Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Raspršivači > Tank Atomizeri
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 30-06-2017, 02:28   #1
Piki
Senior

Piki's avatar

Registrovan: Jun 2017
Pohvala: 274
Pohvaljen: 333
Nivo reputacije: 56
Piki ima čime da se ponosiPiki ima čime da se ponosiPiki ima čime da se ponosiPiki ima čime da se ponosiPiki ima čime da se ponosiPiki ima čime da se ponosiPiki ima čime da se ponosiPiki ima čime da se ponosiPiki ima čime da se ponosiPiki ima čime da se ponosiPiki ima čime da se ponosi
Thumbs up Joyetech TRON-S/TRON-T

Joyetech TRON atomizer je unapređena verzija ONE MEGA atomizera. Presvučen je bojom sa keramičkim finišom zbog lepšeg izgleda.

Napravljen od Čelika, Kapaciteta Tanka 4ml ovaj atomizer ima dve verzije. Tron-T i Tron-S. Razlika je u tome gde su smešteni prorezi na kućištu od čelika kako bi se proverio nivo tečnosti. Tron-S (Side) poseduje proreze sa strane, dok Tron-T (Top)
poseduje proreze sa gornje strane atomizera.

Ovaj model poseduje ugrađen AirFlowControl ring koji je elegantno sakriven u kućištu pa samim tim i lepše izgleda ceo atomizer. Atomizer je predviđen za režime VW,TC.

Tehnički detalji:
Dimenzije: 22.0mm*56.6mm
Kapacitet: 4.0ml
Boje: Bela/Crna/Zlatna/Siva/Crvena
Dolazi uz tri glave: CL1.0 , CL-Ti 0.4 , CL-Ni 0.2
Usnik: 10.0mm*20.0mm

Slike: (preuzete sa sajta joyetecha)

Punjenje

Da li vam se sviđa ovaj Atomizer? Da li posedujete jedan? Da li se suočavate sa problemima? Pišite

---------- Post dodan 30-06-2017 u 02:59 ----------

Pošto je Tron-S bio moj prvi izbor za Tank Atomizer za moj iStick40W TC mod što je ujedno i moj prvi mod tako sam sklopio svoj prvi komplet za "parenje".

Elem, isčitavao sam forum i nisam naišao na ovu temu, ali sam naišao na probleme poput ovog i nažalost bez odgovora. I to tek nakon kupovine i puštanja u rad.

Naime, na prvi pogled mod izgleda sjajno! Finiš, izgled... Bombona! Ali nakon nepunih 24 sata puštanja u rad nailazim na problem. Pre svega AirFlow Control(u daljem tekstu AFC) pre nego što je atty pušten u rad se malo teže odvijao što je okej. Ali nakon drugog sipanja tečnosti u tank i čišćenja navoja/skidanja glave atomizera počeo je da kliza kao lud. Verovatno je tečnost podmazala malo AFC i sad se lakše okreće. Problem ili ne, i dalje nisam siguran, ali bitno je da AFC radi.

Nakon što je AFC proklizao, drugu stvar koju sam primetio jeste.... AFC Ring je počeo malo da "šeta" za pola milimetra. I nastao je opšti haos. Tečnost po modu, tečnost svuda curi ubi bože. Da skratim malo priču, pošto sam imao vleiki problem sa curenjem i mislio da je AFC i to sam provaljivao kako radi, čitao forume i ostalo... Sumo sumare priče, a svi će kad tad naleteti na ovaj problem ukoliko imaju Tron atomizer.

Pitanje Glasi:

" Dešava mi se često/retko da mi iz AFC-a ili ispod samog atomizera tečnost procuri, Šta da radim? "

Odgovor je jednostavan. Prilikom menjanja tečnosti/glave/čišćenja bilo čega oko samog atomizera. OBAVEZNO skidajte ceo atomizer, čak i bazu samog atomizera. I onda radite ono što ste namerili, ali nikako ne ostavljajte bazu atomizera zašrafljenu.

