Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Atomizer MODovi
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 12-03-2016, 11:44   #1
MarkoTM
Moderator

Registrovan: Mar 2013
Pohvala: 1,758
Pohvaljen: 1,767
Nivo reputacije: 348
MarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputaciju
Uobičajeno CloudOne RTA by Cloud mods

CloudOne je tank atomizer koji nam dolazi iz Grčke od modera pod imenom Panayotis koji nam je od ranije poznat po Elevator DNA-30 modu. U pitanju je M2L atomizer kapaciteta 3.7ml.

Specifikacije:

Prečnik: 22mm
Materijal: SS 316

Visina: 36mm
Kapacitet: 3.7ml

Punjenje sa gornje strane
Podešavanje vazduha
Kontrola tečnosti
SS i PPMA tank

Cena~Ł110 sa isporukom

Zatvorena FB grupa za naručivanje

Kod:
https://www.facebook.com/groups/1668101853427074/

Bio je najavljen kao preorder na 3F a danas se pojavio na FT.

Kod:
https://www.fasttech.com/products/1/10020650/4422400-cloudone-styled-rta-rebuildable-tank-atomizer
MarkoTM nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-03-2016, 20:13   #2
kavasaki
Iskusan član

Registrovan: Aug 2011
Pohvala: 103
Pohvaljen: 34
Nivo reputacije: 38
kavasaki je na dobrom putukavasaki je na dobrom putukavasaki je na dobrom putukavasaki je na dobrom putu
Uobičajeno Re: CloudOne RTA by Cloud mods

koji je to SKU
kavasaki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-03-2016, 20:18   #3
MarkoTM
Moderator

Registrovan: Mar 2013
Pohvala: 1,758
Pohvaljen: 1,767
Nivo reputacije: 348
MarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputaciju

SKU 4422400
MarkoTM nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-03-2016, 11:17   #4
banema
Veteran

banema's avatar

Registrovan: Jan 2014
E-cig: IPV D3, Rose V2s, Phenomenon Lite, KFL-s
Pohvala: 1,736
Pohvaljen: 857
Nivo reputacije: 169
banema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalu

Konacno nesto zanimljivo za nas M2L-ere
Samo me malo brinu ti malecni kanalici za dotok tecnosti.....pa su jos i prilicno visoko urezani u bazu.
A taman sam rekao da je gotovo sa novom opremom za ovu godinu ......sto se mene tice=> in the cart

"Dunav se uliva u Tamiš iz svih mora i okeana , Pančevo , to je kad se vratiš sam u sebe jednog dana". @Mika Antic
banema nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-04-2016, 00:08   #5
pupufna
Senior

pupufna's avatar

Registrovan: Nov 2014
Pohvala: 929
Pohvaljen: 432
Nivo reputacije: 91
pupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosi

Stigao Oblacic pre par dana sa FT sku: 4422400. Odlicne izrade, 316ss poliran, sve dihtuje, nema logo izgraviran.U kutijici se dobija ati, plasticni tank, rezervni o-rinzi i inbus kljuc(isti je kao kod Rose v2s).Cist bez trunke ulja propran u alkoholu i upogonjen.

Sam dizajn je jako slican Tilemahosu stim da Cloud ima manje komplikovan deck i komora nije kockasta vec zaobljena pa samim tim i aroma bi trebala biti bolja.Ista ta komora koja je slicna kao na Magmi rda me je i privukla da ga pazarim.

Baza/Deck kao sto se vidi na slikama nije komplikovan/a i deluje mi kao mesavina tajfuna, kayfuna i ruze Na bazi su dve povece rupe za vazduh(na afc) dok je rupa ispod grejaca 1.7mm nemaju mi neke logike te rupe na afcu osim ako ce neko da razbusi rupu ispod grejaca...Kanali za dotok tecnosti rade savrseno posao, do sada nisam imao nikakav problem. Postovi +/- odlicno drze zicu, na slikama se ne vidi a ima deo koji je urezan kako bi se bolje zica drzala.

Dimnjak je u sklopu sa komorom kratak je i sirine je 3mm.Takva celina ujedno je i juice control.Jako malo je potrebno odvrnuti kako bi vata bila natopljena.

Metalni tank nisam koristio jer sipam direktno iz bocice pa je teze proceniti kad je dosta.Plasticni tank kao i svaki, jedino sto me brine su rezervni kad ce se pojaviti.Plasticni od Tilemahosa ne pase sigurno iako su slicni.

Punjenje Oblaka se vrsi preko dve rupe koje se nalaze na samom tanku a prekriva ih prsten(topcap).Uspeo sam iz bocice od 100ml da sipam, 2-3 kapljice su se razlile.Prilikom punjenja ako kontrola tecnosti nije zatvorena sve izadje na afc

Probao sam do sada 3 setapa, 1.3oma(0,32, 2mm), ~2oma(0.25, 2mm), 1.6oma(0.32, 2.5mm).Poslednji mi nije legao nesto, najbolje mi radi sa grejacem od 2mm.Mislio sam da ce postavljanje vate i curkanje biti najveci problem jer nema sta da drzi vatu da se ne pomera dok se komora okrece prilikom otvaranja/zatvaranja.Kako postavim vatu tako stoji do sledeceg setapovanja bez mrdanja i curkanja.95% vremena sam na 9-10w, meni jako dobra aroma ali i jako maaalo vazdusasta.Mislim da je do dimnjaka koji je 3mm, pokusacu da ga suzim necim pa da onda uporedim.Ovako kakav je bez nekih akrobacija busenja/suzavanja je odlican ati.Naspram ruze ima plus jer mi neke arome ne izmutira kao ruza.Ovo je cistokrvni m2l i flavour chaser ati, nije ruza ali je u visokoj klasi Sto se mene tice prilicno sam zadovoljan i mogu da ga preporucim, dimnjak cu sigurno pokusati da suzim da vidim da li sam u pravu a rupu ispod grejaca mooozda razbusim na 2mm jer mi nekad zafali to malo vazduha.

