Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja
Zaboravljena šifra? Registracija

Iskustva, saveti i pitanja Teme u kojima mozete pisati o svojim iskustvima, kao i dati ili pitati za savet.

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 28-08-2017, 16:39   #31
dragon
Senior

Registrovan: Jan 2016
Pohvala: 777
Pohvaljen: 914
Nivo reputacije: 132
dragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: Akrobacije iz DL u MTL

nemoj da se brines oko suzavanja dimnjaka, treba ti odgovarajuci drip tip [nije se dosta pisalo o ovoj temi]
dobar drip tip za m2l treba imati unutrasnji precnik 2.5mm [za protok vazduha]
ako paris m2 bilo koji tank da imas ako drip tip nije odgovarajuci aroma se unistava
ista je stvar kada pijes pivo vino rakiju koristis case koje su za to, nemoguce je objasniti koliko su potrebni dobri drip tips
dragon nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 28-08-2017, 17:04   #32
ezgeta
Senior

Registrovan: Sep 2013
Godine: 40
E-cig: pico mega&serbian100%
Pohvala: 144
Pohvaljen: 204
Nivo reputacije: 60
ezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosi

a evo pade mi ideja za pilice koji nemaju strug.uhvatiti sraf u futer busilice tako da se parcence sipkice proreze i u njega ubaci sraf jel bez toga ce smetati glava srafa u paknovima futera.proveriti prvo da ne baca mnogo(da se ne primecuje golim okom)kad se upali busilica.uzeti grublju smirglu i skidati lagano slojeve metala pritiskom na sraf(obavezno koristiti gumene rukavice)sa pomicnim merilom posle par pritiska stalno meriti jel se brzo stanjuje,pa da se ne pretera.
ezgeta nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 28-08-2017, 17:41   #33
vukpavlovic74
Senior

vukpavlovic74's avatar

Registrovan: Dec 2016
E-cig: pico, istick, ubertoot, avocado, kfl
Pohvala: 93
Pohvaljen: 151
Nivo reputacije: 37
vukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosi

Definitivno imam dobar drip tip, ali nadam se da bi se aroma popravila ako bih suzio dimnjak. Bilo kako bilo, voleo bih da probam pa ako se ne popravi ukus barem bih znao da se time ništa ne rešava. Da li neko ima ideju koji bi materijal osim metala, mogao da se koristi za sužavanje dimnjaka?
@Ezgeta
je si li ovo hteo da napišeš u temi Kayfun Lite Plus clone? Tamo se pominje neki strug?
vukpavlovic74 je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 28-08-2017, 17:51   #34
ezgeta
Senior

ezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosi

u bre,nemogu da povatam vise gde sam sta pisao uzmi sipkicu sa odgovarajucom rupom ili manjom pa je prosiri,a spoljasnji precnik stanji i na kraju bonsekom odseci odgovarajucu duzinu.sve mozes sam,samo postavi busilicu i ucvrsti na sto.rupu prosirujes tako sto na npr manju burgiju namotas grubu smirgli i pritiskas zid unutrasnje rupe na istom mestu dok ne prosiris koliko ti treba.samo da znas da spoljasnji precnik sipkice mora da bude bar 0.02mm manji od precnika u koji ulazi.mesing mislim da bi bio ok mada i aluminijum je lak za obradu,jedino se brinem da ne ispusta neki miris pri parenju,mada opet moze da se tretira sa emailom za ta peci.npr ja sam imao taj problem sa driptipom od kfl+ pa sam prelakirao.

---------- Post added 28-08-2017 at 19:23 ----------

Evo nekih mojih resenja nadam se da će ti nešto sinuti

Sent from my GT-S7560 using Tapatalk

---------- Post added 28-08-2017 at 19:25 ----------

---------- Post added 28-08-2017 at 19:49 ----------

samo moram da kazem da se skracivanjem same komore,suzavanjem dimnjaka,redizajniranjem centralnog pina kao što i sam predpostavljas sve menja,ali iz mog iskustva za duvanske arome su mi bolji skracene komore i uzi dimnjaci,dok za vocne opet normalne pa cak i malo produzene komore.za nesto ces biti u plusu a za nesto u -
Zahvalili :
Staro 28-08-2017, 19:11   #35
vukpavlovic74
Senior

vukpavlovic74's avatar

vukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosi

Ja skoro isključivo parim duvanske arome tako da ok...
prvo ću da probam da to rešim namotavanjem žice na cevčicu i da tako rešim stvar...
da li je neko probao da reducira dimnjak i ako jeste, kakvi su rezultati?
Staro 28-08-2017, 23:58   #36
ezgeta
Senior

ja sam redukovao i komoru skratio(5mm) i dimnjak(na3.5mm) na kfl i postigao sam ono sto sam i mislio da cu dobiti,ostrinu,konstantan th,i izrazeniju aromu kao i gusci dim skoro pa da moze da se zagrize.naravno ovo je subjektivni osecaj,mada je probalo jos par ljudi i slicni su utisci.u ostalom mozemo da se vidimo pa vidi i sam

---------- Post added 29-08-2017 at 01:23 ----------

a i nesto da dodam o reducirima.ovo su moji zakljuci bazirani na osnovama sistema za navodnjavanje.na mestu gde se reduct vazduh dolazi do prelamanja i smanjivanja pritiska,a brzina se povecava,stim da dalje tezi da se ponovo prosiri(kao pešcani sat)e sad koji su gubici na tako kratkom rastojanju ne znam,al da bi se postigao efekat potpune redukcije bilo bi potrebno redukovati celom duzinom.

