Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Korišćenje i održavanje e-cigarete
Zaboravljena šifra? Registracija

Korišćenje i održavanje e-cigarete Punjenje, čišćenje, održavanje ...

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 11-12-2011, 15:39   #1
Shaka Zuluf
Ego-T Master

Shaka Zuluf's avatar

Registrovan: Sep 2011
Pohvala: 1,223
Pohvaljen: 2,119
Nivo reputacije: 0
Shaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputaciju
Uobičajeno Čišćenje i podešavanje eGo-T atomizera by Shaka Zuluf

Ovim postupkom se održava eGo-T atomizer, tako što se iz njega uklone sve nečistoće i ostaci korišćenja. Postupak je isti za obične i LR atije, tipa A ili tipa B.
Preporučujem da se ovo radi svakih 10 dana, ja sam redovnom primenom ovog postupka postigao da i uz baš veliku upotrebu moja 3 atija rade kao novi, već 4. mesec.

Dakle, prvo pažljivo pogledati ovaj video:

a onda raditi redom po uputstvu (tamnom bojom su delovi kojih u klipu nema ili nisu dovoljno istaknuti):

### Potreban alat ###

Ništa od ovog alata nije ekskluzivno, dakle: sve što može da Vam zameni nešto od ovoga sa slike, slobodno upotrebite!
Treba vam:
1. Šrafciger
2. Pinceta(po mogućstvu sa ravnim krajem)
3. Upaljač
4. Nešto tanko za guranje fibera (ni slučajno igla!)
5. Nešto za vraćanje igle atija na kraju (telo metalne hemijske ili šrafcigera sa promenjivim glavama)

Ja koristim ovo što je na slici, jer sam to prvo našao i radi posao.

1. Izvaditi iglu iz tela atomizera. Ja nemam makaze kao te sa klipa, pa sam je vadio tako što malo veći šrafciger(ravan, ne krstasti) gurnem izmedju tela atija i igle, pa cimnem ka sredini. Znači, pored ovoga:

gurnuti šrafciger (tu gde je na slici prst), i cimnuti ka sredini. Na vrhu atija (tamo gde se stavlja tank) pridržavati telo šrafcigera da se ne nasloni na ati prilikom ovog cimanja, jer će iskriviti onaj gornji krug.
Ume da bude malo teško prvi put kada se skida, posle je mnogo lakše. To u praksi izgleda ovako:

2. Izvaditi fitilj iz igle. Na snimku je fitilj ostao zalepljen za grejač, jer je zapekao. Da se to ne bi desilo, pre čišćenja aktivirati ati 2-3 puta po par sekundi. Onda će, kada se izvadi čelična igla, fitilj i dalje biti u njoj.
Fitilj se uvek vadi i vraća guranjem, nikako vučenjem. Dakle, gurnuti ga nečim odozgo da ispadne.

VAŽNA NAPOMENA: ako je fitilj sa mnogo više nagorelih ostataka na sebi i krutih vlakana, ostaviti ga u mešavini tople vode i alkohola(votke, limunske kiseline...) barem 24h pre nego što se nastavi sa daljim koracima za čišćenje!
Shaka Zuluf nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-12-2011, 15:40   #2
Shaka Zuluf
Ego-T Master

Shaka Zuluf's avatar

Shaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputaciju
Uobičajeno Re: Čišćenje i podešavanje eGo-T atomizera by Shaka Zuluf

3. Proprati ati uvlačenjem tople vode iz čaše, kao na klipu. Pri uvlačenju vode ceo konektor(strana koja se šarafi na bateriju) treba da bude u vodi. Na konektoru postoje 2 rupice za vazduh: jedna vidljiva, koja kada se zašarafi "gleda" ka bateriji, i jedna skrivena koja se nalazi pored ove prve, sa bočne strane konektora (ispod navoja). Pošto je ta skrivena, bočna rupica odgovorna za strujanje vazduha kada je atomizer postavljen na bateriju, treba atomizer potopiti dovoljno duboko da voda prođe i kroz ovu rupicu i očisti eventualno zapušenje.

Potom produvati sa obe strane pa dobro obrisati unutrašnjost i konektor atija.
Voda treba da bude topla (ne vrela), da bi se istovremeno oprali ostaci e-tečnosti iz atija i pročistio vazdušni kanal od konektora do grejača.

