Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > e-cigSerbia caffe > Opuštanje > U slobodno vreme
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 23-12-2016, 10:24   #16
alfini0507
Veteran

alfini0507's avatar

Registrovan: Oct 2012
Godine: 43
E-cig: Nemesis GPPAPS VTCmini Rosev2s Kayfuni GBell Pulse
Pohvala: 2,507
Pohvaljen: 3,247
Nivo reputacije: 540
alfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputaciju
Uobičajeno Re: Audiofili

Kupljeno 80 i neke... Sljaka i dalje mada ima stvari koje treba srediti i popraviti... Nema se para za nesto bolje jbga...

Sent from my E2105 using Tapatalk

alfini0507 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 23-12-2016, 10:26   #17
ljudva
Veteran

ljudva's avatar

Registrovan: Nov 2012
Pohvala: 1,351
Pohvaljen: 993
Nivo reputacije: 168
ljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvalu

@Zogu Jacalo extra izgleda!Svaka cast Ladno si mi vratio zelju da prodam sve ovo sto imam i ponovo se upustim u igru sa lampasem ( kud sam i otvarao ovu temu ) a kupovina Toyota Coroll-e da priceka
Hendikep mi je sto ne umem to sam da pravim, mada ima sada polovnjaka po pristojnim cenama.I jos neki Dynaudio zvucnik...

A evo sta su ljudi iz NS napravili:

@alfini0507 ostadoh bez tnx-ova, jbg
ljudva je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 23-12-2016, 10:32   #18
alfini0507
Veteran

alfini0507's avatar

Registrovan: Oct 2012
E-cig: Nemesis GPPAPS VTCmini Rosev2s Kayfuni GBell Pulse
Pohvala: 2,507
Pohvaljen: 3,247
Nivo reputacije: 540
alfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputaciju

Hvala

Sent from my E2105 using Tapatalk

alfini0507 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 23-12-2016, 12:01   #19
Zvukoljub
Senior

Zvukoljub's avatar

Registrovan: Jun 2012
Godine: 42
E-cig: Kraftшerk
Pohvala: 791
Pohvaljen: 531
Nivo reputacije: 105
Zvukoljub je za svaku pohvaluZvukoljub je za svaku pohvaluZvukoljub je za svaku pohvaluZvukoljub je za svaku pohvaluZvukoljub je za svaku pohvaluZvukoljub je za svaku pohvaluZvukoljub je za svaku pohvaluZvukoljub je za svaku pohvaluZvukoljub je za svaku pohvaluZvukoljub je za svaku pohvaluZvukoljub je za svaku pohvalu

U hiju-fiju (dakle, kućnoj audio-opremi) je najgora i najbolja stvar to što ne postoji metod za merenje "dobrog zvuka", jer nije u pitanju egzaktna vrednost. Svako ocenjuje samo svojim ušima, pa ne mogu postojati "najbolje pojačalo" ili "najbolji zvučnici", čak ni "najbolja topologija". A vs D, cevke vs solid, kompresija vs BR vs ATL, to su debate koje ne mogu biti završene. Kad mi neko kaže da je D klasa njesra, pitam ga da li je slušao Devialet, recimo. Ili ako kaže da je gramofon najbolji, pitam jel slušao dCS. I obrnuto. Ne držim nikome stranu, volim dobar zvuk (tj zvuk koji prija mojim ušima) bez obzira na tip uređaja koji ga stvaraju. Open mind je veoma važan u ovom sportu, sreo sam dosta ljudi koji zbog predrasuda mnogo propuštaju.

U vezi s postavljenim klipom. Lično poznajem Boška BFA i super je lik, kao što je i Tulip mnoogo zayebano pojačalo (valjda se tako zove model, zaboravio sam), ali siguran sam da bi recimo Karan ili Trafomatic imali šta da kažu na tu temu, da ne nabrajam dalje. A to je samo deo proizvođača iz Srbije, da ne širimo na region ili nedajbože ceo svet.