---------- Post added 29-08-2017 at 01:35 ----------

dosta stvari utice na ceo atomizer tako da na nekom mestu vrseci modifikacije iako izgleda da bi trebalo da pomognu,neki 10 faktor moze da poremeti to.verujem da dosta ljudi koristi jedrilice a da ih pitas kako mogu da jedre i uz vetar i niz vetar,nemaju pojma,a sve na 1 pogled izgleda jednostavno,1 jedro i to ti je to.bitno je da jedre i uzivaju.tako i ovde,a nebi da obeshrabrujuce zvuci,nekad je bolje ne dirati nego samo uzivati.

---------- Post added 29-08-2017 at 01:40 ----------

tako da rezimiram,ako u ovom sportu neko ne poseduje znanje da moze prvo modifikaciju da istestira u glavi i resi sve nesuglasice bolje da i ne ulazi u to,jer nema kraja.jednu rupu zapusis,a na drugoj pocne da curi
Zahvalili :
Staro 29-08-2017, 00:43   #37
vukpavlovic74
Senior

vukpavlovic74's avatar

Mozda si i pravu...razmislicu jos malo o svemu
Staro 29-08-2017, 04:58   #38
ezgeta
Senior

e da pade mi na pamet i nesto o kanalima za natapanje,sto je takođe bazirano na funkcijama sistema za navodnjavanje.to se zove baj pass ili nacin ubacivanja hranjivih sastojaka u vodu.isti je princip i u komorama.zbog promene brzine strujanja vazduha sto sam u predhodnom postu naveo u samoj komori,nastaje podpritisak,ili ti vakum na kanalima za natapanje i tako dolazi do natapanja.tako da teoretski,ako bi rupa za dotok vazduha na centralnom pinu bila ista kao i fi rupe na dimnjaku i komori ne bi dolazilo do natapanja,nego bi sama tecnost bila samo kao poklopac za rupe.tako da sto je veca razlika ulazne i izlazne rupe povecava se i razlika u pritisku,sto opet stvara vakum na kanale i samo natapanje cini vecim.isti princip postoji i u aerodinamici sto cini da sam avion moze da leti,ako treba objasnicu i zasto avion leti.ma ipak ajde i to.oblik krila aviona kada bi se presekao na pola i posmatrao izgleda kao polu mesec.prilikom kretanja aviona unapred vazduh tezi da struji istom brzinom preko krila,medutim zbog samog oblika sa jedne strane struji brze gde opet nastaje razlika u pritiscima i stvara se vakum na gornjem delu krila sto podize i sam avion.
Zahvalili :
Staro 29-08-2017, 14:02   #39
milanez
Senior

milanez's avatar

Registrovan: Aug 2016
Godine: 39
E-cig: eVic VTwo Mini eGO ONE V2
Pohvala: 482
Pohvaljen: 102
Nivo reputacije: 38
milanez ima čime da se ponosimilanez ima čime da se ponosimilanez ima čime da se ponosimilanez ima čime da se ponosimilanez ima čime da se ponosimilanez ima čime da se ponosimilanez ima čime da se ponosimilanez ima čime da se ponosi

nisam citao ali thanks majstore
milanez nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 29-08-2017, 20:00   #40
ezgeta
Senior

Staro 04-09-2017, 19:50   #41
milanez
Senior

milanez's avatar

milanez ima čime da se ponosimilanez ima čime da se ponosimilanez ima čime da se ponosimilanez ima čime da se ponosimilanez ima čime da se ponosimilanez ima čime da se ponosimilanez ima čime da se ponosimilanez ima čime da se ponosi

moze li ovo da se napravi da bude jos manji protok vazduha ?rec je o ego one clr ,tj na slici nije bas clr ali na clr mislim
[IMG][/IMG]
Staro 04-09-2017, 20:32   #42
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 41
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 8,413
Pohvaljen: 12,204
Nivo reputacije: 1878
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Može. Ubaciš cevčicu ili bužir. Ali za isparavanje je POTREBNO minimum vazduha. Još uvek mešaš sagorevanje duvana sa zagrejanom žicom koja greje tečnost...
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 04-09-2017, 20:37   #43
milanez
Senior

milanez's avatar

1.sta je buzir?
2.sutra cu da pitam lika u gvozdjari dal moze nesto da se uradi
3.hvala
4.ma samo jos par hiljada njih i smiricu se salim se nisam neki svaler ali ... ko da ocajava sad
5.dobro radi i ovako ...ali ne uvek
6.izvinjavam se sto nabrajam ovde kao neki gargamel
Staro 04-09-2017, 21:09   #44
Piki
Iskusan član

Piki's avatar

Registrovan: Jun 2017
E-cig: iStick 40W + Tron S
Pohvala: 167
Pohvaljen: 208
Nivo reputacije: 36
Piki ima čime da se ponosiPiki ima čime da se ponosiPiki ima čime da se ponosiPiki ima čime da se ponosiPiki ima čime da se ponosiPiki ima čime da se ponosiPiki ima čime da se ponosiPiki ima čime da se ponosiPiki ima čime da se ponosiPiki ima čime da se ponosiPiki ima čime da se ponosi

offtopic

Miki ono što sam ja skapirao iz tvojih postova, mogao bi ti da probaš tečnosti sa većom koncentracijom PG-a. Znam gospodina koji pari 70/30 PG/VG tečnost na 22W , isti atty koji ti imaš.
Nemoj se zezati sa metalima i prepravkom CLR glave pošto je savršena takva kakva jeste.
Piki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 04-09-2017, 21:13   #45
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 41
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 8,413
Pohvaljen: 12,204
Nivo reputacije: 1878
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od milanez Vidi poruku
1.sta je buzir?

Samo nemoj blizu grejača da se ne istopi...
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 21:43 sati.