Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > e-cigSerbia caffe > Opuštanje > U slobodno vreme
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 14-05-2017, 13:57   #91
V011
Banned

Registrovan: Sep 2015
Pohvala: 0
Pohvaljen: 68
Nivo reputacije: 0
V011 je poznat svimaV011 je poznat svimaV011 je poznat svimaV011 je poznat svimaV011 je poznat svimaV011 je poznat svima
Uobičajeno Re: Audiofili

Ja gledam za zvucnika za Home Cinema i za PC, imam Sound Blaster ZxR zvucnu i uzecu neki reciver koji nije mnogo skup. Yamaha AX660 je relativno nova serija i kao mi je najbolji cena performance, nije preko 500. Marantz u toj klasi kosta 200-300 vise.

Prvo sam mislio 5.1 system. Ali sam sada shvatio da je bolje da uzmem Levi + Desni + Centar ispod TV i mozda Subwoofer. Bolji zvuk ce doci iz 3 zvucnika nego 5 zvucnika za iste pare.

Ima vise kandidata ali ovi su mi nekako OK.

Wharfedale Diamond 225 + 220 Central
JBL Studio 230 + 235 Central

Gledao sam da su sve komplet. E sada nisam odlucio Floor Bookshelf.
Bookshelf za iste pare su bolji ali oni trebaju i stalak koji nisu bas jeftinini oko 100-150 za 2 zvucnika, sa druge strane ovi ne trebaju stalak i tu je usteda. I problem je sto kablovi Audioquest Type 4 koji ima da se kupe na m i da se napravi sa bananom trebaju dupli ako su zvucnici Bi Wire, to je 4 umesto 2 kabla za par zvucnika.
Wharfedale je Bi Wire a JBL ne.
Ali sa njima bi imao lep kucni sistem. Pogotovu ovaj Wharfedale 225 su novi i kazu da su bruka, kostaju 299euro i 199euro Central.

Najvise sto bi isao je do 1000 + Reciver.
Sa Wharfedale 225 Subwoofer gotovo i da ne treba.
Moze kasnije da se doda ali ko voli besnu neku muziku.
Ali Central je obavezan za Home Cinema.
Postoje i Wharfedale Diamond 210 i 220 Bookshelf koji su jeftiniji nego 225 a koji se kasnije mogu dodati ko voli 5.1 kao Rear.
Takodje i JBL ima Studio 220 koji mogu biti Rear za 230 ili Studio 220 koji su ugaoni Surround zvucnici.
V011 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-05-2017, 05:01   #92
V011
Banned

Registrovan: Sep 2015
Pohvala: 0
Pohvaljen: 68
Nivo reputacije: 0
V011 je poznat svimaV011 je poznat svimaV011 je poznat svimaV011 je poznat svimaV011 je poznat svimaV011 je poznat svima

Citat:
Originalna poruka od maestro Vidi poruku
Razlika u kablovima se moze cuti, ali ako ste u uredjenom akusticnom prostoru, a ne u dnevnoj sobi ili podrumu. Razliku moze da primeti onaj ko ima prekaljen sluh i radi duzi niz godina snimanje i mix po 8 sati dnevno i onaj ko je isprobao sve zivo od opreme. Ja radim i snimanje i mix, ali jos uvek nisam uspeo da primetim razliku izmedju recimo klotz i mogami kablova iako je mogami duplo skuplji. Ukusi su razliciti i isto je kao i ovde sa aromama, dok ne isprobas sve, neces znati sta je za tebe najbolje, a to kosta prilicno mnogo.
Sta poprilicno mnogo... Pa u audio opremi nema ogranicenja. Moze da kosta stotine hiljada. Samo je to uzaludno za ljude koji ne mogu da vide razliku izmedju sistema od 10.000e i sistema od 100.000. Audio eksprti koji imaju drugaciji sluh nego normalni ljudi mogu da cuju neke razlike i uspeli su bukvalno da otklone toliko sumove da se ne moze videti razlika izmedju live i skupih sistema, recimo Gershman Acoustics, Vac, PrimaLuna, McIntosh... Ja sam video drzace za kablove zvucnicke, da ne veruje covek....kablovi ne dodiruju pod nego imaju posebne drzace da bi se eliminisao svaki sum, samo kablovi su par hiljada. VAC Statement 450 IQ Monoblock Power Amp kosta preko 100.000... 50kg je tesko.
Koliko postoje firmi koje smo culi toliko i jos vise postoje audio brandovi koji prave delove u par primeraka nekada i cena se meri stotinama hiljada. Ali to je namenjeno za ljude koji su zaljubljenici u to i koji su spremni da daju pare na to kao na slike od Van Goga ili da potrose Bugatti na 2 zvucnika koja reprodukuju i vocal i bas, sve zivo idiotskog izgleda i ostale delove iz kojih dopire zvuk koji se ne mozes da znas da li ti je u sobi do tebe live izvodjenje ili je neko pustio muziku. Takvim ekspertima kada cuju ovo sto ja za nas skupo od par stotina hiljada cemu se divimo Tannoy, JBL, Klipsch, KEF, Wharfedale, Elac, Dali, SVS, to je njima jadno, cak i najskuplje serije tih proizvodjaca, verovatno bi se najezili kako los zvuk dolazi iz toga a mi ne mozemo da razlikujemo njih i one od 100.000.
V011 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 15-07-2017, 16:56   #93
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 41
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 8,723
Pohvaljen: 12,704
Nivo reputacije: 1966
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 23-09-2017, 19:42   #94
shomy_ksh
Moderator

shomy_ksh's avatar

Registrovan: Feb 2014
E-cig: VTCmini & kfl+
Pohvala: 1,393
Pohvaljen: 2,182
Nivo reputacije: 387
shomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputaciju

Jel ko rasturao pojacala, treba mi info

Naime, otisao je rca in/out, ovde lik koji radi pojacala kaze moze da se zameni...cca 35e

Odem na aaliexpres nadjem ono sto mi treba i kupim 0.8$ 3kom

e sad, posto moram da izvacim plocu celu iz kucista da bih odlemio pinove, moracu da skinem sve a to podrazumeva da cu morati da menjam termalnu pastu na mosfetima....

