Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Raspršivači > Tank Atomizeri
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 26-01-2015, 21:31   #31
Sava89
Veteran

Sava89's avatar

Registrovan: Mar 2014
Pohvala: 1,457
Pohvaljen: 1,617
Nivo reputacije: 310
Sava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputaciju
Uobičajeno Re: KangerTech Subtank Mini

Na FT su otvorili temu bas o oringovima, Stakla za SubTank veliki su vec izasla u bojama.
Sava89 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-01-2015, 21:37   #32
zogu
Moder

zogu's avatar

Registrovan: Dec 2011
E-cig: Samo jako
Pohvala: 4,610
Pohvaljen: 6,143
Nivo reputacije: 988
zogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputaciju

Ivo ovo ti je lung inhaling ati, to znaci da kroz njega mozes da dises koliko je otvoren vazduh na najmanjoj rupi. Ako to zelis, 2 najvidljivija oringa se sigurno mogu naci makar u crnoj boji.

Subtank mini

You can fool all the people some of the time,
and some of the people all the time,
but you cannot fool all the people all the time.

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.
zogu nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 26-01-2015, 21:46   #33
Iva
Veteran

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 1,606
Pohvaljen: 1,317
Nivo reputacije: 269
Iva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputaciju

Lung?? Necu lung :( ... a steta , bas je lep

Iva nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 28-01-2015, 15:06   #34
zogu
Moder

zogu's avatar

zogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputaciju

Na ove dve slike se lepo vidi zasto RBA baza od mini subtanka ne moze na subtank:

RBA glava ima prsten da bi se lakse odvila i o-ring je ispod nivoa tog prstena:

Baza na miniju ima kanal:

subtank 25mm baza:

Subtank mini

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.
Staro 28-01-2015, 15:30   #35
Finder
Prijatelj foruma

Finder's avatar

Pohvala: 2,889
Pohvaljen: 8,444
Nivo reputacije: 1153
Finder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputaciju

Navoj ima duzinu. Deblji oring? Dva oringa i sajbna (podloska) izmedju?
Finder nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 28-01-2015, 16:03   #36
zogu
Moder

zogu's avatar

Ali opet ostaje problem sto chimney udje dublje jer je zbog tog kanala cela glava podignuta. Znajuci kanger i razne baze za protankove koje su izbacili verovatno ce i za subtank ponuditi jos neku, sa vise vazduha, manje vazduha itd..
Trenutno mislim da je najisplativije kupiti occ klon glave (5 kom. je valjda 7 usd) i igrati se sa raznim setapima (chimney, dual, single, sve moze da se napravi).

Subtank mini

Staro 31-01-2015, 10:11   #37
Sava89
Veteran

Sava89's avatar

Sava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputaciju

Staro 02-02-2015, 09:30   #38
peppa
Moder

peppa's avatar

Registrovan: Dec 2013
Pohvala: 1,563
Pohvaljen: 316
Nivo reputacije: 66
peppa ima čime da se ponosipeppa ima čime da se ponosipeppa ima čime da se ponosipeppa ima čime da se ponosipeppa ima čime da se ponosipeppa ima čime da se ponosipeppa ima čime da se ponosipeppa ima čime da se ponosipeppa ima čime da se ponosipeppa ima čime da se ponosipeppa ima čime da se ponosi

A evo nam i klona...
Kod:
http://www.fasttech.com/products/1/10012000/2129501-subtank-mini-styled-bdc-bottom-dual-coil
peppa nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 03-02-2015, 21:04   #39
Sava89
Veteran

Sava89's avatar

Izgleda i potvrdjeno da stize mini s poslednjom verzijom PEEK izolatora na RBA glavi s FT.

Kod:
https://www.fasttech.com/forums/2106401/t/1554324/received-mine-insulator-color-is-see-pic
Staro 06-02-2015, 13:54   #40
zogu
Moder

zogu's avatar

Subtank mini

Staro 24-02-2015, 13:19   #41
Sava89
Veteran

Sava89's avatar

Evo malo o SubTank mini-u nakon nekoliko dana koriscenja:

- Stize lepo upakovan, isto kao i prvi SubTank, velika kutija umotana u foliju.
- Pri otvaranju kutije oseca se neki smek novog bez tragova masinskog ulja.

