Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > e-cigSerbia caffe > Opuštanje > U slobodno vreme
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 06-07-2015, 13:37   #31
Estariol
Moderator

Estariol's avatar

Registrovan: Jan 2014
Godine: 41
E-cig: Defender 2/Balrog + Rose v2/Rus 91%/Erlkonigin v2
Pohvala: 3,645
Pohvaljen: 1,297
Nivo reputacije: 291
Estariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputaciju
Uobičajeno Re: Savet za letovanje

Upravo sam se čuo sa prijateljicom koja je letovala u Milni na Braču. Kaže da nisu imali problema, nisu im dirali auto sa Bg tablama, iako su zazirali od pijanih navijača Hajduka kojih je bilo tamo. Znači, pojačajte malo mađarski naglasak i bez brige

Vanzemljaci? Ako oćeju da dođeju, neka dođeju, ako nećeju, ne moraju...
Estariol nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 06-07-2015, 15:14   #32
jokjuar
Veteran

jokjuar's avatar

Registrovan: Feb 2013
Godine: 100
E-cig: VTC mini, ProvariS, Sx Mi
Pohvala: 4,532
Pohvaljen: 4,495
Nivo reputacije: 738
jokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputaciju

Nisam nikada imao problem u HR, nevezano za to što mi je pola familije tamo, uglavnom idem sam po gradovima i selima, morima i rekama

Jedini problem je bio kada je trebalo da nastupamo na festivalu u Zagrebu sa još par bendova iz USA, Poljske, Austrije i Švedske, žena iz organizacije nam mrtva 'ladna rekla da nema vremena i da možda ne bi ni bilo pametno, jer smo odavde. Menadžer turneje je rekao da u tom slučaju pakuje sve bendove i da nastavljamo za Ljubljanu, a ona neka vraća narodu pare od karata... Pošto smo naravno nastupili i odlično odsvirali uz sveopće oduševljenje publike, prilazi ta ista žena da čestita, a ja sam u međuvremenu saznao da je iz Beograda i da tu radi nepunu godinu dana, te pokušava da bude veći katolik od Franje, nisam joj ni odgovorio, nit' pružio ruku, nit' je konstatovao. Rekoh samo hvala, doviđenja... Ispade da sam u HR jedini problem ikada imao sa ženom iz Srbije Inače sam par meseci pre te svirke bio privatno u Zagrebu i naroljao se Ožujskog sa mužem moje tetke čistokrvnim Purgerom koji je dok smo se vraćali tramvajem kući sve vreme pevao „Marširala kralja Petra garda” a ja bežao od njega po prevozu i ulicama

Kvarner i Istra su povazdan bili cool, a većinu puta sam išao baš u Zadar i po okolnim ostrvima, sve dole do Murtera, bez trunke problema, naravno ko ga traži, naći će ga, ili ako je baksuz pa naleti na ludake, ali to se može desiti i prepodne u Beogradu. Daklem Atila, opusti se i pali, nema lepšeg a bližeg mora

HVALA G O M I L E T I N A!!!
jokjuar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 06-07-2015, 16:26   #33
zunomiljan
Veteran

zunomiljan's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 631
Pohvaljen: 727
Nivo reputacije: 148
zunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvalu

Attila,
i ja imam 2 male dece. i ovako sam razmisljao kada sam odlucivao gde cu na more
1. Hrvatska
dobro: lepo za videti, isti(sličan, da se niko ne uvredi) jezik, blizu.
mane: skupo, hladnija voda za malu decu, moras birati plaze jer su uglavnom sve plaze kamenite. Takodje velika mana je jer si platio odmor a moras da strepis da li ces naleteti na neku budalu koja ce ti razbiti auto. Šanse za to su jaaaako male, ali ipak postoje.
2. Crna gora.
sve kao za Hrvatsku, samo ces platiti parking za plažu 3 eur i ležaljke i suncobran 15 eur. Na budalu da naletiš takodje postoji mogućnost. neće ti razbiti auto zbog Srpskih tablica, ali ko zna, nace neki razlog. Svi apartmani su na plaži, al u Cetinju...
3. Grčka!!!
topla voda,većinom su peščane plaže, za 5 eur dobiješ 2 ležaljke i suncobran i još pride 2 kafe i 2 vode. Možeš da nadješ apartman koji je na 50m od obale i da te ne košta ko svetog petra kajgana. Vremenski ti je mnogo brže nego CG(uglavnom je sve autoput).

