Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > e-cigSerbia caffe > Opuštanje > U slobodno vreme
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 10-09-2016, 18:14   #16
shomy_ksh
Moderator

shomy_ksh's avatar

Registrovan: Feb 2014
E-cig: VTCmini & kfl+
Pohvala: 1,352
Pohvaljen: 2,121
Nivo reputacije: 377
shomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputaciju
Uobičajeno Re: Nissan Qashqai 1.2 DIG-T

Drndanje rucice menjaca nije zbog motora, on ima odredjene obrtaje na kojim radi... menjac je taj koji te obrtaje prenosi na asfalt...

To je ono kad kaze neko max brzina nekog auta je 190 a posle cipovanja 230... a menjac na max obrtaje motora moze da prenese brzinu od 193... ali neki i dalje misle da chipovanje povecava max speed

No odoh u off

Sent from my P8l

shomy_ksh je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 10-09-2016, 18:26   #17
Vule
Veteran

Vule's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 508
Pohvaljen: 1,001
Nivo reputacije: 174
Vule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputaciju

Povećava, jer većina stock motora jednostavno nema snagu da izgura do kraja obrtaje u poslednjem stepenu prenosa, pri tom otporu. Naravno da je prenosni odnos taj koji određuje vmax, ali je nakon remapa on dostižniji nego pre njega Moja Brava JTD u petoj nije mogla da pređe 4000rpm stock, to mu dođe nekih 185-190, dok nakon remapa kuca i u crveno, do 4700 dođe, tad je cajger već na 220

Meni je smešnije kad neko kaže da mu auto pri 120 ide na 2000rpm, a pre remapa mu išao na 2500 Na to si verovatno i mislio
Vule nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 10-09-2016, 19:11   #18
shomy_ksh
Moderator

shomy_ksh's avatar

shomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputaciju

I na to sam mislio ali nisi razumeo sta sam napisao menjac odredjuje max brzinu a motor odredjuje vreme do te maksimalne brzine, posle remapa ostaje ista max brzina samo se smanjuje vreme do te brzine.

Sent from my P8l

Staro 10-09-2016, 19:14   #19
Djindjilindji
Veteran

Djindjilindji's avatar

Registrovan: Jan 2013
Godine: 42
Pohvala: 626
Pohvaljen: 662
Nivo reputacije: 137
Djindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvalu

Ovaj moj ovako na 2500 obrataja.

Nego skupa registracija...

Djindjilindji nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 10-09-2016, 19:59   #20
dejan_ns
Aktivan član

Registrovan: May 2014
Pohvala: 19
Pohvaljen: 62
Nivo reputacije: 23
dejan_ns je poznat svimadejan_ns je poznat svimadejan_ns je poznat svimadejan_ns je poznat svimadejan_ns je poznat svimadejan_ns je poznat svima

Citat:
Originalna poruka od shomy_ksh Vidi poruku
I na to sam mislio ali nisi razumeo sta sam napisao menjac odredjuje max brzinu a motor odredjuje vreme do te maksimalne brzine, posle remapa ostaje ista max brzina samo se smanjuje vreme do te brzine.

Sent from my P8l
Menjac odredjuje max brzinu, ali kao sto Vule rece stock auto nece da dodje "do kraja" u poslednjoj brzini, tako da se vmax posle remapa povecava jer ce auto imati snage da udje u vece obrtaje.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
dejan_ns nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 10-09-2016, 20:36   #21
nemirko
Veteran

nemirko's avatar

Registrovan: Oct 2013
Godine: 39
Pohvala: 1,044
Pohvaljen: 636
Nivo reputacije: 160
nemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalu

Citat:
Originalna poruka od shomy_ksh Vidi poruku
Drndanje rucice menjaca nije zbog motora, on ima odredjene obrtaje na kojim radi... menjac je taj koji te obrtaje prenosi na asfalt...
l
Hoces da kazes da na svim onim automobilima za koje kazemo da im je motor slab u stvari menjac je sa pogresnim prenosima. Mogu da se slozim sa tobom ali je pitanje koliko bi i sta moglo sa drugim menjacem.
Pocevsi od punta 1.2 8v, preko astre h 1,7 dizel, peugeota 407 sa 1.8 b pa realno i do focusa sa 1.6 tdci, sve su to bili automobili koji traze da radis dok ih vozis. Nabrojao sam samo prve koji su mi pali na pamet a koje sam vozio.
Automobili sa velikim motorima se voze malo drugacije.
Ja kakav je taj 1.2 motor, samo nagadjam, ali kako su ga stavili u osnovnu verziju verujem da ce biti bol u bulji

---------- Post dodan 10-09-2016 u 21:39 ----------

Citat:
Originalna poruka od Djindjilindji Vidi poruku
Ovaj moj ovako na 2500 obrataja.