- Sadrzaj celog paketa je sledeci:

- Uputstvo kao i kartoncic za proveru originalnosti.
- 2x SubTank mini rezervno pyrex staklo
- Kesica rezervnih delova: 1x svaki rezervni o-ring + 2 rezervna srafica za RBA kao i 1 extra coil za RBA.
- 2 OCC glave, jedna od 1.2oma druga od 0.5oma
- RBA Glava
- 1 pad KGD-a
- I naravno SubTank mini.

Sve u svemu lepo prezentovano kao i prvi SubTank.

Evo i nekoliko slicica svega toga:

1.

2.

3.

4.

- Zavrsna Obrada

Sta reci ... za nijansu je bolji od SubTank 25mm ( finese )

- Svi navoji odlicni, sve se srafi bez problema i ide glatko.
- Pyrex staklo ostalo debelo
- AFC rupe su savrseno izbusene
- Jacina AFC-a naspram 25mm je malo iznad srednje jacine, dakle lako se moze podesiti zeljeni vazduh i da ostane u mestu naspram velikog brata.
- Sama konstrukcija deluje mesnato i kvalitetno, obrada je bez mane.
- Chimney je mozda za nijansu deblji i navoji su za nijansu bolji, opet video sam mnogo boljih.
- Takodje ko da su videli moj review od velikog ... celicni prozori na ovom primerku nisu ostri vec su kako treba.
- Izolatori na OCC glavi i dalje smece.
- Izolatori na RBA glavi najnovija verzija, neki braon, cvrstog materijala bez smeka !
- Ima 4 opcije na bazi za vazduh, 1 = 1rupa 2mm precnika, 2 = 2 rupe 2mm precnika, 3 = slot koj ima oko 2-3x vise vazduha nego na 2 rupe. Sa slotom se moze podesiti vazduh kakav se zeli, od jako tesnog poput pt2mini-a sve do lung inhale. Takodje naspram Lemo-a ima znatno vise vazduha i moze podneti nize otpore kao i vece snage. 4 = zatvoren vazduh skroz.

Sve je doslo besprekorno cisto i bez masinskog ulja, mislim da sam mogao odmah da nalijem i priparim.

Sto se tice OCC glave:

Sve sto sam napisao u recenziji za veliki isto mislim i za mali sem sto za nijansu ima vise vazduha na slot otvoru.
Evo link ka tome koga zanima: http://www.e-cigserbia.com/showpost....&postcount=110

- RBA Glava Performanse:

Skoro pa sve sto sam napisao u recenziji za veliki vazi i za ovu RBA Glavu sem par bitnih stvari koje bi istakao:

- Rupa za vazduh ispod setup-a je preko 3mm mozda 3.2mm ( Mereno metodom '' Oko Sauronovo ''
- Rupice na dnu RBA glave su 1.9mm, plavi srafciger prolazi kroz njih... ima ih 4.
- Sam deck je manji nego na 25mm verziji ujedno je i bolje resen za setup, od svih atomizera koja sam rebuildovao SubTank mini odnosi pobedu sto se tice lakoce, uzasno jednostavno i brzo se pravi setup.
- Srafici na RBA glavi su veliki i pljosnati olako hvataju bilo koj kantal ( probao sam do 0.50 moze i deblje )
- RBA Glava ima skoro isto vazduha kao sa OCC glavom, mozda 10% manje, naspram velikog ima isto kao OCC.

Same performanse RBA Glave su izvanredne mozda placebo al je za nijansu bolji od RBA V.S. 25mm subtanka kada se poredi sa istim vazduhom, komora je manja, vazduh znatno bolji + para putuje manje pa verovatno zato imam takav utisak.
Kada je otvoren na Max sije velikog brata kao i Lemo-a, terao sam ga sve do 45w ( setup mi nije dozvolio vise ) Limit bi rekao da mu je negde na 50-55w ko zeli sa odgovarajucim setup-om.
Oblaci su naravno pristuni.

Daje dosta pare na malim snagama, juce smo ga akali Zogu i ja na 12-13w sa ne odgovarajucim setup-om za meh ( 0.9 oma 0.40 kantal 8 namotaja ), taj isti setup radi odlicno sve do 45w.

- Wikovanje je takodje za nijansu bolje nego na velikom bratu, rupe za juice su im istog precnika al put do vate je mnogo kraci na mini-u bukvalno mu treba 1-2mm do vate koja prakticno lezi na decku jer je deck nizak pa dosta brze stize do coil-a.

- RBA glava takodje moze na iskap da istrosi tecnost iako ne dolazi do samog dna baze.

