Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja
Zaboravljena šifra? Registracija

Iskustva, saveti i pitanja Teme u kojima mozete pisati o svojim iskustvima, kao i dati ili pitati za savet.

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 15-06-2017, 19:41   #31
x-man
Senior

x-man's avatar

Registrovan: Sep 2015
Godine: 24
E-cig: iStick 30W, iPower,Rose v2,v3,Musso,ego one mega 2
Pohvala: 342
Pohvaljen: 270
Nivo reputacije: 81
x-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: Joyetech Ego One V2 vs. Cubis Pro atomizer

Probaj jos jedan namotaj, ako je jos topla probaj sa tanjom zicom

Long live Hon Lik!
x-man je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 15-06-2017, 20:13   #32
ljubimci
Aktivan član

ljubimci's avatar

Registrovan: Mar 2014
Pohvala: 9
Pohvaljen: 2
Nivo reputacije: 14
ljubimci je na dobrom putu

Još dva pokušaja:

1. Jedan sulud potez, 0.2 kantalom koji koristim na Protanku namotala 5 krugova i dobila... Ništa
Jedno odsustvo dima i ludački otpor, doduše hladan dim. Pretanka žica definitivno.

2.

Namotala još jedan krug sa 0.3, na 8 1/2, ništa, opet vruće i pršti ko blesav a nije bilo kondenza u njemu, kao vulkan da je grunuo...kapiram da može i lepo da sprži usta pa sam iz bezbednosnih razloga odustala za večeras.

Dok ne kupim tanju žicu, mozda 0.25 upali. Polako upadam u očaj, ne znam može li uopšte da bude dim manje vruć na ovoj spravi ili je to to...da ga lepo prodam i razmislim o drugom atomizeru ako 0.25 eksperiment ne uspe. Možda je jutro pametnije.
ljubimci nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 15-06-2017, 20:14   #33
Guru
Banned

E-cig: Junior je kriv za sve, poyy
Pohvala: 2,051
Pohvaljen: 4,807
Nivo reputacije: 0
Guru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputaciju

Kupi drugi drip tip.
Guru nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 15-06-2017, 20:51   #34
ljubimci
Aktivan član

ljubimci's avatar

I to mi je padalo na pamet. Onaj spiralni možda.
Sprečiće erupciju vrelog ulja sigurno, za temperaturu pare ne znam koliko spirala ima uticaj.
Staro 16-06-2017, 06:54   #35
x-man
Senior

x-man's avatar

x-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosi

Dobar je atomizer nego ti je problem zato sto ti mod nema podesavanje snage ili napona.
Mozda da probas neki duzi i uzi drip tip.

Long live Hon Lik!
Staro 16-06-2017, 07:12   #36
bullet
Aktivan član

Registrovan: May 2017
Pohvala: 5
Pohvaljen: 23
Nivo reputacije: 7
bullet je na dobrom putubullet je na dobrom putubullet je na dobrom putu

Da, ja ih imam vise komada, motao vise razlicitih grejaca (zica, broja namotaja, precnika) na clr glavi) i nikada problem sa prstanjem ili vrucom parom. Pucne nekada naravno, pogotovu kada je nov setup, ali nista strasno. Sto vise probam drugih atomizera to vise shvatam koliko su ego mega v2 u kombinaciji sa clr glavom dobri i jednostavni za odrzavanje. Ubedljivo najhladniju paru imam na njima...
bullet nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-06-2017, 07:50   #37
ljubimci
Aktivan član

ljubimci's avatar

Kako?
Kako i šta motaš da dobiješ hladnu paru?
Koji drip tip, preporuka (za hladnoću)?
Staro 16-06-2017, 08:03   #38
bullet
Aktivan član

Zadrzao sam se na 0.35 kanthalu, 2.5 mm precnik i 6 namotaja. Bude mi otpor tacno 1 ohm, parim na 10-12 w. Drip tipove fabricke koristim. Desavalo mi se pucanje i grgoljenje kada prenatopim vatu inicijalno i kada mi ostane malo mokar atomizer, pogotovu onaj centralni deo koji ide na glavu grejaca. Moguce da je stvarno porblem kod tebe baterija, kao sto rekose. Kako ti je radila fabricka CLR glava i grejac?
Staro 16-06-2017, 09:17   #39
ljubimci
Aktivan član

ljubimci's avatar

Pa ova gore slika je taj isti setap, samo sa još 2 namotaja preko. Što je najluđe, treba da mi stigne još jedna ista komplet v2 cigareta samo sa 2200mah baterija i ozbiljno razmišljam da je i ne otvorim, odmah na oglas.
Najbolje mi je radila CL koja je došla u paketu, ali su obe glave davale topao dim što mi ne prija. Pucketanje i prskanje ulja ću možda i moći da sprečim spiralnim dripom, ali toplinu stvarno ne mogu da podnesem.
Danas idem da pazarim tanju žicu pa ću mu dati još jednu šansu, ako ne, eto dva kompleta ubrzo na oglasima. A žao mi je, radi kao zmaj...samo mi ne prija. :(
Staro 16-06-2017, 09:25   #40
Guru
Banned

