Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Arome
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 13-07-2012, 19:58   #1
Elmrsomudo
Moder

Registrovan: Apr 2012
Godine: 39
Pohvala: 27
Pohvaljen: 37
Nivo reputacije: 27
Elmrsomudo je na dobrom putuElmrsomudo je na dobrom putuElmrsomudo je na dobrom putuElmrsomudo je na dobrom putu
Uobičajeno Perfumers apprentice

Posto su nam se pojavile njihove tecnosti i arome u komsiluku a i ne deluju mi nesto skupo zainteresovah se za njih

na ECF-u ih neki hvale a neki pljuju

ako je neko probao neke njihove tecnosti ili arome bilo bi lepo da podeli to iskustvo
Elmrsomudo nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-07-2012, 20:43   #2
SONYAns
Aktivan član

SONYAns's avatar

Registrovan: May 2012
Pohvala: 2
Pohvaljen: 5
Nivo reputacije: 23
SONYAns je na dobrom putu
Uobičajeno Re: Parfumers aprentice

Ovo i mene zanima,na njihovom sajtu nadjoh brdo aroma koje bi me interesovale
SONYAns nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-07-2012, 12:45   #3
Elmrsomudo
Moder

Godine: 39
Pohvala: 27
Pohvaljen: 37
Nivo reputacije: 27
Elmrsomudo je na dobrom putuElmrsomudo je na dobrom putuElmrsomudo je na dobrom putuElmrsomudo je na dobrom putu

auuu izgleda da niko nije koristio nista ondak moracu ja da probijam led
Elmrsomudo nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 30-07-2012, 22:44   #4
kappa
Aktivan član

Godine: 44
Pohvala: 16
Pohvaljen: 6
kappa je na dobrom putukappa je na dobrom putu

Ja sam, u potrazi za ONIM duvanskim ukusom, probao nekih 10-ak USA (ili USA-based) aroma od kojih su neke bazirane na TPA sastojcima (Tobacco absolute, Tobacco Extract i M-Type), između ostalog:

TPA Tobacco Blend, TPA M-Type, TPA Smooth, zatim Seedman Virginia Fire-Cured, Seedman Honey (5ml) i neki 7 of 9 Mix.

Ukratko - dosta drugačije i, po meni, prihvatljivije od uobičajenih FA/IW varijanti. Daleko više podsećaju na duvan s tim što je i nivo "parfemisanosti" nešto viši, odnosno arome deluju "teže"... Možda je do miksa. Pritom, ne i manje važno, te parfemske note nisu na bazi bibera i paprike, pa je celokupan utisak povoljniji...

U suštini, ako bih MORAO da biram između FA i PA, verovatno bih izabrao ove druge, ali tu bi trebalo da uzmemo još jedan faktor u obzir - logistiku: daleko je lakše i jeftinije doći do FA mućkalica (300 din kod lokalnog "vrača") nego do TPA (mene su izašle gotovo duplo, 600+ din za 10ml, poštarina, WU tarife, itd.).

Isto je i za "uradi (se) sam" majstore - naručiti sa FA ili IW može svako (dobro IW nešto "trokira" sa naplatom lately), a doći do Perfumers Apprentice robe (ekstrakti, Maltol, itd.) je mnogo teže (problemi sa naplatom, slanje u Srbiju, poštarina, itd.), daleko je Kalifornija...

Mada, sve to na stranu, uzmite u obzir i da su meni FA duvanske arome gotovo nepodnošljive, a većina forumaša ovde na njih "seče vene" . Poređenja radi, Dekang bi za mene bio validna opcija da nema onaj "kineski" šmek (sorry, ne znam kako to drugačije da opišem - sweet & sour možda )... Jbg, ukusi i to...

