Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Korišćenje i održavanje e-cigarete
Zaboravljena šifra? Registracija

Korišćenje i održavanje e-cigarete Punjenje, čišćenje, održavanje ...

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 11-01-2015, 16:35   #1
evaporate
Iskusan član

evaporate's avatar

Registrovan: Jul 2014
Godine: 38
Pohvala: 119
Pohvaljen: 48
Nivo reputacije: 22
evaporate je na dobrom putuevaporate je na dobrom putuevaporate je na dobrom putuevaporate je na dobrom putuevaporate je na dobrom putu
Uobičajeno Koja vata?

Sad sam gledao pakovanje vate - pishe mikrobioloski ispitano bla bla, i onda samo na deklaraciji engleskog jezika pishe "bleached". Dodatno meni ovo mirise na aceton!!!

---------- Post dodan 11-01-2015 u 17:37 ----------

Citat:
Originalna poruka od shomy_ksh Vidi poruku
3. Provuces vatu, skratis je koliko treba, nakapas tecnost, okines, nakapas, sklopis klir, i voziiii
Ma vozim ja, samo ne znam u kom pravcu - prema toksikologiji ili pravo prema mrtovacnicu
evaporate nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-01-2015, 16:41   #2
lover
Senior

lover's avatar

Registrovan: Jun 2014
Pohvala: 113
Pohvaljen: 120
Nivo reputacije: 45
lover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: Prepravka Kanger single-coil glave na vatu

Nikako tu vatu jer je izbeljena, samo 100% cotton "organic" ili hemijski netretirana.
Flavor wick nije potreban kao ni silikon, a ukus vate brže prođe ako se pre vraćanja u klir natapa vata i okida uz duvanje, tako da taj "ukus" izvetri ali ne u vašim ustima/plućima.

One Man Clan. Common sense.
lover nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 11-01-2015, 16:43   #3
evaporate
Iskusan član

evaporate's avatar

evaporate je na dobrom putuevaporate je na dobrom putuevaporate je na dobrom putuevaporate je na dobrom putuevaporate je na dobrom putu

A gde da nadzem "organski" hemiski netretirani pamuk? Da zasadim u saksiji pa da sacekam da mi izraste? :
Staro 11-01-2015, 16:47   #4
nikitref
Iskusan član

nikitref's avatar

Registrovan: Jan 2014
Godine: 37
Pohvala: 283
Pohvaljen: 131
Nivo reputacije: 40
nikitref ima čime da se ponosinikitref ima čime da se ponosinikitref ima čime da se ponosinikitref ima čime da se ponosinikitref ima čime da se ponosinikitref ima čime da se ponosinikitref ima čime da se ponosinikitref ima čime da se ponosinikitref ima čime da se ponosinikitref ima čime da se ponosi

Ja ne znam gde si ti našao tu hemijsku vatu? 😆

Using Tapatalk
nikitref nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-01-2015, 16:48   #5
lover
Senior

lover's avatar

Registrovan: Jun 2014
Pohvala: 113
Pohvaljen: 120
Nivo reputacije: 45
lover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosi

Ima na forumu slike, valjda marka Yup ili Niva, ili neka druga al da piše na kesi 100% pamuk, hemijski netretirana ili organic.

One Man Clan. Common sense.
lover nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-01-2015, 16:52   #6
Estariol
Moderator

Estariol's avatar

Godine: 40
E-cig: Defender 2/Balrog + Rose v2/Rus 91%/Erlkonigin v2
Pohvala: 3,611
Pohvaljen: 1,278
Nivo reputacije: 287
Estariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputaciju

@evaporate

Citat:
Originalna poruka od Estariol Vidi poruku
Količinu vate procenite sami, poznato je da vata treba da prođe tesno kroz coil, ali da prođe.

Što se tiče same vate, ima par tema na forumu u kojima piše koje vate i od kojih prodavaca/proizvođača su dobre za vaperske potrebe. Pretražuj malo, naći ćeš sigurno, nisi od juče na forumu

Vanzemljaci? Ako oćeju da dođeju, neka dođeju, ako nećeju, ne moraju...
Estariol nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-01-2015, 16:53   #7
dacha
Veteran

dacha's avatar

Registrovan: Jan 2013
Pohvala: 1,452
Pohvaljen: 4,431
Nivo reputacije: 597
dacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od evaporate Vidi poruku
A gde da nadzem "organski" hemiski netretirani pamuk? Da zasadim u saksiji pa da sacekam da mi izraste? :
U apoteci ili dm-u?

Hedonizam jača organizam! ;]

dacha nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 11-01-2015, 16:59   #8
Estariol
Moderator

Estariol's avatar

Godine: 40
E-cig: Defender 2/Balrog + Rose v2/Rus 91%/Erlkonigin v2
Pohvala: 3,611
Pohvaljen: 1,278
Nivo reputacije: 287
Estariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputaciju

Bilo je u temi "povoljne prilike" o nekoj dobroj vati baš u DM-u.
Nisam do sad naletao na vatu sa bilo kakvim ukusom, ali, ima li smisla prokuvati je? Mada mislim da će se posle sušenja slepiti, tako da

Inače, bez gumice pretpostavljam da može samo kad sami motate coil pa se namota na veći prečnik, ovo je sa FABRIČKIM coilom, izvinjavam se što to nisam napomenuo u prvom postu...

