Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Atomizer MODovi
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 13-10-2016, 22:19   #16
raw2sienna
Veteran

raw2sienna's avatar

Registrovan: Oct 2013
Pohvala: 2,159
Pohvaljen: 3,010
Nivo reputacije: 382
raw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputaciju
Uobičajeno Re: By.Ka V6

Meni putuje ova u kutiji od sardina....

raw2sienna nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 14-10-2016, 00:12   #17
zogu
Moder

zogu's avatar

Registrovan: Dec 2011
E-cig: Vratite Guruu potpis !!!
Pohvala: 4,597
Pohvaljen: 6,124
Nivo reputacije: 984
zogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputaciju

Ova sa fta ima dve greskice, videcemo koja je bolja. Pisacu za koji dan, a za sada te greske su nebitne, od mene ➕ za verziju da fta.

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk

Doggy and Pico

You can fool all the people some of the time,
and some of the people all the time,
but you cannot fool all the people all the time.

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.
zogu nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 27-10-2016, 14:06   #18
placebo
Veteran

placebo's avatar

Registrovan: Sep 2015
Pohvala: 429
Pohvaljen: 772
Nivo reputacije: 139
placebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvalu

Dragi kolega budite ljubazni pa nastavite izlaganje...

But suddenly I viddied that thinking was for the gloopy ones and that the oomny ones use, like, inspiration and what Bog sends.
placebo nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 27-10-2016, 21:56   #19
raw2sienna
Veteran

raw2sienna's avatar

raw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputaciju

By-KA V6 mi djeluje kao da so u 2013 dizajneri Taifuna GT 1 imali mogučnost kratkog skoka u fazonu "Back to Future" i otišli pogledati 2-3 godine unapred šta se dešava sa dizajnom atomizera. Al imali su samo pola sata vremena u budučnosti - vratili se i sa malo brainstorminga napravili By-KU...
Barem ovu verziju sa Flavor Chimneyem sa kojom su nas (za sada?) kloneri počastili.

Moja verzija stiže sa GB i boxu nalik na sardine

I još slika rasklopljenog originala

Klon By-KA stiže prilično mirišljav na derivate strojnog ulja koje nisu rešila 2 pranja + vodka.Tek posle 3-4 tanka priukus se gubi i atomizer zasije mnogo lepom aromatskom spektru na tragovima Kayfuna sa više detajla.

Prvi setup odradjen od 0,34 mm Kanthala na prečnik 2,4 mm = 1,2 Ohma. Šrafovi su okruglasti kao kod Taifuna al hvataju za minus4.Postavljanje vate...

Sjajno rešenje dosta podignute cevčice AF (koja je kod mog primjerka prečnika negdje 2,2-2,3 mm od deklarisanih 2,4) sprečava bilokakvo rosenje i mastenje na AF rupice ili na 510 pin za sada (detalnjiju pretragu potpalubja ilite collectors tanka za sada prepuštam Višem Inspektoru @Zogu ) tako da je atomizer posle 4 tanka potpuno suv sa svih strana.

Vape je izmedju 14,8 i nekih 17W dobro zasičen, para je sabijena i hit je jak (AFC na 1 i 3/4 rupice)By-KA tiho bruji i bljuje ukusne oblačiče...Zanimljiva je i potrošnja same tečnosti koja je veoma umirena i tank traje i traje.

U želji da pojačam doživljaj namotam neki klaptončič koji mi stigao pre neki dan - jezgra samo 28g omot 32g - 6 namotaja oko 2,4 mm daje umerenih 0,8 Ohma.

Pojačam snagu na umjerenih 20,5W, otvorim AFC na 4 rupica i - naravno pojačam doživlja. Mada je kalem uprkos prečniku 2,4 mm malo velik za komoricu koja je i dosta niska AF je je malko otežan i para postane toplija a još uvjek dobro saturirana za umjereni restrict lung inhale.Malo dižem - spuštam kalem - ali iznad 2 mm aroma se polako umanjuje - tako da je ipak optimala negdje 1,5 -2 mm iznad AF otvora.
Al subjektivno mislim da u klasi turanja klaptona ima boljih od By-KE...

Najeo se čovjek (ko več?) svega dobrega pa beži u mirnije vode - i tako motam sa 0,40 mm kanthalom opet na 2,4 mm 9-10 ovojnica što ispade oko 1 Ohm.Ovaj setup je dosta fleksibilan i fino radi od 16 - 22W - prilagodjavanjem AF i LC.