Postoji i naravno Turska AI kao resenje, ali to je druga prica...

Napomena: ovo je samo moje individualno razmisljanje, i naravno da se mnogi hoce/nece sloziti sa istim.

Nema potpisa, kriza, i na tome stedim
zunomiljan nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 06-07-2015, 18:07   #34
Goran_M.
Senior

Goran_M.'s avatar

Registrovan: Mar 2015
Pohvala: 318
Pohvaljen: 1,346
Nivo reputacije: 184
Goran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputaciju

@zunomiljan, hladnije more i uglavnom kamenite plaže su najviše u Istri, a Dalmacija je već druga pisma... ima i pješčanih i šljunčanih i kamenitih pa biraj... a temperatura mora je u odnosu na sjeverni Jadran za 2 do 3° viša, oko 24 - 27°C (a na 27° već ne znaš jesi mokar od mora il' od znoja).
Pješčane plaže:
Rajska plaža u Loparu, o. Rab
Bijeca u Medulinu
Saharun na Dugom otoku
Zaton i Sabunike kod Zadra
Slanica, o. Murter
Vela Pržina u Lumbardi, o. Korčula
Šunj, o. Lopud
Lovrečina, Postira, Brač
Zaglav, Vis
Planjka, Stara Novalja na Pagu
Velika plaža, Omiš
Bačvice, Split.... itd,itd... ma ima ih gomila, samo se treba informirati...
Što se tiče strepnje (trip?)... opušteno... jer šansa da naletiš na neku budalu postoji i iza ćoška u prvoj ulici od vlastite kuće... ima ih svuda...
Što se tiče skupoće, odma' prvu godinu maksimalno se sprijateljit sa vlasnicima apartmana i sa istima uz večeru (ribu il' meso sa gradela ili ispod peke) i par litara vina nastojat napravit povoljnu rezervaciju za iduću godinu sa priličnim popustom. E, onda imate povoljnu bazu za dnevne izlete i daljnje otkrivanje raznih skrivenih plaža i drugih zanimljivosti po otoku.
Dobro "snimit" kako "diše" domaće stanovništvo i ne kupovat spizu u malim lokalnim dućančićima koji zbog turista napucaju cijene do nebesa, nego isključivo Plodine, Lidl, Konzum, Tommy... Ribu, povrće, voće poželjno kupovati od domaćih ljudi, a ne iz hipermarketa. Neka vas vlasnik/ca apartmana (pod uvjetom da isti ne lovi ribu, ne tovi tuke, prasce i kokoši i ne uzgaja voće i povrće) uputi u to di je šta domaće, kvalitetno, a cijenom povoljno ako vam je stalo do toga da vam ostane više para za cjelodnevnu/cjelonoćnu vanpansionsku potrošnju.
Ne ustručavati se u isprobavanju lokalnih specijaliteta, a hamburgere, pizze, čevape i slično nastojte ostaviti za kod kuće...

Eleaf iStick Pico + Merlin RTA, iStick 40W TC + Kangertech Protank ll, iStick 30W + Kayfun Lite Pawns
Goran_M. nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 06-07-2015, 21:53   #35
jav74
ex-eRoller

jav74's avatar

Registrovan: Feb 2014
Pohvala: 1,457
Pohvaljen: 2,233
Nivo reputacije: 388
jav74 ima reputacijujav74 ima reputacijujav74 ima reputacijujav74 ima reputacijujav74 ima reputacijujav74 ima reputacijujav74 ima reputacijujav74 ima reputacijujav74 ima reputacijujav74 ima reputacijujav74 ima reputaciju

Najljepse je kad zivis na moru
Ps meni je najljepse bilo ljetovanje na Bledskom jezeru...

