Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Arome
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 12-01-2017, 19:38   #1
MiniM
Senior

Registrovan: Jan 2017
Pohvala: 303
Pohvaljen: 130
Nivo reputacije: 42
MiniM ima čime da se ponosiMiniM ima čime da se ponosiMiniM ima čime da se ponosiMiniM ima čime da se ponosiMiniM ima čime da se ponosiMiniM ima čime da se ponosiMiniM ima čime da se ponosiMiniM ima čime da se ponosiMiniM ima čime da se ponosiMiniM ima čime da se ponosiMiniM ima čime da se ponosi
Wink Mandarine, narandže i ostali citrusi

Od gotovih tecnosti nisam naisla na neku koja mi se svidja, zato i zapocinjem temu ovde, nadam se da je to ok.
Potreban mi je savet iskusnih u DIY.
Preporucite mi arome mandarine, narandze i ostalih citrusa (kao i gde ih kupiti kod nas), kako bih krenula u pravljenje tecnosti koja ce biti po mom ukusu, dakle neka varijnata mix-a.
MiniM nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-01-2017, 20:15   #2
coolioh
Iskusan član

coolioh's avatar

Registrovan: Dec 2014
Pohvala: 11
Pohvaljen: 79
Nivo reputacije: 24
coolioh je poznat svimacoolioh je poznat svimacoolioh je poznat svimacoolioh je poznat svimacoolioh je poznat svimacoolioh je poznat svimacoolioh je poznat svima
Uobičajeno Re: Mandarine, narandže i ostali citrusi

Generalno sto se mene tice (a i veceg dela DIY-era kolko vidim po netu) kad su vockice u pitanju FA (Flavour Art) su No1, imas ih u nasoj prodavnici koji su prisutni i ovde na forumu mozes pogledati na sajtu, a ako nemaju imas tu odlicnu opciju da kada budu grupne narudzbine mozes naruciti bilo koju aromu preko njih direktno od FA (Obicno bude jednom mesecno, i objave ovde na forumu).

Sad ne znam u kom si fazonu dal samo vockice, ali moja licna preporuka je da ako volis kremasto uzmes i neku kremastu aromu kao podlogu. Moji predlozi su Fresh Cream FA, Cheesecake (Graham Crust) od TFA ili ti KTS koji ih prepakuje za nase dobavljace i Vanilla Custard. Te arome se odlicnu slazu uz vockice.

Naravno ovo je moje licno iskutvo, sto bi rekli "your mileage may vary"

"That's just, like, your opinion, man."
coolioh nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 12-01-2017, 20:38   #3
maestro
Veteran

maestro's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvaljen: 636
Nivo reputacije: 173
maestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalu

Hellas ima odlicne citruse, pomorandza je prva liga i dozira se svega 1%. Pogledaj sajt domace prodavnice.
maestro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 12-01-2017, 20:51   #4
MarkoTM
Moderator

Registrovan: Mar 2013
Pohvala: 1,758
Pohvaljen: 1,767
Nivo reputacije: 348
MarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputaciju

Nije citrus ali Hellas jabuka je fino kiselkasta, kiwi je isto jako svez. Fa citrusa ima dosta, limun je ok, svez, jak. Bergamot solidan, citrus mix dominira grejp, mandarina i narandza isto interesantne, mozda najbolje zajedno u miksu, a limeta generalno samo u miksu.

Kao sto je gore napomenuto cream fresh ili etil maltol zanju da budu jako lep dodatak koji uokvire solo ukuse ili ublaze ostrinu pojedinih aroma.
MarkoTM nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 12-01-2017, 21:27   #5
MiniM
Senior

MiniM ima čime da se ponosiMiniM ima čime da se ponosiMiniM ima čime da se ponosiMiniM ima čime da se ponosiMiniM ima čime da se ponosiMiniM ima čime da se ponosiMiniM ima čime da se ponosiMiniM ima čime da se ponosiMiniM ima čime da se ponosiMiniM ima čime da se ponosiMiniM ima čime da se ponosi

Jedino sto sam videla na netu je aroma FA limun. Sve ostalo sto ste spomenuli ne mogu da pronadjem..a mandarina i narandza me najvise zanimaju, kako bih sama napravila svoj mix.
Nova sam ovde, pa jos uvek nisam upucena u grupne porudzbine, tj. ne znam kako to sve funkcionise, zato i tragam za necim sto bih mogla da porucim telefonom tj. da nije inostranstvo.
Staro 12-01-2017, 21:31   #6
maestro
Veteran

maestro's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvaljen: 636
Nivo reputacije: 173
maestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalu

