Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Atomizer MODovi
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 21-06-2017, 03:03   #1
vukpavlovic74
Senior

vukpavlovic74's avatar

Registrovan: Dec 2016
E-cig: Aegis, ubertoot, avocado, kf-ovi, tfv4, sky
Pohvala: 158
Pohvaljen: 194
Nivo reputacije: 49
vukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosi
Uobičajeno Avocado 24mm RDTA

Neverovatno ali niko dosad nije otvorio ovu temu...

Specifikacije + par ličnih utisaka

RDTA atomizer genesis tipa. Proizvođač navodi da tank ima 5 ml kapacitat, što je po meni baš solidan bezobrazluk jer ja ga napunim špicem i u pitanju je 2 ml kad je optimalno napunjen ili 2,5 ml kad je napunjen do vrh-vrha. Lak je za punjenje i ima hinge lock system (pokretnu rotirajuću pločicu koja se nalazi na build deck-u) i potrebno je skloniti kapu atomizera da bi došli do njega. Bočice sa širim grlom i pipete nisu pogodne za punjenje, sve ostalo je ok. Ima velocity style deck koji je pogodan za žice većeg prečnika ali bez problema se stavljaju i žice tanjeg promera. Postavljanje grejača je izuzetno jednostavno i prikladan je za početnike. Poseduje pozlaćeni centralni pin, koji je podesiv. Ima odličan set rezervnih delova. Stakleni tankovi (mat i providni) su odličnog kvaliteta i izrađeni su od debljeg materijala, odlično obrađenih ivica. Ukoliko ga ostavite da se izležava, velika je šansa da će se upiškiti. Ako se izuzme horizontalni položaj, nema odakle da procuri. (Subjektivno) Dva keramička bloka za singlecoil sužavaju komoru i poboljšavaju aromu, ali to je stvar za experimentisanje. Ima dva drip tipa i oba su za DL. Ati je predviđen za Dl ali po meni daje izvanredne rezultate pri MTL korišćenju (mada se mnogi sigurno ne bi složili). Za MTL upotrebu, poželjno je koristiti keramički blokator i neophodno je promeniti drip tip.

Subjektivni doživljaj+molba za podelu iskustava

Neverovatno je, koliko je ovaj atomizer podložan oscilacijama, u davanju arome, količine i kvaliteta pare, zavisno od setup-a koji se postavi. Posle par početnih stavljanja u pogon, došao sam do zaključka da je avokado osrednji atomizer (pa čak i ispod toga). Ali sam posle povelikog broja pokušaja i pogrešaka shvatio da nisam imao bolju spravicu. Dakle ako niste voljni da potrošite dosta vremena, velike su šanse da ćete biti prilično nezadovoljni.

MOLBA - voleo bih da ljudi koji su našli svoj sweetspot na ovom atomizeru detaljno prenesu svoje preporuke i omiljeni setup. Naročito oni koji su skloni MTL upotrebi

---------- Post dodan 21-06-2017 u 03:05 ----------

greška

vukpavlovic74 je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 08-07-2017, 02:15   #2
vukpavlovic74
Senior

vukpavlovic74's avatar

vukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: Avocado 24mm RDTA

Malo sam experimentisao i došao sam do odličnog setup-a. Ovo je prvi put da sam napravio dual coil MTL setup. Koristio sam O,18 mm kantal i od njega sam napravio twisted žicu. Jedan grejač sam namotao na 2,5 mm burgiju - 8 namotaja, što ispadne 2,2-2,3 oma. Kad se napravi dual coil ispadne oko 1,1 - 1,15 oma. Vatu nisam spustio do dna nego 7-8 mm u rupe. Para i aroma su nesvakidašnje dobri...
Staro 09-08-2017, 17:00   #3
gts
Nov član

Registrovan: Nov 2015
Pohvala: 16
Pohvaljen: 7
Nivo reputacije: 9
gts je na dobrom putu

Ne bi mi ni palo na pamet da mozes izvuci MTL iz ovoga. Koristis li obicnu ili bottom airflow verziju?
gts nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-08-2017, 11:11   #4
vukpavlovic74
Senior

vukpavlovic74's avatar

Koristim običnu verziju. Nema razloga da ne može da se koristi kao MTL, kad se namesti kao single coil (sa keramičkim blokatorom) a vazduh se namesti tako da je sa jedne strane skroz zatvoren a sa druge na najmanjoj rupici. Kad se stavi keramički blokator, on prepolovi komoru a grejač je praktično kod usta, tako da aroma ubija koliko je dobra. Ja ga i ne koristim kao DL.
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Atomizer MODovi

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 08:46 sati.