4. Staviti ati na bateriju, i raditi "dry burn" - zagrevanje do usijanja. Stisnuti prekidač na 2-3 sekunde, pustiti pa duvati 2-3 sekunde da se ohladi. Tako raditi dok se grejač celom dužinom ne usija.

Ukoliko je grejač bio mnogo zaprljan, ponoviti još jednom korake 3. i 4. da bi se sprečio zagoreli ukus na početku korišćenja očišćenog atomizera.

Ni slučajno ne pokušavati čačkalicom ili nekim drugim čvrstim alatom da uklonite nagorele ostatke sa grejača!
Šanse da ih zaista ukonite su minimalne, a izgledi da ćete prekinuti grejač su veoma veliki!
Staro 11-12-2011, 15:42   #3
Shaka Zuluf
Ego-T Master

Shaka Zuluf's avatar

Uobičajeno

5. Fitilj vrlo pažljivo oprati pod mlakom vodom, pa prosušiti papirnom maramicom.

Ako je mnogo nagoreo, tj ima mnogo crnog taloga na njemu: uhvatiti kraj gde je metalna mrežica u pincetu, a pocrneli deo fibera spaliti upaljačem. Taj fiber podnosi visoke temperature, dakle - ne može da izgori, to crno što se nalazi na njemu su ostaci sagorele tečnosti. Fiber će se na kratko užariti, i posle toga biti skoro beo. Paziti samo da se pincetom metalna mrežica ne stisne prejako, ako se sabije u problemu smo ;D

Po završetku ovog koraka, fitilj bi trebao da izgleda ovako:

Uporedite izgled fitilja sa slikom iz koraka 2, pre nego što smo krenuli sa čišćenjem. Nije uvek moguće postići da fitilj bude kao nov, tj. skroz beo i neoštećenih vlakana, ali će biti drastično bolji nego što je bio na početku!

6. Guranjem vratiti fitilj u čeličnu iglu. Podesiti tako da vrh čelične mrežice dođe do početka gornjeg otvora na igli. U praksi to bude ovako: kada se odozdo ugura cela čelična mrežica u iglu, gurne se još možda milimetar i to je to.

Ja više volim da se merim prema kraju fitilja: kada postavite fitilj u iglu, fiber treba da viri kao na slici:

Potom 1 kap e-tečnosti kanuti na fiber, i malo ga raštrkati.

7. Vratiti iglu u atomizer. Preporučljivo je to izvesti kao što je na videu, a čitao sam da se može i uz pomoć praznog tanka na koji se namesti igla sa postavljenim fitiljem i gurne u ati. Čuće se kada kvrcne, znači da je legao kako treba.
Ono što je vrlo bitno: zbog pravilnog strujanja vazduha igla treba da legne na grejač pod "normalnim uglom", odnosno - ako je iz tvoje perspektive grejač npr vodoravno onda ona dva proreza sa strane kod čelične igle treba da budu uspravno, tj grejač treba da ide "ispod" nožica igle!

I to bi bilo to. Na kraju postupka, atomizer sa početka radi treba da radi barem ovako:

Nema razloga za strah, možda ovako napisano i deluje malo komplikovano ali treba samo probati, stvari su prilično očigledne i brzo se uvežbaju. Ovaj postupak traje najviše 10 min, a posle njega dobijete gotovo nov atomizer.

Ovaj postupak se u svom skraćenom obliku može koristiti i za rešavanje nekih drugih problema sa atomizerom. Na primer:
- Ako ati curi ili se teško vuče (ne daje dovoljno pare), znači da je fitilj loše postavljen. Onda se samo skine igla, pomeri fitilj na gore ili vrati na dole i problem je rešen.
- Isto tako, ponekad se kod potpuno novih atomizera događa da "ne vuku", odnosno kao da se napravio vakuum - ne možete da povučete dim. Stavite atomizer na bateriju, aktivirate je ali ne možete da povučete, nema protoka vazduha. Atomizer skinete sa baterije i probate istu stvar: vazduh struji nesmetano. To je znak da je ona bočna rupica, spomenuta u koraku 3 postupka, zapušena. Možete probati da je otpušite tako što ćete od tanke žice napraviti slovo L, pa pronaći rupicu i gurnuti žicu u nju. Ako ne uspete ili se problem tako nije rešio, uradite samo korake 1, 2 i 3 iz gornjeg postupka ali bez aktiviranja baterije pre skidanja igle. Potom vratite iglu na način opisan u koraku 7.
Staro 11-12-2011, 16:07   #4
Shaka Zuluf
Ego-T Master

Shaka Zuluf's avatar

Mala napomena:
Ovaj princip čišćenja je moguće primeniti na sve atije sa fiberom, odnosno svuda gde se tečnost na grejač dovodi putem neke vrste fitilja.

