Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja
Zaboravljena šifra? Registracija

Iskustva, saveti i pitanja Teme u kojima mozete pisati o svojim iskustvima, kao i dati ili pitati za savet.

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 03-08-2017, 11:03   #1
ReD_Fox
Aktivan član

Registrovan: Jul 2017
Pohvala: 14
Pohvaljen: 7
Nivo reputacije: 3
ReD_Fox je na dobrom putu
Uobičajeno razlike između Mouth, Mouth to Lungs and Direct Lung Hits

Pozdrav svima,

pre manje od nekoliko dana sam naucio da koristim svoje malo cudoviste ( tfv baby beast ), zamenio sam coil sa 0,4 OHMS na 0,15 OHMS...

sta Vi vise volite ( direktno u pluca ili neku kombinaciju )
i naravno, koji otpor koristite prilikom parenja...

Na kraju, bilo bi lepo da stavite sugestiju za zamenu tfv baby beast-a, ukoliko postoji neki bolji po Vašem mišljenju...

Happy
ReD_Fox nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 03-08-2017, 13:27   #2
PøisøN
Veteran

PøisøN's avatar

Registrovan: Jul 2012
Godine: 43
Pohvala: 1,425
Pohvaljen: 752
Nivo reputacije: 144
PøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: razlike između Mouth, Mouth to Lungs and Direct Lung Hits

Dobar si - naslov ne oslikava temu tvog posta.
Ali, sviđa mi se ton euforije u tvom pisanju/doživljaju

Ostalo.. ne koristim sub-ohm clearomizers. Ne koristim više ni RTA (ja sam dugo bio korisnik RDA, probao bezuspešno RTA (bio je restricted DL).. i sada ponovo na RDA).. tako da sam ja DL-boy
MTL više ne zadovoljava moje parenje.
A ako i ti sebe tu pronalaziš - pa vidi kako će ti se otvorena tema razvijati (odgovore, podloge, sugestije).. pa kasnije kada se malo uhodaš, drugo probaš (mada.. da ne ispadne sve to isto, tj. slično sa onim što već imaš) i eventualno naučiš da praviš grejače - znaj da je za DL, dripper (RDA) verovatno najzgodniji sistem koji pruža najviše.
Barem je tako bilo u mom iskustvu..

Happy

---------- Post dodan 03-08-2017 u 14:43 ----------

E, da - (trenutno) koristim jednostavan kanthal macro dual coil na 0.4 Ohm.
Zbog ničeg drugog sem što je moj dripper mali flavor chaser (ø19 mm), pa ne idu ni veliki grejači, ni velika snaga.
Tako da taj deo tvog pitanja je pomalo.. nezgodan.. jer vidim da se grejač pravi praktično prema atomizeru. Tako da ti ta informacija koliki otpor ko koristi pomalo individualna.
Plus otpor tek igra manju ulogu ako se koristi u TC mode.
Itd. Itd.

Vapor running through my veins
PøisøN nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 03-08-2017, 14:38   #3
Gajche
Aktivan član

Gajche's avatar

Registrovan: Feb 2017
Pohvala: 315
Pohvaljen: 321
Nivo reputacije: 39
Gajche ima čime da se ponosiGajche ima čime da se ponosiGajche ima čime da se ponosiGajche ima čime da se ponosiGajche ima čime da se ponosiGajche ima čime da se ponosiGajche ima čime da se ponosiGajche ima čime da se ponosiGajche ima čime da se ponosiGajche ima čime da se ponosiGajche ima čime da se ponosi

Parim m2l.
Ne vidim potrebu da moja e-cigareta producira vise "pare" nego sto je producirala analogna cigareta dim kad sam pljugao

Salu na stranu, sve ovo m2l i d2l je induvidualna stvar,
kome kako pashe,
najbitnije po meni je da se ne vracamo nikad na analog.

(restricted d2l i d2l parim samo kad testiram liquid)

Otpor od 0.8.ohm do 1.7.ohm

Zamena za Baby Beast i dali postoji bolji?
isto individualno.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
Gajche nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 03-08-2017, 15:37   #4
dragon
Senior

Registrovan: Jan 2016
Pohvala: 771
Pohvaljen: 913
Nivo reputacije: 132
dragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvalu

@ReD_Fox razlika je ogromna, m2l je jedna stvar d2l je druga stvar, to nemoze da se uporedi
ista je stvar sto se tice zana
znaci probas sve i vidis sta ti vise odgovara
dragon nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 03-08-2017, 15:55   #5
BoT_SD
Senior

Registrovan: Dec 2013
Pohvala: 167
Pohvaljen: 588
Nivo reputacije: 114
BoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvalu

Lako ubodeš jedan atomizer koji ti odgovara, drugi malo teže, tražiš stalno u njemu onaj prvi... Onda shvatiš da je to nemoguća misija i da svaki ima neke svoje mane i draži.
BoT_SD nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 04-08-2017, 10:29   #6
ReD_Fox
Aktivan član