E da, što se mene tiče, slušam šta naleti, ali okosnica kućnog sistema je već 6 godina integralac Exposure 2010S2. Zvučnici su poslednje 4 godine KEF Q300, koje maltene od prvog dana oću da menjam, al u međuvremenu mi koaksijala prirasla za srce pa nikako da presečem. Nedavno sam nabavio novi konverter, Pro-Ject DAC Box DS2 Ultra, koji radi s kombinovanim eksternim napajanjem STR/Avondale (trenutno u toku zamena trafoa). Transport - PC music server (kao što reče Zogu, diskovi i ploče odavno spakovani i odneti na tavan). Kablovi AudioQuest, Oehlbach, FTA... Polica TNT Flexy, stalci Kemp.

koliko ušiju - toliko kanala
Zvukoljub nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 23-12-2016, 12:10   #20
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 41
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 8,413
Pohvaljen: 12,204
Nivo reputacije: 1878
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Može lock?

EDIT :

OT Zaboravih sliku glavne makine
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 23-12-2016, 12:20   #21
Zvukoljub
Senior

Zvukoljub's avatar

Zvukoljub je za svaku pohvaluZvukoljub je za svaku pohvaluZvukoljub je za svaku pohvaluZvukoljub je za svaku pohvaluZvukoljub je za svaku pohvaluZvukoljub je za svaku pohvaluZvukoljub je za svaku pohvaluZvukoljub je za svaku pohvaluZvukoljub je za svaku pohvaluZvukoljub je za svaku pohvaluZvukoljub je za svaku pohvalu

Ne može lock, može Master Clock:

Staro 23-12-2016, 12:37   #22
Estariol
Moderator

Estariol's avatar

Registrovan: Jan 2014
Godine: 40
E-cig: Defender 2/Balrog + Rose v2/Rus 91%/Erlkonigin v2
Pohvala: 3,593
Pohvaljen: 1,274
Nivo reputacije: 285
Estariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od ljudva Vidi poruku
Altec Lansing imaju iznenadjujuce cist i lep zvuk.Imao sam svojevremeno i njih i Logitech, tuku Logitech za klasu
Ako nisam pogrešno obavešten, Altec Lansing je ozvučio Sidnejsku Opera House, što govori dovoljno ako mene neko pita. Ja se, što bi rekli u*ro, kad sam čuo njihov 2+1 sa vuferom i 2 dvosistemca, kod kojih su srednjetonci usmereni ka podlozi na kojoj stoje. Beše to pre cirka 12tak godina i nikakav Trust, Genius ni Logitech nije mogao čak ni da im prismrdi

Inače, trenutno sam na malom Technics SU-C04 integralcu od 30W po kanalu i 2 Decca dvosistemca od po 50W, na žalost repariranih kad im je otišla guma oko membrane, ali i dalje odlično rade. Zanimljivo u vezi njih je da imaju bas bez skretnice, tj. signal iz pojačala ide direktno na bas od 8" i odatle na skretnicu, pa u visokotonac. Muziku naravno puštam sa kompa u pojačalo, kao i većina nas, sa integrisane zvučne kartice.

Imam u ormaru komplet SAL-ovih 6" sa kevlarskom membranom + skretnice i dome tweeteri, ali čekaju priliku da se sklepaju kutije za njih.

Za hejtere SAL-a: pre nego što počnete da se GNUšate poput antilopa GNU, uzmite u obzir da sam ih dobio u nekoj kompenzaciji za odrađen posao, i nisam imao neki naročit izbor, čak ni basove od 8" pa da bar probam kako bi zvučali na Decca kutijama koje već imam...

Vanzemljaci? Ako oćeju da dođeju, neka dođeju, ako nećeju, ne moraju...
Estariol nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 23-12-2016, 12:38   #23
ljudva
Veteran

ljudva's avatar

ljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvalu

Slazem se @Zvakoljub
Da, naziv videa je malo bombastican i naravno da ne postoji "najbolji" kategorija u ovoj zanimaciji, kao i u mnogim drugim sferama zivota.Vise sam isao na to da se prezentuje kao jedna lepa vest iz nase zemlja koja dobacuje i van nasih granica.
Elem, predrasude su za***ana stvar.Bilo mi zanimljivo pre jedno 10 godina kada sam sav bio u tom fazonu, drugar kupio neke kabele za povezivanje zvucnika i jacala, mislim da su holandski bili + konektore i platio ih debelo.Sav odusevljen kako mu sistem progledao, zove par nas da se i sami uverimo.Potom napravimo slepi test.Uopste nije mogao razlikovati kada je sistem bio na tim holandjanima a kada na obicnim (pristojnog poprecnog preseka) kabelima.

