Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Atomizer MODovi
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 11-10-2014, 13:11   #16
Sava89
Veteran

Sava89's avatar

Registrovan: Mar 2014
Pohvala: 1,457
Pohvaljen: 1,617
Nivo reputacije: 310
Sava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputaciju
Uobičajeno Re: Rose Atomizer

Odlicna recenzija, hvala !

Ako budes probavao neki twisted ili paralel na 3mm obavezno javi, mene najvise zbog toga zanima i 4 kanala, s 3mm twisted ili paralel bi trebalo da radi kao blesav ! Kaya 3.1 dosta dobro radi s 3mm twisted a nema mogucnost natapanja poput Rose-a, mogu samo zamisljatii kako bi Rose tek radio
Sava89 je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 21-10-2014, 20:57   #17
Saul
Iskusan član

Saul's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 386
Pohvaljen: 175
Nivo reputacije: 42
Saul ima čime da se ponosiSaul ima čime da se ponosiSaul ima čime da se ponosiSaul ima čime da se ponosiSaul ima čime da se ponosiSaul ima čime da se ponosiSaul ima čime da se ponosiSaul ima čime da se ponosiSaul ima čime da se ponosiSaul ima čime da se ponosiSaul ima čime da se ponosi

Twisted ne pravim, a za paralel nemam živaca. Probao sam dual sa onim fabričkim FT coilovima od 1.8. Dobijem nešto oko 1 Ohm i radi za medalju, i ukus i količina pare. Ali me mrzi dual da koristim zbog menjanja vate, dupli posao. Uglavnom koristim 1.5 FT fabrički i ništa mi više ne treba. Posle 2 nedelje toliko me oduševio atomizer da sam prodao KFL i naručio još 1 Rose Uzeo sam sad onaj brušeni bez postolja, pošto ga već imam. I da, cena je pala na 24 dolarčića
Saul nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-11-2014, 17:14   #18
Daba
Senior

Daba's avatar

Registrovan: Dec 2013
Pohvala: 720
Pohvaljen: 267
Nivo reputacije: 56
Daba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosi

S obzirom da znam da ovde ima još vlasnika Rose klona voleo bih da čujem i njihova iskustva i poređenje sa nekim drugim RBA/RDA(Kayfun, Orchid, Magma...), kao i kakav grejač koriste. Konkretno me zanima par sitnica:
1. Gde je klon kupljen i koji SKU je u pitanju.
2. Koliki je prečnik rupe za vazduh i da li ona može da bude potpuno otvorena kad se prsten pomeri kako treba.
3. Koliko su široki prorezi za dovod tečnosti na grejač.
4. Da li ste probali da punite Rose odozgo, ako jeste koliko onda tečnosti stane.
5. Da li je neko od vas nabavio Pallas stumpy kit i ako jeste odakle i da li paše na vaš klon.
6. Da li zvono na vašem klonu može da se zavrne do kraja i zatvori potpuno dovod tečnosti u unutrašnju komoru.
Ako se još nešto setim pitaću, hvala unapred.

Daba nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-11-2014, 21:26   #19
MarkoTM
Moderator

Registrovan: Mar 2013
Pohvala: 1,758
Pohvaljen: 1,767
Nivo reputacije: 348
MarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputaciju

1. FT SKU 1848800
2. 1.5mm, Da
3. 2mm
4. Ne.
5. Ne.
6. Da.

Plasticni izolator ispod baze je za nijansu duzi i 510 konektor ne moze do kraja da se pritegne pa se afc prsten prilicno slobodno pomera. Ne bi trebalo da bude problem da se sredi. Osim toga nemam vecih zamerki. Microcoil 1.2Ohm-a i vata. Punija aroma od KFL ali slabiji TH.
MarkoTM nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 14-11-2014, 21:10   #20
Saul
Iskusan član

Saul's avatar

Pohvala: 386
Pohvaljen: 175
Nivo reputacije: 42
Saul ima čime da se ponosiSaul ima čime da se ponosiSaul ima čime da se ponosiSaul ima čime da se ponosiSaul ima čime da se ponosiSaul ima čime da se ponosiSaul ima čime da se ponosiSaul ima čime da se ponosiSaul ima čime da se ponosiSaul ima čime da se ponosiSaul ima čime da se ponosi

1. Imam 2 sa FT SKU 1849800 (polirani) i SKU 1848800 (brušeni)
2. 1.5mm brušeni, 2mm polirani. Rupe se mogu lako proširiti, ali kod brušenog je rupa u dimnjaku 2mm, pa bi mu to bio maksimum. Polirani ima veliku rupu u dimnjaku. Afc kod poliranog ne valja (ima slička par postova nazad), kod brušenog je ok.
3. 2mm kod oba
4. Nisam, nema ni potrebe. Rukom se može odviti da se napuni tako da je ok.
5. Nisam, kažu na forumu da je proizvođač poliranog Infinite, a brušenog Pallas. Razlikuje im se sistem izolacije plus pina, mada je korektno odrađeno kod oba attyja.
6. Da, kod oba. Malo sitniji navoji dimnjaka kod brušenog i malo preciznija kontrola tečnosti.

