Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Osnovni pojmovi
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 29-04-2012, 10:40   #31
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

Registrovan: Apr 2012
E-cig: Proteus&Penelope P3&Tilemahos X1
Pohvala: 280
Pohvaljen: 739
Nivo reputacije: 197
Mesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: Mešanje sopstvenih tečnosti - osnovni pojmovi

Razumeo sam na pravi nacin, bez brige

A ako cemo bas o odnosima, na forumu je kada se iscitaju sve teme u vezi poredjenja procenta mg nikotina u ml sto se tice e-tecnost u odnosu na nikotin u klasicnim cigaretama, opsti zakljucak da taj odnos i dalje nije bas precizno utvrdjen.

Mesecar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 29-04-2012, 12:07   #32
tabby
Prijatelj foruma

Registrovan: Sep 2011
Pohvala: 1,296
Pohvaljen: 2,357
Nivo reputacije: 447
tabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od gangula7 Vidi poruku
To bi mogli ovi generalni zastupnici jer već uvoze tečnosti sa nikotinom. Teško da će se pojaviti u apotekama!

Mogli bi,ali onda ipak ostajem na inaweri
tabby nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-05-2012, 00:28   #33
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

Mesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvalu

Citat:
Originalna poruka od zarulence Vidi poruku
prvih 24h drzim bocice otvorene
Ovo za otvorene bocice sam i ovde cuo/video:

Jel svi koristite ovu tehniku ili je to stvar licnog izbora?

Staro 13-05-2012, 01:32   #34
Finder
Prijatelj foruma

Finder's avatar

Registrovan: Dec 2011
Pohvala: 2,888
Pohvaljen: 8,436
Nivo reputacije: 1152
Finder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputaciju

Naravno, stvar je licnog izbora. Prckamo, pokusavamo, komponujemo svoje i tudje ideje i iskustva. Na kraju nadjes sta ti odgovara i podelis to sa drugima a onda se odjednom ispostavi da o ukusima ne treba raspravljati.

Nekakve efekte sam dobijao jedino kada se nadam da ce da izvetri nezeljena komponenta. Ona izvetri, ali ponekad odnese i deo kvaliteta. Par puta sam vetrenjem osposobljavao tecnosti u kojima sam preterao sa kolicinom arome, a i to sa promenjljivim rezultatom.

Jedino sto nisam radio je da nisam unapred vetrio tecnost koju nisam pre toga probao. Pokusacemo i to pa cemo videti.
Finder nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 13-05-2012, 10:34   #35
duracos
Moder

duracos's avatar

Registrovan: Nov 2011
Pohvala: 676
Pohvaljen: 425
Nivo reputacije: 123
duracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosi

Citat:
Originalna poruka od Finder Vidi poruku
Naravno, stvar je licnog izbora. Prckamo, pokusavamo, komponujemo svoje i tudje ideje i iskustva. Na kraju nadjes sta ti odgovara i podelis to sa drugima a onda se odjednom ispostavi da o ukusima ne treba raspravljati.

Nekakve efekte sam dobijao jedino kada se nadam da ce da izvetri nezeljena komponenta. Ona izvetri, ali ponekad odnese i deo kvaliteta. Par puta sam vetrenjem osposobljavao tecnosti u kojima sam preterao sa kolicinom arome, a i to sa promenjljivim rezultatom.

Jedino sto nisam radio je da nisam unapred vetrio tecnost koju nisam pre toga probao. Pokusacemo i to pa cemo videti.
Da slazem se evo zadnje sto sam smesao...anis...je mirisao za sve pare ceo dan u sobi u originalnoj zatvorenoj bocici ...posle vetrenja 24 sata( 10 kapi u 10 ml ) skoro da ga ni ne osecam posle 6-7 dana kada sam otvorio bocicu..dodao sam jos 5 kapi...videcemo....a vetrim ih sa kapaljkom na bocici...tako da nisu nesto preterano izlozene promaji...danas cu probti ostale koje sam posle par dana dripovao...madagaskar vanilu sam predozirao...6 kapi na 10 ml......pa cu probati da je razblazim....ali neka hemija tuce iz nje..a vanila se slabo oseca...mozda od jacine...ali kod ostalih recimo ducata se to ne dogadja ni kada predozirate..pozzz
duracos nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-05-2012, 22:31   #36
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

Sta rekoste, jel treba ostaviti otvorene baze jedan dan da malo izvetre ili je to stvar licnih afiniteta?

Konacno imam svu potrebnu opremu i krecem u mesanje, pa da znam da li odmah da cepam sa aromama ili treba da odstoji baza na luftiranju?

