Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja
Zaboravljena šifra? Registracija

Iskustva, saveti i pitanja Teme u kojima mozete pisati o svojim iskustvima, kao i dati ili pitati za savet.

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 09-06-2017, 09:35   #16
Hobbes
Aktivan član

Registrovan: Feb 2016
Pohvala: 27
Pohvaljen: 45
Nivo reputacije: 11
Hobbes je na dobrom putuHobbes je na dobrom putuHobbes je na dobrom putuHobbes je na dobrom putuHobbes je na dobrom putu
Uobičajeno Re: Akrobacije iz DL u MTL

Ja nemam tfv4 mini, mozda nisam najjasnije napisao Reducir koristim na Serpent Miniju.
Hobbes nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 09-06-2017, 10:05   #17
Kinkel
Senior

Kinkel's avatar

Registrovan: Dec 2016
Pohvala: 531
Pohvaljen: 418
Nivo reputacije: 77
Kinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosi

Hvala kolega @vukpavlovic74 na ovoj temi, mislim da je korisna na forumu. Daleko sam ja od nekog velikog znalca u ovoj oblasti pogotovu sto sam elektro struke, da sam masinac mozda bih mogao malo strucnije objasniti, ali kao sto si rekao volim da se igram i eksperimentisem. Do sada sam napravio reducire za:
- Kf v5 (nemam fotografiju), dobio sam to sto sam hteo, ali kaja mi je bila prevelika i teska, pa sam je batalio.
- Ruzu v3 http://www.e-cigserbia.com/showpost....&postcount=131 .. ovde sam to zabelezio.

Trud se isplatio, reducir je meni mnogo popravio parenje, ali sam ati me je nervirao zesce (cak u dva navrata) i njega sam batalio.

- Merlinko, to je novo poglavlje .. meni je fabricki reducir sasvim ok, nemam prituzbe na rad, odlican mtl.
Crvic u glavi mi nije dao mira, pa sam jednog merlina zrtvovao za istrazivanje (moze mi se). Preskocicu teska maltretiranja merlinka u radionici na strugu (zahvaljujem se mojim majstorima .. bombica je kupljena ) i dacu najjednostavnije resenje u vidu foto-kolaza.

Dakle, promenom centralnog pina, nema potrebe rastavljati merlina, samo se odvrne stari i uvrne ova modifikacija .. manje vazduha 100%, koliko .. pa moze dosta manje, ako ostavite centralni sraf ne obradjen pri vrhu (sve zavisi od zelje) .. natapanje vate se dobro kontrolise, a za mtl se stavi "skromniji" grejac. Eto tako sam ja to izveo.

*** Naravno, ovo je test primerak .. u procesu sam nabavke materijala za izradu boljeg primerka.
Ako neko ima neki predlog, sugestiju .. moze da podeli sa nama.

*jbg neko pusta vozice, neko mota coil-ice*
Kinkel nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 09-06-2017, 10:24   #18
placebo
Veteran

placebo's avatar

Registrovan: Sep 2015
Pohvala: 429
Pohvaljen: 772
Nivo reputacije: 140
placebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvalu

Cek samo si uzeo dugacak sraf i koristis ga umesto bakarnog centralnog pina? Ili stavis i njihov reduktor?

But suddenly I viddied that thinking was for the gloopy ones and that the oomny ones use, like, inspiration and what Bog sends.
placebo nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 09-06-2017, 10:29   #19
vukpavlovic74
Senior

vukpavlovic74's avatar

E-cig: pico, istick, ubertoot, avocado, kfl
Pohvala: 93
Pohvaljen: 151
Nivo reputacije: 37
vukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosi

Citat:
Originalna poruka od Hobbes Vidi poruku
Ja nemam tfv4 mini, mozda nisam najjasnije napisao Reducir koristim na Serpent Miniju.
Što se mene tiče i to je jako korisna informacija!

---------- Post dodan 09-06-2017 u 11:38 ----------

@ Kinkel
Da li je bitno da centralni šraf nema navoje na prvih 8 mm, ili je to slučajno_ Ako da u čemu je fora...slobodno nam napiši malo opširnije ...a i preporuku za ljude koji nemaju majstore i strug
I što se tiče sirene, jel ok ili će da padne neka modifikacija?

