Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Modeli članova > POC
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 10-02-2012, 22:08   #16
ECSmoki
Admin

ECSmoki's avatar

Registrovan: Jul 2011
E-cig: Pico + Siren
Pohvala: 1,267
Pohvaljen: 1,580
Nivo reputacije: 384
ECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputaciju
Uobičajeno Re: katana

Probavao sam kartove (povremeno koristim i eGo-W) kod kojih je grejac gore, a zanimalo me je li ce veliki metalni poklopac tanka odvuci ista toplote same pare koja se udise.
Na eGo-W pocnem pariti tako da ceo tip stavim u usta, dok nakon nekog vremena usne budu na vrhu tipa. Da je metalni bio bi vruc brze.
Medjutim, sama para koju uvlacim mi je odgovarajuca, pa me zanima i koliko je para koja se udise na Genesisu topla.

ECSmoki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 10-02-2012, 22:52   #17
Che Guevara
Senior

Registrovan: Sep 2011
Pohvala: 105
Pohvaljen: 70
Nivo reputacije: 0
Che Guevara je poznat svimaChe Guevara je poznat svimaChe Guevara je poznat svimaChe Guevara je poznat svimaChe Guevara je poznat svimaChe Guevara je poznat svimaChe Guevara je poznat svima

To se i ja pitam.Za sada imam samo Line gen a on je dosta uzak,jedva malo siri od eGo batreije i kod njega se dosta dobro oseti para prilikom ulaska u usta,aroma je intenzivna,para nije prevruca vec taman kako treba.Posle par dimova gen pocinje da se greje celim svojim telom ako je iz jednog dela kao line onda parenje na -12 ne predstavlja problem,tecnost u njemu je i dalje dovoljno tecna da natapa mrezicu.Od nedelje cu probati i klasicnu varijatu pa cu napisati razlike i prednosti-mane
Che Guevara nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 10-02-2012, 23:01   #18
peaceoffcake
POC

Registrovan: Feb 2012
Pohvala: 37
Pohvaljen: 76
Nivo reputacije: 42
peaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svima

Teško mi je reči koliko je ili nije topla para jer Genesis i A2 tj. klon koristim zadnjih godinu dana pa sam se naviknuo.
Mogu reči jedino da mi je prevruča para bila na 510 cartomizerima i na clearomizerima. Na clearomizerima sam to riješio sa mouthpiece-om koji ide uz svaki paket dok su ga neki koristili i bez njega.
Kapica na Genesisu se jako zagrije (ako je od metala) i metalni drip tip zaista postane topao pa i vruč tako da je delrin drip tip bolji za ovakvu vrstu atomizera.
Pitao si prije koji drip tip.
Prvu seriju Katana sam radio sa otvorom za delrin drip tip od HC-a koji su u promjeru nešto manji od standarda. Na prijedlog usera sa UK Vapers foruma drugu seriju radim sa otvorom za standarni drip tip tako da će i metalni drip tip ići na Katanu bez dodatne obrade.
edit: na jednom od Hybrida imam kapicu od pleksiglasa tako da nju može metalni drip tip jer se ne zagrijava pretjerano
peaceoffcake nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-02-2012, 11:30   #19
ECSmoki
Admin

ECSmoki's avatar

Registrovan: Jul 2011
E-cig: Pico + Siren
Pohvala: 1,267
Pohvaljen: 1,580
Nivo reputacije: 384
ECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputaciju

Mislio sam da je para toplija nego na kartomizerima i kliromizerima jer grejaci na njima mogu biti istog otpora i iste jacine kao na Genesis sistemu (Katani), ali bolja iskoristivost kod Genesisa i veca grejna povrsina daju i vise pare.
U svakom slucaju ni na kliromizerima ni na kartomizerima mi para nije pretopla do mere da stvara neugodu...

ECSmoki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 02-03-2012, 00:06   #20
peaceoffcake
POC

peaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svima
Uobičajeno Re: Katana

Ne znam da li ste upoznati da se Katana sastoji od preko 20 dijelova.
Koliko je kompleksna možete vidjeti na ovim fotkama.