Sto se tice rupica za vazduh manje su nego na OCC glavi, koga ne mrzi moze razbusiti sa strane jos mada ne verujem da ce ikome trebati vise vazduha nego sto vec ima. Sebe sam pronasao na 2 rupe i 17.8w do 21.8w

Sve u svemu prezadovoljan sam radom RBA glave.

Nekoliko slika svega navedenog od gore:

1.

2.

3.

4.

5. 13w !

Par stvari koje bi valjalo takodje izneti:

- Naspram velikog brata nije potrebno nista dirati oko zamene RBA i OCC glave samo se nasrafi zeljena i to je to.
- Citao sam po netu da nekima curi subtank 25mm, meni se to nije desavalo, moj se malko znoio kod mesta gde su o-ringovi. Mini je kod mene nekih 4-5 dana nijednom nije pran sem prvog puta uglavnom je bilo natoci i pici, dosta je nosen po gradu nigde ni kapi, suv ko barut.
Dodao bi takodje da kada mi je stigao prakticno je bilo nemoguce da skinem staklo... mislio sam da cu ga polomiti koliko cvrsto ga drze o-ringovi, skida se teze i kad je sve vlazno od tecnosti nego na 25mm verziji kad je suv.
O- Ringovi su takodje dosta deblji nego na velikom bratu.

- Rreseno je i pitanje Drip Tip-a, svi tipovi koje imam bez problema ulaze do kraja.

Plusevi i minusi:

- Nakon ovog hajpa sta reci

Minusi:

Malo ''nitpicking''

- Drip tip ima 1 o-ring >.>
- Izolator OCC glava i dalje po mom misljenju je smece.

Plusevi:

- Veoma lep i kvalitetan atomizer ( za moj ukus )
- Zavrsna obrada odlicna
- Cena?
- Lepo prezentovan, naravno i rezervni delovi.
- Sredjene mane koje sam imao za velikog brata ( Drip tip, vazduh itd )
- 22mm
- 4.5ml kapacitet
- RBA glava top cap se lakse skida zahvaljujuci rebarcima, tuba malo teze, mora srednje nezno iako je zategnuto da bi se skinula.
- Takodje mozda placebo... gotovo sam siguran da manje trosi od Lemo-a dok ujedno pruza vise pare i bolje performanse.

Sto se tice propustenih prilika ... stvarno nemam sta da napisem, po mom skromnom i pre svega subjektivnom misljenju da postoji provari u svetu atomizera ovo bi bilo to.

Opsti utisak:

Ishajpovao sam ga posteno xD, sada iskreno po mom skromnom misljenju smatram da za ove pare a da je original ne postoji bolji i kompaktniji atomizer. Odlicno ce raditi za svaciji ukus, dal to bilo M2L il lung moze se podesiti vazduh za verovatno svaciji ukus. Obrada odlicna, meni licno jako lep atomizer iako sam mislio da mi se nece dopasti zbog debljeg o-ringa na vrhu.

Za kraj jos par slicica:

1. Kapacitet, napunjen do kraja.

2.

3.

4.

5. Drip Tip
Staro 24-02-2015, 13:34   #42
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 41
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 8,734
Pohvaljen: 12,712
Nivo reputacije: 1970
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Za malo da ti dam thanks (to je pohvala) ali još uvek nisi objektivan...
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 24-02-2015, 13:44   #43
Sava89
Veteran

Sava89's avatar

Mislim da nema potrebe da idem u sitna crevca kao što sam uradio sa SubTankom 25mm jer je ionako jedina bitna razlika RBA, 22mm, drip tip i oringovi su očigledni. Ostavio sam link ka toj "recenziji" pa koga zanima više o OCC i ostatku tu je.

Naravno ovo je samo moje skromno subjektivno mišljenje s kojim ne očekujem da se svi slože

Evo ti Thx za kritiku !

Edit: ako te ne mrzi pojasni gde misliš da treba da sam objektivniji
Staro 24-02-2015, 13:57   #44
Miro
Aktivan član

Registrovan: Apr 2013
Pohvala: 190
Pohvaljen: 29
Nivo reputacije: 23
Miro je na dobrom putuMiro je na dobrom putuMiro je na dobrom putuMiro je na dobrom putu

Subtank Mini VS Lemo drop ajde Savo tvoje ojektivno misljenje!!!
Miro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 24-02-2015, 14:03   #45
Sava89
Veteran

Sava89's avatar

Nemam drop pa nmg ništa da napišem.
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Raspršivači > Tank Atomizeri

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 10:14 sati.