Tako dolazimo polako u sadašnjost s By-KOm. Neverovatno prosto koncipirano i efikasno rešenje natapanja dosta me fascinira kao i taj (po mome) poboljšani derivat Kayfunskog vejpa.I sa punim tankom može se sinhronim odvrtanjem tanka i LC rasklopiti atomizer i čačkati po setupu bez da gubimo kap tečnosti.Punjenje može iz flašice bez problema.

- Design i veličina. Sa plastičnim tankom i sa nekim drugim drip tipom (na slici sa Fode DT) pored KFL pune veličine baš ne štrči mnogo.Oko samog designa - ima taj šarm našeg Slavenskog stila "samo da je funkionalno" i meni se to svidja.
Atomizer je (zajedno sa Atamanom, Phenomenom, GEMom) i mnogo popularan medju italijanskim vaperima (Yeahsmo klon se prodaje za nekih 37 EUR).
Mada je priložen DT veoma dobro umeren sa svojim unutrašnjim prečnikom sa samim atomizerom i daje maximalne performance.

- Mane :
- Kod GB klona je naime prisutan mali odmik od linije rupa za natapanje - za jedno 2 mm treba vatu na jednoj strani malo pomaknuti van osovine kalema...nekom če smetati

- Šrafovi nisu oni ko na slikama sa plosnatom glavom nego su isti kao kod Taifuna GT
- Navoji za tank su crunch/oštriji i plastični tank se malo teže odvija i zavija, sa metalnim sve teče (plastični tank može se nabaviti za cca 1,2$). Tako da sad vozam sa metalnim da malo sastruga navoje...

Drugo kod mene sve OK kolko sam u ova 2 dana koriščenja uspio videti.

Još jednom - atomizer prosto osvaja sa svojom jednostavnim i user friendly rešenjima, tolerantan do početnika i propusta kod setupa, otpor fixiran, suv ko papar, sa vejpom aromatične skale 4+ od 5, TH za 5, cjelokupni doživljaj gustine i saturacije pare za -5.

Preporuka. U svako vreme...

Staro 27-10-2016, 22:13   #20
alfini0507
Veteran

alfini0507's avatar

Registrovan: Oct 2012
Godine: 43
E-cig: Nemesis GPPAPS VTCmini Rosev2s Kayfuni GBell Pulse
Pohvala: 2,507
Pohvaljen: 3,247
Nivo reputacije: 540
alfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputaciju

-5 ili 5-?

Sent from my E2105 using Tapatalk

alfini0507 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 27-10-2016, 22:20   #21
raw2sienna
Veteran

raw2sienna's avatar

Citat:
Originalna poruka od alfini0507 Vidi poruku
-5 ili 5-?

Minus5...tako smo mi učili a učiteljica markirala crvenim -5
4+ = 4,4
-5 = 4,7
Na mojoj skali

Staro 27-10-2016, 22:32   #22
alfini0507
Veteran

alfini0507's avatar

alfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputaciju

E onda OK... Razumeli smo se iako pisemo drugacije...

Staro 28-10-2016, 14:19   #23
zogu
Moder

zogu's avatar

zogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputaciju

Moj klon je stigao u malo drugacijoj kutiji:

Mada mislim da se tu zavrsavaju razlike izmedju klona sa Gearbesta i Fasttecha.
Cak bih rekao da je proizvodjac isti, samo drugo pakovanje za drugog dilera.

Sam kvalitet klona je prilicno dobar, navoji jesu malo ostriji, ali je atomizer spreman za rad bez ikakvih dodatnih intervencija.

Da krenemo od mana ovog primerka:

Rupe za dotok tecnosti nisu pod uglom od 180 stepeni nego je jedna malo pomerena u stranu sto se moze videti na slici:

i

rupe za vazduh nisu u ravni, ovo je cisto estetska greska i vrlo tesko se primecuje, na fotkama deluje idealno pa nema dokaza.

Srafcici imaju malo losije glave i tesko ih "hvata"srafciger, ali su bar sa donje strane kako treba i lepo prihvataju grejnu zicu.

Sve ove greske ne uticu na sam rad atomizera.

E sada o samom atiju. Ovo je apsolutno najbolji atomizer koji sam koristio i trenutno jedini koji koristim. Dobio sam tacno ono sto sam zeleo, vazduh, aroma, lakoca punjenja.
Zbog izuzetno male komore i uskog dimnjaka aroma je u klasi sa roseom. Ne bih mogao da se odlucim koji je bolji. TH je za nijansu jaci na by.ka.
Vazduh se moze podesiti od veoma uskog, recimo kao nerazbusen kayfun do malo komotnijeg m2l parenja, ja ga drzim na jednoj do kraja otvorenoj rupi i pola druge i bas takav vazduh sam zeleo. Kratka povlacenja na malo vecoj snazi, para potpuno hladna, na tako nesto sam se navikao i to mi odgovara.