Zašto se ovo dešava? Dešava se nekada da pozitivni pin na bazi ne legne kako treba i samim tim ne pravi dobar dihtung ispod same glave i potom kreće da curka svuda. I kroz AFC i kroz bazu ispod Atomizera, a verujem da može da napravi neki haos.

Ne znam koliko je ovo "osnovno znanje", ali meni je pošto sam početnik bila baš nerešiva zagonetka.
Toliko od mene, nadam se da će pomoći ostalim korisnicima ovog moda.
Piki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 29-07-2017, 14:16   #2
Piki
Senior

Piki's avatar

Piki ima čime da se ponosiPiki ima čime da se ponosiPiki ima čime da se ponosiPiki ima čime da se ponosiPiki ima čime da se ponosiPiki ima čime da se ponosiPiki ima čime da se ponosiPiki ima čime da se ponosiPiki ima čime da se ponosiPiki ima čime da se ponosiPiki ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: Joyetech TRON-S/TRON-T

Pošto bi forum trebao da služi kao jedna velika ecigpedia (ecig + wikipedia == ecigpedia) hajde da napišem nešto korisno za moj atomizer što će koristiti ljudima.

Evo nakon mesec dana korišćenja neki moji utisci. Probao sam M2L i D2L

(Tron-S koristim na iStick 40W) i pročitajte gore post pre čitanja ovoga.

Da krenemo odozgo na dole kao stepenici.

DripTip

Ja Trona koristim isključivo za M2L i jedna od prvih dodataka koje sam uzeo jeste driptip sa užim prečnikom 4mm. Dimnjak tj izlazna rupa u koju se gura driptip je prečnika 9mm. (nemojte me držati za reč, ostavio sam nonijus/šubler na faksu). Driptip koji se dobija je prečnika 5mm. Najiskrenije vam kažem razlika između tih 4 i 5 je velika. 4mm za M2L idealno neki moj subjektivan osećaj. Ovaj na 5mm koji se dobija je ni tamo ni vamo. Okej Tron ima AFC ugrađen može se podesiti, ali ako hoćete manje prskanja,tečnosti u ustima i lepši užitak 4mm. Za D2L 5mm je okej, ali možda bih ja uzeo nešto širi recimo 6mm ako je moguće naći.

Tank

Spolja - Iskreno dobijate 4 gumice u pakovanju kao za ukras i da atomizer izgleda brže ali po mom mišljenju ničemu ne služe jer se gumice rastegnu vrlo brzo mnogo su elastične nego što bi trebalo tako da što se tiče te prednosti zaboravite. (Mislim da mi je mačak sažvakao jednu jer mi je spala sama)
Kvalitet stakla je okej za sada, nije se izgrebao/pukao. Što se tiče kvaliteta farbe/boje kojom je prekriven atty.... 5/10. Ne nosim trona u džepovima sa ključevima i ostalim ima futrolicu u kojoj stoji sa modom i za sada je sve okej. Ali čini mi se da bi se vrlo lako izgrebala nekim metalnim predmetom.

iznutra - Nisam još uvek testirao da li je 4ml stvarno efektivnih 4ml ali što se mene tiče tank je super. Ne curi nigde gde ne bi trebalo.

OPREZ Prilikom dosipanja tečnosti, razmak između dimnjaka i tanka je malo manja pa se desi vrlo lako ako ste nespretni da curne malo u dimnjak. Savet za kupovinu su bočice sa elegantnim uskim pipkom za dosipanje, ove apotekarske sa močugom od pipka su malo nezgodne pa treba paziti.
Obavezno prilikom dosipanja skidati ceo atomizer pa onda tank, dosuti tečnost obrisati navoje na tenku i onda vratiti tank jer zna nekad ako ne obrišete navoje da izbalavi ko malo dete. Pogotovo ako ga punite do vrha.

