Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Arome
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 27-11-2011, 15:48   #1
duracos
Moder

duracos's avatar

Registrovan: Nov 2011
Pohvala: 676
Pohvaljen: 425
Nivo reputacije: 124
duracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosi
Wink WTA Whole Tobacco Alkaloid od Perfumers Apprentice

Cao...vdim na netu ovo.....

http://shop.perfumersapprentice.com/...-extracts.aspx

Gde imaju arome od pravog duvana...koje imaju i nekih primesa koje ne podlezu...FDA certified food materials..ali nemaju ni tesko toxsicne materije kao ...Hexane or Petroleum Ether molecules...to oni kazu...a i dosta su skuplje od obicnih...tobacco koje nemaju ni t od tobacca...ok znam da ce neko reci da hoce samo proverene stvari tj zdrave...ali mozda vredi probati tj dodati koju kap...

Da li je neko probao nesto slicno i kakvi su utisci?

Pozzzdrav!!!
duracos nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 27-11-2011, 16:10   #2
duracos
Moder

duracos's avatar

duracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: WTA Whole Tobacco Alkaloid od Perfumers Apprentice

OK video sam i na drugim mestima gde nude to isto ili slicno i gde kazu da se dodaje samo po neka ili 1 kap...ali nema obavestenja na vidnom mestu da ne podlezu bas svim pravilima o bezbednoj konzumaciji istih...
Staro 27-11-2011, 16:26   #3
duracos
Moder

duracos's avatar

Zanimljivo je videti i ovo sa info-om o materijama takodje koje se dodaju u duvan...a mozda i u tecnosti tj e-juice...

http://shop.perfumersapprentice.com/...cco-notes.aspx
Staro 30-04-2012, 19:33   #4
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

Registrovan: Apr 2012
E-cig: Proteus&Penelope P3&Tilemahos X1
Pohvala: 280
Pohvaljen: 739
Nivo reputacije: 197
Mesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvalu

Mrtva tema, pa da pitam pola godine kasnije - jel probao neko ove e-tecnosti?

Vidim da se mogu nabaviti preko ovih Rumuna (Toskana), pa ako ste parili, podelite sa nama iskustvo.

Mesecar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 02-05-2012, 17:56   #5
silverglider
Nov član

Registrovan: Dec 2011
Pohvala: 0
Pohvaljen: 4
Nivo reputacije: 22
silverglider je na dobrom putu

Tobacco Absolute je aromatican i ekstremno gust prirodni duvanski koncentrat koji se proizvodi u Bugarskoj. Tesko je shvatiti koliko je ova stvar jaka dok se ne proba. Prvo treba provaliti kako da se lepljiva crna masa izvuce napolje jer dobro zagrijana bocica cak ni ne pomislja da kapne. Jedna kapljica, uslovno jer kapljanja nema u 10ml PG-a napravice crn koncentrat za DIY ali veoma oprezno jer je takav koncentrat i dalje izuzetno jak.

Aroma je duvanska, ali neocekivana i "parfemizirana". Uostalom koristi se u parfemskoj industriji, kada na komercijalnom parfemu pise "tabac" ima absoluta u njemu.

TA nije cudo koja ce od vasih neuspjesnih DIY pokusaja magicno napraviti pusljive kreacije. Probao sam neke komercijalne tecnosti koje u podlozi imaju TA i koje su dobre, ali to zahtijeva vece angazovanje od onog koje smo kolega i ja hobisticki ulozili, primarno sa naturalnim duvanskim ekstraktima. TA smo probali jer smo osjecali da nasim tecnostima dobijenim od prirodnog duvana, iako im po autenticnosti nijedna komercijalna aroma ni izbliza nemoze primaci, nedostaje odredjena robusnost.
silverglider nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 02-05-2012, 18:20   #6
liberprint
Senior

Pohvala: 311
Pohvaljen: 522
Nivo reputacije: 0
liberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvalu

Zanimljivo! Nego aj nam reci malo vise o tim tecnostima dobijenim od prirodnog duvana? I jos nesto posto vidim da si dobro upoznat sa ovim stvarima. Stigla mi je sa inawere aroma za sirov duvan koju sam narucio iz ciste radoznalosti. Ona ima fantasrican miris, pa me zanima da li bih smeo malo da je kapnem u pg/vg?
liberprint nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 02-05-2012, 22:32   #7
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

Mesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvalu

Mene je ustvari zanimalo kakve su tecnosti marke Perfumers Apprentice, ne konkretno jedan proizvod poput Tobacco Absolute. Moguce da sam lose formulisao pitanje.

Takodje, zar PA nije americka firma? Vidim da pominjes Bugarsku pa mi sad nije bas najjasnije.

Staro 02-05-2012, 23:05   #8
Finder
Prijatelj foruma

Finder's avatar

Pohvala: 2,889
Pohvaljen: 8,444
Nivo reputacije: 1153
Finder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputaciju

Probao sam danas da narucim ponesto sa njihovog sajta, ali neuspesno. Nema Srbije u spisku zemalja, ali ima Yugoslavia. Nazalost sa Yugoslavia ne prolazi, ne postoji shipping service za Yugu. Bas me cudi. Poslao sam im mejl i cekam odgovor.

Bugarsku je pominjao duracos i dao link firme na ovom postu
http://www.e-cigserbia.com/showthread.php?t=581
Finder nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 02-05-2012, 23:25   #9
Finder
Prijatelj foruma

Finder's avatar

Finder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputaciju

Auuu! Sunce ti **bem. Vec su odgovorili i dodali Srbiju na listu. Kapa dole!
Zahvalili :
Staro 02-05-2012, 23:56   #10
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

Citat:
Originalna poruka od Finder Vidi poruku
Bugarsku je pominjao duracos i dao link firme na ovom postu
http://www.e-cigserbia.com/showthread.php?t=581
Pa to me i zbunjuje na ovoj temi, lepo vidim da je tema o Perfumers Apprentice i odjednom na moje pitanje stize odgovor o Bugarima i Tobacco Absolute.

