Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Osnovni pojmovi
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 28-04-2012, 00:40   #16
tabby
Prijatelj foruma

Registrovan: Sep 2011
Pohvala: 1,296
Pohvaljen: 2,357
Nivo reputacije: 447
tabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputaciju
Uobičajeno Re: Mešanje sopstvenih tečnosti - osnovni pojmovi

Ja nijednu tecnost ne mogu da koristim dok ne odstoji bar 10 dana i to je neki minimum,ono ako bas nemam sta drugo da koristim.....

Sto se cuvanja tice,sve baze i arome koje imam drzim u spajizu,tu temperatura nikad ne prelazi 20 stepeni,cak ni kad su najtopliji dani,ali napominjem samo baze i arome tu drzim,sve tecnosti koje imam zamesane trenutno drzim u sobi

Ono sto je zanimljivo,imam jednu bocicu desert shipa koji sam zamesao pre nove godine,bas pre neki dan sam ga koristio i odlican je,dosta je tamniji nego kada napravim i odstoji 20 dana,tacno se oseti na odstajao ukus,zao mi sto nemam bar jos 1 litar istog....
tabby nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 28-04-2012, 06:44   #17
ilija
Iskusan član

Registrovan: Oct 2011
Pohvala: 23
Pohvaljen: 55
Nivo reputacije: 35
ilija je poznat svimailija je poznat svimailija je poznat svimailija je poznat svimailija je poznat svimailija je poznat svima

desert ship je meni majka mara. letos od yenky-a uzmem nesto malo i zimus nadjem zalutalu bocicu deserta koji je odstojao celo leto i naspem u line. Ko medovinu da parim. znaci svaki dim cista nirvana koliko je bilo dobro. Nikad kad sam sam mesao desert nisam uspeo da dobijem slican osecaj ni aromu
ilija nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 28-04-2012, 07:31   #18
gangula7
Senior

Registrovan: Feb 2012
Pohvala: 48
Pohvaljen: 24
Nivo reputacije: 40
gangula7 je na dobrom putugangula7 je na dobrom putugangula7 je na dobrom putu

DS je i za mene ubedljivo najbolji. Ostalo mi oko 5 ml a nemam više arome.
Koliko se sećam, na sajtu IW sam čitao da je potrebno više od mesec dana da tečnost odleži da bi dobila pravu aromu.
Što se čuvanja tiče, kažu da je potreno samo tamno mesto (znači kutija je dovoljna).
gangula7 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 28-04-2012, 13:47   #19
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

Registrovan: Apr 2012
E-cig: Proteus&Penelope P3&Tilemahos X1
Pohvala: 280
Pohvaljen: 739
Nivo reputacije: 197
Mesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvalu

Citat:
Originalna poruka od Cha Du-Ri Vidi poruku
Vg i Pg nemaju nikotin u sebi
Heaven Juice - For dilutions u padajucem meniju izaberes koji mix zelis,imas sve na forumu o Fa,manje vise
Video sam ja sve to kod njih na sajtu, ali me zbunjuje pojasnjenje kod Haven Juice for dilutions, jer stoji: PRODUCT NOT INTENDED FOR DIRECT USE BUT FOR FURTHER DILUTIONS. Reccomended for expert users.

E taj deo me zbunjuje, sa cim ga onda mesam? Logika mi kaze (a to nije uvek ispravno ) da ako je taj mix traditional PG 50% + 40% VG and 10% deionized water sa 36%, onda mi treba jos i jedna PG i jedna VG tecnost od 0% nikotina, i onda na 100ml Heaven JUice-a od 36ml dodam 50ml PG )% + 40ml VG 0% i 10ml destilovane vode... i tako dobijem mix od 18% nikotina.

Znam da sam sad posteno zamrsio ali me zanima da li je to to?

Mesecar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 28-04-2012, 15:00   #20
Milicev
Iskusan član

Registrovan: Jan 2012
Pohvala: 44
Pohvaljen: 52
Nivo reputacije: 38
Milicev je poznat svimaMilicev je poznat svimaMilicev je poznat svimaMilicev je poznat svimaMilicev je poznat svimaMilicev je poznat svima

Citat:
Originalna poruka od Mesecar Vidi poruku
Video sam ja sve to kod njih na sajtu, ali me zbunjuje pojasnjenje kod Haven Juice for dilutions, jer stoji: PRODUCT NOT INTENDED FOR DIRECT USE BUT FOR FURTHER DILUTIONS. Reccomended for expert users.

E taj deo me zbunjuje, sa cim ga onda mesam? Logika mi kaze (a to nije uvek ispravno ) da ako je taj mix traditional PG 50% + 40% VG and 10% deionized water sa 36%, onda mi treba jos i jedna PG i jedna VG tecnost od 0% nikotina, i onda na 100ml Heaven JUice-a od 36ml dodam 50ml PG )% + 40ml VG 0% i 10ml destilovane vode... i tako dobijem mix od 18% nikotina.