Meni licno lampasi najvise leze, zbog "topline" zvuka i totalno nepotrebnih tonskih kontrola na njima jer je opseg pun.Opet, naravno, zavisi na koje zvucnike su spojeni, jbg..I tako u nedogled.
Dobro, ideja je svakako da malo procavrljamo ko sta ima...voli

Lock? Ko je rekao lock?!
Zahvalili :
Staro 23-12-2016, 12:53   #24
maestro
Veteran

maestro's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 299
Pohvaljen: 607
Nivo reputacije: 165
maestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalu

Nije sve u zvucnicima i kablovima, ima nesto i u akustici sobe. Dobar zvucnik moze lose da radi ako je soba losa, a zavisi i od toga kakav se materijal slusa.
maestro je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 23-12-2016, 13:02   #25
Zvukoljub
Senior

Zvukoljub's avatar

Akustika prostorije je ravnopravan, a često potpuno zanemaren činilac sistema, uz rame sa izvorom, pojačalom i zvučnicima

Zahvalili :
Staro 23-12-2016, 13:30   #26
lemmy
Veteran

lemmy's avatar

Registrovan: Feb 2013
E-cig: Sta se nadje pri ruci
Pohvala: 2,612
Nivo reputacije: 150
lemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalu

Nekad bila egzotika sada ostala komercijala.Ebm ga,promenili se prioriteti u zivotu ali je ljubav za dobrim zvukom ostala

Yamaha 7.1 dd dts....14kg zive vage 7x100w
Pioneer cd
Sony tck 711s 3head 3mot.
Equalizer technics (ostao zbog pc-a, sgh 70 jedan od lepsih ekvilajzera koje sam imao)

Infinity alfa u frontu

Jbl pasiv u frontu

Yamaha activ zbog DD i DTS

Jbl contol pozadi suround (mada je steta)

Neki dvd pioneer playeri (ovaj srebrni je odlican i kao cd pleyer) a ovaj crni zbog divx i ostalih novotarija.

Послато са GT-N7000 уз помоћ Тапатока

lemmy nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 23-12-2016, 13:43   #27
Zvukoljub
Senior

Zvukoljub's avatar

JBL Control su super. Šta iz tih pikavaca može da se iscedi u stereo postavci, to je čudo...

Zahvalili :
Staro 23-12-2016, 13:46   #28
lemmy
Veteran

lemmy's avatar

Registrovan: Feb 2013
E-cig: Sta se nadje pri ruci
Pohvala: 2,612
Nivo reputacije: 150
lemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalu

Zato i kazem steta

Послато са GT-N7000 уз помоћ Тапатока

lemmy nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 23-12-2016, 13:50   #29
ljudva
Veteran

ljudva's avatar

Citat:
Originalna poruka od Zvukoljub Vidi poruku
JBL Control su super. Šta iz tih pikavaca može da se iscedi u stereo postavci, to je čudo...
Potvrdjujem.Slusao sam ih u jednom kaficu, imao sam utisak da su kutije barem 3x vece a zvuk jako dobar
Staro 23-12-2016, 14:40   #30
zogu
Moder

zogu's avatar

Registrovan: Dec 2011
E-cig: Vratite Guruu potpis !!!
Pohvala: 4,597
Pohvaljen: 6,124
Nivo reputacije: 984
zogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputaciju

Meni je neki definitivni i sasvim ostvarljiv cilj lowtheri u kompresionoj kutiji, cisto da se malo umire i onken bas, naravno dva komada. Onkeni sa nekom D klasom ili gaincloneom da se guraju, a lowtheri sa lampasem, neko fino full triodno pojacalce.
Sto se izvora tice, svakako ostavljam gramofon i neki cd sa digitalnim izlazom, dobar D/A konvertor i neki plejer, mozda cak i raspberry pi, a kazu da su na njemu englezi odradili jako dobar D/A konvertor u startu.
@Estariol SAL moze jako lepo da se upakuje u onken, nista njima ne fali

Sent from my SAMSUNG-SM-G925A using Tapatalk

Doggy and Pico

You can fool all the people some of the time,
and some of the people all the time,
but you cannot fool all the people all the time.

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.
zogu nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > e-cigSerbia caffe > Opuštanje > U slobodno vreme

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 21:44 sati.