Elem, PA arome/tecnosti, neko? Vidim da ima par zanimljivih aroma poput Coffe clear flavour, Tobacco flavour, Dk Tobacco Base flavor, Tobacco Blend flavor, M-type premium tobacco blend flavour... pa sam pomislio da ih je neko mozda vec kusao.

Staro 03-05-2012, 00:07   #11
Finder
Prijatelj foruma

Finder's avatar

To je zato sto prvi post sadrzi link ka tobacco absolute kod Parfumers Apprentice, a silverglider je napisao svoje iskustvo sa takvim tipom arome nabavljene, verovatno, sa drugog izvora.
Staro 20-05-2012, 18:26   #12
duracos
Moder

duracos's avatar

Citat:
Originalna poruka od Mesecar Vidi poruku
Mene je ustvari zanimalo kakve su tecnosti marke Perfumers Apprentice, ne konkretno jedan proizvod poput Tobacco Absolute. Moguce da sam lose formulisao pitanje.

Takodje, zar PA nije americka firma? Vidim da pominjes Bugarsku pa mi sad nije bas najjasnije.
Bugarska je spomenuta jer Perfumers Apprentice...pise da te sastojke za absolute tobacco uvozi iz Bugarske ...a znamo da Bugarsaka pravi kvalitetan duvan...tako sad znas zasto su napisali da uvoze od njih...posto je gustaverovatno je razredjuju malo pa je tako prodaju..neznam predpostavljam...videlo bi se ako neko naruci od rumuna...
Sve ovo me je zanimalo neko vreme ali sada i ne nesto...mozda cu vremenom probati...samo nisam siguran koliko ce atomizeri cesto morati na ciscenje ako ovo bude u tecnosti
Staro 20-05-2012, 20:51   #13
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

Danas je dogovoreno narucivanje PA aroma, pa ce u nekom relativno skorijem vremenskom roku biti utisaka o njihovim aromama.

Zahvalili :
Staro 29-03-2013, 07:15   #14
Mali-Princ19
Iskusan član

Registrovan: May 2012
Pohvala: 114
Pohvaljen: 49
Nivo reputacije: 32
Mali-Princ19 je na dobrom putuMali-Princ19 je na dobrom putuMali-Princ19 je na dobrom putuMali-Princ19 je na dobrom putuMali-Princ19 je na dobrom putuMali-Princ19 je na dobrom putu

Dizem temu.
Dakle, ko je sve probao?
Mali-Princ19 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-06-2017, 20:38   #15
MacVap
Senior

MacVap's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 535
Pohvaljen: 460
Nivo reputacije: 91
MacVap ima čime da se ponosiMacVap ima čime da se ponosiMacVap ima čime da se ponosiMacVap ima čime da se ponosiMacVap ima čime da se ponosiMacVap ima čime da se ponosiMacVap ima čime da se ponosiMacVap ima čime da se ponosiMacVap ima čime da se ponosiMacVap ima čime da se ponosiMacVap ima čime da se ponosi

Jos jedan veliki

Zainteresovalo me ovo kad sam citao ove stvari:

Kod:
https://www.e-cigarette-forum.com/forum/threads/tobacco-absolute-a-flavor-all-by-itself.654376/
https://www.e-cigarette-forum.com/forum/threads/tobacco-absolute-the-net-redheaded-stepchild.416335/
Pa bih molio za (jos) iskustva ako je neko intenzivnije koristio.

@duracosov link jos uvek radi, iako je cena drasticno porasla. Malo su promenili sajt:

Kod:
https://www.essentialoils.eu.com/tobacco-absolute.php
ali i pisu:
Citat:
Producing e-cigarettes? Our absolute is your material.
Ono sto mi nije jasno je:

1. Skoro na svim mestima gde se tobacco absolute prodaje kao parfem, oznacavaju ga kao ulje, a ulje se ne pari (Lipid pneumonia ili tako nesto). Da li ga oznacavaju tako samo po inerciji ili ne mogu da se koriste ta "ulja"? Nekako su drugacija (posto tobacco absolut se tesko rastvara u svemu drugom osim alkoholu)?

Kod:
https://www.amazon.co.uk/Tobacco-Absolute-5ml-100-Pure/dp/B006E18ELQ
2. Inawerini "absoluti" su razredjeni i mozda bi bilo bolje da pocnem sa njima, ali kao sto vidim na nekim mestima, nemaju bas vrhunske review-e.

Kod:
http://www.inawera.com/advanced_search_result.php?search_in_description=0&inc_subcat=1&keywords=absolut&pfrom=&pto=&categories_id=&x=0&y=0
(treba otvoriti link dvaput, prvo potvrditi godine) Iskustva sa njima? Mozda sam ih i koristio kao obicne arome, a da nisam znao.

3. Malo sam se isfilmovao da sve duvanske arome koje koristimo nastaju od ovog koncentrata (zato im dodaju razne vocke, medove i orasaste arome da ih razlikuju), a one koje su dobijene sintetickim putem ne lice duvanu, ali verovatno nije tako. Jos nisam 100% siguran, razubedite me.

4. Ako je 3. tacno, onda preplacamo puko razredjivanje.

Hvala

MacVap je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Arome

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 12:17 sati.