Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Atomizer MODovi
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 04-07-2017, 01:35   #31
sstancic
Senior

sstancic's avatar

Registrovan: Apr 2014
Godine: 33
Pohvala: 1,933
Pohvaljen: 838
Nivo reputacije: 129
sstancic je za svaku pohvalusstancic je za svaku pohvalusstancic je za svaku pohvalusstancic je za svaku pohvalusstancic je za svaku pohvalusstancic je za svaku pohvalusstancic je za svaku pohvalusstancic je za svaku pohvalusstancic je za svaku pohvalusstancic je za svaku pohvalusstancic je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: SQuape E[motion] by StattQualm

Razumem i vise nego sto bi trebalo...
Prica je uvek ista,a sustina je...uvek se nadje neko ko se kune na m2l na centralnoj preko 2mm i precniku grejaca preko 2-2,5mm.

Ne treba puno tu mudrosti...samo da slusas sta cika Bet kaze.... 😁

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
sstancic nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 04-07-2017, 01:40   #32
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

Registrovan: Apr 2012
E-cig: Proteus&Penelope P3&Tilemahos X1
Pohvala: 280
Pohvaljen: 739
Nivo reputacije: 197
Mesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvalu

A sto bih morao da slusam sta bilo ko kaze? Kako to utice na cinjenicno stanje? Vise od 5 godina sam iskljucivo MTL korisnik i apsolutno tvrdim da bar meni 3mm SS coil na R idealno odgovara. Da jeste M2L setup koji radi odlicno.

Jok, treba mi analiza o promeru rupe, debljini zice, kolicini vate i da li je zbijena ili pufnasta, tabela odnosa otpora, kaltulator raznih kur**** i slicno.

Imam svoju glavu i imam pre svega osecaj za ono sto mi prija. I nijedna analiza, recenzija i ne znam ti ja sta me nece ubediti da ovo nije MTL.

Za tebe mozda nije i to postujem. Za mene i gomilu ljudi jeste.

Mesecar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 05-07-2017, 18:01   #33
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

Mesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvalu

Stigla je i ova spravica. Za sada nemam sta mnogo da napisem osim da prelepo izgleda i da je zavrsna obrada fenomenalna. Bas kao sto je Tod rekao u recenziji, do sada najbolje uradjen atomizer od strane StattQualm-a.

Pravljenje coila pesma, identicno kao na R osim drugacijeg oblika stubica na koje se stavlja deck i sto sada na vrhu stubica postoje "hvataci" za zicu. Vazi isto sto vazi i za R. kakav god coil da napravis i sta god da stavis - radice.

Za sada testiram sa 1.6 mm reducirom ali cu morati da vidim kako je sa 1.3 mm. Ukus je fenomenalan, mislim da je i bolji nego na R ali cu ipak testirati par dana pre konacne ocene. Sasvim je moguce da je ovo samo trenutni i subjektivni osecaj podstaknut igranjem sa novom spravicom.

Za sada ne vidim ni jednu manu, a realno je tek prvi tank pa je glupo i ocekivati ih (u suprotnom bi bio krs) ali me jedna stvar iritira - mnogo se vise cuje vazduh prilikom povlacenja nego kod R. Na R se prakticno i ne cuje pa sam se odvikao od tog zvuka, sada mi bas para usi pa se nadam da cu se vremenom navici i da cu jednostavno prestati da obracam paznju... kao sto je slucaj sa liftom koji mi prolazi pored zida od spavace i svi koji dodju u goste lude od njega ali ja vec godinama niti cujem niti imam svest da tuda prolazi lift.

I za kraj iznosenja ovih prvih utisaka - i pored brige pojedinih kako ce se tecnost sipati kroz predvidjenu rupu, moram da kazem da nema nikakvih problema. Sipam iz gorila flasice od 120ml sa malo vecim vrhom i sve ide kao podmazano. Mada, cinjenica je da ce se ovo tesko, skoro pa nikako puniti ako je pakovanje sa pipetom.