Ovako napisano uputstvo je do detalja ispravno za Joyetech eGo-T atomizere.
Za sve slične varijante atija(eGo-T kopije, Bud, itd...) obratite pažnju na razlike u konstrukciji, pa se prilikom čišćenja vodite logikom pre nego bukvalnom primenom ovoga što ovde piše.

Najčešći i najveći problem je fitilj. Kod originala se vremenom fitilj "potroši", a kod imitacija i kopija je fiber u startu lošiji/tanji i najčešće nema traku od mrežice koja ga drži. Mrežica osim funkcije držanja vlakana čvrsto na okupu, nema drugu funkciju.
Možete improvizovati rasturanjem nekog starog neispravnog atomizera, u njemu ćete naći dosta mrežice koja je doduše malo deblja od ove na fabričkom fitilju, ali može da posluži.
Ako ne umete ili vam se naprosto ne mili da se igrate sa mrežicom, možete probati postupak sa klipa ispod(pogledati deo od 2:30). Tako dobijate funkcionalan fitilj koji ipak nije trajan: za svako čišćenje atija morate praviti novi:
Staro 16-02-2012, 00:10   #5
svetabond007
Senior

svetabond007's avatar

Registrovan: Jan 2012
Pohvala: 413
Pohvaljen: 258
Nivo reputacije: 89
svetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosi

Po ovim detaljno opisanim shakinim postupcima uspeo sam da sredim "prestige tank atomizer" ali uz veliku pomoc Tabya mucilo me je vadjenje igle ali uspeo sam i to specijalno stanjenim spic klestima e sad imao sam srecu sa fitiljem koji je ostao u igli a paljenje sam izvrsio brenerom ali veoma brzo da se igla nebi deformisala,fitilj je nastavio da gori i dobio belu boju!!!

Престиж про Престиж танк Елеганс про
"В2 Мод","Твист","еГо-Т/Ц","Стардуст 2.0","ДЦТ","И свашта нешто у канти за смеће"
svetabond007 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 16-02-2012, 00:13   #6
Shaka Zuluf
Ego-T Master

Shaka Zuluf's avatar

Pa fitilj i treba da ostane u igli, onda ga gurneš da ispadne. Bolje je paliti upaljačem nego brenerom - brener daje višu temperaturu plamena.

Bitno je da si provalio sistem, posle je lako
Staro 16-02-2012, 00:30   #7
tabby
Prijatelj foruma

Pohvala: 1,296
Pohvaljen: 2,357
Nivo reputacije: 447
tabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputaciju

@svetabond007 prvi put uradis kako treba i svaki naredni je laksi

Doduse i ja sam koristio neko vreme ego-t,ali fitilj nisam uspevao da namestim kako treba ni uz pomoc trikova,od prilike 2x dnevno sam ga otvarao i stelovao,dal sam jako vukao il su moji modeli bili suplji negde to mi ni dan danas nije jasno,znam da me samo jednom sluzio 5 dana bez rasklapanja i to je bilo to,ali evo lik koji koristi polovan sto sam mu prodao,a ja ga koristio kaze da nema problema,ciscenje jednom u 10 dana i radi ko sat,bas mi drago zbog njega
tabby nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-02-2012, 00:37   #8
qutlacha
Senior

qutlacha's avatar

Registrovan: Nov 2011
Pohvala: 78
Pohvaljen: 247
Nivo reputacije: 72
qutlacha ima čime da se ponosiqutlacha ima čime da se ponosiqutlacha ima čime da se ponosiqutlacha ima čime da se ponosiqutlacha ima čime da se ponosiqutlacha ima čime da se ponosiqutlacha ima čime da se ponosiqutlacha ima čime da se ponosiqutlacha ima čime da se ponosiqutlacha ima čime da se ponosiqutlacha ima čime da se ponosi