Tako da, sve su šanse bi ove arome neko verovatno smatrao fantastičnim, pa možda nije loša ideja da ih prosledim dalje
kappa nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 31-07-2012, 11:02   #5
SONYAns
Aktivan član

SONYAns's avatar

Ja pokusavam da dodjem do 7 of 9 arome,jel mozes da mi prosledis link do te arome,ne mogu nikako da je nadjem na spisku kod njih :S

Staro 31-07-2012, 12:45   #6
glasrazuma
član

Registrovan: Jul 2012
Godine: 42
Pohvala: 22
Pohvaljen: 13
Nivo reputacije: 0
glasrazuma je na dobrom putuglasrazuma je na dobrom putu

Njihove arome mozes naci na ovom spisku http://shop.perfumersapprentice.com/...l-flavors.aspx

Placanje je uredno karticom i ima dostava za Srbiju.Postoji bas jeftina postarina ali bez trakinga.Ja sam narucio 3x M-Type Premium Blend-15ml i 3x Tobacco Absolute (1. Pure)-8ml sto me izadje $33 + Priority Mail International $36.00 sa trakingom.Nije bas jeftino ali ove duvanske arome su dosta jake pa ne mora mnogo da se stavlja.Ta aroma 7 od 9 je neciji miks,takve arome kod njih nema.
glasrazuma nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 31-07-2012, 13:17   #7
kappa
Aktivan član

Pa, moje iskustvo od pre mesec i po dana kazuje drugačije - naplata karticom je pokušana bar desetak puta i svaki put je bilo odbijeno ali bez obrazloženja od strane banke/procesora kartica... Da stvar bude gora, koristio sam Visa Gold karticu, koja bi, po pravilu, trebalo da prođe i tamo "gde burgija neće".

Neverovatno strpljiva i ljubazna vlasnica, Linda, mi je maksimalno izašla u susret i pokušali smo sve moguće varijante/kombinacije... Sugerisali su joj iz banke da pokušamo da prvo izaberemo Bosnu ili Hrvatsku, pa onda da pokušamo uplatu uz napomenu da se roba šalje u Srbiju. Probali smo to - pa ništa. Onda smo pokušali sa varijantom Yugoslavia - ćorak! Na kraju smo napravili kombinaciju da ja stupim sa njom u vezu online i pokušavam naplatu dok ona na telefonskoj liniji drži operatere iz dve različite CC procesor kompanije, pa jedva nekako odradismo...

Moguće je, naravno, da su u međuvremenu rešili ovaj problem.

Inače, poštarina bez "praćenja" košta oko 12-20$, u zavisnosti od težine paketa.

@SONYAns: Da, aroma 7 of 9 ne postoji, to je naziv miksa (gotove tečnosti) koja, uz duvansku, ima i jaku voćnu notu koja meni liči na breskvu...
Staro 31-07-2012, 21:25   #8
duracos
Moder

duracos's avatar

Registrovan: Nov 2011
Pohvala: 676
Pohvaljen: 425
Nivo reputacije: 123
duracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosi

@kappa....u kom odnosu si dozirao te arome na ....10ml baza recimo

Pulsar..forever...
>>>Mala crna gumica iz Kineskog paljaca, nema slike paljaca.<<<
duracos nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 01-08-2012, 01:36   #9
SONYAns
Aktivan član

SONYAns's avatar

Jedino kako sam nasla 7 of 9 je kao gotovu tecnost i to preskupo,a i tu gde sam nasla to nije TPA nego neki MIX :S najbolja tecnost koju sam probala,al mi se ne daje preko 600 kinti za 10ml

Staro 01-08-2012, 07:15   #10
Finder
Prijatelj foruma

Finder's avatar

Registrovan: Dec 2011
Pohvala: 2,888
Pohvaljen: 8,429
Nivo reputacije: 1151
Finder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputaciju

Ciji je to mix. Daj neki link.
Finder nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 01-08-2012, 10:50   #11
kappa
Aktivan član

@Finder: Mikseve koje sam pomenuo gore smućkao je Stefano, htedoh da napišem "sa elektronske-cigarete.info foruma", a onda provalim da je registrovan i ovde , pa pogledajte sa čovekom šta i kako .

