Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja
Zaboravljena šifra? Registracija

Iskustva, saveti i pitanja Teme u kojima mozete pisati o svojim iskustvima, kao i dati ili pitati za savet.

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 23-05-2017, 20:24   #1
ljubimci
Aktivan član

ljubimci's avatar

Registrovan: Mar 2014
Pohvala: 9
Pohvaljen: 2
Nivo reputacije: 15
ljubimci je na dobrom putu
Uobičajeno Joyetech Ego One V2 vs. Cubis Pro atomizer

Treba mi savet,
Godinama, od kako se pojavio Kangertech kod nas parim na Protank Mini II i Evod Passthrough kombinaciji, ta aroma i pouzdanost mi je stvarno prijala i dalje mi prija, kao i lakoća premotavanje glava koje je stvarno prelako.
Planiram da probam nešto novo i iz ponude naših prodavnica najviše mi se na izgled sviđa Joyetech Ego One kombinacija baterije i atomizera, a vidim i da su nove CLR glave još lakše za motanje. Ne znam kakve su CL koje dolaze u pakovanju ali mi je lepo da vidim da ima i novih CLR.
Elem, u ponudi imam paket sa Ego One V2 atomizerom, a druga kombinacija je sa Cubis pro atomizerom.

Može li mi neko ko je probao oba reći prednosti i mane jednog i drugog? Vidim da Cubis ima neke drugačije glave pa ne znam da li ću se snaći sa premotavanjem ako je to uopšte izvodljivo, a vidim po komentarima da ume da curi. Opet, skuplji je pa negde pretpostavljam da je kvalitetniji (stara srpska "kad ne znaš šta je dobro pitaj šta košta"). Ego One V2 mi se baš dopada ali ne znam koliko je to napredak u odnosu na Protank, osim što je veći?

Nadam se da će mi neko dati neki dopadljiv odgovor.
Hvala unapred.
ljubimci nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 23-05-2017, 20:40   #2
Zadimljivac Prostora
Senior

Zadimljivac Prostora's avatar

Registrovan: Jun 2015
Pohvala: 409
Pohvaljen: 485
Nivo reputacije: 105
Zadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: Joyetech Ego One V2 vs. Cubis Pro atomizer

Ako hoces premotavati glave onda na Cubis zaboravi

Ko se moda ne ogrija, taj se pare ne napari
Zadimljivac Prostora nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 23-05-2017, 20:42   #3
Kinkel
Banned

Registrovan: Dec 2016
Pohvala: 604
Pohvaljen: 518
Nivo reputacije: 0
Kinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvalu

Moj glas ide za Ego One V2 .. cubis, grgolj, grgolj .. uf kad se setim
Kinkel nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 23-05-2017, 20:50   #4
st.gandra
Iskusan član

Registrovan: Oct 2016
Godine: 40
E-cig: iPV5 Subtank mini
Pohvala: 189
Pohvaljen: 71
Nivo reputacije: 17
st.gandra je poznat svimast.gandra je poznat svimast.gandra je poznat svimast.gandra je poznat svimast.gandra je poznat svimast.gandra je poznat svimast.gandra je poznat svima

I moj glas za Ego, mada i ja sam krenuo sa Ego i Protankom i ovde pratio prodaju na forumu i guglao i odlučio se za Subtank mini i nisam pogrešio. Grejači mi se čini lakše prave i od Ego i Protanka što je meni kao početniku bitno. Tako da bih ti ja preporučio da pratiš oglase a da i iskusnije ti kolege preporuče još neki ati koji je lak za setup.

Sent from my m2 note using Tapatalk
st.gandra nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 23-05-2017, 20:50   #5
ljubimci
Aktivan član

ljubimci's avatar

Znači istina je za grgolj, to ne mogu da podnesem
Hoću li dobiti nešto novo na ukusu, jačini TH, količini pare prelaskom sa PT Mini 2 na Ego One V2? Ili samo deluje kabastije? Naravno planiram i Ego One V2 bateriju.

Edit: Hvala gandra, naravno, ako neko ima nešto cenovno približno a bolje (da nije neka bazuka u ruci), slobodno neka da predlog. I hvala na brzim odgovorima, ova vaperska zajednica ovde je sve bolja.
Staro 23-05-2017, 21:17   #6
Zadimljivac Prostora
Senior

Zadimljivac Prostora's avatar

Registrovan: Jun 2015
Pohvala: 409
Pohvaljen: 485
Nivo reputacije: 105
Zadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosi

Dobices puno u odnosu na prethodnu opremu i vise pare i bolju aromu i jaci th. Posto prelazis sa protanka preporucujem ti 1 Ohm CLR grejace. Oni od 0.5 Ohm su za direktno povlacenje u pluca i cisto sumnjam da ce ti odgovarati poslije protanka

