Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Korišćenje i održavanje e-cigarete
Zaboravljena šifra? Registracija

Korišćenje i održavanje e-cigarete Punjenje, čišćenje, održavanje ...

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 09-04-2017, 21:23   #1
vukpavlovic74
Senior

vukpavlovic74's avatar

Registrovan: Dec 2016
E-cig: pico, istick, ubertoot, avocado, kf-ovi, tfv4, sky
Pohvala: 145
Pohvaljen: 182
Nivo reputacije: 46
vukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosi
Uobičajeno Wick-ovanje Ubertoot uta 2

Mislim da će ovo bi zanimljivo isključivo vlasnicima uber-a. Elem, da li koristite onaj deo u kućištu gde ima jedan veliki žl j eb ili onaj deo gde imaju dva mala žlj eba, postavljena jedan iznad drugog? Ako koristite ova dva manja žlj eba, da li delite fitilj i postavljate svaku polovinu fitilja u po jedan žlj eb ili provučete ceo fitilj prvo kroz donji pa onda kroz gornji žlj eb? Ako neko ima još neki način wick-ovanja, bilo bi lepo da podeli sa nama...Da li je neko imao situaciju, da mu aty curi i da je promenio način wick-ovanja i da je curenje prestalo? Ja koristim 50/50 tečnost tako da mi je najbolji ovaj način kad se ceo fitilj provuče kroz donji pa kroz gornji žl***. Kakva su vaša iskustva? Takodje iskustva kod punjenja tanka su veoma dobro došla...
vukpavlovic74 je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 09-04-2017, 21:29   #2
pupufna
Senior

pupufna's avatar

Registrovan: Nov 2014
Pohvala: 918
Pohvaljen: 412
Nivo reputacije: 88
pupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: Wick-ovanje Ubertoot uta 2

http://www.e-cigserbia.com/showpost....2&postcount=80

Ovako sam ja postavljao dok je bila na probi, bez problema i jako lepo radi...
imas celu temu o uti

Vazno da se mi druzimo
pupufna nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 09-04-2017, 22:28   #3
gogic.bozidar
Iskusan član

gogic.bozidar's avatar

Registrovan: Jun 2014
Godine: 41
Pohvala: 525
Pohvaljen: 233
Nivo reputacije: 48
gogic.bozidar ima čime da se ponosigogic.bozidar ima čime da se ponosigogic.bozidar ima čime da se ponosigogic.bozidar ima čime da se ponosigogic.bozidar ima čime da se ponosigogic.bozidar ima čime da se ponosigogic.bozidar ima čime da se ponosigogic.bozidar ima čime da se ponosigogic.bozidar ima čime da se ponosigogic.bozidar ima čime da se ponosigogic.bozidar ima čime da se ponosi

ja je postavljam kao Bet u ovoj recenziji.
Nemam problema sa curenjem, mora malo da se na vatu stegne prsten za kontrolu dotoka tečnosti i nema nikakvih problema.
http://www.e-cigserbia.com/showthread.php?t=14273
gogic.bozidar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 10-04-2017, 00:10   #4
vukpavlovic74
Senior

vukpavlovic74's avatar

vukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosi

To što Bet pokazuje u svojoj recenziji je jedan od dva standardna načina...čini mi se da je kod tog načina neizbežno da tečnost kroz gornji prorez bezpotrebno ulazi u kućište (jer tako ne ide na grejač) i ja sumnjam da je taj način wickovanja odgovoran za pojačanu kondenzaciju. Po meni bi bilo idealno da taj gornji prorez i ne postoji tj da se nekako zapuši. Ako neko ima ideju kako to uraditi mislim da bi to sprečilo i curenje i kondenzaciju. Ja trenutno nemam ideju ali razmišljam...
Staro 10-04-2017, 00:44   #5
Betrayer
Video recenzent

Betrayer's avatar

Registrovan: Aug 2012
Godine: 30
Pohvala: 134
Pohvaljen: 6,469
Nivo reputacije: 871
Betrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od vukpavlovic74 Vidi poruku
čini mi se da je kod tog načina neizbežno da tečnost kroz gornji prorez bezpotrebno ulazi u kućište (jer tako ne ide na grejač)
Loše ti se čini.
Sa vate ne može da ode u "kucište" jer je nemoguće fizički da tečnost "poskoči" sa vate i iscuri/kapne/upadne na deck. Ali je zato fizički moguće da se sliva dole i obezbedi dodatno natapanje donjeg dela vate koji ide kroz grejač, a to ništa ne škodi.

https://www.youtube.com/user/edoqrca
Betrayer nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 10-04-2017, 01:10   #6
vukpavlovic74
Senior

vukpavlovic74's avatar

Ok, hvala na ispravci ali ta vata ipak vuče neku tečnost koja po meni nije neophodna i možda utiče na kondenzaciju. Ja bih ipak više voleo da blokiram gornji prolaz i da smanjim dotok tečnosti. I dalje mi se čini da bi bilo idealno da se vata provuče samo kroz donji prorez i tu secne. Ako neko ima ideju kako zatvoriti gornji prolaz, neka kaže, daću mu pola kraljevstva

---------- Post dodan 10-04-2017 u 02:16 ----------

Ideja o zatvaranju rupe za vazduh na decku, pin-om grejača za PT2 zvuči odlično. Bilo bi sjajno kad bi nam kolega drako rekao kako je to prošlo...
Staro 13-04-2017, 08:31   #7
vukpavlovic74
Senior

vukpavlovic74's avatar

A sad za mene lično najbitnije pitanje...u ovom tekstu se pominje da je ubertoot predvidjen tako da može da se koristi silica wick (ovo piše u prvom poglavlju teksta-"Ubertoot" u drugom pasusu)..."It was designed to be compatible with cotton, silica or rayon wicks"...

Kod:
https://www.planetofthevapes.co.uk/reviews/rba/dw1986_ubertoot-uta2.html
Nemam nikakvu ideju kako wickovati ubertoot silica wickom tj ecowool-om a to mi je omiljeni materijal. Ako neko ima ideju kako to učiniti, bio bih mu veoma zahvalan.
Staro 28-04-2017, 07:45   #8
vukpavlovic74
Senior

vukpavlovic74's avatar

Ovo je moj omiljeni setup, nešto najbolje što sam izvukao od atija.
Napravi se paralelni grejač, SS 316 L žica 0.32 mm, 5-6 namotaja, oko 2.5 mm, ispadne negde oko 0.7 oma. Vata se provuče prvo kroz donji pa kroz gornji usek. Parim na 17.5-2OW. Najbolji MTL ikad!
Ako sam raspoložen za kraća brza povlačenja, 7-8 namotaja, 25W. Takodje fenomenalno.
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Korišćenje i održavanje e-cigarete

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 23:11 sati.