Brušeni je definitivno bolje odrađen, afc prsten nema gap, kontrola tečnosti je malo bolja. Polirani bi bio bolji za neki teži subohm i lung inhale zbog više vazduha. Uz to ima i postolje i polugicu za zatezanje baze, mada se može i bez toga. U samom parenju nema razlike.
Saul nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 16-11-2014, 02:23   #21
smokey
Veteran

smokey's avatar

Registrovan: Apr 2014
Pohvala: 772
Pohvaljen: 873
Nivo reputacije: 161
smokey je za svaku pohvalusmokey je za svaku pohvalusmokey je za svaku pohvalusmokey je za svaku pohvalusmokey je za svaku pohvalusmokey je za svaku pohvalusmokey je za svaku pohvalusmokey je za svaku pohvalusmokey je za svaku pohvalusmokey je za svaku pohvalusmokey je za svaku pohvalu

Svaka cast Saul i zahvaljujem na prenetim iskustvima. Svi ostali su se nešto stisli oko pisanja o ovom atiju...
Obećavam da ću i ja pisati čim stigne i kad se upoznam malo bolje sa njim. Definitivno mi treba neka dooobra alternativa KFL-u! Kontam da je rose jackpot!
smokey nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-11-2014, 08:15   #22
Daba
Senior

Daba's avatar

Daba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosi

Hvala vam momci na informacijama. Koliko sam ja uspeo da zaključim, od onog što je u ponudi na FT onaj kod kog su napisali 1:1(mada ni tu ne bi trebalo da stoji 1:1 jer je kod originala rupa za vazduh 2mm) je proizveo Cigreen, dolazi u crnoj kutiji i on se na nekim mestima prodaje pod Infinite brendom, proizvođač poliranog je Lambo i dolazi u kloniranoj Eden mods beloj kutiji. Pallasov klon i stumpy kit ima u ponudi kod Focale i to samo za američko tržište. Pallasov klon inače ima rupu za vazduh od 2mm. Ja sam sebi naručio ovaj što se skoro pojavio i što ne znam ko ga pravi, SKU1915007 pa ćemo da vidimo kakav je.

Staro 18-11-2014, 17:34   #23
zogu
Moder

zogu's avatar

Registrovan: Dec 2011
E-cig: Samo jako
Pohvala: 4,610
Pohvaljen: 6,143
Nivo reputacije: 988
zogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputaciju

Ovo je jedini atomizer od koga se @c-hell zakasljao, bar da sam to ja video i to na 6mg nikotina (za neupucene doticni cepa 36mg na kajfunima). Stvarno ima vrhunski th i aromu. Da je prakticniji narucio bih ga sigurno.

Subtank mini

You can fool all the people some of the time,
and some of the people all the time,
but you cannot fool all the people all the time.

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.
zogu nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 27-11-2014, 23:38   #24
gomiletina
Moder

gomiletina's avatar

Registrovan: Apr 2013
Godine: 55
E-cig: Shta zapadne+ ruza, kaya
Pohvala: 4,052
Pohvaljen: 3,368
Nivo reputacije: 551
gomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputaciju

Ruza, praktichna nije, ali kao shto reche @zogu, lepo je bilo videti Paklenog
A sad ozbiljno, testiram je nekih 20-ak dana, i po mom skromnom mishljenju, jedna je od lichnih favorita, svakako. Sa upredenim kantalom, jednostavno para moze da se jede. Setup je vec "ozbiljnija" pricha, zbog zakomplikovanog sistema postavljanja kantala i provlachenja vate kroz 4 otvora po sistemu, kolaricu panicu. Mada kada se chovek, a i zena, shto da ne, navikne da nosi sa sobom otezavajucu okolnost, stalak za pomoc pri pripremnim setup radnjama, od jedno 200g zive vage, koji se inache dobija uz ovu izuzetnu pravljachicu pare, uzivace do poslednje kapi technosti u kompleksnoj ali istovremeno, neznoj "ubici" Orchida
gomiletina nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 27-11-2014, 23:44   #25
Impuls
Senior

Impuls's avatar

Registrovan: Jan 2013
Godine: 53
Pohvala: 908
Pohvaljen: 962
Nivo reputacije: 157
Impuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvalu

M'da, tako nesto sam i predpostavio. Definitivno moram da probam. A sto se setupa tice, kome Ithaka nije problem...
Impuls nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 28-11-2014, 00:03   #26
Daba
Senior

Daba's avatar

Citat:
Last updated: Saturday, November 22, 2014 8:30:20 AM
Details, Options & Support
Shipped

Staro 12-12-2014, 22:57   #27
smokey
Veteran

smokey's avatar

Registrovan: Apr 2014
Pohvala: 772
Pohvaljen: 873
Nivo reputacije: 161
smokey je za svaku pohvalusmokey je za svaku pohvalusmokey je za svaku pohvalusmokey je za svaku pohvalusmokey je za svaku pohvalusmokey je za svaku pohvalusmokey je za svaku pohvalusmokey je za svaku pohvalusmokey je za svaku pohvalusmokey je za svaku pohvalusmokey je za svaku pohvalu

Ufff rozalija... (SKU 1849800)

Ne mogu da se suzdrzim i predjem citav spektar setupa a da ne komentarisem! Primio paket danas, pisem danas.