Ko se moda ne ogrija, taj se pare ne napari
Zadimljivac Prostora nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 23-05-2017, 21:33   #7
Kinkel
Banned

Registrovan: Dec 2016
Pohvala: 604
Pohvaljen: 518
Nivo reputacije: 0
Kinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvalu

Takodje, dobices volju da ides dalje i probas nesto ozbiljnije .. ja se ponekad vratim na dan na ego one .. da se prisetim .. i uvek se trgnem i setim se kako i nije toliko los ..
Kinkel nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 24-05-2017, 13:37   #8
ljubimci
Aktivan član

ljubimci's avatar

Hvala puno, kao i uvek, mnogo dobrih saveta na jednom mestu :-) uvek se rado vratim ovde.
Definitivno ću probati One, ne prezam ni od inovacija jedino mi je trenutno finansijska konstrukcija takva da ne mogu dalje od toga...i uvek gledam da bude nešto što može da se održava u kućnoj radinosti. Ne volim obavezu i oko grejača, ovako first aid kit sa šrafcigerom, Kantalom i Muji-em uvek pro ruci i grejač o čas posla.
Zahvalili :
Staro 12-06-2017, 18:57   #9
ljubimci
Aktivan član

ljubimci's avatar

Samo da se javim, stigao je Ego One V2 i ne žalim uopšte! Sjajna mašina! Puno dima i prelep ukus!
Imam 2 pitanja pa da ne otvaram novu temu, pitaću ovde:
- da li može neki drugi drip tip da se montira? Ovaj mi je nekako preširok gore? Neki koji se sužava pri vrhu kao kod PT2 Mini.
- dajte preporuku za rebuild grejača, koji kantal, na koliko debelu iglu, kolko namotaja da potrefim ovih 1.0ohm... i da li sme da se napravi grejač sa malo većim otporom?

Fala unapred
Staro 12-06-2017, 19:46   #10
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 41
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 8,717
Pohvaljen: 12,696
Nivo reputacije: 1965
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Može svaki takozvani 510 usnik

Fabrički je 2,5mm prečnik. Broj namotaja zavisi i od vrste žice. Ako baterija može da izdrži drugi otpor, može.
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 13-06-2017, 07:45   #11
x-man
Veteran

x-man's avatar

Registrovan: Sep 2015
Godine: 25
E-cig: iStick 30W, iPower,Rose v2,v3,Musso,ego one mega 2
Pohvala: 444
Pohvaljen: 329
Nivo reputacije: 94
x-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosi

Prvo nije dim nego para.
Od protanka moze usnik ali je malo kraci deo koji ulazi u atomizer pa ce da ima malo prostora sto i nije najbolje resenje. Najbolje je da stavis neki drugi 510 drip tip koji je uzi a ima dovoljnu duzinu ako paris m2l, bolju aromu ces da dobijes.
Meni je radio najbolje sa kantalom 0.32 oko 2,5mm , oko 6 namotaja, ne znam tacno koliko se dobije oma ali preko 1 sigurno. Nemoj mnogo da gledas otpor osim ako ne paris na mehanici ili zbog nekog drugog razloga vezanog za mod.

Long live Hon Lik!
x-man nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 13-06-2017, 08:46   #12
ljubimci
Aktivan član

ljubimci's avatar

E pa super, hvala na savetu. Tako sam nekako i mislila.
I samo još nešto, užasno mi je topla para na ovim fabričkim CL grejačima, tj. na ovom od 1.0ohm, pretpostavljam da je na ovom drugom od 0.5 još izraženije. Da li će na CLR biti nešto drugačije, čini mi se da mi malo smeta plućima ova toplina?.
Staro 13-06-2017, 08:59   #13
x-man
Veteran

x-man's avatar

x-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosi

Smeta i desnima. Na koliko wati paris?

Long live Hon Lik!
Staro 13-06-2017, 09:05   #14
ljubimci
Aktivan član

ljubimci's avatar

One V2 baterija, kao da se složi... mnogo lepo, puno pare, super ukus, ali toplo, baš toplo.
Staro 13-06-2017, 09:31   #15
x-man
Veteran

x-man's avatar

Sad vidim da tvoja baterija ima 2 moda, opadajuci napon i konstantan napon. Nisam mogao nigde na nadjem koliko je volti taj konstantan. Tako da je ipak bitno koliko oma. Tako da bi ipak bila hladnija para da je otpor malo veci. Nisam probao cl grejace ali bih ti ipak preporucio da probas da premotas tu clr glavu na otpor otprilike 1.5 oma cisto da probas.

Long live Hon Lik!
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 00:11 sati.