Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Korišćenje i održavanje e-cigarete
Zaboravljena šifra? Registracija

Korišćenje i održavanje e-cigarete Punjenje, čišćenje, održavanje ...

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 17-04-2012, 21:57   #1
Vasa
Iskusan član

Vasa's avatar

Registrovan: Mar 2012
Godine: 41
Pohvala: 33
Pohvaljen: 9
Nivo reputacije: 29
Vasa je na dobrom putuVasa je na dobrom putu
Uobičajeno Ultrazvucna kada?

Kao sto naslov kaze,sta mislite o ciscenju nase opreme u ultrazvucnoj kadi?
Gledam po netu ima ih vec od 2000rsd,ako je to moguce zasto se muciti i sve rasklapati?
Vasa nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-04-2012, 22:01   #2
ZoranK
Veteran

ZoranK's avatar

Registrovan: Feb 2012
Pohvala: 489
Pohvaljen: 767
Nivo reputacije: 0
ZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: Ultrazvucna kada???...

I ja o tome razmišljam već duže vreme, ima li neko iskustva sa čišćenjem u tim kadicama?
I gde si to našao za 2000 dinara?
ZoranK nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-04-2012, 22:12   #3
Vasa
Iskusan član

Vasa's avatar

Ima ih i ovde http://mobilnicentar.rs/index/Ultraz...ada_modeli_543

Guglaj malo pa ces naci gomilu,ima ih svuda.Mozda nije neki kvalitet i snaga za te pare,ali za nase male stvarcice je ok.
Samo je pitanje da li se moze nasa oprema u njima cistiti?
Staro 17-04-2012, 22:28   #4
ZoranK
Veteran

ZoranK's avatar

ZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvalu

Guglao sam, ali na te nisam naišao.

Ako se dobro sećam iz vremena dok sam još išao kod kišobrandžija na servis, neko mi je rekao da i oni čiste opremu u UZ kadicama. Par puta sam čekao da mi očiste atty, i to je trajalo bukvalno 10-15 minuta, iako su tada običavali da ti zakažu dolazak za dva dana (valjda su videli koliko sam bio ljut, pa nisu hteli da se to čuje ). Verujem da su imali i neku sušilicu, jer sam atty odmah mogao da koristim kao da je potpuno nov.

Ne znam ima li neke veze frekvencija na kojoj te UZ kadice rade sa vrstom opreme koja se u njima čisti. Ako neko ima bilo kakvu infromaciju vezanu za to...
Staro 17-04-2012, 22:33   #5
Vasa
Iskusan član

Vasa's avatar

Mislim da mi je Fidel u jednom razgovoru spomenuo ultrazvucnu kadu.
Ako sam dobro zapamtio,Fidel raspali sa savetima
Staro 17-04-2012, 22:35   #6
Shaka Zuluf
Ego-T Master

Shaka Zuluf's avatar

Registrovan: Sep 2011
Pohvala: 1,223
Pohvaljen: 2,119
Shaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputaciju

Ultrazvučnom kadicom se lako i vrlo efikasno čiste atomizeri svih tipova.

Samo destilovana voda(1 ili 2 tretmana) i efekat je vidljiv.
Shaka Zuluf nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-04-2012, 22:41   #7
ZoranK
Veteran

ZoranK's avatar

E, to je prava informacija!
A posle kadice fen, da se atty ne prehladi
Staro 17-04-2012, 22:49   #8
Tiki
Aktivan član

Pohvala: 36
Pohvaljen: 7
Nivo reputacije: 26
Tiki je na dobrom putuTiki je na dobrom putuTiki je na dobrom putu

Ja sam imala ultrazvucnu kadicu, recimo da je skoro ista kao model BK-9050, samo zute boje, kupljena pre nekih 5 godina, tako preko neta, sa nekog sajta, namenjena je bila za ciscenje dizni ali nikada nije uspela da ocisti, uvek su na kraju nosene kod majstora, zatim sam u nekoliko navrata ubacivala nakit apsolutno nista nije skidala sa njega, i pre nekih 6 meseci je zavrsila u kontejneru. Tako da ukoliko neko oce da kupi neka uzme model iskljucivo po preporuci.

Tiki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-04-2012, 22:51   #9
ZoranK
Veteran

ZoranK's avatar

Dakle, čekamo preporuke
Staro 17-04-2012, 23:07   #10
Fidel
Aktivan član

Fidel's avatar

Registrovan: Nov 2011
Pohvala: 6
Pohvaljen: 17
Nivo reputacije: 27
Fidel je na dobrom putuFidel je na dobrom putuFidel je na dobrom putu

Evo me. Priznajem, kriv sam 100%. Ovaj cicica me nagovorio da kupim Ultrasonic (youtube.com/watch?v=ZMXmt7Aam6c&feature=youtu.be&a), pa sam nasao bas isti, samo plave boje. Nisam probao da cistim eGo-T; cistio sam CE-2 u vreloj destilovanoj vodi. Ocisti dosta dobro, pojavi se neki mali talog u kadici, ali ja ipak radim i dry-burn. Cini mi se da je ovaj Ultrasonic ipak amaterski uredjaj, a neke ozbiljnije (ultrazvucne) masine, kakvih ima po bolnicama, na primer, bi uradile mnogo bolji posao. Vidim na DX ima povojne cene za Ultrasonic-e, ali je to meni uglavnom nedostupno, jer su skoro sve pravljene za 220 V (ja imam samo 110 V ovde).