Sent from my iPhone using Tapatalk

jav74 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 07-07-2015, 00:55   #36
standza
Veteran

standza's avatar

Registrovan: Mar 2014
Pohvala: 433
Pohvaljen: 573
Nivo reputacije: 125
standza je za svaku pohvalustandza je za svaku pohvalustandza je za svaku pohvalustandza je za svaku pohvalustandza je za svaku pohvalustandza je za svaku pohvalustandza je za svaku pohvalustandza je za svaku pohvalustandza je za svaku pohvalustandza je za svaku pohvalustandza je za svaku pohvalu

Sutra vadim vaucer od 5000 dinara, koji me sleduje i sa Michele Jovanovichem palim za Monte Carlo!

Opet sam sinoc, legao jutros!

Never argue with an idiot! They will only bring you down to their level and beat you with experience.

standza nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 09-07-2015, 20:46   #37
Haizenberg
Iskusan član

Haizenberg's avatar

Registrovan: May 2014
Pohvala: 80
Pohvaljen: 120
Nivo reputacije: 38
Haizenberg ima čime da se ponosiHaizenberg ima čime da se ponosiHaizenberg ima čime da se ponosiHaizenberg ima čime da se ponosiHaizenberg ima čime da se ponosiHaizenberg ima čime da se ponosiHaizenberg ima čime da se ponosiHaizenberg ima čime da se ponosiHaizenberg ima čime da se ponosi

Evo vratih se iz Grcke pa da napisem par reci.
Ove godine Sitonija je bila destinacija koju je trebalo obici.Svi su mi je hvalili i na kraju su bili u pravu.Smestili smo se u Marmaris a svakog dana menjali plaze kojih ima iza svakog coska.Lepe uvalice poput Plavih u CG sa krupnijim peskom i cistim morem.Dopalo mi se sto ima dosta borovine koja pravi prirodni hlad kako za nas tako i za auto.Bez kola je steta ici na Sitoniju jer ima prelepih plaza koje je steta ne posetiti.Van pansionski je dosta skuplje nego u CG ali to se resava kupovinom u marketima.Lezaljke se negde naplacuju 4e a negde se dobijaju uz pice koje je u rasponu od 2.5 espreso do 4-5e pivo a kokteli su 8-10e.Giros mi je omiljena hrana i on je od 2-2.5e.Izaboro sam ovaj termin kraj juna i pocetak jula jer je manja guzva a i vrucine su podnosljivije (ovde me saceka ovih 40c).Gorivo je najeftinije u Makedoniji i tamo se isplati tankovati jer je negde oko 100 din.Jedino se treba naoruzati autanom i aparatima jer komaraca ima bas dosta.

Haizenberg nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 29-07-2015, 17:39   #38
Goran_M.
Senior

Goran_M.'s avatar

Goran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputaciju

Tko se ovaj vikend nađe u blizini Splita, a željan je kulturno-zabavno-edukativno- manifestacijskog uzdizanja može besplatno posjetit ovaj trodnevni događaj:
http://youtu.be/aSjmC42nKuU
http://www.solin-info.com/hr/kalenda...tika-u-saloni/
Zanimljivo i turistički atraktivno.
Mene su uzeli za jednog od statista ("građanin Salone")... valjda me neće "slučajno" izbičevat i bacit lavovima zbog e-cig. jer se ne uklapa uz togu.