I malo slicica:

Staro 05-07-2017, 18:15   #34
Kinkel
Banned

Registrovan: Dec 2016
Pohvala: 604
Pohvaljen: 518
Nivo reputacije: 0
Kinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvalu

@Mesecar, hvala za ovaj kratki izvestaj. Fotke su extra, a i ati je prelep. Da te lepo sluzi i javi utiske posle, recimo, nedelju dana.
Kinkel nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-07-2017, 18:44   #35
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

@Kinkel, hvala za lepe reci i lepe zelje.

Sto se fotki tice moze to mnogo bolje. Ja vec dugo patim sto nemam dobar fotoaparat a i nikako da uzmem nov telefon pa slikam sa raspalim HTC One starim skoro 5 godina.

Zarekao sam se da cu uskoro da resim jedan fullframe fotoaparat sa bar 30 fokus tacaka pa ce onda slike biti u potpunosti kako treba.

Zahvalili :
Staro 05-07-2017, 19:49   #36
Kinkel
Banned

Registrovan: Dec 2016
Pohvala: 604
Pohvaljen: 518
Kinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvalu

.. fotke su sasvim dobre, evo toliko su dobre da su me navele na razmisljanje, kako se reduciri navrcu .. nemaju zarez za sravciger, pa eto .. to mi je cudno .. mozda kada se skine dek ..
Kinkel nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-07-2017, 21:22   #37
Estariol
Moderator

Estariol's avatar

Registrovan: Jan 2014
Godine: 40
E-cig: Defender 2/Balrog + Rose v2/Rus 91%/Erlkonigin v2
Pohvala: 3,644
Pohvaljen: 1,297
Nivo reputacije: 290
Estariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputaciju

Ako sam dobro skontao, reduciri sa zavrću u dek odozdo. I deluje mi da će sa 1.3mm reducirom da bude u rangu izvornih M2L atija. Iskustva će potvrditi ili poreći.

Vanzemljaci? Ako oćeju da dođeju, neka dođeju, ako nećeju, ne moraju...
Estariol nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 05-07-2017, 23:50   #38
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

@Estariol, upravo tako.

@Kinkel, od 6:10 je deo sa reducirom.

Moze prstom ili inbusom. Ja sam ga zavrnuo prstom ali verujem da za odvijanje mora inbus.

Zahvalili :
Staro 06-07-2017, 20:05   #39
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

Ajde da cujemo sta i Bucko ima da kaze.

Staro 06-07-2017, 20:30   #40
scooter
Moder

scooter's avatar

Registrovan: Dec 2013
E-cig: Lucky Strike
Pohvala: 1,511
Pohvaljen: 1,845
Nivo reputacije: 364
scooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od Mesecar Vidi poruku
Ajde da cujemo sta i Bucko ima da kaze.
Citat:
A sto bih morao da slusam sta bilo ko kaze? Kako to utice na cinjenicno stanje?
Brate Mesecare mnogo si kontradiktoran

Droper narkoman.
Skraceno doper.
scooter je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 06-07-2017, 20:49   #41
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

Nadam se da je ovo sala.

Naravno da me ne zanima tudje misljenje kada mi nesto u potpunosti odgovara i meni je odlicno a neko drugi mi kaze "ali saslusaj sta je taj i taj rekao za to i to, to ne moze da bude dobro". Pa valjda je svakoj osobi najvaznije da li nesto njemu odgovara, da li ga cini zadovoljnim i radi mu kako treba a ne sta neko drugi misli a vape se svodi uglavnom na subjektivni dozivljaj.

Ali to ne znaci da necu da saslusam necije misljenje sa kojim mogu da se slozi ili ne. A jos manje znaci da ne treba da podelim sa drugima recenziju kada sam vec naleteo na nju.

Dosta ljudi se odluci da li nesto da proba na osnovu recenzije ili ne. Cak i ako ne mora da se podudara misljenje moze da cuje da li generalno ima nekih karakteristika koje mu se dopadaju ili koje zna da ne voli i izbegava takve sprave.

