Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Atomizer MODovi
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 24-06-2017, 18:10   #1
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

Registrovan: Apr 2012
E-cig: Proteus&Penelope P3&Tilemahos X1
Pohvala: 280
Pohvaljen: 738
Nivo reputacije: 196
Mesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvalu
Uobičajeno SQuape E[motion] by StattQualm

Veoma me raduje sto ce se za par dana u radnjama naci novi RTA od StattQualm-a, SQuape E[motion].

Posto mi je SQuape R[eloaded] definitivno najbolji MTL RTA koji sam do danas probao i da koristim iskljucivo i samo njega, jedva cekam da probam SQuape E.

SQuape X[dream] koji je izasao posle R-a se nije pokazao bas najbolje iako se ocekivalo da je on unapredjeni R. Nije bio bas user-friendly kao R, performanse su bile manje-vise iste a i moralo je da se cacka i steluje za dobar setap za razliku od R-a gde samo ubacis coil i vatu i sve radi kako treba.

SQuape E najavljuju kao unapredjeni R sa dodatim pojedinim karakterisitkama X-a.

Imace LC koji R nije imao, bice top fill (R je bottom) bez skidanja delova (samo se pomeri u stranu, napuni i vrati poklopac) i ima mehanizam zakljucavanja koji garantuje da nece biti curenja. Doduse R mi nikad nije procureo a nema ovaj "mehanizam".

StattQualm je i za E zadrzao postojeci sistem razlicitih zamenjivih dekova koji veoma podsecaju na one koje ima R (uopste ne lice na dekove X-a). Za sada su napravljena tri: De, Be i We. X je imao samo dva deka dok je R imao pet dekova pa cemo videti da li ce kasnije izbaciti jos neku varijaciju ili je to to.

Ono sto nisu imali ni R ni X a implementirano je na E-u je sistem razlicitih reducira. Uz atomizer dolazi reducir od 1.6mm a dodatno ce se prodavati komplet od tri reducira dimenzija 1.3, 2.0 i 2.5mm.

E dolazi u dve verzije, sa 2 i 4.5ml tankom. Dobro je sto Svajcarska nije u EU pa ne podleze TPD-u inace bismo bili osudjeni samo na tank od 2ml. Nudi se u pet boja, odnosno kombinacija SS-a i crne, plave, ljubicaste, crvene, narandzaste i zelene boje. Svidja mi se sto nude vise opcija ali mislim da su pogresili sto nisu napravili i verziju koja je u potpunosti SS jer bih taj najradije kupio.

Iako verujem da ce ovo biti odlican MTL i nadam se i bolji od R-a (ako je to moguce), ipak imam izvesnu dozu nepoverljivosti jer ce E biti jedan od onih "catch them all" atomizera. StattQualm se prilagodjava trzistu i trude se da imaju veci broj korisnika pa je E zamisljen kao MTL ili D2L atomizer, u zavisnosti od deka i reducira koji se koristi. Zato je promenjen i nacin kako AFC funkcionise sto je stavka koja me zapravo nervira jer je AFC na R-u odlicno konstruisan i odlicno funkcionise.

Do sada se za retko koji (cak mislim nijedan) RTA pokazalo da je dobar MTL a da je napravljen da bude i MTL i D2L. Svaki MTL koji mi se dopao je bio bas to, iskljucivo MTL RTA.

Ali ajde, imam prava da se nadam da ce StattQualm sa E-om mozda uspeti. Ne zato sto me mnogo zanima da li ce usreciti dimnicare vec sto sam sebican i zelim dobar MTL.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Evo i opisa sa SQ sajta:

The SQuape E[motion] is a rebuildable tank atomiser which was developed and produced in its entirety in Switzerland. It is made by StattQualm to be used for the vaporisation of e-liquid. The SQuape E[motion] can be closed off completely by a slight rotation of the locking cap and is therefore absolutely leak-free. Because of the closed system the tank can be taken off the atomiser and transported empty or full. In daily use you only need to turn the locking cap to refill - that's it! Short circuits are virtually impossible, through clever design of current conduction, as well as due to the nonconductive surface of the whole atomiser-chamber (consisting of ematalised and anodized aluminum).

The SQuape E[motion] is a further development of the SQuape R[eloaded] and R[s], with some influences of the SQuape X[dream]. The atomiser is made for beginners as well as for experienced vapers. Three different decks are available for the SQuape E: Deck We (included), Deck Be and Deck De. In addition to the innovative topfill and the possibility of completely closing the atomiser, the SQuape E offers improved poles for installing the wire. Another difference to the SQuape R is the revised Air-Flow-Control (AFC), which is also suitable for OpenDraw but also for mouth-to-lung with the addition of the MTL kit (1.6mm included).

