Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Korišćenje i održavanje e-cigarete
Zaboravljena šifra? Registracija

Korišćenje i održavanje e-cigarete Punjenje, čišćenje, održavanje ...

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 17-07-2015, 11:16   #1
rooby
Senior

rooby's avatar

Registrovan: Mar 2012
Pohvala: 226
Pohvaljen: 154
Nivo reputacije: 55
rooby ima čime da se ponosirooby ima čime da se ponosirooby ima čime da se ponosirooby ima čime da se ponosirooby ima čime da se ponosirooby ima čime da se ponosirooby ima čime da se ponosirooby ima čime da se ponosirooby ima čime da se ponosirooby ima čime da se ponosirooby ima čime da se ponosi
Uobičajeno Motanje grijaca

E ovako ljudi, malo sam se denuo u motanje grijaca za svoje PT2 i 3 glave. Uzeo sam 32AWG A1 khantal i neku vatu sa ft-a (SKU: 1995103, SKU: 2115000). Uzeo sam roza iglu i oko nje motao 7 namotaja i unimer mi pokazao preko 3 oma otpora. Skinuo sam dva namotaja i dobio nekih 2,7 oma (pod uslovom da mi unimer tacno mjeri) stavio vatu i krenuo... Sada tu dolazimo do problema, ako mi cigara stoji malo duze i uzmem da parim prvih par (6-7) dimova mi grebe grlo i imam jako malo pare a ako dignem voltazu onda mi podera grlo... I gneralno nisam zadovoljan sa kolicinom pare koju dobijam pa ako neko ima neki savjet bio bi mu zahvalan do neba...

rooby nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-07-2015, 11:26   #2
sirius sem
Veteran

sirius sem's avatar

Registrovan: Nov 2012
Pohvala: 3,246
Pohvaljen: 1,962
Nivo reputacije: 465
sirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputaciju
Uobičajeno Re: Motanje grijaca

Mnogo je to tanak kantal - zato ti je i toliki otpor !
Sledeci put uzmi u milimetrima 0.25 mm ili 0,32 mm - To shto si ti nabavio je 0.15 mm i radilo bi ok kada bi ga poduplo i onda smotao grejac !!
To shto ti ,,vata grebe grlo,, je ili do jacine tecnosti ili do slabog natapanja
Koju jacinu koristish nikotina?
sirius sem nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-07-2015, 11:31   #3
gojkov
Veteran

Registrovan: Dec 2013
Godine: 50
E-cig: nemesisi,subtankmini sa redu.bajka,heron,ruza,kaje
Pohvala: 2,615
Pohvaljen: 805
Nivo reputacije: 170
gojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalu

Jesi li sagoreo kantal,ako jesi ,operi ga dobro pod vrucom vodom,da li si dobro natopio vatu,tecnoscu pre parenja?vata treba da prolazi ni tesko ni lako kroz namotaje.Nesto mi ne stima omaza,suvise je velika sto mi je cudno,to je kantal 0.20mm zar ne?Namotaj tako da ti otpor ide od 1.7-2.1 om
Izgleda da sam pogresio,ako je 0.15mmonda stoji sve sto ti je sirius sem kazao
gojkov nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 17-07-2015, 11:35   #4
rooby
Senior

rooby's avatar

rooby ima čime da se ponosirooby ima čime da se ponosirooby ima čime da se ponosirooby ima čime da se ponosirooby ima čime da se ponosirooby ima čime da se ponosirooby ima čime da se ponosirooby ima čime da se ponosirooby ima čime da se ponosirooby ima čime da se ponosirooby ima čime da se ponosi

Da da, on je 0.20mm. Ostao sam na 5 namotaja, ako smanjim jos otpor ostacu na 2 namotaja Koristim VPG 18mg i bas sam kontao da smanjim kolicinu nikotina. Nisam spaljivao zicu jer nemam onaj torch, jedino da pokusam upaljacem ili da radim dry burn... Ne znam jeli ok tako... Vata ok prolazi, to sam savladao jer sam do sada koristio pre made grijace pa stavljao vatu i dobro je natopljena...