Baza Atomizera

Čoveče odakle ovde krenuti. Što se tiče glava... CLR mi definitivno kidaju. Vertikalne CL su skoro pa ne zamenljive jer guraju neku papirnu vatu koja mi je i dalje misterija, ali čim rebuildujem vertikalnu glavu javljam. CLR je prelaka za zamenu. Moj savet uzmite za početak CLR i 0,5 i 1Ohm. 1Ohm ide za M2L, 0,5 za D2L. Razlika je samo u donjem delu glave tj delu koji naleže na pin. Taj plus priključak na 0,5 om CLR glavi ima prorez za vazduh 2,5mm dok 1Om glava ima 2mm i samim tim 1Ohm - M2L a 0,5 Ohm je D2L. AFC zna da zeza i rasklimavi se jer se drži na gumenom prstenu što je malo nekvalitetno, ali znajte da kada zavrnete atty na mod AFC ne bi trebalo da bude odvojen od moda, već direktno naleže. Odvojen u smislu pola mm između AFC-ja i Moda. Jer ako vam se desi da bude odvojen tih pola mm opet zna da procuri i napravi mali haos.

Ako nekome treba pomoć oko premotavanja CLR glave, cimajte u PP ili ovde objasnićemo se.

TC

Tron dolazi u paketu sa Titanijumskom i Ni200 glavom. TC nisam isprobao iz razloga zato što su mi dobri ljudi šapnuli da iStick 40W TC nije baš nešto najbolji za TC. Ali ako ima neko iz Beograda ko bi mi pozajmio mod sa TC režimom da isprobam obe glave odradio bih i to.

Završna reč

Iskreno ovaj atty za početnika koji ne zna šta hoće. D2L ili M2L je odličan. Izgleda lepo, radi lepo, ne curi ako se pravilno postupa sa njim... Totalna preporuka za početak.

ps. Odradio bih video recenziju, ali sad sam u gužvi a i nemam neki pogodan mod za TC. Tako da... Još malčice da saberem utiske i i bacim se u pravljenje.

Nadam se da će ovo nekom koristiti, početnici slobodno šaljite PP pa ću vrlo rado odgovoriti na sva vaša pitanja

Ode sat vremena na pisanje ovoga :'(
Staro 11-09-2017, 21:48   #3
klaudesque
Senior

klaudesque's avatar

Registrovan: Jul 2014
E-cig: CLR @ VTCM/NX75
Pohvala: 330
Pohvaljen: 60
Nivo reputacije: 35
klaudesque je poznat svimaklaudesque je poznat svimaklaudesque je poznat svimaklaudesque je poznat svimaklaudesque je poznat svimaklaudesque je poznat svima

Jesi li još na Tron-u ili ste raskinuli saradnju?

Razmišljam se da uzmem dva-tri Tron-T tanka (zbog dizajna najviše).
Trenutno sam na eGo Mega V1 sa kojima nemam nikakvih problema osim što nekada grejač ume da se odvrne sa gornjim delom tanka pri otvaranju. Mogu da živim sa tim, a CLR glave mi super igraju, pa bih da ostanem u istoj priči.
klaudesque nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-09-2017, 22:04   #4
Piki
Senior

Piki's avatar

Pre svega uzmi Tron-S iskreno mnogo je praktičnije za proveravanje koliko tečnosti ti je ostalo u tanku.

Ako ti se sviđa Mega, onda preporuka za Trončić pošto ono po iskustvima drugih nije ništa drugačiji, skoro pa slične performanse. Iste glave(CLR) iste veličine dimnjaka i tenka, samo je AFC lepše odrađen.

Nikad mi nije procureo osim ako ne zatvoriš skroz AFC i vučeš ko vo onda se stvori kondenz ispod baze što je normalno.

Uzmi pitaj šta god te zanima, tu sam.
Staro 11-09-2017, 22:27   #5
klaudesque
Senior

klaudesque's avatar

klaudesque je poznat svimaklaudesque je poznat svimaklaudesque je poznat svimaklaudesque je poznat svimaklaudesque je poznat svimaklaudesque je poznat svima

Takvo curenje mogu i na Megi da napravim. Super, nema katastrofalnih problema. To sam hteo da čujem. Hvala.