Eleaf iStick Pico + Merlin RTA, iStick 40W TC + Kangertech Protank ll, iStick 30W + Kayfun Lite Pawns
Zahvalili :
Staro 04-07-2016, 10:27   #39
Haizenberg
Iskusan član

Haizenberg's avatar

Registrovan: May 2014
Pohvala: 80
Pohvaljen: 120
Nivo reputacije: 38
Haizenberg ima čime da se ponosiHaizenberg ima čime da se ponosiHaizenberg ima čime da se ponosiHaizenberg ima čime da se ponosiHaizenberg ima čime da se ponosiHaizenberg ima čime da se ponosiHaizenberg ima čime da se ponosiHaizenberg ima čime da se ponosiHaizenberg ima čime da se ponosi

Tema miruje vec godinu dana pa da je oporavim.
Evo vratih se iz Grcke ove godine je na meniu bio Tasos.Vreme me posluzilo odlicno.Prvih par dana more se jos nije ugrejalo ali zadnjih 5-6 pretvorilo se u baru.Citao sam da su noci na Tasosu hladnjikave ali meni je bogami ove godine trebala klima.Put do tamo je dobar i stigao sam za nekih 9h.Novi auto put kod Vranja je najlepsa deonica na ovom putu.Kroz Makedoniju i dalje los put sa mnostvom skakaonica i zasedama iza coska od strane policajaca pa se treba pridrzavati propisane brzine koja je cak i na takozvanom auto putu propisana na 50-70 km.Na granici nije bilo guzve i prolazi se bez trkeljisanja sto nije slucaj za one koji idu autobusom.Ostrvo simpaticno i mirno.Obisao sam ga uzdus i popreko i ima sta za videti.Bezbroj uvalica i plaza na kojima se mozes smestiti bez guzve i u hladovini borova.Cene iste kao i na vecini drugih mesta u Grckoj.Stigao sam malo da prostudiram i stanovnistvo koje mi deluje jako uspavano a sto se tice rada mi smo za njih pcelice.Radnje se jedva otvore izmedju 9-10 sati ali zato se zatvaraju obavezno u 13h jer je tada kao pauza do 17h.Kafici od ranog jutra puni penzionera a uvece isti ispijaju vince uz ribu.Nasi se penzosi mogu videti u kafanama jedino na parastosu.Sve u svemu lepo iskustvo,bez kola si vezan za jedno mesto i steta je otici bez istih.Ekskurzije brodicom su 25e po osobi a toliko je i renta car.Gorivo je u Gr 1.04 okolo Soluna na ostrvu 1.20 a u Makedoniji 80 centi (ovo je dizel) obrni okreni kod nas najskuplje.Sledece godine ako Bog da nova destinacija ali Gr je sigurna.

Haizenberg nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 04-07-2016, 11:32   #40
Goran_M.
Senior

Goran_M.'s avatar

E, Attila, kako je bilo prošle godine na Braču il' di si već iša?? Dojmovi...

Staro 04-07-2016, 11:51   #41
Attila
Moderator

Attila's avatar

Registrovan: Dec 2013
Godine: 38
E-cig: Provari P3
Pohvala: 4,765
Pohvaljen: 2,183
Nivo reputacije: 351
Attila ima reputacijuAttila ima reputacijuAttila ima reputacijuAttila ima reputacijuAttila ima reputacijuAttila ima reputacijuAttila ima reputacijuAttila ima reputacijuAttila ima reputacijuAttila ima reputacijuAttila ima reputaciju

More smo propustili prosle godine...bla bla bla..na kraju isli u madjarsku banje tobogani decije manifestacije bla bla bla i ostale zezancije sto bilo ok na kraju. Ove godine definitivno more i hrvatska u avgustu...jos saltam mesta gde cemo..da ima 2 mesta lako bi ovako saltam tamo vamo trazim gledam..ali i ako se ne odlucim il nadjem sedamo u auto i izaberem mesto gde cemo pa na licu mesta nadjem smestaj..al definitivno avgust 😡