---------- Post dodan 09-06-2017 u 11:42 ----------

Ajoj izvinjavam (za 8 mm) se na pitanju, tek sad sam shvatio...ludilo!
vukpavlovic74 je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 09-06-2017, 10:46   #20
Kinkel
Senior

Kinkel's avatar

Kinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosi

@placebo .. bas tako .. samo 18cm m2,5 (bez glave)

@vukpavlovic74 .. vidi tih 8mm odredjuje koliki ce ti otvor biti .. npr, ako se ne obradje sraf .. samo m2,5, otvor ce biti oko 1 mm, smanjivanjem precnika vrha srafa povecava se otvor ... i tako.. ja sam ovaj sklepao na ~1.9mm tih 8mm na vrhu, a otvor bi trebao biti ~ fi1,5mm, ali drukcija je matematika u racunjanju (necemo u detalje, idemo na osecaj ) otvora.

a sve ovo sam radio zato jer taj dan nisam imao colovnu nareznicu ... da lepo uradim reducire .. pa kad sam video resenje sa centralnim srafom, reko cek da probam

Zahvalili :
Staro 09-06-2017, 11:16   #21
vukpavlovic74
Senior

vukpavlovic74's avatar

vukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosi

Shvatio sam i svaka čast!!!
A šta ćemo mi pilići...čime da obradimo vrh šrafa...sa zubovima?
Šalu na stranu, kakav je vape ako se stavi neobrađen šraf? Ili je to nemoguće zbog premalo vazduha tj zbog kondenzacije?
Staro 09-06-2017, 12:33   #22
placebo
Veteran

placebo's avatar

placebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvalu

Iskopaj neki sraf pa probaj.

fi 3.5mm rupa ima povrsinu 9.62mm^2
fi 2.5mm rupa ima povrsinu 4.91mm^2
fi 2.0mm rupa ima povrsinu 3.14mm^2
fi 1.5mm rupa ima povrsinu 1.77mm^2

Ako stavis sraf 2.5mm neobradjen to je [(3.5/2)^2-(2.5/2)^2]xPi=4.71mm^2 sto je ekvivalent rupi precnika 2.45mm tj isto kao reducer koji dobijas uz merlin

Ovo sto kinkel ima je povrsine [(3.5/2)^2-(2/2)^2]xPi=6.48mm^2 sto je ekvivalent rupi precnika 2.87mm to jest veci otvor i vise vazduha nego fabricki reducer koji je 2.4mm

Plus je blokiran vazduh na najvaznijem delu gde se coil najvise greje.

Za Serpent sam preskocio da ti odgovorim. Dobije se restriktivni DTL vejp u fazonu KF monstera.
Opet se tu vracamo na pocetak a to je da za $10 mozes da uzmes ceo kit KF Monstera v2 ili za $5 verziju sa nano capom koja se puni odozdo i obe daju isti ili bolji vejp nego redukovani dtl atomizeri.

But suddenly I viddied that thinking was for the gloopy ones and that the oomny ones use, like, inspiration and what Bog sends.
Zahvalili :
Staro 09-06-2017, 12:39   #23
placebo
Veteran

placebo's avatar

Na najmanjoj rupici? Meni usi otpadnu kad suknem.

Staro 09-06-2017, 12:40   #24
Kinkel
Senior

Kinkel's avatar

@placebo .. jeste, nisam se time bavio, ali skroz si u pravu, to mi je i padalo na pamet, ali nisam imao vreme da se majem sa matis .. hvala ti zbog toga...
elem, zbog ne bas elegantnog resenja .. uradicu sledeci deo, kad vec imam otvorenog pacijenta .. molim za predlog materijala koji da upotrebim .. na poslu imam aluminijum i mesing ... za ostalo moram u gvozdjaru
i naravno, neka mi masinci oproste na crtezu .. uzgred sa zvezdicom je obelezen navoj koji nije po nasem standardu, a ja nista o navojima ..