Uzeo bih dva-tri onako, za promenu ponekad samo.
Ovi mi se svidjaju baš zato što nemaju bočne prozore. Mega će mi i dalje biti za svaki dan .
Nisam baš planirao da kupujem još tankova ali 2 USD po komadu...

Kod:
https://www.heavengifts.com/product/Joyetech-TRON-S-Atomizer-kit-4ml.html
Kod:
https://www.heavengifts.com/product/Joyetech-TRON-T-Atomizer-kit.html
Deru za šiping, no preboleću.
Staro 11-09-2017, 22:55   #6
Piki
Senior

Piki's avatar

2 eura po komadu a min. narudžbina je 100 komada :-)
Staro 12-09-2017, 11:46   #7
klaudesque
Senior

klaudesque's avatar

nije, može i na komad. Poštarina za dva komada je 9 USD doduše. To mu onda ispadne 13 USD, odnosno 6.5 USD po komadu.
Staro 18-09-2017, 00:19   #8
Piki
Senior

Piki's avatar

Toliko o mom druženju sa tronom. Bilo je ovo lepih 3 meseci. Ispao mi, naprslo staklo s' obe strane. Drži se staklo, ali jgp curi kroz pukotine.

Bruka. Kad me mrzelo da stavljam gumice.
Staro 18-09-2017, 04:57   #9
klaudesque
Senior

klaudesque's avatar

Moje saučešće. :/
Meni se to isto desilo sa eGo Mega V2, a da nisam imao rezervu. OndaK sam se opametio i sada imam 4 komada. Dva rotiram, a dva u kutiji.
Staro 18-09-2017, 05:40   #10
x-man
Veteran

x-man's avatar

Registrovan: Sep 2015
Godine: 25
E-cig: iStick 30W, iPower,Rose v2,v3,Musso,ego one mega 2
Pohvala: 446
Pohvaljen: 329
Nivo reputacije: 95
x-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosi

Prilika da kupis neki rdta

Long live Hon Lik!
x-man je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-09-2017, 08:32   #11
Piki
Senior

Piki's avatar

@klaudesque da je finansijska situacija bolja kod mene i ja bih, ali ovako :-(

@x-man Ah, jeste. Al' treba čekati sada 30 dana bez attyja na novi atty
Staro 18-09-2017, 11:04   #12
RC36
Iskusan član

RC36's avatar

Registrovan: Jan 2017
Godine: 24
E-cig: 101
Pohvala: 341
Pohvaljen: 186
Nivo reputacije: 34
RC36 ima čime da se ponosiRC36 ima čime da se ponosiRC36 ima čime da se ponosiRC36 ima čime da se ponosiRC36 ima čime da se ponosiRC36 ima čime da se ponosiRC36 ima čime da se ponosiRC36 ima čime da se ponosiRC36 ima čime da se ponosiRC36 ima čime da se ponosiRC36 ima čime da se ponosi

@Piki Jel imas sad bilo koji atomizer za koriscenje?
RC36 je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 18-09-2017, 11:20   #13
Piki
Senior

Piki's avatar

Ma skrpio sam trona nekako, napravio primitivnu vakum izolaciju oko tanka. Radi kako treba, samo estetski nije idealno. Imam nešto, snaćiću se.

Hvala! @RC36
Staro 18-09-2017, 11:24   #14
RC36
Iskusan član

RC36's avatar

Registrovan: Jan 2017
Godine: 24
E-cig: 101
Pohvala: 341
Pohvaljen: 186
Nivo reputacije: 34
RC36 ima čime da se ponosiRC36 ima čime da se ponosiRC36 ima čime da se ponosiRC36 ima čime da se ponosiRC36 ima čime da se ponosiRC36 ima čime da se ponosiRC36 ima čime da se ponosiRC36 ima čime da se ponosiRC36 ima čime da se ponosiRC36 ima čime da se ponosiRC36 ima čime da se ponosi

Ako cepas dtl javljaj na pp, da ne spamujemo temu
RC36 je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Raspršivači > Tank Atomizeri

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 08:44 sati.