Tapatalkkal küldve az én SM-N9005 eszközömről

What it takes, who I am, where I've been belong
You can't be something you're not
Be yourself, by yourself
Stay away from me
A lesson learned in life
Known from the dawn of time
Attila nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 04-07-2016, 12:45   #42
gentroid
Senior

gentroid's avatar

Registrovan: Feb 2014
E-cig: HCigar Vt75 nano + Augvape Merlin Mini RTA
Pohvala: 258
Pohvaljen: 380
Nivo reputacije: 96
gentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosi

Moja preporuka za letovanje je definitivno Parga! To je mesto koje ima sve. Ima stari grad, šarene male kućice, kaldrmu, lepu promenadu sa restoranima i kafićima, crkvicu na ostrvcetu na koje gledaš sa gradske plaže, a ima i drugu, veliku plažu, dugu par kilometara, koja sa jednog kraja počinje sa stenama, na sredini je šljunkovita i sa druge strane peščana (brašnjavo sitan pesak), pa možeš da biraš gde želiš da se staviš peškir ili kupiš espresso i dobiješ ležaljku.

Meni je žao što sam bio tamo prošle godine, pa ću morati da odaberem ove godine neku drugu destinaciju, ali bih voleo da mi je opet prvi put da odem tamo.

gentroid nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 04-07-2016, 13:09   #43
Goran_M.
Senior

Goran_M.'s avatar

Attila, ne znam koliko je pametno ić na slijepo na licu mista tražit smještaj kad je sezona u punom gasu i sve je puno k'o oko... Bilo bi dobro da malo suziš pretragu (Rab, Krk, Cres ili Dalmacija: Brač, Hvar, Korčula... ili negdje uz obalu...), odabereš par mjesta koja zadovoljavaju tvoje kriterije (npr. pješčane plaže, količina dodatnih sadržaja, cijena...) i rezerviraš smještaj na vrijeme iako to treba napraviti par mjeseci prije puta...
Kad ideš s autom, a ako planiraš smještaj isključivo na nekim od otoka evo sajt Jadrolinije pa vidi cjenik:
Kod:
http://www.jadrolinija.hr
Ispada da je trajektom najpovoljnije do Brača:

Kod:
http://www.apartmani-hrvatska.com

Zahvalili :
Staro 04-07-2016, 13:22   #44
Attila
Moderator

Attila's avatar

Registrovan: Dec 2013
Godine: 38
E-cig: Provari P3
Pohvala: 4,765
Pohvaljen: 2,183
Nivo reputacije: 351
Attila ima reputacijuAttila ima reputacijuAttila ima reputacijuAttila ima reputacijuAttila ima reputacijuAttila ima reputacijuAttila ima reputacijuAttila ima reputacijuAttila ima reputacijuAttila ima reputacijuAttila ima reputaciju

Nemam thnx...Thnx Goran_M. ! Sve si u pravu...Cerkicu vodim 5 godina pa gledam da njoj bude teren ok..to kao prvobitno..i saltam dalje i trazim i trazim.Ima izbora nema sta.

Tapatalkkal küldve az én SM-N9005 eszközömről

What it takes, who I am, where I've been belong
You can't be something you're not
Be yourself, by yourself
Stay away from me
A lesson learned in life
Known from the dawn of time
Attila nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 04-07-2016, 14:06   #45
Goran_M.
Senior

Goran_M.'s avatar

Ovaj sajt za apartmane... imaš sve u detalje po regijama... Kad odabereš mjesto koje ti odgovara (izgooglaš malo opširnije o ciljanoj lokaciji), vidiš koji su apartmani tu, kontaktiraš vlasnika i ako ti paše infrastruktura objekta i cijena smještaja i ako je slobodno u određenom terminu - navali! Eto pa... sretan put...

Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > e-cigSerbia caffe > Opuštanje > U slobodno vreme

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 15:54 sati.