Nego skupa registracija...

Upalio ti se check engine

i can't keep calm i'm nemirko
nemirko nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 10-09-2016, 20:48   #22
nirvana
Senior

nirvana's avatar

Pohvala: 77
Pohvaljen: 264
Nivo reputacije: 68
nirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosi

Moje misljenje.
Japanci nikada nisu znali napraviti dizelase, mislim na ranije, sada je vec drugacija situacija. Dizel motori su usavrseni i koji god da uzmes bice OK.
Vozio sam stare dizele i iskreno smucili su mi se. Nakon toga sam odlucio, nikada vise dizel. Naravno dizel je OK, svi kazu i ne treba sumnjati, ali meni vise taj zvuk ne prija, davno kao sto rekoh imao losa iskustva tako da ih zaobilazim. Za start, preticanja u gradu, dizel je extra zbog veceg obrtnog ali vec na otvorenom je druga prica, jos onaj zvuk koji tada vec postaje bucan.....
Trenutno vozim nissan almeru 1.6 i uzeta prosla serija jer je komplet japanac. dok je nova verzija vec plod saradnje sa francuzima, te je to razlog zasto sam je obisao.
Nisam imao neko posebno misljenje o japancima dok nisam prvi put imao nekog. Tacnije posle bmw 525, za prelaz uzeo maleckog swifta, i na prvi pogled deluje bedno no kada se stratuje, to je extra brza zujalica. Za grad, preticanja, samo tako ali vec na otvorenom to je neka druga prica. Terao ga jednom do 160kmh ali to je vec auto u vazduhu, nema tezine i lebdi za razliku od bmw-a koji na toj brzini ide stabilno, nebitno ima li vetra ili ne. Ono sto me odusevilo kod japanca je njegova pouzdanost. Nakon tog swifta zato i uzeo nissana jer sam cuo da je ista prica.
Dakle sada evo vec godinu dana sam na almeri i nijedan kvar nisam imao. Standardno, ulje, filtere i to je to. Auto ima lanac i to je veliki plus.
Sada da se vratim na temu. Ovaj auto je 1.6 i ono sto meni smeta je njegovo ubrzanje. Jednostavno, navikao sam da me lepi dok sa ovim autom to nije slucaj. Ide on, lepo ubrzava ali ipak nije to to. Ovo je vise porodicna varijanta a iskreno meni sada to i treba. E sad, ne znam sta tebi treba, ali sa 1.2 ja licno ne bih bio zadovoljan obzirom na tezinu tog auta. On je po odokativnoj proceni oko 1500kg, a za tu tezinu ipak treba kubikaza, bar 1.6 mada mislim da bi mu najbolje stojalo 1.8-2.0 Ljudi uglavnom gledaju konjazu a zaboravljaju koliko je bitna kubikaza. Imao sam prilike da gledam, vozim se, uz jednu jaku strmu uzbrdicu gde auto od 1.6 sa nekih 150 konja nije mogao izaci jer je bilo krivudavo te nije mogao ubrzati pred uspon, dok je covek sa 2.5 i nekih 115 konja izlazio kao dobar dan, cak stajao na sred uzbrdice i kretao normano.
Ono sto zelim reci je, ukoliko ti je auto za grad, tacka A - tacka B, onda je ok ta kubikaza, ali ako mislis taj auto koristiti i van grada, onda tu kubikazu zaobidji.
Sto se tice nissana, sve naj o njemu, mislim i da je motor japanski tako da si sa njim miran, dok je ostalo verovatno francuz sto nije lose, obzirom da su isti poznati po udobnosti.
Moj ti je savet da prvo rascistis za sta ce ti sluziti auto pa nakon toga odluciti hoces li jaci ili slabiji, dizel ili benzinac,
Srecno sa kupovinom.