I na kraju, svi mi pogledamo recenziju. Oni koji pare duze vreme su probali vecinu stvari za koje se rade recenzije i ako utvrdis da imas veoma slican ukus sa nekim recenzentom i da si do sada za dosta nekih uredjaja imao veoma slican utisak kao i taj recenzent onda ces imati i vise nego dobru predstavu o odredjenoj spravi.

Ali da se vrati na pocetak - nadam se da je ovo bila sala.

P.S. I sad bih te zadavio jer te krivim za moju glupost. Licemerje nivo 10. Napisao sam kilometarski post za Skyline klon, krenuo na drugi tab da spremim slike, naleteh na tvoj komentar i u nekoj zbrci zatvorih tab sa pisanijem. Ajmo sad sve ispocetka.

Staro 08-07-2017, 02:29   #42
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

Mali update - i dalje radi odlicno i aroma je stvarno vrhunska ali mi je malopre evo vec treci put u 24h pustio malo tecnosti na AFC otvoru.

Videh jos jednu osobu na StattQualm FB strani da joj se isto desilo i pitala sta moze da bude razlog.

Iskreno se nadam da je moja greska, da je prekratka/preuzana vata ili da prilikom punjenja nesto ne radim kako treba pa se pravi pritisak. U suprotnom je to stvarno ogroman propust za atomizer koji kosta koliko kosta.

Zahvalili :
Staro 08-07-2017, 09:04   #43
misko
Iskusan član

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 88
Pohvaljen: 64
Nivo reputacije: 32
misko je poznat svimamisko je poznat svimamisko je poznat svimamisko je poznat svimamisko je poznat svimamisko je poznat svima

Citat:
Deck and chimney: Aluminum ematalised, anodised
aluminijum, neka hvala!

misko nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 08-07-2017, 13:32   #44
dgproduction
Veteran

dgproduction's avatar

Registrovan: Nov 2015
E-cig: Chauvet Hurricane 700
Pohvala: 1,018
Pohvaljen: 982
Nivo reputacije: 186
dgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvalu

Ma neko je spomenuo taj problem u recenziji ali ne secam se gde sam to cuo, nisam iskreno ni pratio detaljno ovaj Busardo me smorio 30 minuta prica o mana.. pozitivna strana build quality, ma daj.
I da, cena tih atomizera nikako ne odredjuje kvalitet vape-a. Kvalitet izrade verovatno utice na cenu e sad pitanje je da li komad tog gvozdja mora da kosta koliko kosta ali dobro.
dgproduction nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 08-07-2017, 14:21   #45
Guru
Banned

Registrovan: Mar 2014
Pohvala: 2,051
Pohvaljen: 4,807
Guru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputaciju

Pa ako si gledao kako CNC masina radi samo bazu i koliko samo taj deo traje, onda je sve jasno.

Ko kupuje dva do tri atomizera na godisnjem nivou, nema razloga da se igra sa klonovima.

Kinezi prave CNC masine na kojima prave klonove pa mogu da pucaju sa cenom kako hoce.

Svako ko pravi originale ima svoj R&D, radnike sa ozbiljnom platom i veoma skupe masine i na sve to marketing koji je basnoslovno skup.

Nema mnogo lomljenja glave, authentic proizvod treba da kosta, jer je pravljen od nule i ulozeno je znanje i znacajna sredstva u sve to.

Reverse engineering je danas opste prisutan u svakoj oblasti, tu kinezi prednjače, pa tako i sa atomizerima, modovima.

Posto sam u IT struci, svaki software koji mi odgovara i zavrsava posao placam - cenim tudji rad i ulozeno vreme.
Nema glavobolje, krekova, uskracen si za update, itd...

Isto je sa klonovima kao sa krekovanim softverom, nemas uodate, nece da radi, trazi fix, menjaj oring, podmetni adapter, da li je PEEK ili obicna plastika, itd...

Imao sam 4 puta original sprave, vejp je isti, ostatak atomizera ne... Gumice koje smrde, navoji, ivice, itd.
Ko zeli da proba sto vise atomizera, klonovi i pici.

Ko zna sta hoce i moze - originalu all the way.
Guru nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Atomizer MODovi

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 02:55 sati.