Staro 18-05-2012, 23:00   #37
ZoranK
Veteran

ZoranK's avatar

Registrovan: Feb 2012
Pohvala: 489
Pohvaljen: 767
Nivo reputacije: 0
ZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvalu

Ne vidim ni jedan razlog da se luftiraju baze bez arome. Ne vidim razlog za to ni kad se uspe aroma, a pretera se sa doziranjem - postoji mnogo prirodniji način da se to ispravi.
To što radi ovaj lik sa klipa mi je potpuno besmisleno, i bez ikakve racionalne podloge - svaka baza u koju je sipana aroma već posle 2-3 dana sama po sebi i bez otvaranja bočice blago potamni (ako je aroma takva), posle nedelju dana boja je znatno odredjenija, a posle 2 nedelje uglavnom potpuno formirana.
ZoranK nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-05-2012, 23:03   #38
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

Hvala.

Vec sam razresio bio dilemu za luftiranje spremljene tecnosti, sad me je zanimalo samo za baze. Jos da rascistim dilemu oko toga koliko je kapi u mililitru i da definitivno vec jednom pocnem sa mesanjem.

Staro 26-05-2012, 19:09   #39
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

Da li u doziranju arome ima razlike u zavisnosti od toga da li je baza PG/VG mix, VPG ili Dirty? Ili da stavljam iste kolicine svuda?

I da li je potreban nekakav poseban proces mesanja PG i VG baze? Hocu sad da ih pomesam, ali i da ih podelim na po 20ml pa u svaku da stavim drugu aromu. Da li treba prvo da ostavim da smesani PG/VG odstoje neko vreme, da se ravnomerno pomesaju, pre nego ih ispresipam u kolicinama od po 20ml?

Staro 26-05-2012, 19:13   #40
tabby
Prijatelj foruma

Pohvala: 1,296
Pohvaljen: 2,357
Nivo reputacije: 447
tabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputaciju

Doziranje je isto bez obzira na mix

A ja licno ostavim napravljenu bazu da odstoji neko vreme ( 2-3 dana ) i doooobro je izmuckam pa tek onda presipam i doziram arome
tabby nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 26-05-2012, 19:15   #41
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

Ok, onda cu dirty da zamesam sa aromama a mix ostaviti da odstoji 2-3 dana.

Staro 26-05-2012, 19:36   #42
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

Prodje 15 min... jbg, ajmo novi post...

Dajte neku ideju kako najlakse presipati tecnost iz IW flase sa bazom u flasice?

Kada sam prosli put to radio, trebalo mi je 2 sata... i smorio sam se cekajuci svako malo kada povucem spricem/iglom da se napuni 05ml, pa opet povuci, pa opet cekaj...

Gledam cepove... ovaj sa flasica od 10ml mali da bih ga stavio na IW flasu, a neki na flasici od 100ml alkohola sto imam kuci je veci od rupe na IW flasi.

Ne zelim opet sto godina da se akam sa spricem i iglom.

Staro 26-05-2012, 19:53   #43
Shaka Zuluf
Ego-T Master

Shaka Zuluf's avatar

Pohvala: 1,223
Pohvaljen: 2,119
Shaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputaciju

Uzmeš jednu praznu bočicu i sipaš u nju 10ml vode, obeležiš nivo markerom i onda stavljaš jednu po jednu praznu pored nje i sipaš bazu direktno iz njene bočice. Ako si negde preterao ili bi da precizno nivelišeš, izvadiš/dodaš špricem.
Shaka Zuluf nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-05-2012, 19:56   #44
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

Identicno to resenje mi je palo na pamet, ove flasice sto imam cak imaju zarez na 10ml, jedino zasto to nisam probao je sto se paranoisem da ne isprosipam.

Inace, probao sam Shade i divlju jagodu na 6mg/ml VG bazi... ukus negde kilometrima u pozadini... a dozirao sa po 8 kapi. Ne znam da li sad da dodam jos po 3-4 kapi, da li ce pomoci?

Staro 26-05-2012, 20:01   #45
Shaka Zuluf
Ego-T Master

Shaka Zuluf's avatar

Pohvala: 1,223
Pohvaljen: 2,119
Shaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od Mesecar Vidi poruku
...ove flasice sto imam cak imaju zarez na 10ml

Citat:
Originalna poruka od Mesecar Vidi poruku
Inace, probao sam Shade i divlju jagodu na 6mg/ml VG bazi... ukus negde kilometrima u pozadini... a dozirao sa po 8 kapi. Ne znam da li sad da dodam jos po 3-4 kapi, da li ce pomoci?
Ne diraj ništa, ostavi da sazru.
Shaka Zuluf nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Osnovni pojmovi

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 16:59 sati.