Dio na slici ispod i iznad ima 15 dijelova (kada stavim vijke, podloške i brtve)

Zahvalili :
Staro 02-03-2012, 00:34   #21
Gorki
Veteran

Gorki's avatar

Pohvala: 3,261
Pohvaljen: 3,580
Nivo reputacije: 552
Gorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputaciju

Sta reci? Ovaj mod je cisto savrsenstvo. Hybrid Mini je jos jedna od tvojih stvarcica koja mi se bas dopada. Zao mi je sto se vise ne pravi...
Gorki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 02-03-2012, 00:37   #22
peaceoffcake
POC

Citat:
Originalna poruka od Gorki Vidi poruku
Sta reci? Ovaj mod je cisto savrsenstvo. Hybrid Mini je jos jedna od tvojih stvarcica koja mi se bas dopada. Zao mi je sto se vise ne pravi...
Hvala.
Staro 02-03-2012, 00:46   #23
peaceoffcake
POC

Evo još malo Katane.
Imam osjećaj da vam se sviđa

Staro 02-03-2012, 01:03   #24
Gorki
Veteran

Gorki's avatar

Gorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputaciju

Ne da mi se svidja nego mislim da je izuzetan. Mislim da si ovaj mod doveo u onu fazu, gde ne postoji stvar na njemu koju bih dodao ili oduzeo. Cista 10-ka za dizajn i tehnicka resenja. Po snimcima ista ocena i za performanse... Pozdrav i laku noc, vreme za spavanje...
Staro 02-03-2012, 14:26   #25
cikadjura
Aktivan član

cikadjura's avatar

Registrovan: Jan 2012
Pohvala: 3
Pohvaljen: 5
Nivo reputacije: 24
cikadjura je na dobrom putucikadjura je na dobrom putu

Cemu sluzi onaj treci sraf? Za punjenje?
cikadjura nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 02-03-2012, 14:48   #26
Gorki
Veteran

Gorki's avatar

Koliko ja znam, da. Zatvara rupicu kroz koju se sipa tecnost. Takodje, ta ista rupa se koristi za ispiranje tanka, ako se ne varam. Kroz nju se stavi spric sa toplom vodom i ispira se tank, a voda izlazi kroz srednju rupu gde obicno stoji mrezica.
Staro 02-03-2012, 15:06   #27
tabby
Prijatelj foruma

Pohvala: 1,296
Pohvaljen: 2,357
Nivo reputacije: 447
tabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od Gorki Vidi poruku
Takodje, ta ista rupa se koristi za ispiranje tanka, ako se ne varam. Kroz nju se stavi spric sa toplom vodom i ispira se tank, a voda izlazi kroz srednju rupu gde obicno stoji mrezica.

Ja ne kapiram zasto bi na ovaj nacin cistio i prao tank kada se sve lepo rasklapa i onda cistis do mile volje
tabby nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 02-03-2012, 17:13   #28
peaceoffcake
POC

Citat:
Originalna poruka od tabbywrc Vidi poruku
Ja ne kapiram zasto bi na ovaj nacin cistio i prao tank kada se sve lepo rasklapa,i onda cistis do mile volje
Gorki je u pravu. Vijak za koji pita je čep tanka.
Pranje tanka i nije neophodno ali povremeno nije ga loše isprati.
Rastaviti Katanu tj. doči do tanka i nije baš jednostavno tako da su šprica i topla voda opcija koju preporučam.

Staro 02-03-2012, 17:19   #29
tabby
Prijatelj foruma

Pohvala: 1,296
Pohvaljen: 2,357
Nivo reputacije: 447
tabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od peaceoffcake Vidi poruku
Gorki je u pravu. Vijak za koji pita je čep tanka.
Pranje tanka i nije neophodno ali povremeno nije ga loše isprati.
Rastaviti Katanu tj. doči do tanka i nije baš jednostavno tako da su šprica i topla voda opcija koju preporučam.
A ja ne bih mogao da spavam dok je prvo ne bih rasklopio da vidim sta sve ima unutra i kako funkcionise
tabby nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 02-03-2012, 20:43   #30
milutko1
Moder

milutko1's avatar

Registrovan: Nov 2011
Godine: 46
Pohvala: 411
Pohvaljen: 560
Nivo reputacije: 141
milutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalu

tabby covece isto bih i ja samo bi je i sastavio posle
milutko1 je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Modeli članova > POC

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 16:46 sati.