E-cig: Junior je kriv za sve, poyy
Pohvala: 2,051
Pohvaljen: 4,807
Nivo reputacije: 0
Guru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputaciju

Hoces ti da ti ja namotam grejac i ponesem neki drip tip duzi, da probas tako?

Generalno, baterija koju imas ti pravi najveci problem sa temperaturom, najbolji rezultati su ti 0.35 kantal, 8 namotaja oko 2mm burgije / srafcigera.

To je oko 1Ohm, tako da imas 17 do 18W na punoj bateriji.

Kako opada napon, tako ce i Watt-aza da ide na dole, ali posto punis na USB, to ti nije problem

Ako treba pomoc, vici, pisi
Guru nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-06-2017, 01:18   #41
MacVap
Senior

MacVap's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 503
Pohvaljen: 425
Nivo reputacije: 85
MacVap ima čime da se ponosiMacVap ima čime da se ponosiMacVap ima čime da se ponosiMacVap ima čime da se ponosiMacVap ima čime da se ponosiMacVap ima čime da se ponosiMacVap ima čime da se ponosiMacVap ima čime da se ponosiMacVap ima čime da se ponosiMacVap ima čime da se ponosiMacVap ima čime da se ponosi

eGo One V2 Constant Output je 3,6 V. Odgovor je dao super moderator na Joyetechovom forumu, pa valjda je i odgovor super.

Kod:
http://social.joyetech.com/showthread.php?tid=2688&page=2

MacVap nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-06-2017, 06:45   #42
x-man
Senior

x-man's avatar

I to na 1om ispada oko 13w. Na toj snazi ne bi trebalo da bude topla para.

Long live Hon Lik!
Staro 17-06-2017, 16:08   #43
ljubimci
Aktivan član

ljubimci's avatar

Današnji apdejt sa novom žicom - konačno optimizam
Kanthal 0.25 na 6 namotaja oko 2.5mm i novi plastični spiral drip tip - definitivno poboljšanje! Prebačena baterija u konstantni režim rada isto daje mnogo bolji rezultat, nema iznenadnih efekata. Grejač sam ovaj put pravila bez razmaka, da se brže ugreje i brže hladi da ne pravi dodatni kondenz prilikom hlađenja, onaj prethodni grejač (sa slike gore) se hladio neverovatno dugo, zbog broja namotaja i samim tim dužine grejača, pa svaki put kada ne parim nekih 15ak minuta, prvo sledeće povlačenje bude eksplozivno.
Takođe sam zatvorila i liquid valve prsten, da smanjim dotok tečnosti, da se i ona brže greje zbog manje količine koju vata upija, tako da sve u svemu danas sam zadovoljna.
Nije baš da je skroz hladna para ali mi bar ne gori desni i pluća. I mnogo je više ukusa na ovako pravljenom grejaču, valjda i što mogu da zavrnem airflow sada, na fabričkim CLR je bio odvrnut do maksimuma da bih vazduhim hladila paru, pa mi se ukus gubio. Sada opet osećam kolačiće u pari.

Jedno veliko hvala prodavcu domaće prodavnice koji je posvetio dosta svog vremena da istraži moj problem i da isproba, pokaže i da neke savete i preporuke.
Isto tako veliko hvala svima Vama ovde, zajednica vejpera sa ovog foruma je neverovatna. Mislim da niko nikome i nigde ne pomaže i daje savete ovom brzinom i posvećenošću kao članovi ovog foruma.
Sigurno ću još eksperimentisati sa setapom grejača, sada kada je nada i sreća opet tu, pa ako pogodim nešto još bolje od ovog trenutnog javljam da podelim
Staro 17-06-2017, 16:26   #44
bullet
Aktivan član

Lepo. Samo da kazem da bi razdvojeni namotaji trebalo da se brze zagrevaju i hlade, koliko sam ja izucio materiju.
Staro 17-06-2017, 16:28   #45
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 41
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 8,402
Pohvaljen: 12,182
Nivo reputacije: 1875
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Kada je nešto spojeno i dodiruje jedno drugo, toplota se brže prenosi...
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 22:36 sati.