Ni ja nikada nisam imao problema sa čišćenjem/nameštanjem fitilja,
Ali kada "pržim" fitilje, to radim sa brener-upaljačem.
Probao sam u početku sa običnim upaljačem, ali su mi uglavnom posle "prženja" fitilji bili
još prljaviji, pa sam onda uzeo upaljač-brener i stvarno, za čas pobele

“Never take life seriously. Nobody gets out alive anyways.”

qutlacha nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-02-2012, 00:55   #9
svetabond007
Senior

svetabond007's avatar

svetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosi

Da Shaka slazem se ali ja sam sve upaljace pobacao od kako parim,ostao mi je samo ZIPO ali iz njega sam izvadio fitilj i hteo da koristim kao fiber "NISLUCAJNO ISAMARACU TE REKAO MI JE TABY NETRPI VELIKU TEMPERATURU" i stvarno uzmem brener i probam "FITILJ OD ZIPA POCEO JE DA SE TOPI"

"В2 Мод","Твист","еГо-Т/Ц","Стардуст 2.0","ДЦТ","И свашта нешто у канти за смеће"
Staro 16-02-2012, 01:04   #10
tabby
Prijatelj foruma

Pohvala: 1,296
Pohvaljen: 2,357
Nivo reputacije: 447
tabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od svetabond007 Vidi poruku
NISLUCAJNO ISAMARACU TE REKAO MI JE TABY NETRPI VELIKU TEMPERATURU

Sad ja ispadoh neki nasilan tip
tabby nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 16-02-2012, 01:09   #11
svetabond007
Senior

svetabond007's avatar

Nego slucajno sam primetio da sam postao AKTIVAN CLAN mozemo svi prisutni na pice he he tako se to radi bravo za admina

Staro 16-02-2012, 01:15   #12
vesa0108
Prijatelj foruma

vesa0108's avatar

Registrovan: Oct 2011
Godine: 40
Pohvala: 2,443
Pohvaljen: 2,540
Nivo reputacije: 543
vesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od qutlacha Vidi poruku
Ni ja nikada nisam imao problema sa čišćenjem/nameštanjem fitilja,
Ali kada "pržim" fitilje, to radim sa brener-upaljačem.
Probao sam u početku sa običnim upaljačem, ali su mi uglavnom posle "prženja" fitilji bili
još prljaviji, pa sam onda uzeo upaljač-brener i stvarno, za čas pobele
Brener je prava stvar,i ja upaljač brenerom isto tako spaljujem fitilj,može i običnim upaljačem ali treba više vremena,brenerom se tu uradi za par sekundi
Fotografija0015.jpg

Love me or hate me I don't care
vesa0108 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 09-08-2012, 21:09   #13
Lignjica
Aktivan član

Lignjica's avatar

Registrovan: Aug 2012
Pohvala: 16
Pohvaljen: 1
Nivo reputacije: 21
Lignjica je na dobrom putu

Uh,proucavam ja sve ovo,smotana sam za ovakve stvari,pojma nemam kako cu ovo izvesti kada dodje vrijeme.
Lignjica nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 09-08-2012, 21:28   #14
AtilaHan
Veteran

AtilaHan's avatar

Registrovan: Mar 2012
Pohvala: 525
Pohvaljen: 651
Nivo reputacije: 178
AtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvalu

Lakše je nego što izgleda...

AtilaHan nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 10-08-2012, 00:35   #15
karlo
Senior

karlo's avatar

Registrovan: Feb 2012
Godine: 31
Pohvala: 216
Pohvaljen: 255
Nivo reputacije: 65
karlo ima čime da se ponosikarlo ima čime da se ponosikarlo ima čime da se ponosikarlo ima čime da se ponosikarlo ima čime da se ponosikarlo ima čime da se ponosikarlo ima čime da se ponosikarlo ima čime da se ponosikarlo ima čime da se ponosikarlo ima čime da se ponosikarlo ima čime da se ponosi

ma cim uspijes prvi puta, svaki sljedeći put ce biti sve lakse

fitilj radije palim na plamenik od stednjaka, brzi je od upaljaca, a bezbolniji od brenera, 2x sam skoro unistio fitilj paleci brenerom, mora da sam pretjerao heh
karlo nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Korišćenje i održavanje e-cigarete

Pošalji link

Tagovi
Čišćenje, ego-t, podešavanje

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 00:44 sati.