvalu

Posle 15 dana parenja dosao sam u proseku na 3ml dnevno, radi se o 18mg/ml tecnostima. Realno, vise od ovoga ne moze (osim ako ne promenim spravu, pa sama po sebi trosi vise), moze samo manje, obzirom da ne vadim EC iz usta po ceo dan.

To je ujedno i najveci nedostatak, verovatno i jedini kod EC - nemogucnost kontrole u smislu kraja "doze", moras sam da kazes stop. Kod analognih znas, izgori i cao.

Mesecar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Osnovni pojmovi

Pošalji link

Tagovi
potrosnja

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 11:55 sati.