Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja
Zaboravljena šifra? Registracija

Iskustva, saveti i pitanja Teme u kojima mozete pisati o svojim iskustvima, kao i dati ili pitati za savet.

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 13-06-2017, 10:14   #16
ljubimci
Aktivan član

ljubimci's avatar

Registrovan: Mar 2014
Pohvala: 9
Pohvaljen: 2
Nivo reputacije: 15
ljubimci je na dobrom putu
Uobičajeno Re: Joyetech Ego One V2 vs. Cubis Pro atomizer

Ne preostaje mi ništa drugo. Bilo je idealno na prvi mah, novo iskustvo, mnogo pare, jačina th, zaista prelep ukus daju ove CL glave valjda što ima (čini mi se) više vate, ali pluća nisu moja. I malo je "otužno", da se tako izrazim, od te toplote na koju nisam navikla a jedva sam je se otarasila davno prelaskom sa T2 na PT2 Mini.
Probaću sa CLR da utrefim nešto slično otpora kao na PT, sličan je razmak između grejača i usnika i na jednom i na drugom, ne bi trebalo da to bude razlog. Jedino ako ova baterija prži mnogo više nego Ego Upgrade, tu onda pretpostavljam nema puno pomoći.
ljubimci nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-06-2017, 10:26   #17
x-man
Veteran

x-man's avatar

Registrovan: Sep 2015
Godine: 25
E-cig: iStick 30W, iPower,Rose v2,v3,Musso,ego one mega 2
Pohvala: 444
Pohvaljen: 329
Nivo reputacije: 94
x-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosi

Javi sta sta si uradila.

Long live Hon Lik!
x-man nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-06-2017, 10:28   #18
Guru
Banned

Pohvala: 2,051
Pohvaljen: 4,807
Nivo reputacije: 0
Guru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od ljubimci Vidi poruku
Ne preostaje mi ništa drugo. Bilo je idealno na prvi mah, novo iskustvo, mnogo pare, jačina th, zaista prelep ukus daju ove CL glave valjda što ima (čini mi se) više vate, ali pluća nisu moja. I malo je "otužno", da se tako izrazim, od te toplote na koju nisam navikla a jedva sam je se otarasila davno prelaskom sa T2 na PT2 Mini.
Probaću sa CLR da utrefim nešto slično otpora kao na PT, sličan je razmak između grejača i usnika i na jednom i na drugom, ne bi trebalo da to bude razlog. Jedino ako ova baterija prži mnogo više nego Ego Upgrade, tu onda pretpostavljam nema puno pomoći.
Ako zatreba pomoc, mogu da pomognem, da premotamo jednu glavu zajedno, da ti pokazem kako ide.

Ako treba i zica, tu sam.

CLR glava je jako laka za premotavanje. Jedino treba malo biti oprezan kada se provlaci vata da se ne iskrivi i deformise grejac, mada se i to lako vrati na mesto
Guru nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-06-2017, 10:37   #19
ljubimci
Aktivan član

ljubimci's avatar

Hvala puno na ponuđenoj pomoći.
PT grejače sam motala kao od šale, tako da pretpostavljam da sa ovima može samo lakše da bude, jedino mi je trebala mala preporuka oko razmera žice, motalice i namotaja.
Javljam svakako.
Staro 13-06-2017, 10:47   #20
bullet
Aktivan član

Registrovan: May 2017
Pohvala: 5
Pohvaljen: 23
Nivo reputacije: 7
bullet je na dobrom putubullet je na dobrom putubullet je na dobrom putu

Sa kanthalom 0.35mm 6 namotaja 2.3mm debljine daju tacno 1 ohm. Moram samo dovece da proverim i potvrdim za debljinu, mislim da je 2.3 tacno i da su tolike i rupe za vatu tacno, javljam kada proverim. Za vise ohma idi na 0.3mm zicu, manji malo precnik 2mm i 5 namotaja nekih. I razdvojene namotaje obavezno pravi.
bullet nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-06-2017, 11:04   #21
x-man
Veteran

x-man's avatar

x-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosi

prorezi za vatu imaju 2,5mm.

---------- Post dodan 13-06-2017 u 11:25 ----------

Ne mogu na edit, isteklo vreme.

Nemoj da radis dry burn na clr glavama ako radis sa kantalom da ne spalis gumicu. Mozes eventualno da uzaris grejac pre nego sto ga namontiras u glavu.

