Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > e-cigSerbia caffe > Opuštanje > U slobodno vreme
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 03-04-2016, 15:00   #121
dandellion
Iskusan član

dandellion's avatar

Registrovan: Mar 2014
Pohvala: 124
Pohvaljen: 99
Nivo reputacije: 31
dandellion ima čime da se ponosidandellion ima čime da se ponosidandellion ima čime da se ponosidandellion ima čime da se ponosidandellion ima čime da se ponosidandellion ima čime da se ponosidandellion ima čime da se ponosidandellion ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: Kratak podsetnik na pravopis

Citat:
Originalna poruka od milevarvarinac Vidi poruku
Ali mislim da je malo preterano,ko je zeleo da nauci
Naucio je do sada
Nije, nije... škola je retko koga naučila pravopisu. Nije srpski jezik koji se uči u školi. To mogu ovi laki, engleski, španski, francuski... kod nas je to druga priča.
dandellion nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 03-04-2016, 15:29   #122
Pukan
Veteran

Pukan's avatar

Registrovan: Oct 2013
Godine: 40
Pohvala: 4,436
Pohvaljen: 2,785
Nivo reputacije: 355
Pukan ima reputacijuPukan ima reputacijuPukan ima reputacijuPukan ima reputacijuPukan ima reputacijuPukan ima reputacijuPukan ima reputacijuPukan ima reputacijuPukan ima reputacijuPukan ima reputacijuPukan ima reputaciju

Mile, nažalost si u pravu za gro ljudi, al nije tačno dal' su učili ili nisu i gotovo. Bitno je truditi se konstantno, normalno je pogrešiti, al bitno i uvideti grešku i ispraviti se. Da si se ugledao na gro ljudi, verovatno bi sada bio na duvanu, zar ne?
Pukan nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 03-04-2016, 16:50   #123
PřisřN
Veteran

PřisřN's avatar

Registrovan: Jul 2012
Godine: 43
Pohvala: 1,425
Pohvaljen: 752
Nivo reputacije: 144
PřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvalu

Ja se i ne sećam kako je u školi bilo, ali jeste verovatno bilo ok, jer sam izašao prilično pismen. (valjda, haha)
A zaista me mrzi da ponovo učim i proveravam. Ali koristim jedan, možemo nazvati, trik - pišem kako govorim.
Npr. nikada ne kažem "neznam", već "ne znam" - oseća se taj razmak u izgovoru. "Potpisujem", jer ako kažem "podpisujem", zapne mi jezik kod "d". Itd.
Nastavak je da ako i dalje nisam siguran, napišem obe reči i vidim koja mi je logičnija.. kao npr. kako bi izgledalo u knjizi da je napisano.
Dodaju se tome znakovi interpunkcije, čije značenje i korišćenje treba naučiti (kroz obrazovanje) i mislim da sam prilično siguran u ono što napišem.

Bonus su današnje tastature sa predictive unosom teksta, pa je cela stvar pojednostavljena
(a i smatram da se uvek treba osloniti na tehnologiju.. iako je obrazovanje neophodno)

Mislim, ja to tako.. kako ja, kada me mrzi da stalno proveravam. Možda posluži nekome..

PS
Dve, umesto tri tačke, su moja izmišljotina,
nisam tako učio u školi

---------- Post dodan 03-04-2016 u 18:20 ----------

A generalno se slažem sa OP.
Nepismenio pisanje meni ostavlja utisak neozbiljne osobe, iako ne mora da znači da je autor neozbiljan.. ali je moj utisak da jeste. (i trudim se da prevaziđem taj utisak)
Druga je stvar ispraviti nekoga ili ne, jer se dosta ljudi tada nađu uvređeni (ili tako nešto).
Mada, i tada bi ta osoba trebala biti zahvalna, ne uvređena. Ali, to je valjda u naravi.. neki mehanizam.. šta znam.
Neprihvatanje greške i sl. je čini mi se čak odličan put ka udaljavanju iz društva. Plus, svako treba (ili bolje rečeno - može) da teži napretku. Znanja nikad dovoljno, nikad previše..

---------- Post dodan 03-04-2016 u 18:21 ----------

* nepismeno .. typo

Vapor running through my veins
PřisřN nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 04-04-2016, 08:16   #124
Estariol
Moderator

Estariol's avatar

Registrovan: Jan 2014
Godine: 40
E-cig: Defender 2/Balrog + Rose v2/Rus 91%/Erlkonigin v2
Pohvala: 3,593
Pohvaljen: 1,274
Nivo reputacije: 285
Estariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputaciju

O tastaturama bolje da ne počinjemo. Mnogi ljudi i dalje ne kapiraju razliku između "moja frizerka odlično SiSa" i "moja frizerka odlično ŠiŠa"...

Vanzemljaci? Ako oćeju da dođeju, neka dođeju, ako nećeju, ne moraju...
Estariol nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-04-2016, 15:54   #125
milevarvarinac
Aktivan član

Registrovan: Mar 2016
E-cig: Mellody box,ctwist,smokm65.ipv2mini.istick 50w
Pohvala: 42
Pohvaljen: 16
Nivo reputacije: 9
milevarvarinac je na dobrom putumilevarvarinac je na dobrom putu

Tacno ,tako,treba dopuniti svoje znanje I konstantno se truditi I uticati na kvalitet zivota,kako svoj tako i zivot ljudi oko sebe.Zacudio bi se sa kakvim kakvim ljudim radim.I u kakvom.okruzenju zivim da jedva cekam da izadjem iz dostave na teren da ih ne bih slusao ali I na terenu me ceka isto.malo.me nervira sto je na forumu sve tako zvanicno o rekao bih po malo ustogljeno.moram ti reci da sam se malo razocarao a taman sam ppomislio da sam naisao na pravu druzinu.I kao sto rekoh moderatoru na forum pristupam samo preko relefona te me izvinite zbog mojih ,gresaka kako jezocko-pravopisnih tako I ppkusajima da se nasalim .

---------- Post dodan 13-04-2016 u 17:00 ----------

Od vaporizera,onih za pusenje marihuane .Vaporizer (vejporajzer)
milevarvarinac nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 09-07-2017, 13:46   #126
Smeagol
Iskusan član

Smeagol's avatar

Registrovan: Jun 2017
E-cig: Ruža@Vanzemaljac
Pohvala: 49
Pohvaljen: 48
Nivo reputacije: 12
Smeagol je na dobrom putuSmeagol je na dobrom putuSmeagol je na dobrom putuSmeagol je na dobrom putuSmeagol je na dobrom putu

Ljudi često pišu aBsorb(p)cija, aBsorbovati, dovoljna je pretraga da potvrdi broj grešaka.

B se: *menja* u P, isped bezvučnog S; jednačenje po zvučnosti.

Kod:
http://kakosepise.com/rec/apsorpcija-ili-absorpcija/
Smeagol nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 06-09-2017, 23:56   #127
goricilo
Senior

goricilo's avatar

Registrovan: Oct 2016
E-cig: Evic vtc mini
Pohvala: 39
Pohvaljen: 61
Nivo reputacije: 25
goricilo je poznat svimagoricilo je poznat svimagoricilo je poznat svimagoricilo je poznat svimagoricilo je poznat svimagoricilo je poznat svima

ma sjajno koliko sam se sad edukovao cestitke tvorcu.
goricilo nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > e-cigSerbia caffe > Opuštanje > U slobodno vreme

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 21:10 sati.