Koju pastu da kupim

btw

shomy_ksh nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 23-09-2017, 19:51   #95
Čedomir
Iskusan član

Čedomir's avatar

Registrovan: Mar 2016
Godine: 49
E-cig: Hotcig DX75 Primo SE itd.
Pohvala: 60
Pohvaljen: 171
Nivo reputacije: 34
Čedomir ima čime da se ponosiČedomir ima čime da se ponosiČedomir ima čime da se ponosiČedomir ima čime da se ponosiČedomir ima čime da se ponosiČedomir ima čime da se ponosiČedomir ima čime da se ponosiČedomir ima čime da se ponosiČedomir ima čime da se ponosiČedomir ima čime da se ponosiČedomir ima čime da se ponosi

Pa mogao si i pastu da kupiš na aliju. Onu za comp procesore a posto ti treba veca kolicina kupis vecu tubicu.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Čedomir nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 23-09-2017, 19:55   #96
shomy_ksh
Moderator

shomy_ksh's avatar

shomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputaciju

Znaci moze ta za procesore

To mi je bitno bilo, uzecu ovde 8g cini mi se da je vece pakovanje, samo mi je bilo bitno dal uopste moze ta ili postoji neka bolja/namenska

U sustini, rekao mi je oko 35e da odradi, oko 25e da ja kupim RCA... Kod nas sam trazio u srbiji ali ne nadjoh, onda nadjoh na aliexpres i kad sam video koliko kosta, onda sam resio da sam odradim. Ni 1000din ne izadje sve.. Jedino sto treba sam da se potrudim da odradim kako treba.

Staro 23-09-2017, 20:16   #97
scooter
Moder

scooter's avatar

Registrovan: Dec 2013
E-cig: Lucky Strike
Pohvala: 1,511
Pohvaljen: 1,845
Nivo reputacije: 364
scooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputaciju

Izvini koji deo ti je otisao tacno jel misls na pretpojacalo kada kazes RCA in/out ( crni deo sa vise nozica koji stoji uspravno blizu ulaza ) ?

Droper narkoman.
Skraceno doper.
scooter nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 23-09-2017, 20:55   #98
shomy_ksh
Moderator

shomy_ksh's avatar

To je nov, a na pojacalu je belo-crveni

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Staro 23-09-2017, 21:01   #99
scooter
Moder

scooter's avatar

scooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputaciju

Zezas me da je to otislo ?

Droper narkoman.
Skraceno doper.
Staro 23-09-2017, 21:04   #100
shomy_ksh
Moderator

shomy_ksh's avatar

Otislo jer je kutija 75litara SP... Od medjapana 22mm i nije bilo nista pricvrsceno i udarila kutija u pojacalo, slomila rca kabl i tad je ovo dobilo luft i gubi signal tj kao da ga smanji na 50% (los kontakt)... Unimer potvrdio

Mislio sam da se odlemilo pa sam lemove pojacao ali corak

Staro 23-09-2017, 21:05   #101
scooter
Moder

scooter's avatar

I za to ti trazi 35e Moracu onda i ja da podignem cene opravki

Droper narkoman.
Skraceno doper.
Staro 23-09-2017, 21:07   #102
shomy_ksh
Moderator

shomy_ksh's avatar

Pa to + termalna pasta i 5cm kalaj =35e
Ali oko 35e

Staro 23-09-2017, 21:07   #103
Čedomir
Iskusan član

Čedomir's avatar

Registrovan: Mar 2016
Godine: 49
E-cig: Hotcig DX75 Primo SE itd.
Pohvala: 60
Pohvaljen: 171
Nivo reputacije: 34
Čedomir ima čime da se ponosiČedomir ima čime da se ponosiČedomir ima čime da se ponosiČedomir ima čime da se ponosiČedomir ima čime da se ponosiČedomir ima čime da se ponosiČedomir ima čime da se ponosiČedomir ima čime da se ponosiČedomir ima čime da se ponosiČedomir ima čime da se ponosiČedomir ima čime da se ponosi

Ozbiljan majstor. Kazi adresu da ne ide neko kod njega.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Čedomir nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 23-09-2017, 23:59   #104
alfini0507
Veteran

alfini0507's avatar

Registrovan: Oct 2012
Godine: 43
E-cig: Nemesis GPPAPS VTCmini Rosev2s Kayfuni GBell Pulse
Pohvala: 2,598
Pohvaljen: 3,350
Nivo reputacije: 555
alfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputaciju

@scooter bavis se time?

Sent from my E2105 using Tapatalk

alfini0507 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 24-09-2017, 10:57   #105
scooter
Moder

scooter's avatar

Pre najezde tehnicke robe iz Kine dodatni prihod sam par godina ostvarivao tako sto sam kupovao neispravne audio uredjaje ( muzicke linije , muzicke komponente , auto kasetofone-cd , auto pojacala ) popravljao a zatim prodavao na buvljoj pijaci i za to vreme mogu reci da sam izvrsio najveci broj popravki , pre i posle toga nista znacajno ..elektronika mi je hobi ne bavim se time

Droper narkoman.
Skraceno doper.
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > e-cigSerbia caffe > Opuštanje > U slobodno vreme

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 12:55 sati.