@duracos: U suštini, razlika između mućkanja TPA i FA/IW je u tome što sa TPA sastojcima imaš jedan (ali vredan) korak više. Ne ulazeći u detalje (sastav baze, koncentracije, itd), to izgleda ovako:

FA/IW:
1) aroma + baza = tečnost
TPA:
1) ekstrakti + PG (+ alkohol + destilovana voda + maltol (ko hoće "slatkiš")) = aroma
2) aroma + baza = tečnost
Dakle, ekstrakti ne idu direktno u bazu, već prvo u PG/alkohol/vodu, itd. - npr. kap-dve ekstrakta u 8ml/1ml/1ml za 10ml arome. Naravno, preporuka je da se poigraš i vidiš šta bi tebi odgovaralo - možda malo VG-a već u aromi, maltol da zasladi ili samo koliko da ublaži gorčinu, kap više ovoga a manje onoga, itd. Super je fora, jer sam kreiraš kompletnu aromu, pa tek onda ide zezanje sa doziranjem u bazu i kreiranje tečnosti, gde opet možeš da koriguješ loše ili da naglasiš željene nijanse, dodaš ovaj-ili-onaj "wizard", itd.

Meni se, npr, mnogo više sviđa Tobacco Extract nego Tobacco Absolute zato što, dok TA ima onaj sveži šmek sirovog duvana sa primesama trave, sena i slično (što nije loše kao dodatak), Extract više vuče na "obrađeni" duvan (Fire-Flu-Honey-itd-nepotrebnoprecrtati-cured) i ukus cigareta, pa je podesniji za stand-alone aromu.

@SONYans: Pa tako se i zove, "7 of 9 MIX", a napravljen je od TPA sastojaka... Ako hoćeš, imam ja 2 x 10ml, cimni na PP, smislićemo nešto .
Zahvalili :
Staro 02-03-2013, 11:42   #12
ljudva
Veteran

ljudva's avatar

Registrovan: Nov 2012
Godine: 43
Pohvala: 1,347
Pohvaljen: 988
Nivo reputacije: 168
ljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvalu

Citat:
Originalna poruka od glasrazuma Vidi poruku
Njihove arome mozes naci na ovom spisku http://shop.perfumersapprentice.com/...l-flavors.aspx

Placanje je uredno karticom i ima dostava za Srbiju.Postoji bas jeftina postarina ali bez trakinga.Ja sam narucio 3x M-Type Premium Blend-15ml i 3x Tobacco Absolute (1. Pure)-8ml sto me izadje $33 + Priority Mail International $36.00 sa trakingom.Nije bas jeftino ali ove duvanske arome su dosta jake pa ne mora mnogo da se stavlja.Ta aroma 7 od 9 je neciji miks,takve arome kod njih nema.
Konstantno izbacuje neku gresku prilikom pokusaja naplate...
ljudva nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 02-03-2013, 18:17   #13
ljudva
Veteran

ljudva's avatar

ljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvalu

Konkretno...ovo:

Staro 29-01-2014, 13:13   #14
ljudva
Veteran

ljudva's avatar

Probao:
1. RY 4 Double - Kao sto ime kaze,to ja onaj pravi lepi RY4 ali sa znatno jacim ukusom,i nesto povecanim ukusom karamele.Meni se izuzetno svidela.

2. Red Type Blend - Aroma koja me neverovatno podsetila na dugo trazeni T.hasegawa Tob i veoma me obradovala zbog te cinjenice.To je ukus duvana,sa nekim pozadinskim "hladjenjem" a ne oseca se ukus mentola.

Za obe arome-apsolutne preporuke.
Zahvalili :
Staro 14-02-2014, 23:20   #15
zogu
Moder

zogu's avatar

Registrovan: Dec 2011
E-cig: Vratite Guruu potpis !!!
Pohvala: 4,597
Pohvaljen: 6,124
Nivo reputacije: 984
zogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputaciju

Meni stigle danas sa liberty-flights RY4, tobacco blend, M-type i DK tobacco.
Ljudva, daj savet za doziranje, na netu nalazim od 1% - 15%. Naravno ne mora samo ljudva da da savet, njegov post je najsveziji

Doggy and Pico

You can fool all the people some of the time,
and some of the people all the time,
but you cannot fool all the people all the time.

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.
zogu nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Arome

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 12:33 sati.