Zahvalili :
Staro 09-06-2017, 12:46   #25
jokjuar
Veteran

jokjuar's avatar

Registrovan: Feb 2013
Godine: 100
E-cig: VTC mini, ProvariS, Sx Mini, Kaje i Taje
Pohvala: 4,469
Pohvaljen: 4,426
Nivo reputacije: 727
jokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od placebo Vidi poruku
Na najmanjoj rupici? Meni usi otpadnu kad suknem.
Malo mi fali, zanima me kako će meš da odradi tu restrikciju. Ja zavrćem i kajfune

HVALA G O M I L E T I N A!!!
jokjuar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 09-06-2017, 12:53   #26
placebo
Veteran

placebo's avatar

Mislim da ne moras da se zezas sa tim otvorom. Ako gore blokiras vazduh bice sve ok. Idealno bi bilo da nadjes sraf koji ulazi u navoj za reduktor i da ga probusis aksijalno.
A moze da se ubudzi i zica u njihov reduktor. Upravo sam spakovao ss 0.51mm oko 1.5mm u rupu na reduktoru.

Citat:
Originalna poruka od jokjuar Vidi poruku
Ja zavrćem i kajfune
Mila majko. Salji me na vodu

Zahvalili :
Staro 09-06-2017, 13:35   #27
vukpavlovic74
Senior

vukpavlovic74's avatar

@Placebo
Svaka čast za matematiku!
U pravu si da može da se kupi bolje rešenje, ali onda nema potere za idealnim utopijskim vape-om, što je meni trenutno jedino i zanimljivo. Mislim da svako ko traži jednostavno i najbolje rešenje slobodno može da preskoči celu temu.
Inače, dogovorio sam se sa Kinkelom da se nađemo od ponedeljka pa da vidimo koji Merlin baca bolju paru (moj sa Ezgetinim reducirom od 1,4 mm ili ova njegova epsko-fantastična varijanta)...parite INTERESANTNO!!!
Zahvalili :
Staro 22-07-2017, 18:59   #28
milanez
Senior

milanez's avatar

Registrovan: Aug 2016
Godine: 39
E-cig: eVic VTwo Mini eGO ONE V2
Pohvala: 482
Pohvaljen: 102
Nivo reputacije: 38
milanez ima čime da se ponosimilanez ima čime da se ponosimilanez ima čime da se ponosimilanez ima čime da se ponosimilanez ima čime da se ponosimilanez ima čime da se ponosimilanez ima čime da se ponosimilanez ima čime da se ponosi

al sam ja zalutao ovde ,od vas majstora mi se mrsi u stomaku , ocu da kazem da ne kapiram nista jos sam nov iako je proslo godinu dana ,polako
milanez nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 28-08-2017, 15:39   #29
vukpavlovic74
Senior

vukpavlovic74's avatar

Imam e-phoenix firebird atomizer i dilemu u vezi njega...po mom mišljenju to je moderan MTL atomizer a kad se vazduh max otvori, može da se koristi kao restiktivni DL. Hteo bih od njega da napravim old school MTL ili bar nešto slično
Kolega Kinkel je od žice napravio restrikciju za centralni dotok vazduha...da bi ugođaj bio kompletan mislim da bi trebalo suziti dimnjak...ima li neko ideju kako ovo uraditi? Da nije možda neko pokušavao da suzi svoj dimnjak?
Naravno bilo bi idealno kada bi i komora mogla malo da se redukuje...
Udrite ...
Staro 28-08-2017, 16:17   #30
ezgeta
Senior

Registrovan: Sep 2013
Godine: 40
E-cig: pico mega&serbian100%
Pohvala: 144
Pohvaljen: 204
Nivo reputacije: 60
ezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosi

Svaka vama čast koliko ste opširno išli o tome, al uvek je lepo slušati ljude koji se razumeju.inače navoji su komplikovani,inč i mm i jedni i drugi moraju da ispunjavaju zadate tolerancije.dubina navoja,visina i korak postoji tabela koja iskazuje na kom se fi režu, koji korak(brzina u mm ili inč) i dubina noža.kod nareznica je to vec predodredjeno u 3 koraka ili 3 nareznice, samo se proverava go i not go sa mustrom.za ovako male dimenzije se koriste i komperatori.

Sent from my GT-S7560 using Tapatalk
ezgeta nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 21:38 sati.