Features:

Top filling through locking cap. No removal of any parts needed. Simply turn the locking cap to open the filling holes and to close the liquid feed.
Stepless airflow control
Single- or dual coil usage with interchangeable decks.
Adjustable 510 connector (gold plated)
Deck is accessible even with full tank
Nonconductive components inside the evaporation-chamber (deck and chimney)
> no danger of short circuits
Very easy handling and coiling options
Suitable for Temp. Control and V/W mode
The tank can be completely closed and removed (even when full)
Easy switching of the three positions „vape“, „refill“ and „closed“ by using the locking cap

Data:

Diameter: 22 mm
Height (without SQuip Tip and 510 connector): 59mm
Weight: 57.5g
Thread: 510
Capacity: ~ 4.5ml
Stainless steel components: stainless steel number 1.4404 / 316L
Glass: Borosilicate glass
Deck and chimney: Aluminum ematalised, anodised
Centerpin: Ecobrass gold plated
O-rings: nbr 70 shore
Scope of delivery
1x SQuape E[motion] incl. Deck We (interchangeable)
1x SQuip Tip E short
1x air reducer screw (MTL1.6mm)
Spare screws and O-rings
1x Manual

Available in different colors as a full set: Black (standard), red, blue, green, purple and orange.

Note: It is necessary to install the enclosed deck before use (see drawing in the manual)

Details different Decks: Deck We, Deck Be, Deck De

Release: July 1st 2017

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A evo i malo slika i jedan video.

Glupi Imagebam trenutno ne funkcionise pa sam morao da postavim na PostImg i stoga male slike. Da vidite slike u punoj velicini kliknite na postavljene.

Evo i slika atomizera spremnih za pakovanje:

I video:

Mesecar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 24-06-2017, 18:32   #2
pupufna
Senior

pupufna's avatar

Registrovan: Nov 2014
Pohvala: 914
Pohvaljen: 411
Nivo reputacije: 87
pupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: SQuape E[motion] by StattQualm

Zanimljivo, probah Rs tako da jedva cekam nekog dobrog klona Ovo mi deluje kao Rs sa ispravljenim greskama...

Vazno da se mi druzimo
pupufna nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 24-06-2017, 18:42   #3
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

Mesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvalu

Tod ga je dobio malo ranije za recenziju. Za sada samo kratak segment a obecao je recenziju do 1. jula kada ce poceti prodaja.

Od 38:15

@pupufna, koje greske? Osim ako ne pricamo o klonu?

Ajde da bar malo damo prostora nekom atomizeru na nekoj temi da se zapravo prica o njemu a da se klonom bavimo kada se pojavi.

Staro 24-06-2017, 18:57   #4
Kinkel
Senior

Kinkel's avatar

Registrovan: Dec 2016
Pohvala: 530
Pohvaljen: 418
Nivo reputacije: 77
Kinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosi

@Mesecar .. bojim se da se onda tema ne pretvori u monolog

*jbg neko pusta vozice, neko mota coil-ice*
Kinkel nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 24-06-2017, 19:33   #5
pupufna
Senior

pupufna's avatar

pupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosi

@Mesecar Mislio sam na klon, izvinjavam se...Za original iskreno ne bih nikad dao te pare(50+e).Imao sam prilike da probam par atija klon(odlican) i original, nikakvu razliku nisam pronasao u radu, kvalitet izrade je diskutabilan(navoji i oring), identicno rade.Primera radi, Heatvape je imao svoju ver kaye 2.1 koja se bolje pokazala od originala i isto rade a 4x jeftinija...

Vazno da se mi druzimo
Zahvalili :
Staro 24-06-2017, 21:21   #6
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

Citat:
Originalna poruka od Kinkel Vidi poruku
@Mesecar .. bojim se da se onda tema ne pretvori u monolog
Tesko da ce biti monolog ako ljudi zele da pricaju o atomizeru. Pa ne mora da se ima nesto da bi se o tome pricalo. A i nije da ga nece imati medju clanovima pa da se pise o utiscima.

Citat:
Originalna poruka od pupufna Vidi poruku
@Mesecar Mislio sam na klon, izvinjavam se...Za original iskreno ne bih nikad dao te pare(50+e).Imao sam prilike da probam par atija klon(odlican) i original, nikakvu razliku nisam pronasao u radu, kvalitet izrade je diskutabilan(navoji i oring), identicno rade.Primera radi, Heatvape je imao svoju ver kaye 2.1 koja se bolje pokazala od originala i isto rade a 4x jeftinija...
Samo dekovi ne mogu da se porede sto se kvaliteta i materijala tice, nebo i zemlja. Sto je mozda i najvaznije jer se tu i desava zagrevanje.