Vazno da se mi druzimo
pupufna nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-04-2016, 00:25   #6
banema
Veteran

banema's avatar

banema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalu

e ovo sam cekao, da li ce neko da pazari i kaze koju pametnu.....ja sam u buli sa parama tako da ....
jel si merio centralnu rupu precizno i 1.7mm je?
mozda da probas da smotas grejac na 1.5mm ako je tako uska centrala....
pomeranje vate na decku je slican problem kao i kod Phenomenona ali ako se lepo ususka, mislim da nece praviti problem posle par setupa iskustva.
moguce da je problem sto pominjes "da je para malo vazdusasta" vise do centralne rupe

"Dunav se uliva u Tamiš iz svih mora i okeana , Pančevo , to je kad se vratiš sam u sebe jednog dana". @Mika Antic
Staro 12-04-2016, 01:11   #7
pupufna
Senior

pupufna's avatar

pupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosi

da, 1.7mm provereno sto se tice vate nema nikakvih problema, nigde ne mrda posle 3 tanka, nije ni tesko ubosti kolicinu...mogao bih da probam 1.5mm grejac ali sumljam da bi se nesto poboljsalo sa njim

Vazno da se mi druzimo
Staro 19-04-2016, 09:39   #8
banema
Veteran

banema's avatar

@pupufna jel bilo nekih modifikacija na Oblaku?.....kako su ti utisci sada, posle par dana

Staro 19-04-2016, 09:43   #9
pupufna
Senior

pupufna's avatar

par dana je bio na pozajmici, danas stize...nadam se da cu da uhvatim malo vremena da probam pa javljam

Vazno da se mi druzimo
Staro 19-04-2016, 09:47   #10
banema
Veteran

banema's avatar

Daj pozajmi i meni na par dana, da ga i ja testiram....ja ti posaljem Phenomenon Lite ako te zanima da ga probas

Staro 19-04-2016, 10:13   #11
pupufna
Senior

pupufna's avatar

nisam sastavio 10 dana da je kod mene a allday mi je... ako ti je frka da li ce da ti odgovara slobodno ga uzmi a ako ti se ne svidi uzecu ga ja jer I ovako razmisljam o jos jednom

Vazno da se mi druzimo
Staro 19-04-2016, 10:14   #12
roonda
Veteran

roonda's avatar

Registrovan: Feb 2014
Pohvala: 2,967
Pohvaljen: 3,862
Nivo reputacije: 549
roonda ima reputacijuroonda ima reputacijuroonda ima reputacijuroonda ima reputacijuroonda ima reputacijuroonda ima reputacijuroonda ima reputacijuroonda ima reputacijuroonda ima reputacijuroonda ima reputacijuroonda ima reputaciju

@banema 'ocu ja da testiram phenomenom lite

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

TEODOR! KO JE DODJAVOLA TEODOR?!

Tri bele i dve crne bajo!
roonda nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-05-2016, 01:13   #13
banema
Veteran

banema's avatar

posle dva tanka potrosena na oblaku sa prvim setupom evo prvih utisaka....
Kvalitet izrade me i nije nesto odusevio.Na ovom mom primerku srafljenje i odvijanje chimnija ide veoma tesko, skoro pa kljestima moram da ga odvrcem da bih pustio ili zavrnuo dotok tecnosti.
Predpostavljam da bi to moglo da se sredi sa malo smurglanja, ali polako, tek je danas stigao.
Za odvrtanje baze radi kontrole setupa potrebna je alatka-srfcigercic da se zabode u AFC kako bi se napravila poluga jer tank i baza proklizavaju u ruci.
Sa plasticnim tankom izgleda prilicno neugledno i jeftino, a ako se stavi metalni nemoguce je videti nivo tecnosti i samim tim punjenje od gore nema smisla.
Sto se tice punjenja rupice su dovoljno siroke za bocice sa pipom na vrhu, ali ja ih ne koristim tako da mi jedino preostaje spric.
Sa AFC-om otvorenim na maximum ne dobija se nista osim vazdusate pare bez arome jer je centralna rupa 1.7mm.
Kvalitet pare sa ovim setupom 0.30-1.3oma-2mm je u rang u KFL V2 tj.ajde da kazem da je malo bolji.
Pare ima za izvoz ali je prilicno supljikava i nije "masna".
Kada ga uporedim sa Phenomenon Lite i Roseom para je za klasu losija ali ovo su ipak samo prvi utisci i ima tu jos mogucnosti za igranje

Staro 18-05-2016, 08:28   #14
pupufna
Senior

pupufna's avatar

zavrni dimnjak do pola pa tank zavrci, tako ti nece blokirati dimnjak onako tank samo doteze vec zavrnut dimnjak...

Vazno da se mi druzimo
Staro 18-05-2016, 09:24   #15
banema
Veteran

banema's avatar

Ma Ok hvala @pupufna ali nije ovo to sto sam ocekivao.Ima nekih stvari koje mi smetaju, tako da ide u oglase.
Proverio sam navoji su Ok....chimnie se teze odvrce-zavrce zbog tesnog prolazenja kroz gornji deo tanka jer je sve jos novo i utegnuto.Ovo bi se vremenom razradilo naravno.

Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Atomizer MODovi

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 16:40 sati.