Sto se tice price oko menjaca i crvenog itd.
Na svakom autu su prenosi odrdjeni da isti ima i ubrzanje i brzinu i to je neka sredina.
Ovo govorim iz licnog iskustva, i ono sto odredjuje jedno ili drugo je diferencijal. Imao sam majstora sa kojim sam na bmw-u menjao diferencijale po dva puta u toku dana. Sto veca cifra, auto ce ubrzavati kao nevreme, sto manja, auto ce slabo ubrzavati, ali ce mu max speed biti veci.
Imao sam diff sa kojim sam do 100kmh stizao za nekih 5-6sec. ali mi je max speed bio oko 130-140kmh i skazaljka je stalno bila u crvenom. dok sam sa dugim prenosima do 100kmh dolazio za nekih 9-10 sec, ali me max speed bio 200 + kmh, i upravo tada je skazaljki trebala vecnost da dodje do crvenog ukoliko i dodje.
nirvana nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 10-09-2016, 23:20   #23
Estariol
Moderator

Estariol's avatar

Godine: 40
E-cig: Defender 2/Balrog + Rose v2/Rus 91%/Erlkonigin v2
Pohvala: 3,593
Pohvaljen: 1,274
Nivo reputacije: 285
Estariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputaciju

Mslim od 2002. Nissan u svoje automobile ugrađuje Renault-ove dizel motore, do tad su im dizeli bili na lanac.
Što se kubikaže tiče, evo iz ličnog iskustva: Ford Eskort karavan 1.4 75 konja, trošio mi je oko 14 litara plina u gradu. Drugi Eskort koji sad vozim, isto karavan, ali 1.8, 105 konja, troši najviše 12 litara. Kao laik, smatram da je razlog u tome što je jačem motoru lakše da nosi istu karoseriju.
I, što mi je jedan iskusan šofer rekao: "Kubikaža je ta koja daje obrtni momenat koji je potreban za pokretanje tereta, konjaža samo određuje koliko brzo ćeš moći da ga teraš."

Moje mišljenje u vezi pitanja sa početka teme: ako auto ima 1500kg ili više, ne bih ni razmišljao o motoru sa manje od 1800 kubika, gorivo nebitno.

Vanzemljaci? Ako oćeju da dođeju, neka dođeju, ako nećeju, ne moraju...
Estariol nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 11-09-2016, 05:50   #24
Zvukoljub
Senior

Zvukoljub's avatar

Registrovan: Jun 2012
Godine: 42
E-cig: Kraftшerk
Pohvala: 791
Pohvaljen: 531
Nivo reputacije: 105
Zvukoljub je za svaku pohvaluZvukoljub je za svaku pohvaluZvukoljub je za svaku pohvaluZvukoljub je za svaku pohvaluZvukoljub je za svaku pohvaluZvukoljub je za svaku pohvaluZvukoljub je za svaku pohvaluZvukoljub je za svaku pohvaluZvukoljub je za svaku pohvaluZvukoljub je za svaku pohvaluZvukoljub je za svaku pohvalu

Zanemarujete turbo.

koliko ušiju - toliko kanala
Zvukoljub nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 11-09-2016, 12:03   #25
Estariol
Moderator

Estariol's avatar

Godine: 40
E-cig: Defender 2/Balrog + Rose v2/Rus 91%/Erlkonigin v2
Pohvala: 3,593
Pohvaljen: 1,274
Nivo reputacije: 285
Estariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputaciju

Turbo dodaje snagu, ne obrtni momenat. Mali turbo benzinac ćete po planinama ili po Beogradu voziti pod većim opterećenjem, u visokim obrtajima i nižim stepenima prenosa, što će povećati potrošnju, za razliku od auta sa većom kubikažom, sa ili bez turba.
Da ne nastavim raspravu, ima puno činioca koji treba da se uzmu u obzir pri kupovini automobila, od toga za šta će se koristiti, gde će se voziti, da li planirate da ga posedujete duže vreme ili ćete ga prodati čim istekne garancija (ako kupujete nov auto) ili počne da se kvari, i tako dalje.
Po meni, najbitnija u svemu je injenica je da se manji motori u velikim automobilima brže habaju.