Out of the box utisak je jako dobar. Izgleda na vrlo kvalitetan proizvod sa svim dodatnim potrebstinama. (zasto kinezi ne prave sve ovako!? )

Za sada probao 2 varijante:
1. 1.5Ohm; 0.32mm A1 oko 2mm burgije; japanski jastucici od vate (VMC Co) - varijanta sa kickom
2. 0.6Ohm; 0.4mm A1 oko 2mm burgije; Grahams Cellucotton(100% rayon) - Mehanika

U toku dana sam koristio verziju sa kickom, koristeci paralelno identican setup, tecnost,... u KFL+ V2. Skoro pa zbunjen citav dan. Dobro jedno, dobro drugo. Rose je definitivno drugacijeg ukusa ali se ne usudjujem osuditi sta je bolje. Dam zeni na test, kaze rosa finija o joj. Moj sud neutralan. Navikao na kaju a rozalija daje nesto sasvim drugacije nego sto sam probao do sada. Fino ali ne mogu klasifikovati.Prosle obaveze i krenuo na fazu br 2.

A joj kad sam presao na mehaniku... (utisak dobija svoj paragraf! )

Leba ti... Rozalija radi kao zmaj! Ukus je jako dobar. Kontrola tecnosti radi savrseno. Ocito da mi lezi ko budali samar. No further comment necessary.

Tehnicki, saul ga je opisao k'o zmaj. Svaka cast!
Jedino s cim se ne bih slozio je da alatic/baza nije preko potrebna za rastavljanje radi lakog punjenja. Bitno je ne pretezati tank za bazu i fino se odvrce rukama zarad punjenja. No problemo! Mnogo efikasnije i lakse punjenje od kaje... Rekao bih neuporedivo. Naravno, komponente baze treba stegnuti malko jace sa alaticem i sipkicom.

Sto se tice pravljenja setupa, ocekivao sam nesto mnogo gore! Svi se bune kako je tesko strpati coil. Meni to nije pretstavljalo bas nikakav problem ali je vikovanje pipavo. Moze na brzaka da se spizdi neki pamuk/rayon ali je potrebno dosta vise paznje da se postavi pamuk/rayon "perfektno". Kontam da je sa fiberom i onim pletenim strunama od pamuka mnogo lakse.

Vazduha ima mnogo vise nego KFL+ V2.

Eto... Prvi utisci...

Poigram se ja jos malo ovim pa cu ostaviti jos komentara ako je potrebno i ako me nesto opet odusevi.
Nesto sto je dobro se oseti odmah. Nema neke preterane potrebe da se testira godinu dana...
smokey nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-12-2014, 23:07   #28
Iva
Veteran

Pohvala: 1,606
Pohvaljen: 1,317
Nivo reputacije: 269
Iva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputaciju

E bas mi je milo em drago
samo ti pisi kakve su ti kombinacije setapa pale na pamet

Iva nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 12-12-2014, 23:39   #29
s@le
Aktivan član

Registrovan: Jul 2014
Godine: 43
E-cig: kaja 3.1es a ostalo uz put sta naidje
Pohvala: 106
Pohvaljen: 68
Nivo reputacije: 23
s@le je poznat svimas@le je poznat svimas@le je poznat svimas@le je poznat svimas@le je poznat svimas@le je poznat svima

Meni to apsolutno lepo deluje.
s@le nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-12-2014, 23:58   #30
Impuls
Senior

Impuls's avatar

Registrovan: Jan 2013
Godine: 53
Pohvala: 908
Pohvaljen: 962
Nivo reputacije: 157
Impuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvalu

Ja ne znam zasto je Kayfun zasluzio takav hype. Ono, jeste da kada predjes sa klira daje neku novu dimenziju, ali Ithaka recimo, ubija ga za sve pare. Pricam o kvalitetu pare, ne o jednostavnosti setupa. Uzeo sam ga petljao sa njim nedelju dana i poslao na put. Verujem da je Rose nesto slicno Ithaki, ako nista drugo ono zbog keramicke soljice. Imao sam nameru da ga kupim, ali sam krenuo drugim putem, "friziranjem" Orchida, pa onda doterivanjem Taifuna GS, tragajuci za necim sto lepo pari na malim snagama i sa kompaktnim dimenzijama.
Impuls nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Atomizer MODovi

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 08:46 sati.