Razumeo bih pricu o cenama da ljudi kupe atomizer ili dva i ostanu na tome. Prateci teme ili gledajuci galerije lako se zakljuci da izvestan broj ljudi opsesivno kupuje i gomila klonove. Ja bih smeo da se kladim da je jedan ne mali broj ljudi koji pazare samo klonove dao u poslednjih par godina vise para na opremu od mene koji pazarim samo originale.

Prednost originala je sto drzi cenu i nikad se ne gubi na njemu. Sutra ga prodas i kupis nesto novo.

Ovaj deo shvatite iskljucivo kao matematiku a ne neko hvaljenje jer to ne radim a i sam prezirem takve ljude - Ja sam za pet godina imao gomilu originala, najvise GG i SM opreme. Zalutalo je i nekih drugi proizvodjaca. Sada imam Provari mini 2.5, Provari Classic, Provari P3 i Provari Radius i GG Proteus od modova i 3 SQuape R, GG Tilemahos springomiser, Sofia V2 by Leo u Kir Fanis tanku, GG Penelopu V4 i Kayfun V2.1 mini sto se atija tice. I to je sve. Pritom ne bih imao ni toliko jer mi realno ne treba vec Provari Classic i jednog R-a koristi zena. Ja sam na "gubitku" sto se navedene opreme tice mozda polovinu realne vrednosti, verovatno i malo manje. Najvise zato sto sam kupovao GG opremu da testiram kada se pojavljivala a prodavao kada se vise nije proizvodila ili je nije bilo na stanju i uvek sam na ECF-u uzimao ne isto nego po 20-30% vise nego sto je bila prodajna cena. Tako sam prodavao i stare SM proizvode poput Samovara ili DID-ova svojevremeno. Ironija je da ljudi daju vise para za staru opremu ali koja se vise ne proizvodi i nema je u prodaji. To je nesto za sta ne bih dao pare ili bar ne vise od realne vrednosti, za original da. Planirao sam da prodam Kayfun V2.1 mini ali moram da zamenim tank koji je pukao i pre neki dan mi stigne poruka od lika koji je video sliku na ECF i pita da li hocu da ga prodam. Kazem mu da je pukao tank i da vise nema nigde da se kupi te da sam naruio sa FT ali nece biti original tank. Lik kaze da nema veze i dogovorimo se za 130e. I ja cu od toga da isfinansiram Squape E. Kada odlucim da pazarim Skyline i Amulet DNA samo cu da prodam GG Proteus i Penelopu i pokricu trosak.

Ja se izvinjavam za ovu tiradu ali imao sam potrebu da jednom opsirnije pojasnim zasto pazarim samo originale a da ne ispadne da je neko kur**nje ili kompleks. Jednostavno su originali bolji. Cak i da su performanse iste a uglavnom nisu, kvalitet jeste neuporedivo bolji. A pritom, kao sto rekoh, em sto ne gubi vrednost vec i dobija na njoj.

Par puta sam moderaciji predlagao da se odvoji deo o originalima i klonovima ali je predlog uvek odbijan. Tako bi se bar izbegle ovakve price poput klon ili original, sta je bolje, da li nesto vredi para ili ne itd. A i onda covek udje na temu na koju zeli i procita komentare o proizvodu o kojem je i dosao da procita. Ja sam par puta ulazio na neku temu, citam komentare i vidim da mi nesto tu nije logicno i ispostavi se da se prica o klonu.

I tako...

Staro 24-06-2017, 21:48   #7
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 41
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 8,412
Pohvaljen: 12,202
Nivo reputacije: 1878
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od Mesecar Vidi poruku
Par puta sam moderaciji predlagao da se odvoji deo o originalima i klonovima ali je predlog uvek odbijan.
U poslednje vreme kada vidimo da će nastati pometnja, napravimo dve teme. Pogledati Kayfun mini v3 i Kayfun v5 primere 🍻

Ako se bude diskutovalo o skvejpu, verovatno ćemo i tu...
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 24-06-2017, 21:57   #8
Kinkel
Senior

Kinkel's avatar

Kinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosi

Prosto je @c-hell .. samo sekcija zvana "klonovi" .. i nema zabune

Zahvalili :
Staro 24-06-2017, 22:02   #9
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

@c-hell, ma to je druga stvar, vec smo pricali o tome.

Meni to vise smeta zbog informacija a ne sto se prica o klonu. Desavalo mi se da me zainteresuje neki proizvod i dodje da procitam utiske iako mogu po strani forumima ali zasto bih pored naseg. I onda krenem da citam pa ili tek posle shvatim da se prica o klonu ili vidim da se posle 2-3 komentara preslo na pricu o klonu i onda sledecih 10-20 strana citam o klonovima a sve u nadi da cu naleteti i na ono zbog cega sam dosao.