Pogledaj dole na forumu odeljak gde su prodavnice, u prvoj prodavnici na listi ces naci to sto sam napisao. Nije dozvoljeno da postavim link ka prodavnici u temi zbog reklamiranja.
maestro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 12-01-2017, 21:34   #7
MarkoTM
Moderator

Pohvala: 1,758
Pohvaljen: 1,767
Nivo reputacije: 348
MarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputaciju

Pogledaj podforume prodavnica, tamo mogu da se nadju obavestenja o akcijama, popustima ili da se postavi pitanje na koje ce prodavci moci da daju najprecizniji odgovor sto se tice dostupnosti odredjenih proizvoda.
MarkoTM nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-01-2017, 21:38   #8
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Godine: 41
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 8,739
Pohvaljen: 12,730
Nivo reputacije: 1973
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

OT:

Inawera Shisha Lime i Flavour-art Lime Tahiti cold pressed
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-01-2017, 21:45   #9
MiniM
Senior

Upravo se vrtim po tom delu foruma...
Iz nekog razloga mi ne otvara sajt te prodavnice, nesto ne radi, a htela sam da pregledam ponudu.
Hvala za savete o miksanju, ideja i jeste da ih ne pomesam tek tako, vec da se pozabavim lejerima. Kremove mogu da nadjem svuda, ali mandarine...tesko. Zato sam i otvorila temu a usput mi svaki savet dobro dodje + naucim nesto novo!
Staro 12-01-2017, 22:11   #10
coolioh
Iskusan član

coolioh's avatar

Registrovan: Dec 2014
Pohvala: 11
Pohvaljen: 79
Nivo reputacije: 24
coolioh je poznat svimacoolioh je poznat svimacoolioh je poznat svimacoolioh je poznat svimacoolioh je poznat svimacoolioh je poznat svimacoolioh je poznat svima

U principu DIY zna biti naporan, posebno u pocetku, dok ne vidis sta ti i kako odgovara, nemoj da te to obeshrabri jer te isto toliko i nagradi, kad nadjes kombinacije koje ti se svidjaju, i dobices kvalitetnije i lepse nego kupovno (jer ces skrojiti po svojoj meri) kao torta, nikad ne moze da bude lepsa kupovna od domace

Isto tako imaj na umu, da ukusi koji ti se svidjaju ovako, ne mora da znaci da ce ti odgovarati u vejpu, tipa nije vezano za vockice ali ja obozavam da jedem cimet, dok u vejpu ne mogu da ga smislim. Isto tako ces imati razlicite "ukuse" od razlicitih proizvodjaca aroma, od nekih mozes imati onaj "pez" ukus voca, drugi ces imati malo realniji ukus (naravno sve ima svoje kombinacije).

Moja neka preporuka ti je da okacis na "kupujem" podforumu oglas da trazis vockaste arome, ili neko mozda ima malo da ti pokloni da probas, tako ces jeftinije proci u pocetku dok ne nadjes ukuse i proizvodjace koji ce ti se svideti. Isto tako ako kupis nesto sto ispadne da ti ne odgovara bacaj na oglase Isto tako kad krenes da mutis obavezno manje kolicine, u slucaju da ti se ne svidi lakse prezalis, a ne bum 100 milke na prvu

Ja cekam neke vockice da mi stignu od FA, pa ti mogu smutiti par po 10ml da probas, da vidis jel ti odgovaraju ili ne, da znas da li kupiti iste.

Sve u svemu, ima jako puno dobrih ljudi ovde koji zele pomoci, i isto toliko informativnih postova po forumu (Uradi sam, imas iskustva drugih u threadovima za odredjene proizvodjace aroma) pa se baci prvo na citanje a onda posle lagano.

"That's just, like, your opinion, man."
coolioh nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 12-01-2017, 22:18   #11
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Godine: 41
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 8,739
Pohvaljen: 12,730
Nivo reputacije: 1973
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 12-01-2017, 22:41   #12
MiniM
Senior

@coolioh
Citam citam ovolike su mi oci!

Puno hvala svima na savetima, informacijama i predlozima, nadam se da cu jednog dana i ja nekome pomoci kao i vi meni!

p.s. ako naidjete na neke nove dobre mandarine, setite se da ostavite komentar ovde
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Arome

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 12:10 sati.