Vanzemljaci? Ako oćeju da dođeju, neka dođeju, ako nećeju, ne moraju...
Estariol nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-01-2015, 17:01   #9
shomy_ksh
Moderator

shomy_ksh's avatar

Registrovan: Feb 2014
E-cig: VTCmini & kfl+
Pohvala: 1,362
Pohvaljen: 2,141
Nivo reputacije: 380
shomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputaciju

DM kaze da u Skopje ima 7 prodavnica, potrazi onu vatu sto je Finder predstavio. Ja sam koristio neku drugu koja mi je bila extra, iskreno mrzelo me da skoknem do dm-a, roonda doneo pakovanje vate, probao sam je i kajem se sto ranije nisam isao do dm-a

shomy_ksh nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-01-2015, 17:04   #10
dacha
Veteran

dacha's avatar

Registrovan: Jan 2013
Pohvala: 1,452
Pohvaljen: 4,431
Nivo reputacije: 597
dacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od Estariol Vidi poruku
Bilo je u temi "povoljne prilike" o nekoj dobroj vati baš u DM-u.
Nisam do sad naletao na vatu sa bilo kakvim ukusom, ali, ima li smisla prokuvati je? Mada mislim da će se posle sušenja slepiti, tako da
Sto se mene tiče ima smisla prokuvati vino ili rakiju, vatu baš i ne

Ima DM-ova u Skoplju, skoro mi je drugar koji radi u našem DM-u išao u Makedoniju da otvori neke filijale, pošto to drže ovi naši i dole

Hedonizam jača organizam! ;]

dacha nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 11-01-2015, 17:08   #11
Iva
Veteran

Pohvala: 1,606
Pohvaljen: 1,317
Nivo reputacije: 266
Iva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputaciju

Citat:
A gde da nadzem "organski" hemiski netretirani pamuk?
Druga i treca se kupuju u DM , cetvrta obicno u samoposlugama , za prvu ne znam . Bitno je da je 100% coton i da nije tretirana hemijski sto pise obicno na pakovanjima ... pa koju nadjes . Nije to sveto pismo

---------- Post dodan 11-01-2015 u 18:18 ----------

Citat:
Update, izvadio sam flavour wick i ovo cudo vec pocinje da grgolji, osecam da ce uskoro i procureti
Ako grgolji znaci da moras malo vise vate staviti , ne stavljaj onaj dodatni od gore , ne treba, zagusice ga ... i istresi klir naopacke kao toplomer ( neznije )
Ovo je ''glistica'' za kayu ... tanje od ovoga, bar duplo , moras steci osecaj koliko je dovoljno

Iva nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-01-2015, 17:31   #12
evaporate
Iskusan član

evaporate's avatar

Ima i kod nas DM. Sve mi se cini da se standarno prodaje hemiski izbeljena vata, ili je moguce da se takva koristi kod mene kod kuce. Ova je nekim slucajem kupljena juce (nisam je ja nabavljao za grejace). Inace evo sad sam probao i nisam uspeo ugurati silikonski fiber u grejac i toliko ga izmrcvario da sumnjam da cu uspeti da uguram vatu kad je nabavim. Izgleda da cu morati da motam novi.

---------- Post dodan 11-01-2015 u 18:39 ----------

Sad sam pogledao opakovku onih pamucnihokruglih vatica koje se koriste za otklanjanje sminke. I kod njih pishe da su od 100% pamuka (kao i ona vata koju sam prethodno spomenuo) koji je "bjelen bez upotrebe hlora". Dali ste vi sigurni da pamuk koji koristite nije uopste beljen?!
Staro 11-01-2015, 17:42   #13
Iva
Veteran

Iva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputaciju

Fiber je mnogo teze ugurati u grejac nego vatu , uglavnom se stavlja kad pravis novi grejac i obmotava oko fibera . Ja nisam probala jer mi deluje mnogo teze ali vatu mozes zasiljiti tankooo kao nit i cim taj vrh prodje , rolas i provlacis ... posle odseces viskove .

Zahvalili :
Staro 11-01-2015, 18:07   #14
evaporate
Iskusan član

evaporate's avatar

Hm ono sto mozda je bitno istaknuti je da sam grejac ispobavao na atomizer koji nikada nisam koristio ranije. Atomizer sam dobio na poklon od kolege parioca sa ovog foruma koji je iz Makedonije (pozdrav MacVap ). Od njega sam dobio na poklon i kantal zicu i fiber . Sada sam nekako uspeo da uguram fiber (tanji nego sto treba) kako bi isprobao ukus, i opet osecam specifican ukus koji me potseca na aceton. Mozda sam "poremetio" atomizer kad sam ga cistio i spremao za koriscenje - jer sam uspeo da od originalno crnog atomizera dobijem atomizer metalik boje jer mu se boja oljustila nakon sto sam ga "provrteo" potopljen u vodu i sirceta u mikrobranovoj pecnici koji minut (plastificirana crna obvivka je nababrela i ispucala). Usnik mu je metalan i ne moze se razdvojiti, evo sad sam ugurao stapic sa pamukom i po vadzenju istog na njega se oseca taj acetonski miris sto me cudi jel je to ipak neki metal, a ne plastika. Tesko je i skontati kako je sam atomizer sklopljen (odozgo; usnik sa telom atomizera). Da nije mozda koriscena neka smola pa ista pod visokom temperaturom pocela da ispusta hemikalije?
Staro 11-01-2015, 18:17   #15
Iva
Veteran

- mozda je doslo do neke reakcije kad si ga kuvao u sircetu ? nemoj sirce , moze blagi alkohol ili voda
- i fiber koji nije prethodno ''spaljen'' hoce da se oseca ''cudno''
- neces nista dobiti sa fiberom tanjim od grejaca ... malo pare , nema th , nema ukusa ..

Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Korišćenje i održavanje e-cigarete

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 00:42 sati.