Registrovan: Jul 2017
Pohvala: 14
Pohvaljen: 7
Nivo reputacije: 3
ReD_Fox je na dobrom putu

@PøisøN, hvala, ma ja sam malo radoznao i voleo bih ovom temom da pomognem i sebi, kao i drugima u vezi nacina kako napraviti setup za atomizer ( otpor i protok vazduha ) za određene načina vaping-a.
Primetio sam u drugim temama da se ljudi zale na razne stvari prilikom udisanja pare, recimo ocekuju veliku paru sa velikim otporom i nekim liquidom sa velikim pg-om... a pored toga udisu vazduh samo u usta i na kraju se razocaraju.

Pre neki dan sam stavio veoma jak mentol liquid ( sa 0,3 nikotina ) i naravno grlo, pluca i mozak mi se zaledio... tako da ovaj liquid nije za direktno udisanje u pluca zbog toga, tako da neka kombinacija mouth to lungs je daleko bolja.

Nacin na koji sam poboljsao sebi celokupan uzitak je sledeci:

Smanjio otpor, zatvorio protok vazduha na pola ( znaci nisu otvorene obe rupe vec samo jedna ) na bocici ne pise koliko pg/vg ima, ali izgleda da ima vise pg u odnosu na vg. - snaga 32 - 45 pronasao sam neki soft spot i to je to.
Na ovaj nacin se pojacava ukus liquida...

Jedan smesan detalj pre neki dan, sedim ja sam kolegom u kancelariji i gleda on mene kako ja parim i parim dok on koristi prave cigare... ( tecnost sa dominantnim VG-om i dodatim gore navedenim mentolom ) spustio ja mod na sto, posto je video da ja uvlacim duboko u pluca pokusa i on da to izvede, uvukao je svom snagom, ( 3,5 sec puff ) i poceo je da place, para mu je izlazila kroz nos, usta, usi....
po njegovim recima, nos grlo pluca i prsti na rukama su mu se zaledili od ukusa...

Ali na kraju je ipak odlucio da pokusa sa ecig, tako da eto... radoznalost se ipak isplati..
Tako da, jos jedan manje na listi pusaca...
ReD_Fox nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 04-08-2017, 10:54   #7
Gajche
Aktivan član

Gajche's avatar

Registrovan: Feb 2017
Pohvala: 315
Pohvaljen: 321
Nivo reputacije: 39
Gajche ima čime da se ponosiGajche ima čime da se ponosiGajche ima čime da se ponosiGajche ima čime da se ponosiGajche ima čime da se ponosiGajche ima čime da se ponosiGajche ima čime da se ponosiGajche ima čime da se ponosiGajche ima čime da se ponosiGajche ima čime da se ponosiGajche ima čime da se ponosi

@ReD_Fox

Po meni, mozes i sa visokim otporom od recimo 2.0.ohms sa tanjom zicom 28-29-30 ili 32AWG,
i tecnost sa 50% VG
da dobijes relativno big-"cloudZ", trebace ti tank ili driper koji ima malo veci protok vazduha kako bi postigao bas pravi d2l a ne restricted.

Normalno para ce biti relativno hladnija,
a isto i lifetime grejaca bi bio kraci od recimo sub-ohm 26 ili 24.awg grejaca ili od clapton/alien grejaca.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
Gajche nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 04-08-2017, 11:14   #8
PøisøN
Veteran

PøisøN's avatar

Registrovan: Jul 2012
Godine: 43
Pohvala: 1,425
Pohvaljen: 752
Nivo reputacije: 144
PøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvalu

@ReD_Fox .. pa da. Sve je to "fizika" (ne znam da li je to stvarno fizika.. ali neka nauka jeste) - da napraviš ili napravljeno podesiš da određena tečnost ispari izdašno za određeno vreme, kombinacijom grejača (njegovih karakteristika) i količine vazduha u određenoj komori.. a pogonjeno određenim naponom, tj. količinom toplote kao finalni faktor.
Sve su to promenljive i njihove varijacije daju različite rezultate - više ili manje pare, ukusa i TH.
Naše je da vidimo šta želimo i to uradimo kombinovanjem tih činilaca.
Polako. Jedno po jedno, pa ćeš videti šta od toga utiče na šta.
Eto - video si da manje vazduha daje topliju i ukusom bogatiju paru, ali je količina manja.
Obrnuto je obrnuto, ali se ne može ići u nedogled. Sve van sweet spot je, pa - izvan toga.
Itd. Itd. Itd.
Sve u svemu - sve utiče na nešto i čitanjem i praktikovanjem se to brzo provali. A posle ostaje samo korišćenje, tj. uživanje u postignutim željenim rezultatima..

Nema na čemu..
Keep calm and vape on

Vapor running through my veins
PøisøN nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 22:32 sati.