Vanzemljaci? Ako oćeju da dođeju, neka dođeju, ako nećeju, ne moraju...
Estariol nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-09-2016, 12:20   #26
shomy_ksh
Moderator

shomy_ksh's avatar

Meni u rekli da ce moj 1.4tdci u fiesti na oko 200 000km biti garantovano spreman za rasturanje i generalno osvezavanje...ja eto planiram da povecam snagu i moment

Mehanicki delovi na autu traju onoliko koliko se vlasnik potrudi da traju, naravno pod uslovom da nisu neki maleri i vise sile bili umesani u kvar
U prevodu, motor sa maksimalnim odrzavanjem ce trajati dovoljno dugo

@nemirko, ako zelis auto s kojim ne zelis da se aktiviras oko menjaca onda uzmes automatik
eventualno neki japanac benzinac, bar one sto sam vozio su bili jako elasticni po pitanju male brzine u velikim stepenima prenosa tipa 4. brzina do 50-100+ kmh...

i da, slazem se sa tim da uglavnom motori ne mogu da postignu maksimalnu brzinu brzinu koju menjac moze da isporuci i po meni to upravo potvrdjuje moju tvrdnju da je optimalni remap potpuno neshodljiv za motor i da fabrika upravo to i radi, ugradjuje delove koji mogu i vecu snagu da podnesu a ustelovani su na manju snagu kako bi produzili radni vek, sto ne znaci da se remapom smanjuje radni vek. Radni vek, po meni se smanjuje samo i iskljucivo pod dejstvom vozaca...voznjom i kvalitetnom odrzavanja.

Zahvalili :
Staro 11-09-2016, 12:23   #27
Vule
Veteran

Vule's avatar

Pohvala: 508
Pohvaljen: 1,001
Nivo reputacije: 174
Vule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od Estariol Vidi poruku
Turbo dodaje snagu, ne obrtni momenat.
Naopako Sasvim suprotno, dobiješ ti snage u odnosu na recimo motor iste kubikaže bez turba, to svakako, ali najviše profitiraš upravo na obrtnom momentu

Ovo što si napisao za male i velike motore svakako stoji, nema zamene za čistu zapreminu, a kad na to sve dodaš još turbo, e onda je to ozbiljna priča
Vule nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 11-09-2016, 12:44   #28
nemirko
Veteran

nemirko's avatar

nemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalu

@Shomy_ksh Nisam mislio na aktiviranje vec na dodatno aktiviranje.
Ako se vozis sa jos dvojicom u puntu 1.2 benzin, krecete se 40km/h u trecoj brzini i skrecete u ulicu koja ide uzbrdo, moraces da saltas u drugu a vrlo moguce ubrzo i u prvu (u zavisnosti kolika je uzbrdica). Ista situacija u puntu 1.3 mjet a on ce da izvuce i trecom narednih 50 metara uzbrdice, koliko god ona bila strma.
O tome ja pricam.
Opet moram da ponovim, mozda su napravili cudo sa tim 1.2 motorom ali sumnjam. Opet ce turbina da "proradi" na 1700 rpm a dotle...dodatno se aktiviraj i saltaj u nizu

Staro 11-09-2016, 12:56   #29
shomy_ksh
Moderator

shomy_ksh's avatar

A brate voziti auto na granici odakle tork skace je po meni silovanje motora i transmisije. Ja ispod 2000 ne vozim a isto mi je tork od 1600-1700. Kapiram ja tebe. Doduse, postoji mala razlika u mestima u kojim zivimo, recimo u 90% ulica u krusevcu ne mozes trecom da skrenes bar ne mojim autom, mozda i moze al na 1200-1300 obrtaja i onda da ga cekam da se kilavi do 1700 pa da onda krene da ubrzava... to sto npr 2.0tdi u pasatu moze ne znaci da se njegov plivajuci zamajac slaze s tim

Staro 11-09-2016, 13:03   #30
nemirko
Veteran

nemirko's avatar

Tim pasatom mozes celi dan da se vozis kroz beograd...u trecoj
Razumeli smo se

Citat:
Originalna poruka od Estariol Vidi poruku
...
Da ne nastavim raspravu, ima puno činioca koji treba da se uzmu u obzir pri kupovini automobila, od toga za šta će se koristiti, gde će se voziti, da li planirate da ga posedujete duže vreme ili ćete ga prodati čim istekne garancija (ako kupujete nov auto) ili počne da se kvari, i tako dalje.
Po meni, najbitnija u svemu je injenica je da se manji motori u velikim automobilima brže habaju.

Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > e-cigSerbia caffe > Opuštanje > U slobodno vreme

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 21:44 sati.