Nisi zamrsio samo nisu ti potrebne posbno PG i VG baze sa 0 mg nikotina, nego ti je potrebna Tradicional baza (ili neka druga) sa 0 mg nikotina, a nju isto mozes da porucis na istom mestu gde porucujes i bazu sa 36 mg nikotina.
Milicev nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 28-04-2012, 16:18   #21
tabby
Prijatelj foruma

tabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputaciju

Citat:

A zasto komplikujes kad moze jednostavno,nema potrebe da uzimas tradicional bazu sa 36mg pa da je seces na pola,kad vec mozes uzeti tradicional bazu sa 18mg i uzivati
Staro 28-04-2012, 21:34   #22
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

Mesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvalu

Ma mislio sam da mogu da je kasnije secem sa drugacijim odnosom PG i VG, da malo isprobavam i sa tim odnosom u tecnosti, odnosno th-om i kolicinom dima. Zbog toga sam najvise mislio.

Staro 28-04-2012, 23:08   #23
gangula7
Senior

Mesecar-u receptura ti je dobra. Sve to je vrlo jednostavno, kao što neko ovde reče ''kao pravljenje kolača''. Jedino što ipak moraš da beležiš šta radiš da bi mogao da ponoviš kad ubodeš šta ti odgovara,
Još nešto! Ja koristim domaći PG i VG (0mg) iz apoteke i mogu ti reči da je odličan. Što se ispravnosti tiče video sam papir koji potvrđuje čistoću. Na tebi je izbor gde ćeš nabaviti.
Staro 29-04-2012, 01:31   #24
tabby
Prijatelj foruma

Citat:
Originalna poruka od gangula7 Vidi poruku
Još nešto! Ja koristim domaći PG i VG (0mg) iz apoteke i mogu ti reči da je odličan. Što se ispravnosti tiče video sam papir koji potvrđuje čistoću. Na tebi je izbor gde ćeš nabaviti.

Jos da ovi nasi slepci nabave PG sa nikotnom i bice super,ovako sa inawere uzmem PG sa 38mg i par aroma
Staro 29-04-2012, 08:07   #25
gangula7
Senior

To bi mogli ovi generalni zastupnici jer već uvoze tečnosti sa nikotinom. Teško da će se pojaviti u apotekama!
Staro 29-04-2012, 10:18   #26
Keca333
Aktivan član

Pohvala: 10
Pohvaljen: 18
Nivo reputacije: 23
Keca333 je na dobrom putuKeca333 je na dobrom putu

Mesecar cini mi se da znam sta te buni, naime i meni to nije bilo jasno prvi put kad sam otisao na FA sajt. Usao si u odeljak Do it yourself, sto je i logicno jel hoces da sam mesas tecnosti, i tu se nalazi Heaven Juice - For dilutions a to je, koliko sam ja shvatio, baza sa nikotinom ali bez vode. U odeljku Vape Heaven koji je odma iznad Do it yourself su baze razblazene vodom i kod njih nema onog "Reccomended for expert users".
I jos nesto, nikotin se ne meri u % nego u mg/ml
Keca333 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 29-04-2012, 11:16   #27
ZoranK
Veteran

ZoranK's avatar

Pohvala: 489
Pohvaljen: 767
Nivo reputacije: 0
ZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvalu

Citat:
Originalna poruka od Keca333 Vidi poruku
I jos nesto, nikotin se ne meri u % nego u mg/ml
Može i u procentima, jer kad u 1ml tečnosti imaš čist nikotin, to je onda 100%, koliko god to bilo u mg
Generalno se uzima da je gustina tečnosti sa kojima se radi takva da je 1ml = 1000mg, pa češ često naći da se koncentracija nikotina od 18mg/ml izražava i kao 1.8%, iako to nije sasvim precizno. Mesecar je pogrešio na mestu na kom je izjednačio 1ml i 1mg, i napisao "mix od 18% nikotina"...
ZoranK nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 29-04-2012, 11:17   #28
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

Nisam pogresio nego mi je nekako lakse da napisem 18% umesto mg/ml... ne znam zasto, ali sam mislio da cemo se razumeti jer govorimo o e-tecnostima i klasicnim udelom nikotina u tecnosti 12, 18, 24...

Mada, vidim da je bolje da ubuduce ipak pisem mg/ml.

Staro 29-04-2012, 11:21   #29
Stefano
Aktivan član

Stefano's avatar

Registrovan: Mar 2012
Pohvala: 3
Pohvaljen: 14
Nivo reputacije: 24
Stefano je na dobrom putuStefano je na dobrom putu

Citat:
... i tako dobijem mix od 18% nikotina.
18% nikotina je 180mg/ml i to bi te vjerojatno ubilo isti dan!!!

* SS GGTS #1048 * The Kick * Full GG Odyseus * Short GG Odysseus *
* Bulli Elite * A-2 * A-2T * My-T * Genesis-LV *
Stefano nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 29-04-2012, 11:24   #30
ZoranK
Veteran

ZoranK's avatar

Pohvala: 489
Pohvaljen: 767
Nivo reputacije: 0
ZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvalu

Citat:
Nisam pogresio nego mi je nekako lakse da napisem 18% umesto mg/ml... ne znam zasto, ali sam mislio da cemo se razumeti jer govorimo o e-tecnostima i klasicnim udelom nikotina u tecnosti 12, 18, 24...

Mada, vidim da je bolje da ubuduce ipak pisem mg/ml.
Ma naravno da se razumemo, i možeš da pišeš kako god ti odgovara, opet ćemo se razumeti Moj prethodni post je trebalo samo da pojasni odnos mg/ml i %, a ne da nekoga opominje, prekoreva i slično...
ZoranK nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Osnovni pojmovi

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 23:27 sati.