Znam ja da to opterecuje forum i da su klonovi mnogo vise rasprostranjeni ali zaista moze da izludi coveka kada trazi informacije. Ovako udjes na temu pa ako je i makar samo 3 komentara znas bar na cemu si.

Necu vise offovati, sad ja unistih temu a nije jos ni zazivela.

Staro 24-06-2017, 22:06   #10
pupufna
Senior

pupufna's avatar

Slazem se potpuno sa tvojom pricom, no ono sam izneo je subjektivno misljenje i moje vidjenje, zato i napisa na pocetku "Mislio sam na klon, izvinjavam se..."

I dalje tvrdim(opet subjektivno) da nisam primetio razliku u radu na razlicitim atijima klon vs original.Kvalitet kao sto kazes je neuporedivo bolji.Jednostavno ne zelim da placam sarenu lazu ili logo...Imam dva klona Rose, v2 i v2s, koje koristim 90% vremena.Zajedno su kostali nesto oko 50$ i resavaju mi problem svaki dan evo vec 2+god.Opet negde sam davno procitao da je bilo uporedjivanja izmedju klona i originala ruze, naravno nikakve razlike u radu sem kvaliteta izrade...150 funti za kom? Jok ja

Dok recimo sa modovima je druga prica, ima svega i svacega.Provari sam kupio tek posle 2+god na akciji, placen 60 i neki dol.Dok nije stigao bio sam ubedjen da sam se zezno, no ajde da vidimo i to cudo pa ako nista prodace se.Cudo ostalo a meni krivo sto ne kupi 3kom...

Sa druge strane neko te razlike u radu i oseti, pa mu razlika izmedju 50$ i 300gbp i ne smeta.Verovatno bih i ja izuo cipele i platio 300gbp da sam probao ruzu a klona nema ali da dam 150 funti za probu tesko.
Podrzavam i pricu klonova i gomilanja opreme, sto neko rece "Dok ne koristi smrdulje ja srecan".Klonovi su dobri za ljude koji nemaju novca da plate 150e za original(nemaju uopste ili nemaju u cugu te pare), za ljude koji eto imaju znatizelju kako to radi ili za nekog ko ce eto da se skine sa smrdulja i da pobaca/rasproda opremu, itd.Gomilanje opreme kontam kao neciji hobi ili kolekcionara ili ne moze da se zadrzi na jednom il dva atija pa ih svaki dan menja kao gace(ako ih menja svaki dan).

Poceo sam sa parom jer sam posle smrdulje probao Fa Cuban na ce4 kliru, to je takvo savrsenstvo bilo...realno protank bi zavrsio posao vecini ljudi na forumu

Odosmo u daleki off... nekom klon nekom oridjidji pa ko sta voli

Vazno da se mi druzimo
Zahvalili :
Staro 24-06-2017, 22:16   #11
Kinkel
Senior

Kinkel's avatar

.. ja sam prilicno svez u ovom hobiju i zamisli te koliko kesa za originale bi potrosio do sada samo da shvatim sta mi odgovara... glupo mi je da iskesiram 100-200 evra i da shvatim to nije to i opet tako sa sledecim. Sad sam mozda zreo za neki original (znam i koji) koji bi duze vreme eksplatisao... jednostavno klonovi su nesto sto zasluzuje posebnu paznju, jer mogu biti od velike koristi.

Staro 26-06-2017, 23:37   #12
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

Za sada samo na nemackom.

Zahvalili :
Staro 27-06-2017, 00:24   #13
drap
Veteran

drap's avatar

Registrovan: Jul 2015
E-cig: Lots of fucking leaking sh*t
Pohvala: 157
Pohvaljen: 410
Nivo reputacije: 102
drap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosi

Na nemackom, ali sa titlovima, prevod na engleski, srpski i mnoge druge jezike. Samo ih ukljicite i podesite po potrebi.

Naravno, YT prevodi su masinski generisani, sto znaci da ih treba uzeti sa veoma mnogo maste, pa se tek tako mogu nekako razumeti i povezati...

Ovog recenzenta smo vec sretali ovde, ozbiljan covek sa velikm iskustvom, koji zaista zna stvari i ne lupa gluposti.

p.s.
LOL, kako se pratimo, pozdrav @Moonwalker

(testiranje potpisa-brojaca u toku - sincemylastcigarette.com ne radi vise kako treba)
drap nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 30-06-2017, 16:32   #14
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

Evo i Todove recenzije, taman pred dan pustanja u prodaju.

Staro 30-06-2017, 18:35   #15
Guru
Banned

Registrovan: Mar 2014
E-cig: Junior je kriv za sve, poyy
Pohvala: 2,051
Pohvaljen: 4,807
Nivo reputacije: 0
Guru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputaciju

First i Squaped, than I Reloaded, after that I Dreamed and than was an Emotion 🤣
Guru nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Atomizer MODovi

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 19:32 sati.