Atomizer je izuzetno jednostavan, recimo ako bi uzeli analogiju sa audio opremom, ovaj atomizer je lampasko pojacalo. Sve je robusno, jednostavno i savrseno funkcionalno.
Evo slika atomizera rasturenog u delove:

Sam dek se veoma jednostavno skida odvijanjem dva srafa na dnu baze i centralnog srafa. Na zalost ft jos ne nudi druge varijante dekova, mada bih uzeo samo za rezervu, ne bih isao na varijante sa manje i vise vazduha.

Setup sam se odluci za najklasicniji moguci, 0.3 zica, 7-9 namotaja ( koliko) i to je to. Postavljanje je prilicno jednostavno zbog pristupacnog deka:

Provlacenje vate nikada lakse:

I posle toga ide punjenje, zatvori se JC, podigne kapa (nema navoja) i moze da se puni iz kante. Nema okretanja moda, guranja specijalne bocice. U stvari ovako treba svi atomizeri da se pune. Kada pomislim da sam ranije odvrtao kajfun sa moda, pa srafcigercicem skidao srafcic, pa ispadne sraf ili gumica sa njega... Na ruzi gadjaj prostor izmedju komore i zida atomizera.
Ovde je to reseno kako treba.

Za 2. nedelje neprestanog koriscenja nisam imao ni kap curenja, grgoljenja, ni pomisao na dry hit. Koristio sam ga izmedju 13 i 20W.
Pokusavam da nadjem zamerku ali ne mogu. Vidim da se u komentarima mnogi bune zbog izgleda samog atomizera. Meni ni jedan ati nije ni lep ni ruzan ( @chell mi je davno rekao da ja nemam ukusa), ali recimo da mi izgled definitivno ne smeta. Ne bi bilo lose da se pojavi manji tank pa da se napravi neka varijanta koja vise prija dzepu.

Ja sam narucio jos jedan za rezervu i od mene snazna preporuka za ovaj atomizer.

Doggy and Pico

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.
Staro 30-10-2016, 17:47   #24
kavasaki
Iskusan član

Registrovan: Aug 2011
Pohvala: 103
Pohvaljen: 34
Nivo reputacije: 37
kavasaki je na dobrom putukavasaki je na dobrom putukavasaki je na dobrom putukavasaki je na dobrom putu

zogy- kakva je by-ka u odnosu na kayu v3 mini
kavasaki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 30-10-2016, 22:13   #25
zogu
Moder

zogu's avatar

Veoma slicna, meni by.ka daje hladniju paru, bolji th i dosta je jednostavniji ati.

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk

Doggy and Pico

Staro 31-10-2016, 19:13   #26
Raka 1971
Moderator

Raka 1971's avatar

Registrovan: Mar 2016
Godine: 46
E-cig: Think Vape Finder 167+Ammit
Pohvala: 222
Pohvaljen: 1,083
Nivo reputacije: 185
Raka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputaciju

I zaključak je... uzeti sa GB ili FT?

Raka 1971 je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 31-10-2016, 22:48   #27
placebo
Veteran

placebo's avatar

Registrovan: Sep 2015
Pohvala: 429
Pohvaljen: 772
Nivo reputacije: 139
placebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvalu

Pa koliko sam shvatii isti su cak su i feleri isti.

But suddenly I viddied that thinking was for the gloopy ones and that the oomny ones use, like, inspiration and what Bog sends.
placebo nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 01-11-2016, 00:38   #28
alfini0507
Veteran

alfini0507's avatar

Samo je pakovanje koliko ja skapirah drugacije

Staro 01-11-2016, 09:08   #29
zogu
Moder

zogu's avatar

Tamo gde radi kupon za popust

Doggy and Pico

Staro 01-11-2016, 09:12   #30
nemanja14
Veteran

nemanja14's avatar

Registrovan: Mar 2014
Pohvala: 1,191
Pohvaljen: 586
Nivo reputacije: 169
nemanja14 je za svaku pohvalunemanja14 je za svaku pohvalunemanja14 je za svaku pohvalunemanja14 je za svaku pohvalunemanja14 je za svaku pohvalunemanja14 je za svaku pohvalunemanja14 je za svaku pohvalunemanja14 je za svaku pohvalunemanja14 je za svaku pohvalunemanja14 je za svaku pohvalunemanja14 je za svaku pohvalu

ja narucih po preporuci iskusnih
iskreno radujem mu se

nemanja14 je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Atomizer MODovi

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 18:56 sati.