Hasta la Victoria Siempre!
Fidel nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 17-04-2012, 23:33   #11
Shaka Zuluf
Ego-T Master

Shaka Zuluf's avatar

Shaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputaciju

Drugar je pre neki mesec kupio ultrazv kadicu. Nisam siguran koje marke i koji je model, ali koliko sam ga razumeo: ona najjeftinija u ponudi kod Daxcell-a.

On prezadovoljan, kaže spasla ga(inače mu je čišćenje bilo najveća muka).
Odlučim da je probam: pošaljem mu jedan prilično zapekao eGo-T atomizer da ga očisti samo u destilovanoj vodi. Pre toga sam ga otvorio da vidim kakav je, mislim da sam ga čak i slikao.

Vraćen mi je ati čiji je grejač bio skoro potpuno očišćen, a fiber potpuno beo - sa jednim malim, malim ostatkom gareži(pre slanja je bio kompletno braon-crn, ali nije bio zapekao).
Dakle, da ati nije bio toliko prljav pre čišćenja - verovatno bi sada bio skroz čist.

Zato mislim da se redovnom upotrebom ultrazvučna može vrlo brzo isplatiti i otplatiti.
Naravno i ovde će, ako se krene varijantom da-prođem-jeftinije-po-svaku-cenu, na kraju ispasti skuplja dara od mere
Staro 17-04-2012, 23:40   #12
rooby
Senior

rooby's avatar

Pohvala: 226
Pohvaljen: 154
Nivo reputacije: 56
rooby ima čime da se ponosirooby ima čime da se ponosirooby ima čime da se ponosirooby ima čime da se ponosirooby ima čime da se ponosirooby ima čime da se ponosirooby ima čime da se ponosirooby ima čime da se ponosirooby ima čime da se ponosirooby ima čime da se ponosirooby ima čime da se ponosi

Na alibabi ima gomila tih kadica po jako pristupacnim cijenama. Ali kako znati sta valja...

rooby nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-04-2012, 23:42   #13
bOlE82
Video Recenzent

bOlE82's avatar

Godine: 35
E-cig: Cuboid mini, Cloupor Z5, subTank mini i sve ostalo
Pohvala: 2,015
Pohvaljen: 1,190
Nivo reputacije: 396
bOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputaciju

shta se josh moze cistiti u toj kadici osim atija?
prvi put cujem za tu kadicu pa sam malo u shoku
ako neko zna nek objasni malo detaljnije shta radi ta kada :}

bOlE82 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-04-2012, 23:43   #14
Shaka Zuluf
Ego-T Master

Shaka Zuluf's avatar

Citat:
Originalna poruka od rooby Vidi poruku
Na alibabi ima gomila tih kadica po jako pristupacnim cijenama. Ali kako znati sta valja...
Prvo se preračunati da li ti uopšte treba.
Ako čistiš atomizer svakih 10-15 dana, da li ti je neophodna ova investicija?

Ako jeste, onda prošunjaš po sajtovima koji jeftino prodaju takve džidžabidže, pročitaš poneki komentar korisnika, vidiš gde je kakva garancija... i zagrizeš pa kupiš

Citat:
Originalna poruka od bOlE82 Vidi poruku
shta se josh moze cistiti u toj kadici osim atija?
prvi put cujem za tu kadicu pa sam malo u shoku
ako neko zna nek objasni malo detaljnije shta radi ta kada :}
Bole, nema potrebe da bezveze pališ Google, sad ćemo da ti sažvaćemo i objasnimo do detalja, samo se opusti
Staro 17-04-2012, 23:47   #15
fritzns
Iskusan član

fritzns's avatar

Registrovan: Jan 2012
Pohvala: 3
Pohvaljen: 42
Nivo reputacije: 33
fritzns je poznat svimafritzns je poznat svimafritzns je poznat svimafritzns je poznat svimafritzns je poznat svimafritzns je poznat svima

Imam ultrazvucnu kadicu i nikad mi nije palo na pamet da probam da ocistim neki atomizer u tome.. jbg..treba se setiti Kupljena pre dosta godina i u to vreme nije bila neki vrh u ponudi
Inace do sada sam cistio samo stampane plocice u kadi i to u cistom alkoholu sa promenljivim rezultatima.Nekad ne odradi nista,a nekad dobijem besprekorno cistu plocicu..sve zavisi koliko je i cime zaprljano.Recimo onaj oksid preko bakarnih vodova lepo skine,ali cim je nesto lepljivo,recimo delovi koji se prase i greju su redovno ostajali prljavi,kao da im nista nisam radio cak i pored par tretmana.
fritzns nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Korišćenje i održavanje e-cigarete

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 04:20 sati.