Long live Hon Lik!
Staro 13-06-2017, 12:11   #22
ljubimci
Aktivan član

ljubimci's avatar

Tako obično i radim, malo ga "propržim" da može lakše da se radi sa njim, a i da pregore nečistoće sa žice ako ih ima. Pa onda tek u glavu.
Večeras u pazar nove žice, 0.3 po gornjem savetu jer bih da napravim na više od 1ohm, ako mogu da ubijem "vrućinu". Pa ćemo videti, valjda ću nešto da postignem. Ne bih da ga se rešim ovako rano.
Staro 13-06-2017, 12:24   #23
scooter
Moder

scooter's avatar

Registrovan: Dec 2013
E-cig: Lucky Strike
Pohvala: 1,511
Pohvaljen: 1,845
Nivo reputacije: 364
scooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputaciju

Motala si PT glave pa ako imas 0.25 kantal motaj sa njim , ako motas debljom zicom svakako ce biti toplija para ...

Droper narkoman.
Skraceno doper.
scooter je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-06-2017, 12:32   #24
Zadimljivac Prostora
Senior

Zadimljivac Prostora's avatar

Registrovan: Jun 2015
Pohvala: 410
Pohvaljen: 485
Nivo reputacije: 105
Zadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosi

Citat:
Originalna poruka od x-man Vidi poruku
Nemoj da radis dry burn na clr glavama ako radis sa kantalom da ne spalis gumicu. Mozes eventualno da uzaris grejac pre nego sto ga namontiras u glavu.
Ja uvijek radim dry burn, mjesecima mi se desavalo da ne zamijenim grejac, samo dry burn i mijenjanje vate, jos ni jednom nisam spalio gumicu.
Inace moj idealan setup za grejace sa uzim otvorom za vazduh je bila 0.32 zica, motana oko 2.5mm 6 krugova. Govorim o kental zici

Ko se moda ne ogrija, taj se pare ne napari
Zadimljivac Prostora nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 13-06-2017, 12:34   #25
bullet
Aktivan član

Registrovan: May 2017
Pohvala: 5
Pohvaljen: 23
Nivo reputacije: 7
bullet je na dobrom putubullet je na dobrom putubullet je na dobrom putu

Ni ja nemam problem sa dry burnom i clr glavama, nista mi se ne topi, osim mozda same zice : D
bullet nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-06-2017, 13:18   #26
x-man
Veteran

x-man's avatar

Citat:
Originalna poruka od Zadimljivac Prostora Vidi poruku
Citat:
Originalna poruka od x-man Vidi poruku
Ja uvijek radim dry burn, mjesecima mi se desavalo da ne zamijenim grejac, samo dry burn i mijenjanje vate, jos ni jednom nisam spalio gumicu.
Inace moj idealan setup za grejace sa uzim otvorom za vazduh je bila 0.32 zica, motana oko 2.5mm 6 krugova. Govorim o kental zici
Isti setup i ja koristim. I ja radim dry burn, samo sto pulsiram na kratko samo da se zacrveni grejac. Ali desavalo sam da sam vidjao garez na gumici, mozda je moja drugacijeg kvaliteta.

Long live Hon Lik!
Staro 13-06-2017, 13:20   #27
Zadimljivac Prostora
Senior

Zadimljivac Prostora's avatar

Registrovan: Jun 2015
Pohvala: 410
Pohvaljen: 485
Nivo reputacije: 105
Zadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosi

Nije to garez od izgorelosti, nego prljavstina od tecnosti, da je bar malo spaljen osjetio bi kad paris. I ja sam nalazio to na gumici.

Ko se moda ne ogrija, taj se pare ne napari
Zadimljivac Prostora nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-06-2017, 13:23   #28
x-man
Veteran

x-man's avatar

Ja mislio da je od toga posto bas 2 linijice bile bas gde su prolazile zice

Long live Hon Lik!
Staro 15-06-2017, 18:48   #29
ljubimci
Aktivan član

ljubimci's avatar

Prvi rezultat:
Kanthal 0.3 - 7 1/2 namotaja na 2.5mm šrafciger.
Kada se otvori airflow skroz, malo je manje topla para ali ništa drastično. Otpor je veći, definitivno, nego na fabričkom 1.0 CLR (koji mi je by the way još topliji bio od CL), po reprova kalkulatoru nekih 1.5ohm bi trebalo da je ispalo...
Možda tanja žica doprinese manjoj temperaturi? Ne znam...
Ako obrnem još jedan namotaj povećaću otpor ali temperaturu pare neću smanjiti sigurno. Je li neko uopšte stavljao tanju žicu u ovo čudo?
Staro 15-06-2017, 20:18   #30
scooter
Moder

scooter's avatar

Registrovan: Dec 2013
E-cig: Lucky Strike
Pohvala: 1,511
Pohvaljen: 1,845
Nivo reputacije: 364
scooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od scooter Vidi poruku
Motala si PT glave pa ako imas 0.25 kantal motaj sa njim , ako motas debljom zicom svakako ce biti toplija para ...
Naravno da ima nas koji smo motali i sa tanjom zicom

Droper narkoman.
Skraceno doper.
scooter je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 03:09 sati.