Staro 17-07-2015, 11:42   #5
gojkov
Veteran

gojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalu

Ako ima plinski sporet nista bolje od toga,a moze i upaljacem,dobro uzari ,aonda operi yicu vrucim vodom,mada mi ta omaza nekako ne stima,toliki otpor,oko malog precnika.5 namotaja ne bi trebalo da daje vise od 2.2 oma
Mozes i dry burn ali opet posle kroz jak mlaz vruce vode dobro operi
Staro 17-07-2015, 11:43   #6
sladoledzija
Iskusan član

sladoledzija's avatar

Registrovan: Oct 2014
Pohvala: 26
Pohvaljen: 221
Nivo reputacije: 48
sladoledzija ima čime da se ponosisladoledzija ima čime da se ponosisladoledzija ima čime da se ponosisladoledzija ima čime da se ponosisladoledzija ima čime da se ponosisladoledzija ima čime da se ponosisladoledzija ima čime da se ponosisladoledzija ima čime da se ponosisladoledzija ima čime da se ponosisladoledzija ima čime da se ponosisladoledzija ima čime da se ponosi

u pravu je @gojkov, to je 0.2mm, sasvim dovoljno. namotaj ponovo pet i po krugova oko 1.5mm, sa razmakom - nemoj da pravis microcoil
sladoledzija nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-07-2015, 11:47   #7
rooby
Senior

rooby's avatar

Moracu pokusati ponovo, mada uvijek uzimam u obzir da je unimer kinez pa da ne mjeri dobro... Cekam IStick pa cu da vidim sta on kaze... Moram da nadjem nesto sto mi je 1,5mm promjera. Imam nekih borera sepet ali svi su preveliki.

Staro 17-07-2015, 11:49   #8
gojkov
Veteran

Ako imas subler najbolje osmirglati cackalicu na zeljeni promer,najlakse se radi sa njom
Kod:
https://plus.google.com/u/0/photos/100278602183032163646/albums/6118357830148210705
Zahvalili :
Staro 17-07-2015, 11:52   #9
sirius sem
Veteran

sirius sem's avatar

sirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputaciju

Slobodno ako je 0,20 mm stavi 5/6 namotaja !
To je otpor oko 2 oma i to ti je jaka tecnost za vatu po meni .
Zahvalili :
Staro 17-07-2015, 11:58   #10
rooby
Senior

rooby's avatar

Evo nasao sam malo sarafciger promjera 1,5mm pa cu pokusati sa njim... A sljedeca tura tecnosti ide na manje mg nikotina. Skontao sam i ja da mi je prejako.

Staro 19-07-2015, 09:49   #11
nikouro
Veteran

nikouro's avatar

Registrovan: Mar 2015
Godine: 43
E-cig: iKuun i200+Melo4,Barlog70w+Kayfun v5, iJust2 mini
Pohvala: 480
Pohvaljen: 488
Nivo reputacije: 124
nikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosi

To delimicno zavisi i od arome. Isto koristim 5-6 namotaja, vata, 18mg ali nije isto sa scamelom ili nekom drugom aromom.

direktno javljanje iz spajza

Ω + V + W =

nikouro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-07-2015, 09:59   #12
sirius sem
Veteran

sirius sem's avatar

A unimer mozesh da proverish tako shto spojish pipalice dok je na merenju otpora !!!

Taj rezultat koji si dobio /npr 0.5 / oduzmesh od dobijenog rezultata pri proveri grejacha ,

tako da cesh dobiti tacnu vrednost otpora - a mislim da sam ja to procito bash n forumu!!!

Unimeri i rad sa njima za nashe potrebe
Staro 19-07-2015, 20:32   #13
rooby
Senior

rooby's avatar

Da da, znam za to oduzimanje. Tako i radim. Evo sada sam namotao na 1,5mm izmjerio i daje otprilike 1,4 Ohm. Kinez je unimer pa nikako da se smiri na nekoj vrijednosti ali to je to. Shvatio sam da je greška bila jer sam u principu napravio micro coil. Sada sam razvukao grijač pa je super. Jedino bi valjao malo veći protok zraka ali za to čekam aerotank da mi stigne pa će i to da se riješi...

Zahvalili :
Staro 19-07-2015, 20:56   #14
lover
Senior

lover's avatar

Registrovan: Jun 2014
Pohvala: 113
Pohvaljen: 120
Nivo reputacije: 45
lover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosi

6 navoja na 1.8mm šrafciger koji je promera taman da ulazi u žlebove od fibera daje 2.1/2.2 Oma.
Skini ovaj programčić
Kod:
https://drive.google.com/file/d/0BxGcL1JOoEcyb2JRUGNKUFZpSDg/edit
sa njime vidiš koji je otpor/v/w/A pri različitim parametrima.

One Man Clan. Common sense.
lover nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-07-2015, 16:14   #15
nikouro
Veteran

nikouro's avatar

Registrovan: Mar 2015
Godine: 43
E-cig: iKuun i200+Melo4,Barlog70w+Kayfun v5, iJust2 mini
Pohvala: 480
Pohvaljen: 488
Nivo reputacije: 124
nikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosi

Sad smotao kantal 0.20 na roze igli, 5 krugova, koliko oma ima ne znam ali je razlika prevelika u odnosu na istu zicu motanu na cackalici u 6 kruga.

direktno javljanje iz spajza

Ω + V + W =

nikouro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Korišćenje i održavanje e-cigarete

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 00:42 sati.